27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 804

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Deleted User 804 » wt mar 17, 2009 11:28 am

zwróćcie uwagę będą sprzedawać coś za sklepu Blaza i po ile . Głównie chodzi mi o epkę robot i opaski na rękę

Awatar użytkownika
Big Duke
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 1:30 am
Skąd: Poznań

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Big Duke » wt mar 17, 2009 11:13 pm

Piwowarus napisał/a:
Na koncercie w jakim mieście jeśli można spytać?
Konkretnie to tak dupy dały niemiaszki z miasta Ingolstadt.
Blaze mimo to podobno się nie opieprzał i odstawił fachowy gig.

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: IgorW » śr mar 18, 2009 1:37 am

No i wróciłem. Frekwencja nie była powalająca, na oko jakieś 100-150 typa, z czego połowa pod sceną, reszta przy stolikach i piwie. Ale publika, mimo znikomej liczny, zajebista, cały czas ostro dopingująca zespół do pracy, bez chwili przerwy.

Koncert świetny, nie żałowałem ani przez chwilę, że poszedłem. Blaze zmienił się, od czasu jak widziałem go z IM w 1998. Zrobił się z niego większy szaleniec, na początku myślałem, że jest na jakichś prochach heh. Prawie wskakiwał w publikę, chwytał ludzi za ręce, głowy i ten obłęd w oczach. Dyrygowania emocjami publiki nieźle nauczył się w IM, robi to chyba nie gorzej niż Bruce. W każdy razie, wszyscy śpiewali i darli się.

Kapela gra z niesamowitą werwą i wykopem, aż za bardzo - brzmią brutalnie, jak jakaś thrashowa ekipa ze Śląska heh. Gitary to ściana dźwięku, tempo kawałków IM znacznie szybsze niż w oryginale. Zatracają się przez to subtelności, np ostrzejsza część Clansmana zabrzmiała jakby to był Testament ;)l. Podobnie Futureal. Jedynie Man on the Edge poleciał w zbliżooonej wersji do oryginału. Jak na mój gust, powinni się trochę uspokoić z tym napieprzaniem, nie zawsze to przystoi heh.

Generalnie koncert bez chwili wytchnienia, a Blaze był jak nawiedzony. Walił dużo tekstów o lojalności fanów, szacunku itd, co brzmiało dość szczerze. Sprawiał wrażenie człowieka, który wiele przeszedł i nie ma ochoty tracić czasu na kurtuazję i pierdoły. Według mnie, na scenie jest teraz bardziej przekonywujący niż Bruce, nie tak wystudiowany. Po występie od razu poszedł do fanów, pogadać itd. Zapowiedział powrót za rok z nową płytą.

Supporty, polski InDespari czy coś, taki sztampowy, antyoryginalny heavy metal. Byli i zagrali. Tyle. Włoski Rain za to bardzo fajny, rokendrolowy metal, jak to ostatnio bardzo popularne. Wyglądali jak prawdziwi rockersi, może wokalista tylko nieco zniewieściały. Grali rasowo, częstując hard rockowymi riffami. Publice się bardzo podobało. Im też. Polecam.

Na stoisku koszulki za 90, płyta za 70, opaska za 20. DVD i Ep nie było.
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2009 1:42 am przez IgorW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maidenholik
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 527
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:36 am
Skąd: Polandia:)

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Maidenholik » śr mar 18, 2009 1:41 am

A set jaki mniej wiecej byl ? Gral wiecej kawalkow, niz ostatnio ? Byl EOD i SOTC ?
God bless you all ! Tomek

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: IgorW » śr mar 18, 2009 1:43 am

Set taki, jak ten co wkleiłem wyżej. Europejski, czyli bez EOD, Sign... i paru innych. To jest jakieś 100-110 minut koncertu, nie liczyłem dokładnie. Było jeszcze Ten Seconds.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3382
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: paulek » śr mar 18, 2009 9:21 am

Koncert zajefajny; wielki szacunek dla Nico, Dave'a no i Blaze'a. Wieleśmy sobie pogadali z braciszkami niestety gadkę z Blazem przerywał non stop nachlany małolat co to prawił non stop Blaze'owi ju are grejt men super itd..... :oops:
Z gadki z braćmi wynikało, że polska publika ma u nich status takiej europejskiej Brazylii czyli absolutna ektraklasa szaleństwa...
N arzekali troszkę na Niemiaszków chwalili Holendrów...
Fajnie ze są w trasie bo dzięki temu Blaze troszkę doszedł do siebie po tragedii jaka Go spotkała, a było z nium bardzo źle...
Aha i na koniec koniecznie wszystkich któzy się wahają koniecznie zapraszam do Wawy w imieniu zespołu, mają przygotować specjalną niespodziankę w secie specjalnie dla fanów z Polski...
MANY THANKS DAVE, NICKO and BLAZE!!!!!!!!!

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: IgorW » śr mar 18, 2009 10:05 am

Gdyby ten kwietniowy koncert był trochę bliżej Wrocławia, to bym się chętnie wybrał. Może ktoś jedzie samochodem z Wrocka i chce mnie zabrać? :]
Było jeszcze Samurai w setliście.

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: tomtomala » śr mar 18, 2009 2:18 pm

Nie no ostatecznie przekonaliście mnie. Jutro jadę do Progresji kupić bilet.

pacek
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 18, 2009 11:02 am

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: pacek » śr mar 18, 2009 5:02 pm

Było spoko ale mógł zagrać więcej z IM, jak na razie to "Blood and Belief" było niezłe ale "The Man Who Would Not Die" w moim przekonaniu mocno kuleje więc tak jak się spodziewałem na koncercie te piosenki też do mnie za bardzo nie trafiły.
Scenicznie zachowywał się genialnie, kontakt z publiką naprawdę świetny.
Za to InDespair okazało się naprawdę zajebiste, że o Rain już nie wspomnę :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Mr.Hankey » śr mar 18, 2009 5:14 pm

Bilety na koncert w Warszawie można dostać gdzieś poza Progresją? Empik albo coś?

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3191
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Piwowarus » śr mar 18, 2009 6:38 pm

W eventim, chyba każdy empik ma połączenie z tą siecią.

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: herki » śr mar 18, 2009 6:46 pm

Albo w Hey Joe na Złotej 8

pacek
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 18, 2009 11:02 am

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: pacek » czw mar 19, 2009 3:01 pm

Jakiś bardzo dobry człowiek wrzucił dużo filmów z koncertu z Wrocławia.
Ma wszystko na swoim kanale http://www.youtube.com/user/marabut01
chwała mu

Awatar użytkownika
Big Duke
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 1:30 am
Skąd: Poznań

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Big Duke » pt mar 20, 2009 12:49 am

Zajebisty koncert Blaze'a w Poznaniu.
Publika podobna jak we Wrocku, około 100 luda z okładem, ale pod sceną pełen odjazd, parę razy robił się nawet mały kocioł.
O występie ogólnie można by powtórzyć to, co napisał już IgorW.
Blaze szalał, znakomita forma wokalna, jego przesadna gestykulacja i miny, które w czasach IM wielu śmieszyły, teraz nie rażą i świetnie pasują do jego muzyki.
Widać, że wyżywa się na scenie i stara się jak może wciągać publikę do zabawy,
rozwalił mnie jego motyw z "wyłuskiwaniem" z tłumu nie dość udzielających się delikwentów, których w "uprzejmy" sposób wzywał do ruszenia dupska.
Teksty w przerwach nie były jakoś przesadnie rozbudowane, ale treściwe i dobrze oddające sens utworów.
Podobało mi się, że Blaze nie prawił pierdół w stylu "Polska publika jest najlepsza", tylko dziękował wszystkim obecnym na koncercie, dzięki którym mógł się on odbyć. Brzmiało to ujmująco i szczerze.
Tempo koncertu bardzo intensywne, numery brzmiały dużo ciężej niż w oryginale.
Z utworów z czasów IM najlepiej wypadł chyba Lord of the Flies, który doskonale pasuje do obecnej twórczości Blaze'a.
Słyszałem ludzi, którzy narzekali, że za mało było kawałków IM, ale wg mnie cztery w zupełności wystarczyły,
wywaliłbym jedynie Man on the Edge i na jego miejsce dał Virusa.
W ogóle jeśli ktoś nastawia się na koncert "byłego wokalisty IM", a nie zna jego solowych dokonań, to powinien sobie odpuścić, bo może się rozczarować.
Blaze wypracował już własny styl, dużo mniej "radosny" od muzyki IM.
Moim zdaniem numery z ostatniej płyty wypadły genialnie na koncercie, pierwsze trzy kawałki dały potężnego kopa, Clansman wypadł przy nich jak wyciszacz.
Najmocniejszym punktem wieczoru było Voices From The Past, świetnie wypadły też Born As A Stranger i na zakończenie Robot, ale generalnie nie było słabych punktów.
Jedyne co psuło trochę odbiór, to lekko zjebane nagłośnienie w Eskulapie, które było zbyt głośne i mało selektywne. Przez cały koncert dobrze słychać było tylko Blaze'a, ale instrumenty często zlewały się w ścianę dźwięku, a przy Crack In The System zamiast muzyki słychać było tylko jeden wielki łomot.
Ogólnie jednak koncert wart każdej wydanej złotówki. Dawno już nie czułem się tak "nabuzowany" po występie i nie był to efekt "dopalaczy" haha. Jak tylko będę miał możliwość to uderzę też na Blaze'a do Warszawy.

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Da5id » sob kwie 04, 2009 10:28 am

Są jakiekolwiek szanse na SOLD OUT w Warszawie? Nie chcę na razie kupować biletu, bo możliwe że będę miał darmowy, z drugiej strony nie chcę też żeby okazało się że w dniu koncertu biletów już nie ma. ;)

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: S1MON » sob kwie 04, 2009 10:30 am

Są jakiekolwiek szanse na SOLD OUT w Warszawie?
post miesiaca :)

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Da5id » sob kwie 04, 2009 10:45 am

Są jakiekolwiek szanse na SOLD OUT w Warszawie?
post miesiaca :)
Dlaczego?

El Dorado

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: El Dorado » sob kwie 04, 2009 10:46 am

bo tam przyjdzie z 200 osób max :}

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: Da5id » sob kwie 04, 2009 10:48 am

Ale ja nie mam pojęcia gdzie gra, może to klub który mieści 150 luda? :)

El Dorado

Re: 27/06/2009 - Blaze Bayley - Warszawa

Postautor: El Dorado » sob kwie 04, 2009 10:49 am

nie sądzę, poza tym - luzuj wory. Jak sie wyprzeda masz większą szansę, że wejdziesz za darmo-o dziwo :)


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości