The Man Of Sorrows - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
2
6%
9
5
14%
8
12
34%
7
5
14%
6
3
9%
5
6
17%
4
0
Brak głosów
3
1
3%
2
1
3%
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 35

Deleted User 5155

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Deleted User 5155 » wt wrz 01, 2015 8:43 pm

... że się powtórzę - przepiękny refren przepięknie zaśpiewany :)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: matik » wt wrz 01, 2015 8:45 pm

Dochodzę do tych samych wniosków :)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Geri666 » wt wrz 01, 2015 10:28 pm

Bardzo mi ten utwór podpasował. Jeden z lepszych na płycie (jeśli chodzi o klimat) :)

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: brezdi » wt wrz 01, 2015 11:38 pm

Początek rewelacyjny, później bardzo podoba mi się riffowanie w zwrotkach tylko wokal mi jakoś się z tym nie klei. Być może to kwestia czasu i osłuchania się, bo na refrenie już jest bardzo fajnie. Póki co jeden z rzadziej słuchanych przeze mnie utworów, ale przyjdzie i jego czas :)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 2:04 pm

Utwór zagadka dla mnie. Słucham i słucham i nie wiem czy to kompozycja udana czy nie. Ciekawa jest na 100% bo czegoś takiego w Iron Maiden nie pamiętam. Na koncertach ten utwór by się absolutnie nie sprawdził ale do typowego wsłuchiwania się pasuje bardzo dobrze. Solówki mi trochę pachną Pink Floyd. Temu utworowi z wszystkich na Book of Souls trzeba będzie poświęcić najwięcej czasu.

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Rainmaker. » pt wrz 04, 2015 11:22 pm

Co to za krytyka Dava :D zawsze była bardzo wierny zespołowi i to mi się w nim najbardziej podobało, w przeciwieństwie do innych. Numer jest jednym z czołowych utworów na płycie, co do The Man Who Would Be King, na pewno nie był gniotem wręcz przeciwnie, ale wracając do The Man of Sorrows początek śmierdzi mi tu jakimś numerem judas priest chyba Prisoner of Your Eye - może mi się tylko wydaje :wink:

Deleted User 1499

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 10:50 am

Mnie ten utwór kupił , te intro , ten riff , te klawisze nie wchodzące w tempo , wokal Bruce i rewelacyjne przejście w refren. Utwór bardzo ciekawy i dla mnie nowy jeśli chodzi o IM.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: brezdi » ndz wrz 06, 2015 10:54 am

Intro, Riff i klawisze i końcowe solówki są cały czas na +, ale to chyba jedyny utwór w którym nie do końca pasuje mi wokal.. Może z czasem się przekonam jeszcze mocniej :)

Deleted User 1499

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 11:53 am

Początek poszedł na dzwonek :) Ja ten kawałek z początku omijałem a teraz leci najczęściej , uwielbiam takie odkrywanie płyt.

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: matik » ndz wrz 06, 2015 10:24 pm

Dlaczego wciąż chcę śpiewać z Bruce'em to fenomenalne intro ?? Uwielbiam ten kawałek .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Mr.Hankey » wt wrz 08, 2015 3:54 pm

Zdecydowanie najsłabszy numer na płycie. Mega przeciętność i pozlepiane na siłę kompletnie nie pasujące do siebie elementy. Dave chyba przyszedł do Harrisa, wręczył mu demo ze swoimi pomysłami i poprosił żeby coś z tego złożyć. Ale że pomysły oględnie pisząc takie sobie, to i kawałek wyszedł taki, a nie inny... Na poprzedniej płycie było chyba zresztą podobnie, bo „The men...” też się kupy nie trzymał. Sola gitarowe też najsłabsze w wykonaniu Murray'a, ewidentnie się chłopina wypalił...

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: krieg » wt wrz 08, 2015 4:46 pm

Taki średniak, który ani ziębi ani grzeje. Dobre tło muzyczne pod sprzątanie albo robienie obiadu.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: erosinho » ndz wrz 13, 2015 9:30 pm

Bardzo dobry utwór, jeden z ciekawszych na płycie. Zespół łamie w nim pewne schematy i szablony, zaskakuje, intryguje. Ta zmiana w 2:27 świetna. No i ten refren: przechodzą mi ciary po plecach za każdym razem gdy go słyszę.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Saimon1995 » ndz wrz 13, 2015 10:03 pm

Taki średniak, który ani ziębi ani grzeje. Dobre tło muzyczne pod sprzątanie albo robienie obiadu.
No właśnie, ja mam tak samo. Słucham go i słucham i jakoś tak jednym uchem wlatuje, a drugim wylatuje. Nie mówię, że to kompletnie słaby utwór, ale w porównaniu z Tears of a Clown, to wypada nadzwyczaj blado.

Obok Shadows i Death or Glory to najsłabszy utwór na TBOS. "Trójka" najlepszych i najsłabszych już mi się wykrystalizowała.

Deleted User 1499

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 13, 2015 10:52 pm

A mnie ten kawałek cały czas się podoba , te intro potem fajnie wszystko przyśpiesza , nie pasujące klawisze i te przejście w refren. Polubiłem ten kawałek dopiero z czasem jak się osłuchałem 1 cd i Empire :) i dotychczas trzyma się wysoko.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Emilio » pn wrz 14, 2015 4:34 pm

Bardzo dobry numer, na pewno nie zaniża poziomu albumu, muzycznie lepszy niż łzy klauna. Klimatyczny, melancholijny ale nie pretensjonalny. Wolałbym go live zamiast klauna, który zapewne się pojawi...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: soulburner » śr wrz 16, 2015 9:25 am

Na początku uznawałem go za najsłabszy utwór na płycie. Nie martwiło mnie to zbytnio, gdyż bardzo często mam tak, że kawałek początkowo niemal pomijany przy odsłuchu całości po jakimś czasie mnie przekonuje do siebie. Kilka razy zdarzyło mi się, że z upływem czasu tego typu utwory stawały się ulubionymi na danej płycie, do których wracam najczęściej. Czy tak będzie w tym przypadku - nie wiem, ale na dzień dzisiejszy na pewno nie wcisnę przy nim 'skip'. Podoba mi się coraz bardziej i odnoszę wrażenie, że jeszcze przez jakiś czas... podobał mi się będzie coraz bardziej ;) Oceny numerycznej nie dam, bo nie umiem ;)
You must gather your party before venturing forth.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: gumbyy » czw wrz 24, 2015 2:35 pm

Obok Shadows i Death or Glory to najsłabszy utwór na TBOS
Zgadzam się :) Bardzo przeciętny numer... kolejny na tej płycie w którym nic specjalnego się nie dzieje. Ot tak się ciągnie i tyle. Dla mnie z "Shadows..." to najsłabsze kompozycje.
www.MetalSide.pl

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: RidingOntheWind » śr wrz 30, 2015 12:00 am

Dla mnie ten utwór nie jest wcale taki zły jak mówicie. Co więcej stawiam go wyżej niż uwielbiane na forum If Eternity Should Fail czy też Tears of a Clown, którego w ogóle nie lubię. Troszkę mało agresywny ale za to intro bardzo fajne, solówki dobre, wokal Brusa bez jakichś zarzutów i w odróżnieniu jeszcze do Tears of Clown naprawdę przejmujący. Wiadomo nie liga Still Life czy Prophecy ale niezłe granie.

Deleted User 2259

Re: The Man Of Sorrows - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 11:17 pm

Początek jak solowy Dickinson, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć który utwór, ten wałek mi się podoba, fajny sound.Ten wałek ma potencjał, albo ja jestem nienormalny (ale to nic nowego) nr 3 za , shadows i tytulowym, koncowka utowru najlepszy moment plyty.Mocne 7, zeby ostatni utwor mnie rozwalil


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości