05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: johnny_o » ndz lip 07, 2024 11:33 pm

Jestem rozjebany. Znowu dwie kostki wpadły. Na razie tyle o tym.

Deleted User 8479

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Deleted User 8479 » ndz lip 07, 2024 11:34 pm

Jestem rozjebany. Znowu dwie kostki wpadły. Na razie tyle o tym.
Czyje?

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: johnny_o » ndz lip 07, 2024 11:36 pm

Rzucane przez Kirka - czarna eventowa i czarna z perkusją. W piątek zwykła źółta trasowa i kolorowa surferska Roba.

Deleted User 8479

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Deleted User 8479 » ndz lip 07, 2024 11:42 pm

Ja mam Summer 2008 z chorzowa, Kirk rzucał, ale mi siora zajebała (i myśli, że nie wiem) jeszcze ją odzyskam xD

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5793
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: nugz » ndz lip 07, 2024 11:51 pm

Piękny wieczór. Tylko ten skrócony Blackened.... A mogli Battery z pełnym bridge.... :)

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 2384
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Max323 » ndz lip 07, 2024 11:52 pm

Uwaga, podaję moje życzenia na wałki rotacyjne:
-Leper
-Sleeps
-Wolf
-Blackened
-Fight

Unforgiven/Clover obojętnie, podobnie jak Day/Sanitarium(?).
4/5.

Ludzi więcej niż wczoraj. Dłuższe kolejki, większy ścisk na płycie i w metrze. Koncert piękny. Dwie kostki Mety wpadły. Bardziej merytoryczną relację napiszę jutro wieczorem albo nigdy.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9972
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: krusejder » ndz lip 07, 2024 11:57 pm

No to lepiej jutro :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Deleted User 4876

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Deleted User 4876 » ndz lip 07, 2024 11:58 pm

Sleep cieszy! Pamiętam jak rok temu mnie tym rozjebali. Po blackend aż się prosiło o battery, no ale slot dla ćmy.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: kam » pn lip 08, 2024 12:12 am

Jestem rozjebany. Znowu dwie kostki wpadły. Na razie tyle o tym.

Ale zaaazdro! Gratulacje!

Mi niestety kostka uciekła dosłownie sprzed twarzy. Kirk rzucił idealnie w moją stronę i gdyby nie to, że ktoś przede mną ją złapał to by trafiła pięknie w moją dłoń. No niestety, 6 koncert Mety i bez kostkowej pamiątki. Trzeba poczekać na kolejne :)

Co do koncertu to ja nie mam zastrzeżeń. Nawet ten deszcz mi nie przeszkadzał, a że było parno to trochę schłodzenia się przydało. Stałem blisko barierek, bliżej niż w piątek i akurat trafił mi sie sektor z polskim bydełkiem, które darło mordę "Jazda z kurwami", "Napierdalac" i oczywiscie paru byczków musiało zdjąć koszulki. Zrobili trochę młynu, ale w sumie spoko, bo dzieki temu nastąpił spory ruch w sektorze, więc elegancko parę rzędów do przodu się przemiescilem w miejsce, gdzie był względny spokój. Natomiast te byczki taki się rzucały, że zmasakrowali jakiegoś gościa (albo pannę?) i straciła ta osoba przytomność - szybko ją wyniesiono na tyły.

Inamorata na żywo to mocarny kawałek, zajebiście, że go grają. Cała setlista dla mnie OK, a nad brakiem Battery nie ubolewam, bo na wcześniejszych koncertach, które zaliczyłem był on obecny. Z innych rzeczy to James sie wyjebał przed którymś kawałkiem, a chwilę przed 'Welcome Home (Sanitarium)' poleciał z płyty jakiś but/butelka/większy przedmiot do SnakePit. W sensie ktos przerzucił to coś nad scena do SnakePit - trochę słabo, bo niedaleko przechadzał akurat po scenie James.

Deleted User 4876

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Deleted User 4876 » pn lip 08, 2024 12:23 am

Inamorata na żywo czy studyjnie to mój top 3 numerów Mety nagranych w 21 wieku! Wałek rzondzi

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 2384
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Max323 » pn lip 08, 2024 12:25 am

Inamorata na żywo czy studyjnie to mój top 3 numerów Mety nagranych w 21 wieku! Wałek rzondzi
Oj tak. A to spowolnienie o ile na płycie jak dla mnie takie sobie, to na żywo tworzy mega atmosferę.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4351
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Mr. M » pn lip 08, 2024 12:35 am

Pierwszy gig mi się chyba minimalnie bardziej podobał, może to efekt wow pierwszego razu, ale miałem wrażenie, że w piątek wokal Jamesa było lepiej słychać i on sam był w ciut lepszej formie. Dzisiaj też brakowało jego gadek, miałem wrażenie, że Panom jakby się spieszyło z koncertem i nie dziwne, że wyrobili się w 10 minut szybciej.

Poza tymi drobnostkami, wciąż bardzo dobrze. Set chyba jeszcze lepszy niż w piątek, część od Sanitarium do One palce lizać, killer za killerem. Hajlaty koncerty dla mnie: One (chyba najlepszy klimat z całego weekendu), Ride the Lightning, No Leaf Clover, Inamorata i Ktulu. Wykonanie Maanamu bardzo sympatyczne, dużo lepiej wyszło niż ten jam w piątek.

Dźwiękowo wciąż średnio-nieźle, czyli jak na Narodowy powyżej oczekiwań. Znowu miałem wrażenie, że w drugiej części koncertu lepiej niż w pierwszej, taki Whiplash na początek dźwiękowo wypadł dużo słabiej niż Creeping Death.

Chętnie bym w przyszłości powtórzył takie podwójne doświadczenie, tylko w lepszym miejscu. Podejrzewam, że przy dobrym nagłośnienie wyszedłbym z koncertu absolutnie rozpierdolony od wewnątrz, a tak było po prostu bardzo dobrze. Mam nadzieję, że we wrześniu ta trasa się nie skończy, bo widać, że taka gra różnych kawałków w jeden weekend bardzo im pasuje. Po drugie, ciężko mi sobie wyobrazić, żeby mieli wrócić normalnie do grania pojedynczych sztuk i raczyć nas setami takimi jak np. ostatnio się trafił w Norwegii. :B

Awatar użytkownika
spooki
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 65
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 9:19 am
Skąd: Gliwice

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: spooki » pn lip 08, 2024 1:17 am

Drugi wieczór w Warszawie również znakomity. Najlepszy punkt wieczoru dla mnie to Blackened, które na żywo zabija. Szkoda, że nie było Battery, ale na szczęście miałem okazję je usłyszeć na tej trasie. Świetnie było usłyszeć również No leaf clover, którego nie miałem okazji usłyszeć wcześniej. James przed tym kawałkiem poślizgnął się na mokrych schodach i wyłożył jak długi na gitarze, którą mu zaraz wymieniono. Aż miałem obawy, czy dogra koncert, na szczęście szybko się otrzepał ;) Dźwięk trochę gorszy niż w piątek, solówki Kirka mało slyszalne, ale wciąż było to bardzo solidne nagłośnienie, choć pogłos był odczuwalny gdy się wypowiadali (mówię z perspektywy sektora V04 przy płycie). Ludzi więcej niż w piątek i jakby trochę żywsi, ale wciąż było to niemrawe towarzystwo, które znało głównie szlagiery. Metallica wyraźnie zadowolona z koncertów, James był rozradowany gdy entuzjastyczna reakcja publiki nie dała mu początkowo podejść do podziękowań :) Kolejny znakomity weekend na tej trasie!

Sama trasa powoli dobiega do końca i to rodzi pytanie - co dalej. Ciekawe, czy w przyszłym roku będzie kontynuacja w Azji, Ameryce Płd i Australii. No i jak dalej ma wyglądać koncertowanie Metalliki. Ciężko byłoby się przestawić spowrotem z tak miodnych weekendów z 30 różnymi kawałkami jak Lepper, Fire, Blackened, Battery, Ride, itd. na standardowe koncerty 15-kawałkowe z samymi oklepanymi szlagierami. Oni już powinni taki format tras koncertowych utrzymać cały czas i mam nadzieję, że tak będzie.

Deleted User 8479

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Deleted User 8479 » pn lip 08, 2024 4:59 am

Jakieś info jaka była frekwencja na poszczególnych koncertach?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2623
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: remi » pn lip 08, 2024 6:51 am

Pierwszy koncert - miałem trochę gorszy odbiór (drugi rząd, pełno pozerów wokół lub Ukraińców, dziwnie ułożony set) ale DRUGI! - barierka (wywalczona z 4 rzędu!), deszcz (na plus), atmosfera wokół, zbicie żółwika z Rob’em dwukrotnie, świetnie set i masa kostek! A miałem nie iść na niedzielny…
Łapcie Whiplash i Blackened

Metallica - Whiplash | BAND Entrance | Rain and Madness! | Live @ PGE Narodowy, Warsaw 2024 | Poland
https://youtu.be/FJ_9wkgAqXI

Metallica - Blackened | Rain and Polish Madness! | Live @ PGE Narodowy, Warsaw 2024 | Poland
https://youtu.be/Aibx_I7Eihc

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3471
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Emilio » pn lip 08, 2024 6:52 am

Dobry koncert, nagłośnienie jak na narodowy, znośne (choć bez szału) Troche się rozjechali w moim ulubionym "komu bije dzwon", ale kilka fajnych niespodzianek było. Nie spodziewałem się No leaf clover (choć nie śledzę setów mety i możliwe, że to "kotlet" xD) Byłem, drugi raz po kilkunastu latach. Może jeszcze kiedyś pojadę (Megadeth oczywiście lepsze ;)) Ogólnie 8/10
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Xardas2309
-#Invader
-#Invader
Posty: 233
Rejestracja: ndz lip 29, 2018 2:38 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Xardas2309 » pn lip 08, 2024 7:39 am

No to tak. W końcu udało mi się dorwać bilet na mete.

Na barierkach było to czego się spodziewałem. Cofali nawet z malutkimi saszetkami. Ale chyba kpina było o wejście stadionu dookoła i jeszcze w środku.

No ale miejsce zajęte. Supporty ? Bardzo mi się podobały. Dużo fajnych momentów. Pierwszy przyjebal na wejście aż milutko. Drugi bardzo dobry.

Metallica ? Oj zrobili rozpiertol. Publika żenada. Tu się chciało skakac śpiewać i pogo najlepiej od samego początku zrobić. Stoją te ćwoki z telefonami, las telefonów i nagrywają. Dosłownie średnio co 3 kawałek u mnie to las telefonów. Kilku chłopaków przede mną się bawiło i na tym koniec. Publika dno, po co przychodzicie na ten koncert. I te pretensje bo ktoś śpiewa tańczy 😂😂

Był u was ten Ukrainiec co twierdził że ma miejsce pod barierkami ? U mnie był chyba z 4 razy i obchodził ponoć scenę za każdym razem. Jeszcze chwila i ludzie by się wzięli za niego.

Stare klasyczne kawałki. No miód dla moich uszu. Ależ one mają moc na żywo. Nie spodziewałem się że welcome home sanitarium, wherever, Enter, blacended i reszta że mają takie pierdolnięcie na żywo.

Na mecie to publika powinna zagłuszyć muzykę i stadion powinien być słyszalny przez całą Warszawę. Byłem zły na to że niby niczego nie można było wnieść ale po tym co zobaczyłem to jestem za aby zabierać telefonu.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: kam » pn lip 08, 2024 7:49 am

Nie spodziewałem się No leaf clover (choć nie śledzę setów mety i możliwe, że to "kotlet" xD)

Nie taki kotlet. Dość rzadko grany numer

https://www.setlist.fm/stats/songs/meta ... id=3d67117

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 5793
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: nugz » pn lip 08, 2024 7:50 am

Świetnie odkuli sie wczoraj Maanamem, do tego Sanitarium, Lightning... Nie wybiorę lepszej sztuki. Dźwięk naprawdę OK, deszcz dorzucił dodatkowy klimat, na szczęście nie było powtórki Manchesteru i Monachium :)

Xardas2309
-#Invader
-#Invader
Posty: 233
Rejestracja: ndz lip 29, 2018 2:38 pm

Re: 05-07/07/2024 - Metallica - Warszawa

Postautor: Xardas2309 » pn lip 08, 2024 8:23 am

Dla takich fanów jakich ja miałem Rob powinien zaśpiewać Pedro.......

Swoją drogą Pedro w wykonaniu Metalliki 😂😂😂


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości