Running Wild

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5915
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Running Wild

Postautor: Adrian S.O.S. » czw mar 06, 2014 5:12 pm

Obrazek
Założe się, że wśród fanów heavy metalu jak i pośród ludzi zaglądajacych na to forum nie ma zbyt wielu osób, które nie znają tego zespołu. Penetrując to forum nie wierzyłem, że jak dotąd tak zaniedbać możnabyło kapele tego samego pokroju co Iron Maiden. Zespół który w dodatku jest na scenie tak samo długo jak Ironi. Bijcie się w pierś hehe. Myślę, ze nadszedł czas, by nadrobić straty i przypomnieć co nieco o tej swietnej przecież grupie, która swego czasu była nie mniej popularna niż Iron Maiden właśnie czy tam jakiś Judas Priest. Bez wątpienia Running Wild ma już od kilkunastu lat status kultowy, ma swónj własny rozpoznawalny i niepowtarzalny styl. Nigdy niepodążali za trendami i tworzyli zawsze własną oryginalną muzykę - czysty płynący z serca heavy metal. Mimo, ze ostatnich płyt Rock 'N' Rolfa za bardzo nie lubie, to zespół jest moim muzycznym numerem jednen!

Co wy sądzicie o tej grupe? O ich wczesniejszych płytach, jak i tych nowych?
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Hospes
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: wt mar 20, 2012 6:39 pm

Re: Running Wild

Postautor: Hospes » czw mar 06, 2014 8:41 pm

Pewnie to trochę wstyd, lecz akurat ja słabo znam twórczość tego zespołu. Już dość dawno temu, w czasach liceum, kolega-metalowiec udostępnił mi do skopiowania kasetę (lub kasety) z utworami Running Wild. Na pewno był tam utwór "Port Royal" oraz taki, w którym leciało jakoś tak: "We are prisoners of our time, we are Running Wild". Nawet fajnie się mi tego słuchało, ale w ogóle nie sprawdziłem jakie to albumy (bądź album) no i na tym moje spotkanie z tą grupą się zakończyło.
"Still my heart calculate and pray"

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » pt mar 07, 2014 11:19 am

Co tutaj dużo pisać - podstawczak niemieckiego heavy metalu. Obok Accept to grupa, która naprawdę zadawała potężne ciosy na arenie świata metalu w latach 80. Fakt, że były też inne grupy u naszych zachodnich sąsiadów, ale to te dwie tak naprawdę utorowały sobie drogę na mityczny piedestał.
Running Wild - dowodzony przez kapitana Kasparka okręt, który zaczął nabierać wody dopiero w połowie nowego millenium. Na dwóch pierwszych płytach, "Gates to Purgatory" i "Branded & Exiled" jeszcze byli szczurami lądowymi, ubranymi w skóry, ćwieki i pili z samym diabłem. Po wspólnej wycieczce do niemieckiego portu w Hamburgu wszyscy nie mogli nacieszyć się widokiem pięknego zabytkowego galeonu i zapragnęli zostać piratami :D :dance: I w tym momencie całą historie spowija kłąb dymu, zapach prochu i walki morskie. Płyta "Under Jolly Roger" mimo, że tematy porusza różne to jest początkiem wielkiej morskiej żeglugi na oceanie heavy metalu tej kapeli. Po chwili wytchnienia w słynnym jamajskim porcie Royal chłopaki znów zaczęli łupić na morzach - kapitalne płyty Death or Glory czy Blazon Stone powalają na kolana. Potem witając w komnacie ze stosem czaszek, zespół nie zwalnia tempa. W tawernie Czarna Ręka jesteśmy świadkiem jednej z ostatnich kapitalnych płyt. Jeszcze tylko udana maskarada i ... statek Rolfa zaczyna dryfować na mieliznę...

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14751
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Running Wild

Postautor: LukaSieka » pt mar 07, 2014 3:22 pm

Jeden z pierwszych zespołów heavy metalowych jakie poznałem, a było to z 18? 19 lat temu. Z resztą nieważne. W każdym bądź razie "Gates To Purgatory","Under Jolly Roger" i "Wild Animal" były pierwszymi rzeczami z jakimi się zapoznałem i od razu był szał. A jako, że mój stary miał "Port Royal", "Ready For Boarding", "Beanded And Exiled" i "Death Or Glory" to poszło z górki. Do dziś jeden z moich heavy metalowych faworytów. Ulubione - na pewno debiut i yyyyyy.... praktycznie wszystko do "Masquerade" ;-)

W sumie ciulowo byłoby nie wspomnieć o X-Wild. O kapeli, która przecież nagrała trzy bardzo, bardzo dobre płyty i miała w szeregach jednego z lepszych heavy metalowych wokalistów z bardzo oryginalnym głosem (jakby mikstura Dirkschneidera i Boltendahla). Konkret na całej linii.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » pt mar 07, 2014 9:23 pm

No, X-Wild to jak najbardziej strzał prosto w pysk. "Monster Effect" a i "SAvageland" bardzo dobre. Naprawdę kasacja organizmów. LEKCJA HEAVY METALU DO KWADRATU KURDE BELE.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5915
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Running Wild

Postautor: Adrian S.O.S. » wt maja 27, 2014 3:45 pm

Mimo, ze ostatnia płytą nie za bardzo, dla mnie przynajmniej, to mam nadzieje, ze Rolf zbierze w końcu jakis porządny, stabilny skład i ruszą w trase, bo na Running Wild jeszcze nie byłem :)

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Running Wild

Postautor: Pablo1919 » sob sie 02, 2014 4:18 pm

Potwierdzili występ na Wacken 2015
Mam nadzieję że to nie będzie jedyny koncert Obrazek

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » ndz sie 03, 2014 12:32 am

Wszystko zależy od składu i setu.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5915
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Running Wild

Postautor: Adrian S.O.S. » sob lis 01, 2014 11:49 am

Miałem dzisiaj troche czasu i zrobiłem sobie oceny kilku zespołów, w tym min. mój ukochany Running Wild :)


Gates To Purgatory - 8/10
Branded And Exiled - 6,5/10
Under Jolly Roger - 10/10
Port Royal - 8/10
Death Or Glory - 10/10
Blazon Stone - 10/10
Pile Of Skulls - 7/10
Black Hand Inn - 8/10
Masquerade - 6,5/10
The Rivalry - 7/10
Victory - 5/10
The Brotherhood - 6/10
Rogues En Vogue - 6,5/10
Shadowmaker - 3,5/10
Resilent - 4,5/10
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2014 4:38 pm przez Adrian S.O.S., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2476
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Running Wild

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob lis 01, 2014 2:29 pm

Gates To Purgatory 8/10
Branded and Exiled 7/10
Under Jolly Roger 9/10
Port Royal 8/10
Death or Glory 8,5/10
Blazon Stone 7/10
Pile of Skulls 10/10
Black Hand Inn 5/10
Masquerade 5,5/10
The Rivalry 5/10
Victory 3/10
The Brotherhood 5/10
Rogues en Vogue 3/10
Shadowmaker 2/10
Resilent 3/10

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14751
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Running Wild

Postautor: LukaSieka » sob lis 01, 2014 6:42 pm

Gates To Purgatory - 10/10
Branded And Exiled - 8,5/10
Under Jolly Roger - 9/10
Port Royal - 8,5/10
Death Or Glory - 9,5/10
Blazon Stone - 9,5/10
Pile Of Skulls - 7/10
Black Hand Inn - 7/10
Masquerade - 6/10
The Rivalry - 5,5/10
Victory - 3/10
The Brotherhood - 4/10
Rogues En Vogue - 5/10
Shadowmaker - 1/10
Resilent - 3/10
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » sob lis 01, 2014 9:12 pm

Gates To Purgatory - 9,5/10
Branded And Exiled - 9/10
Under Jolly Roger - 10/10
Port Royal - 9/10
Death Or Glory - 9/10
Blazon Stone - 10/10
Pile Of Skulls - 7,5/10
Black Hand Inn - 6,5/10
Masquerade - 6/10
The Rivalry - 5/10
Victory - 3/10
The Brotherhood - 4/10
Rogues En Vogue - 5/10
Shadowmaker - 2/10
Resilent - 2/10

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5915
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Running Wild

Postautor: Adrian S.O.S. » pn lis 03, 2014 11:43 am

osobnego tematu o X-Wild sensu nie ma zakładać, to też tak na marginesie pozwole sobie ocenić plyty tej pokrewnej kapeli

So What! - 8/10
Monster Effect - 10/10
Savageland - 9/10

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14751
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Running Wild

Postautor: LukaSieka » czw lis 06, 2014 10:57 pm

osobnego tematu o X-Wild sensu nie ma zakładać, to też tak na marginesie pozwole sobie ocenić plyty tej pokrewnej kapeli

So What! - 8/10
Monster Effect - 10/10
Savageland - 9/10
Mógłbym skopiować i wkleić, bo w zasadzie X-Wild oceniam identycznie ogólnie rzecz biorąć. Tak czy siak, zaj*bista kapela! Swego czasu konkretny rywal dla Rock 'n' Rolfa.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4219
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Running Wild

Postautor: AncientMariner » wt lut 03, 2015 1:21 pm

I Running i X-Wild bardzo lubie. A ich stare plyty to klasyka. Death Or Glory i Blazon to chyba następne po Ironach płyty, które usłyszałem jako pierwsze z cięższej muzy.
Ciekawe czy jeszcze w ogóle kiedyś doczekamy się koncertu piratów w Polsce. Jak sądzicie?

Gates To Purgatory - 9/10
Branded And Exiled - 6/10
Under Jolly Roger - 8/10
Port Royal - 7/10
Death Or Glory - 10/10
Blazon Stone - 10/10
Pile Of Skulls - 6/10
Black Hand Inn - 7/10
Masquerade - 6/10
The Rivalry - 6/10
Victory - 5/10
The Brotherhood - 4/10
Rogues En Vogue - 3/10
Shadowmaker - 2/10
Resilent - 4/10

Awatar użytkownika
TeoDoor
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: sob lut 07, 2015 1:05 pm
Skąd: Dzikie Pola

Re: Running Wild

Postautor: TeoDoor » pn lut 09, 2015 11:45 pm

Bardzo bym chciał zobaczyć jeszcze raz Running Wild w naszym kraju. Byłem na obydwu koncertach w 87, ale obawiam się że występ na WOA będzie jedynym w tym roku. Rock'n'Rolf tak ma, nie chce mu się grać tras. Od kilku ładnych lat Running Wild nie zagrał konkretnej trasy. Bardzo bym chciał aby obok Kasparka pojawił się Majk Moti i Iain Finlay, ale to chyba marzenia ściętej głowy... ;-)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » wt lut 10, 2015 2:08 pm

Łoo... to w ogóle nie da rady. Myślę, że tak naprawdę Kasparka skusiły niemałe pieniążki, jeśli zdecydował się zagrać znów na Wacken. Ciekawi mnie tylko jaki zrobi set i właśnie jaki skład, bo przecież nie zagrają we dwójkę :)
Mam wrażenie, że Rolfa znudził heavy metal. Ostatnie płyty są strasznie dziwne, jakby nie chciał do końca odciąć się od metalu ale mimo wszystko, mimo męki, nagrywał trochę podobnie - zwłaszcza "Restilent" (bo "Shadowmaker" raczej dużo słabszy).
Zobaczymy co z tego wyniknie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11907
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Running Wild

Postautor: gumbyy » wt lut 10, 2015 3:07 pm

Myślę, że tak naprawdę Kasparka skusiły niemałe pieniążki, jeśli zdecydował się zagrać znów na Wacken. Ciekawi mnie tylko jaki zrobi set i właśnie jaki skład, bo przecież nie zagrają we dwójkę :)
Dokładnie... a skład? Weźmie sobie kogokolwiek ze znajomych na ten koncert i tyle... Tak jak było na "pożegnalnym" koncercie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14751
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Running Wild

Postautor: LukaSieka » sob mar 14, 2015 1:27 pm

Kilkanaście lat temu na wieść o koncercie Running Wild w naszym kraju bym się chyba z miejsca posrał. Dzisiaj może to i fajnie by było, ale jak już wcześniej pisaliście rozchodzi się o skład. Gdyby za wiosłem znowu stanął Majk Moti czy chociaż : Axel Morgan :D , na basie zagrałby Jens Becker to jadę nawet za 15 minut bez względu na cenę :) Gdybym usłyszał coś na żywo co wyszłoby z pod ręki wyżej wymienionych dżentelmenów mogłoby być ostro. Na pewno rozerwałbym na strzepy koszulkę, którą miałbym na sobie i karku nadwyrężył sobie na dobrych kilka tygodni.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7290
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Running Wild

Postautor: widman » pn mar 16, 2015 3:45 pm

:) No tak, ale może być jednak krucho, czuję po kościach, że będzie bardzo przeciętnie.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości