10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Wszystko na temat Sonisphere Festival 2011 w Warszawie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Zilian » ndz gru 26, 2010 6:57 pm

Do tego wszystkiego dodam jeszcze:
Tak jak przedmówca napisał promocja, promocja i jeszcze raz promocja. Heavy Metal jest legendą samą w sobie ale promocji też potrzebuje. Teraz lansuje się Katty Perry (?), jakieś Justiny Bibery, Hany Montany (co do tej ostatniej Gwiazda Roka?) Teraz wszyscy nimi chcą być bo to modne bo to takie hmm buntownicze $#@*&... Jak to kiedyś ktoś trafnie nazwał taki pop rock się z tego zrobił. Nie zabraniam oczywiście nikomu tego słuchać jeśli chce to nie ma problemu tylko podam taki kuriozalny przypadek. Jeśli ktoś chce słuchać wielkich gwiazd rocka jak Tokio Hotel czy The Jonas Brodhers to mógłby się zainteresować tym skąd tak naprawdę ten gatunek się wywiązał, i może ale tylko może by do niego dotarło że to żaden rock. Należy się tez zastanowić czy odpowiednia promocja by coś dala. Po części na pewno tak ale nie ma się co przygotowywać na ogromny boom. Po samej zawartości zwierzyńca jakim jest gimnazjum widać 95% to Hip Hoperzy, Techno amfa; amfa Techno, ludzie obojętni muzycznie, Pop Rock, a 5% stanowią ludzie którzy wiedzą co to jest Led Zeppelin, o Deep Purple i Pink Floyd nie wspomnę. Tak więc gimnazjum jest odzwierciedleniem społeczeństwa. Podejrzewam ze większość z nas tu obecnych zaczęła słuchać takiej muzyki pd wpływem kogoś z rodziny a gdy tego wpływu zaczyna brakować to i muzyki się nie słucha albo zaczyna się słuchać tego co inni czyli popularnego HH, Techno.

Żeby nie było co do koncertu:
Dzisiaj policzyłem że na trasie SBIT przy stanie około 30tyś ludzi kasa z biletów wahała się w okolicach 4mln czyli odejmując jakieś tam koszty (oczywiście to wszystko to założenia) na zespół wychodzi ok 2 2,5 mln. W Tym roku na BIG4 z tego co wiem było jakoś 50tys ludzi i było 5 kapel licząc koszty na oko to na zespół wychodziło około 2,5mln. Zakładając że w tym roku na Soni będzie 40 tyś ludzi (10tyś GC - reszta bilet za 200) wychodzi 10mln dzieląc na 4 zespoły bo zakładam że tyle będzie wychodzi 2,5 mln. A więc żeby przyjeżdżały do nas kapele ceny musiały by być takie żeby na zespół wychodziło około 2 - 2,5mln zł lub więcej ludzi. To tylko taka moja teoria ale wydaje mi się prawdopodobna :)

Awatar użytkownika
Buri
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 20, 2010 5:30 pm
Skąd: Gostyń

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Buri » ndz gru 26, 2010 6:57 pm

Ale mi nie o to chodzi, żeby słuchali metalu, tylko o to żeby zrozumieli mój styl i mnie nie wyzywali od satanistów i innych i że będę mieszkał na śmietniku itp.
"screw you guys im going home" Eric Theodore Cartman

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Kuki91 » ndz gru 26, 2010 7:02 pm

W Tym roku na BIG4 z tego co wiem było jakoś 50tys ludzi i było 5 kapel
Na tegorocznym Soni bylo miedzy 90 a 100 tys ludzi... ;)

Awatar użytkownika
Buri
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 20, 2010 5:30 pm
Skąd: Gostyń

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Buri » ndz gru 26, 2010 7:04 pm

Weź puść starym kawałki np. Iron Maiden to może też polubią tę muzę. Moi starzy też na początku myśleli, że ze mnie satanista jakiś, a jaki im puściłem tę muzę to im się spodobało. Zwłaszcza matce, która zakochała się w AC/DC :lol:
Tak czy siak Polska to nie Niemcy, Anglia czy Szwecja, gdzie metal zna i lubi prawie każdy i nie jest on w tych krajach potępiany przez stado moherów, o takich festiwalach jak za granica możemy sobie pomarzyć. Ja się cieszę, że w ogóle u nas Soni robią bo jakby nie to to nie było by u nas żadnego Metalowego festiwali dla większej publiki. Jeszcze tylko brakowało by do pełni szczęścia Rock in Rio ale jak zwykle Poznań zawalił na całej linii i brawo im za to. Niestety urodziliśmy się w złym miejscu w złym czasie.
Puszczałem im to, to wielce, że mam im wyłączyć te szarpaniny... Przecież nie będą im puszczał Children of Bodom ani podobnych ;D


Podejrzewam ze większość z nas tu obecnych zaczęła słuchać takiej muzyki pd wpływem kogoś z rodziny

Powiem Ci, że jak byłem młodszy to mój brachol słuchał takiej muzyki, potem jak byłem starszy to on wyrósł z tego, a ja w gimnazjum zacząłem interesować się taką muzyką. Słuchałem techno, rapu itp, ale nic do mnie nie trafiało. Dopiero gdy trafiłem na metal, rock, punk to mi przypadło i tak zostało ^^ i jestem z siebie dumny, że słucham tego, a nie czegoś innego. Hannah Montana, Jonas Brothers i Tokio Hotel to normalnie jest wielka trójca nowoczesnych "rockmenów i metali"
"screw you guys im going home" Eric Theodore Cartman

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Zilian » ndz gru 26, 2010 7:07 pm

W Tym roku na BIG4 z tego co wiem było jakoś 50tys ludzi i było 5 kapel
Na tegorocznym Soni było miedzy 90 a 100 tys ludzi... ;)
No to na zespół wychodziło by ponad 4mln. Wiec ta granica 2,5 mln musi być tą minimalna granicą i jeśli zostanie osiągnięta zespół przyjedzie a jeśli może być zebrana większa liczba pieniędzy to + dla nas bo festiwal jest opłacalny, a dzięki temu w przyszłości zobaczymy nowe kapele.

Awatar użytkownika
Buri
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 20, 2010 5:30 pm
Skąd: Gostyń

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Buri » ndz gru 26, 2010 7:10 pm

heh, oby co roku było więcej kapel ^^
"screw you guys im going home" Eric Theodore Cartman

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Kuki91 » ndz gru 26, 2010 7:24 pm

No w tym roku na bank, skoro Polskie Sonis bylo najwieksze w zeszlym roku :).

Awatar użytkownika
Akisu
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 18, 2010 2:11 pm
Skąd: Częstochowa

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Akisu » ndz gru 26, 2010 7:58 pm

;/ kurcze Buri.. święta to Ty chyba wesołe nie miałeś skoro tak ehm ;l dziwić się potem, że święta kojarzą się tylko z niechętnym zjazdem rodzinki :f

Z jednej strony żyjemy w złych czasach, bo czasy świetności rock'n'rollowej przeminęły już dawno za czasów naszych rodziców.. z drugiej nie wiem czy do końca wolałbym wtedy się urodzić.. hmm ale na pewno jest wiele powodów, dla których bym chciał x]

a co do muzy w naszych czasach popularność poszła właśnie między innymi albo w plastic metal [bądź też emowy] albo w totalnie demolkowy, pozbawiony tego czym był na początku ehm..

Zillian teoria popisowa xD

Kuki, serio z tym, że u nas było największe? o.O


..fakt, odbiegamy sobie od tematu, w którym się znajdujemy ;x
...just a little prowler, wandering on this dirty world...

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3192
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Piwowarus » ndz gru 26, 2010 8:04 pm

Ten temat to już chyba nie do odratowania jest, aż się boję co jeszcze tu znajdę.

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Zilian » ndz gru 26, 2010 8:30 pm

Najlepiej zamknąć temat niech tylko moderatorzy suche fakty wpisują....

Awatar użytkownika
Akisu
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: śr sie 18, 2010 2:11 pm
Skąd: Częstochowa

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Akisu » ndz gru 26, 2010 8:54 pm

Tak przy okazji...

..być może będę miał do zaoferowania podróż na koncert na Bemowo i z powrotem na trasie Katowice-Warszawa busem w cenie 100zł w dwie strony.. musi tylko być osiem osób chętnych, żeby o czymś myśleć :]
...just a little prowler, wandering on this dirty world...

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3456
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Emilio » ndz gru 26, 2010 10:45 pm

Może jutro poznamy kolejna gwiazde soni ;-) Oni maja w zwyczaju w poniedziałki informować o nowych kapelach :P
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Buri
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 20, 2010 5:30 pm
Skąd: Gostyń

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Buri » ndz gru 26, 2010 11:38 pm

Może jutro poznamy kolejna gwiazde soni ;-) Oni maja w zwyczaju w poniedziałki informować o nowych kapelach :P
fajnie by było ;)
"screw you guys im going home" Eric Theodore Cartman

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Kuki91 » ndz gru 26, 2010 11:50 pm

@Akisu

wg wywiadow, tak :).

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12669
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: gumbyy » pn gru 27, 2010 12:29 am

Najlepiej zamknąć temat niech tylko moderatorzy suche fakty wpisują....
Dokładnie...
www.MetalSide.pl

Mike Stanley
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 609
Rejestracja: sob gru 25, 2010 2:34 pm
Skąd: Cracow Rock City

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Mike Stanley » pn gru 27, 2010 10:03 am

Sorry, że trochę nie na temat :oops:

@Buri

Nie wiem, ale ty chyba masz jakiegoś pecha ;-) Jestem w Twoim wieku(no w styczniu stuknie 16) i nikt nie ma problemu z moją muzyką. Mój tata sam mi ją pokazał, jeździmy na koncerty za granicę częściej niż na te w polsce, chętnie finansuje moją edukację muzyczną i tak samo moi równieśnicy. Chodzę do 3 gimnazjum i od 1 podstawówki miałem przezwisko Iron(dobrze że nie Maiden :mryellow: ) i zawsze ludzie chętnie pytali czy nie mógłbym im pokazać jakichś fajnych zespołów. Dzisiaj tak samo, co prawda chodzę do społecznej szkoły to może i nie mam 300 osób w szkole, ale jest 100 i nie spotkałem się z żadnymi wyzwiskami, przepowiedniami gdzie skończę, itp....

Ale pamiętaj zawsze wierz w to co robisz i nie przejmuj się opinią innych, ważne abyś ty był zadowolony z efektów swojej pracy ;-)
Dreams are only impossible when YOU decide they're impossible - Paul Stanley

Awatar użytkownika
piter
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 602
Rejestracja: czw gru 13, 2007 10:56 am
Skąd: Kraków

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: piter » pn gru 27, 2010 8:34 pm

Tak przy okazji...

..być może będę miał do zaoferowania podróż na koncert na Bemowo i z powrotem na trasie Katowice-Warszawa busem w cenie 100zł w dwie strony.. musi tylko być osiem osób chętnych, żeby o czymś myśleć :]
drogo masz w l będzie taniej i nie musisz zbierać osób...
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 10:19 pm przez piter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Budziol » pn gru 27, 2010 8:59 pm

, Venom też był ostatnio w polsce i frekwencja nie była zachwycająca również...
marzenie ściętej głowy żeby VENOM zagrał na SONI :)


co do dyskusji w tym temacie
fajnie że SONI w Warszawie do takich dyskusji Was prowokuje, ale zanim napiszecie o rodzinie przy wigilijnym stole, to spójrzcie czy nie ma na forum lepszych do tego tematów, a tu ograniczcie się do dyskusji o festivalu

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Zilian » pn gru 27, 2010 10:10 pm

Narobiliście mi nadziei że dzisiaj poznamy kolejną gwiazdę a tu dupa nic nie podali :(

Awatar użytkownika
Buri
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 110
Rejestracja: pn gru 20, 2010 5:30 pm
Skąd: Gostyń

Re: 10/06/2011 - Sonisphere Festival - Warszawa

Postautor: Buri » pn gru 27, 2010 10:41 pm

Narobiliście mi nadziei że dzisiaj poznamy kolejną gwiazdę a tu dupa nic nie podali :(
Ja też już taki zniecierpliwiony od rana, a tu nic...
"screw you guys im going home" Eric Theodore Cartman


Wróć do „10/06/2011 - Iron Maiden -Sonisphere Festival 2011 - Warszawa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość