Running Wild

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Calicio Jack
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 29, 2015 1:04 pm

Re: Running Wild

Postautor: Calicio Jack » pt lip 31, 2015 12:08 pm

Uwielbiam! Szkoda, że na koncert w Polsce nie ma co liczyć, zobaczyć choćby Rock'n'Rolfa i usłyszeć kilka szlagierów to byłoby coś! Ciekaw jestem bardzo setlisty jaką zaprezentują na Wacken, czy będzie dużo numerów z dwóch ostatnich przeciętnych płyt?
A tak nawiasem, mógłby mi ktoś powiedzieć o tej sytuacji z X-Wild? Muzycy mieli dość dyktatury Kasparka i postanowili opuścić jego statek i się zemścić?

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Running Wild

Postautor: Pablo1919 » sob sie 01, 2015 12:19 am

Oglądam live z Wacken. Na razie miazga! Jaki zaciesz na mej mordzie widząc znów Rolfa na scenie! Leci Genghis Khan!!! Set póki co urywa jaja. Oby tak do samego końca.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14722
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Running Wild

Postautor: LukaSieka » sob sie 01, 2015 9:33 am

Set widzę dobry, chociaż ja bym dał więcej kawałków z pierwszej płyty :) . Ciekawe czy się doczekamy trasy i koncertu w Polsce jeszcze kiedykolwiek?
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1601
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Running Wild

Postautor: IgorW » sob sie 01, 2015 6:40 pm

Że nie ma nic z Port Royal i Black Hand Inn to jednak słabo.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7287
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » pn sie 03, 2015 3:07 pm

Koncertu nie oglądałem. Ale teraz spojrzałem na set i... w sumie jeśli to miała być jedna okazja do zobaczenia Running Wild na żywo to... miałbym wielki niedosyt. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby zrezygnować z tych nowych kawałków na rzecz co najmniej 4 starych? Po takim czasie nieobecności na morzach heavy metalu to naprawdę Rock n Rolf się nie popisał. Więcej kawałków z pierwszych dwóch też mogłoby być.. a już na pewno "Prisoner of our time" !!! Żeby takiego hymnu nie było??!! Dziwne to bardzo ... :/ Na plus dla mnie na pewno "Raw Ride" (uwielbiam ten numer) i "White Masque" ale... z "Blazon Stone" to spokojnie mogłyby być dwa inne kawałki, szkoda, że nie było "Lonewolf" albo "Fire & Ice" tylko ten przebojowy "Little Big Horn"... Ale dobre i to. Fajnie, że chciał tam zagrać Kasparek, ale mimo wszystko mogłoby wypaść to lepiej.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Running Wild

Postautor: gumbyy » pn sie 03, 2015 9:21 pm

Oglądam live z Wacken.
Byłem, widziałem...

Jak dla mnie całkiem dobry koncert. Jeśli chodzi o klimat, muzyków itp to o niebo lepszy niż ten "pożegnalny", bo wtedy to było odwalone na maksa (aczkolwiek setlista była lepsza). Tym razem po prostu na scenie był zespół, który zachowywał się i wyglądał jak zespół. No i świetna sprawa z taką oldschoolową oprawą tego koncertu - stroje muzyków i światła. Wyglądało to całkiem nieźle.

Zabrakło mi "Prisoners...", czy "Rise Your...", no ale i tak mega radocha dla mnie zobaczyć Running Wild ponownie na żywo. Premierowy "Into the West" szału nie zrobił, no ale wiadomo jak jest z formą Rolfa od dłuższego już czasu. Na wielki plus "Raw Ride", "White Masque", czy "Jennings' Revenge" bo tych numerów zupełnie się nie spodziewałem :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Running Wild

Postautor: gumbyy » pt sie 21, 2015 2:52 am

Jakby ktoś chciał poczytać relację z wackeńskiego koncertu: http://www.metalside.pl/relacje/relacja.php?id=175
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Running Wild

Postautor: krusejder » śr sie 24, 2016 9:01 pm

odsłuchuję z wypożyczalni nowego Runninga. Prochu Rolf nie wynalazł, ale wreszcie płyta nie męczy. Najlepszy Running od 20 lat !!

Mnie się podoba. Kupię, jak zejdzie z ceną do rozsądnego poziomu https://www.youtube.com/watch?v=wFmX-CqzKW4
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3296
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Running Wild

Postautor: barsiarz » pn sie 29, 2016 5:55 pm

Mi też się podoba, bardzo przyjemnie się tego słucha.
Z ceną faktycznie przegięli:( Ale to Nuclear Blast - oni tak mają...

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2851
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Running Wild

Postautor: Lando » pn sie 29, 2016 9:43 pm

Jest przyzwoicie, ale tak jak słusznie zauważył krusejder, prochu nie wymyślili ;-) Też chętnie bym zakupił ale nie za tą cenę...
Night Mistress Fan Club Łódź

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Running Wild

Postautor: RALF » śr sie 31, 2016 5:24 pm

Dobry album - lepszy od wielu poprzednich, prochu już nie muszą odkrywać :)

on_the_run
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:31 pm

Re: Running Wild

Postautor: on_the_run » sob cze 24, 2017 1:29 pm

A ktoś wie, czemu Kasparek praktycznie zrezygnował z koncertów i gra raz na jakiś czasu, zapewne z mniej lub bardziej przypadkowymi ludźmi?

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Running Wild

Postautor: Bon Dzosef » sob cze 24, 2017 2:44 pm

Gdzieś czytałem, że interesuje go tylko granie dla wielkiej publiki, a ze raczej nie jest to zespol stadionowy, to gra rzadko żeby koncerty festiwalowe RW były pożądane. .
Ale to może być tylko teoria.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

on_the_run
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:31 pm

Re: Running Wild

Postautor: on_the_run » sob cze 24, 2017 4:42 pm

Prawdopodobne jest też, że z muzyki dzisiaj nie żyje i traktuje ją jako hobby.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Running Wild

Postautor: pucha » sob cze 24, 2017 9:41 pm

Tymczasem plotka z oficjalnego facebooka Running Wild donosi że należy się na jesieni spodziewać reedycji klasycznych albumów na cd, w tym "Under Jolly Roger" i "Port Royal" !

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 874
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: Running Wild

Postautor: Beny82 » sob cze 24, 2017 10:36 pm

Kasperek jest w przekonaniu niezmieniającej się wielkości zespołu od czasu wydania Under Jolly Roger. Chłopu odbiło całkowicie i stwierdził, że nie ma sensu grywać małych koncertów bo jego wielki zespół jest tak wielki, że powinien grać jako headliner największych festiwali. A normalna trasa koncertowa niestety jest ryzykowna więc grają tylko wyżej wymienione festivale. Przynajmniej jest taniej i cały czas widać wielkość Running Wild. Tych przypadkowych ludzi trzyma u siebie już od paru lat i stwierdził,że z nimi mu się dobrze gra ale na zasadach ja gwiazda a wy podgrywajcie ( inna sprawa, że gitarzysta już od ładnych nastu lat jest ten sam).

Obejrzałem na yt koncert z kwietnia tego roku. Niby fajnie ale jakąś tandetą i kiczem jedzie.

Płyta najnowsza może i dobra. Wyłączyłem po czwartym utworze.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Running Wild

Postautor: krusejder » czw cze 29, 2017 11:31 pm

Tymczasem znalazłem przypadkiem link do świeżego koncertu RW. Kasparek zagrał 2 miesiące temu u Putina ;)
https://www.youtube.com/watch?v=gZCn3gwU6AY
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Running Wild

Postautor: nexus6 » czw lip 06, 2017 11:17 pm

Tymczasem plotka z oficjalnego facebooka Running Wild donosi że należy się na jesieni spodziewać reedycji klasycznych albumów na cd, w tym "Under Jolly Roger" i "Port Royal" !
Nie tylko Cd, ale także winyle, co mnie nawet bardziej interesuje.

http://www.emp-shop.pl/media/muzyka/win ... n&items=60

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Running Wild

Postautor: Bon Dzosef » wt lip 25, 2017 12:30 am

https://www.youtube.com/watch?v=Ps6f-GHwc_A

Jest w całkiem niezłej formie! Byłem, widziałem :)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

MaidenZary
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 78
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:05 pm

Re: Running Wild

Postautor: MaidenZary » ndz sie 01, 2021 7:18 pm

Rolf ogłosił, iż nowy album został nagrany z udziałem prawdziwych muzyków :) Lubię ich ostatni album, ale byłby lepszy z prawdziwym perkusistą. Jako skończony naiwniak wierzę, iż tym razem duch Angelo Sasso nie nawiedził studia w piwnicy Rock'n'Rolfa :)


Tracklisting:
01) BLOOD ON BLOOD 4:07
02) WINGS OF FIRE 3:57
03) SAY YOUR PRAYERS 5:14
04) DIAMONDS & PEARLS 4:44
05) WILD & FREE 5:28
06) CROSSING THE BLADES 6:00
07) ONE NIGHT, ONE DAY 4:59
08) THE SHELLBACK 6:11
09) WILD, WILD NIGHTS 4:30
10) THE IRON TIMES (1618 - 1648) 10:29
Line-Up:
Rock'n'Rolf – guitar, vocals
Peter Jordan– guitars
Ole Hempelmann - bass
Michael Wolpers– drums


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości