Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Truskawa
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 312
Rejestracja: wt sie 07, 2012 11:57 pm
Skąd: Murowana Goślina

Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Truskawa » pt wrz 27, 2013 5:57 pm

Chciałbym, żebyście w tym temacie pisali kiedy zdarzy wam się przekonać do jakiegoś utworu, którego wcześniej nie dostrzegaliście albo nie darzyliście szczególną sympatią. No i w drugą stronę - jeżeli jakiś kawałek straci w waszych oczach, to też możecie napisać.
Ja jako osoba, która kiedyś nie rozumiała za bardzo fenomenu Hallowed Be Thy Name (lubiłem, ale uważałem, że jest całkiem sporo lepszych utworów) przekonałem się ostatnio, że jest to utwór ze ścisłej czołówki. Genialny wstęp, przejście, zmiany tempa i standardowo galopada, a do tego jeden z najlepszych tekstów w historii Maiden. ;-)
Niedawno zdarzyło mi się też polubić The Man Who Would Be King, którego kiedyś po prostu omijałem. Zdecydowanie wybija się refren i to świetne wyciszenie w środku utworu z jakby orientalną nutką, które wyciszeniem do końca nie jest, ale brak mi odpowiedniejszego słowa. :)

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: VeeKing » pt wrz 27, 2013 6:44 pm

Ja nigdy sie nie przekonam do kawałków z Blazem na wokalu. Nawet w wykonaniu Bruce'a nie są lepsze. Natomiast polubiłem Dream Of Mirrors

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliśc

Postautor: erosinho » pt wrz 27, 2013 7:43 pm

The Man Who Would Be King zawsze mi się podobał, to jeden z lepszych kawałków z TFF, nie wiem dlaczego tak pomijany. Świetny refren i super riff Dave'a na początku.

Korpal
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 319
Rejestracja: pn lip 29, 2013 9:48 pm

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Korpal » pt wrz 27, 2013 8:13 pm

Może nie tak niedawno, ale Infinite Dreams jak dla mnie jest #2 z SSOASS i ogólnie jednym z lepszych utworów Maiden

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1755
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: erosinho » pt wrz 27, 2013 8:32 pm

Jak byłem dzieciak i zaczynałem słuchać Maiden to najbardziej podobały mi się kawałki jak dajmy na to Childhood's End, The Fugitive, Fates Warning, Tailgunner, Sea of Madness, Flash Of The Blade, The Duellists - czyli raczej takie średniaki z łatwo wpadającym w ucho refrenem. Pewnie to kwestia wieku i bardziej dojrzałego gustu muzycznego, ale teraz wiadomo - nie cenię ich najwyżej. Chociaż takie Tailgunner czy Flash nadal bardzo lubię.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: remi » pt wrz 27, 2013 8:46 pm

Moonchild - dopiero gdy usłyszałem go na ME trasie mi się spodobał, na SBiT zupełnie nie rozumiałem podniety tym kawałkiem. W ostatnim roku usłyszałem go 4x na żywo i na pewno około 100x na YT, gdyż oglądam każdy koncert jaki grają dzień później na YT i zazwyczaj Moonchilda dużo nagrywa.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Slaug » pt wrz 27, 2013 9:06 pm

Ja ostatnio, co może wydać się dziwne polubiłem Powerslave (dziwne, rzecz jasna, że dopiero teraz). Napisałem "polubiłem", ale nie jest to odpowiednie określenie. Zawsze czy na studyjniaku, czy za F666, przesłuchiwałem sobie ten kawałek, ani mię grzał, ani studził. Ostatnio jakoś nie mogę obok niego przejść obojętnie, choćby nie nucąc "telmi łaj ahed tu bi". Wiadomo, że bardziej podeszła mi wersja z F666, gdzie Bruce kapitalnie kończy tą piosenkę trzykrotnym zaśpiewem "slejf tude pałer ofdef", co w studio jest nieco szybsze i IMO niepotrzebnie przecudowane przy ostatnim powtórzeniu.

Awatar użytkownika
Magniuto
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 5:29 pm
Skąd: Kielce

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Magniuto » pt wrz 27, 2013 10:14 pm

Ostatnio w samochodzie męczę Final Frontier... i wiecie co? Zaczyna mi się podobać Talisman ( dawniej uważałem, ze jest strasznie prymitywny, a teraz wciąga, a już końcówka jest fantastyczna ) no i When The Wild Wind Blows - nadal nie rozumiem zachwytów nad tym kawałkiem, ale gdzieś od 3:40 jest bardzo dobrze. Tylko początek mogli sobie darować, ale kiepski intra to niestety obecnie znak rozpoznawczy Maidenów.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Journeyman666 » pt wrz 27, 2013 10:41 pm

Ja do wielu utworów przekonałem się kiedy zaczynałem je grać na gitarze. Be quick or be dead, apparition, fear is the key, nomad, legacy, edge of darkness i mnóstwo innych. Kiedy się wsłuchuje w każdy utwór, zaczyna się zauważać fantastyczne fragmenty, których normalnie się nie wyłapuje. Na przykład wsłuchując się w Revelations polubiłem parę "smaczków", dzięki którym zacząłem lubić cały utwór.
A do takich "normalniejszych" przekonań to oczywiście Moonchild na tegorocznej trasie.
Przekonanie się do jednego utworu zawdzięczam również forumowiczom :D Wypowiedziałem się parę razy niepochlebnie na temat płyty Killers, szczególnie utworu Purgatory. Zostałem za to "zbesztany" więc postanowiłem przesłuchać jeszcze raz uważnie całego albumu. Mimo, że dalej mi nie podchodzi i jak dla mnie jest słabiutki na tle innych, o tyle Purgatory zacząłem uwielbiać ;)

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Cybul » ndz wrz 29, 2013 12:48 am

Ja ostatnio, co może wydać się dziwne polubiłem Powerslave (dziwne, rzecz jasna, że dopiero teraz). Napisałem "polubiłem", ale nie jest to odpowiednie określenie. Zawsze czy na studyjniaku, czy za F666, przesłuchiwałem sobie ten kawałek, ani mię grzał, ani studził. Ostatnio jakoś nie mogę obok niego przejść obojętnie, choćby nie nucąc "telmi łaj ahed tu bi". Wiadomo, że bardziej podeszła mi wersja z F666, gdzie Bruce kapitalnie kończy tą piosenkę trzykrotnym zaśpiewem "slejf tude pałer ofdef", co w studio jest nieco szybsze i IMO niepotrzebnie przecudowane przy ostatnim powtórzeniu.
Najchetniej słucham wersji Powerslave z singla "The Wicker Man" (Barcelona, 1999) moim zdaniem niesamowite wykonanie, jest moc! Ekektryzujące doznania :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=DmbPkUGtLUE
Ostatnio w samochodzie męczę Final Frontier... i wiecie co? Zaczyna mi się podobać Talisman ( dawniej uważałem, ze jest strasznie prymitywny, a teraz wciąga, a już końcówka jest fantastyczna ) no i When The Wild Wind Blows - nadal nie rozumiem zachwytów nad tym kawałkiem, ale gdzieś od 3:40 jest bardzo dobrze. Tylko początek mogli sobie darować, ale kiepski intra to niestety obecnie znak rozpoznawczy Maidenów.
A ja lubię intra z ich ostatnich 2 albumów. Wolałbym raczej aby niektóre kawałki nie były tak na siłę przedłużane jak chociazby "Brighter Than A Thousand Suns", czy "Dream Of Mirrors" - mają potencjał killera :)
Wypowiedziałem się parę razy niepochlebnie na temat płyty Killers, szczególnie utworu Purgatory. Zostałem za to "zbesztany" więc postanowiłem przesłuchać jeszcze raz uważnie całego albumu. Mimo, że dalej mi nie podchodzi i jak dla mnie jest słabiutki na tle innych, o tyle Purgatory zacząłem uwielbiać ;)

Killers najlepsza płyta :]] Obok POM, BNW, 7S ;) hehe, tyle tam energii, której nie znajdzie się na innych płytach.
Długo nie trawiłem Die With Your Boots On... do czasu dopóki nie usłyszałem go na zywo, dziś jest jednym z moich ulubionych z POM. W zasadzie jedynym utworem, który ciezko mi wysłuchać jest "The Angel and the Gambler"

Deleted User 4783

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Deleted User 4783 » ndz wrz 29, 2013 11:12 pm

ja dzięki koncertowi w Łodzi przekonałem się do ATSS, zawsze jakoś brzmiał dla mnie jakoś tak hm... no właśnie chyba nie brzmiał. Ale wersja koncertowa po prostu wgniotła mnie w podłogę, czuje się siłę i moc tego utworu, jakiej na płycie próżno szukać

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Dejavu » wt paź 01, 2013 4:15 pm

ja dzięki koncertowi w Łodzi przekonałem się do ATSS, zawsze jakoś brzmiał dla mnie jakoś tak hm... no właśnie chyba nie brzmiał. Ale wersja koncertowa po prostu wgniotła mnie w podłogę, czuje się siłę i moc tego utworu, jakiej na płycie próżno szukać
Prawda, zwłaszcza ten gitarowy fragment przed trzecią minutą brzmiał niesamowicie. Na żywo dużo zyskuje i jest to jeden z tych kawałków przez które czekam na jakieś DVD z tej trasy.

A ja się długo przekonywałem do "The Fallen Angel" - zawsze był dla mnie takim utworem bez wyrazu, nie wybijającym się na tle płyty, a ostatnio po dłuższej przerwie włączyłem sobie BNW i przekonałem się całkowicie. Najbardziej podoba mi się fragment z solówkami, zwłaszcza pod koniec.
Jak byłem dzieciak i zaczynałem słuchać Maiden to najbardziej podobały mi się kawałki jak dajmy na to Childhood's End, The Fugitive, Fates Warning, Tailgunner, Sea of Madness, Flash Of The Blade, The Duellists - czyli raczej takie średniaki z łatwo wpadającym w ucho refrenem. Pewnie to kwestia wieku i bardziej dojrzałego gustu muzycznego, ale teraz wiadomo - nie cenię ich najwyżej. Chociaż takie Tailgunner czy Flash nadal bardzo lubię.
To są bardzo dobre utwory. Wiadomo, że nie jest to ścisła czołówka Maiden, ale moim zdaniem takie Fates Warning czy Duellists to bardzo mocno niedoceniane kawałki i chętnie bym któryś z nich usłyszał na żywo.

Awatar użytkownika
Daniel Wu.
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 21, 2014 6:11 pm
Skąd: Sopot

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Daniel Wu. » sob lut 22, 2014 6:26 pm

Ostatnimi czasy mam niezłą fazę na "Afraid To Shoot Strangers". Kawałek, który niegdyś mnie irytował, teraz stał się jednym z ulubionych, a to wszystko dzięki przepięknym melodiom granym przez Murray'a :)

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Zakkahletz » sob lut 22, 2014 11:21 pm

"Paschendale" - jakoś do niedawna nie zwracałem na nią uwagi, ale przeczytałem gdzieś w necie tekst o walkach tam podczas WWI, który przypomniał mi o piosence. Po długiej przerwie przesłuchałem ją wtedy i aktualnie to jedna z moich mejdenowych faworytek. Dobrze zrównoważona przeplatanka temp, odpowiednia dawka patosu, ciekawa tematyka i tekst, a dodatkowo - lub przede wszystkim - świetna muzyka. :)

Awatar użytkownika
Mercenary155
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: śr lis 24, 2010 9:30 pm
Skąd: Szamotuły

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Mercenary155 » ndz lut 23, 2014 8:40 pm

No Prayer For The Dying :)
Długo nie mogłem się przekonać do całej płyty ale w końcu przekonałem się, że jest genialana. :pijak:

Awatar użytkownika
heavencanwait
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 123
Rejestracja: pn sty 06, 2014 12:20 am
Skąd: Dolnośląskie

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: heavencanwait » ndz lut 23, 2014 11:57 pm

Ostatnio przekonałem się do Moonchild. Jakoś zawsze pomijałem ten kawałek słuchając 7S.Ale w Łodzi coś mnie do niej przekonało, ani na chwilę utwór nie zwalnia, według mnie świetna koncertówka szczególnie jako opener, umie dać kopa na dalszą część koncertu.

Brooce
-#Invader
-#Invader
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 21, 2012 10:00 pm
Skąd: Północ /reszta kraju

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Brooce » pn lut 24, 2014 10:51 am

A ja do Afraid to Shoot Strangers - po części przez to jak świetnie wyszedł na koncercie w Gdańsku, po części dlatego że wreszcie zrozumiałem tekst na który wcześniej nie zwracałem szczególnej uwagi. A jest genialny!

Awatar użytkownika
Korstern
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 9:57 am

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Korstern » pn lut 08, 2016 6:16 pm

Nie podchodził mi przez długi czas "Rime of the Ancient Mariner", ale gdy obejrzałem wykonanie na F666 to zmieniłem zdanie co do tej piosenki i teraz bardzo ją lubię. Oprócz tego 3 piosenki z BNW:

- Tytułowy
- Blood Brothers
- The Nomad

Nie lubiłem, a polubiłem :D
"I will return and I'll poses your bodies and I'll make you burn!"

Awatar użytkownika
Pampa
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 15, 2015 9:40 am

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Pampa » wt lut 09, 2016 2:30 pm

Starblind to kawałek ktorego nie docenialem a który zasługuje na szczególną uwagę wymiana poprostu!!!!

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Utwory Iron Maiden, do których niedawno się przekonaliście.

Postautor: Powerslave_Dś » sob lut 13, 2016 9:09 pm

Utwory, które na samym początku mi się nie podobały lub uważałem je za tylko niezłe, a potem chwyciły

-Prodigal Son ( te solo Adriana)
-Another Life (wersje z Brucem live niszczą)
-Drifter
-The Prisoner ( wersja z Maiden England miała na to wpływ)
-Sun and Steel
-Back in the Village
-Deja-Vu
-Only the Good Die Young (7th Son to dzieło skończone)
-The Assasin
-Fates Warning
-Public Enema no.1
-Chains of Misery
-The Fugitive
-Blood on the World's Hands
-Paschendale
-Reincarnation of Benjamin Breeg


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość