Setlista - spekulacje

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: paniron » sob lut 27, 2016 12:16 pm

Skoro setlista juz jest znana, to naprawde Was tak bardzo obchodzi czy jeden numer zastapia innym? ;-)

Deleted User 1499

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 1499 » sob lut 27, 2016 12:19 pm

Akurat jakby Powerslave zastąpili jakimś kotletem typu 2MTM to było by słabo, ale z kolei takiego BB na BNW już było by spoko :)

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: MaidenFan » sob lut 27, 2016 12:39 pm

Skoro set jest na oficjalnej pewnie już go nie zmienią.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Saimon1995 » sob lut 27, 2016 1:14 pm

Na jakies podstawie stwierdzacie ,że Powerslave jest pierwszy do wylotu?:D
No właśnie, też mnie to ciekawi. Abstrahując od tego, że to idealny wałek koncertowy, do setu pasuje idealnie ze względu na powiązania, że tak to ujmę, "piramidowe".
Akurat jakby Powerslave zastąpili jakimś kotletem typu 2MTM to było by słabo, ale z kolei takiego BB na BNW już było by spoko :)
Byłoby mega. BNW - marzy mi się, aby usłyszeć go kiedyś na żywo.
Skoro setlista juz jest znana, to naprawde Was tak bardzo obchodzi czy jeden numer zastapia innym? ;-)
Mnie to nie obchodzi z prostego powodu, że raczej nie zanosi się na to, żeby cokolwiek zmieniali w setliście. Ironi raczej nas tym nie zaskoczą. Więc ja się cieszę tym co jest teraz, a nie zastanawiam się czy wyrzucą TRATB czy Powerslave, a może The Number of the Beast itd.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: MaidenFan » sob lut 27, 2016 1:16 pm

Na jakies podstawie stwierdzacie ,że Powerslave jest pierwszy do wylotu?:D
No właśnie, też mnie to ciekawi. Abstrahując od tego, że to idealny wałek koncertowy, do setu pasuje idealnie ze względu na powiązania, że tak to ujmę, "piramidowe".
+ to, że brzmi świetnie, jak nie najlepiej z całego setu.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » sob lut 27, 2016 1:22 pm

Zmiany będą w 2017 r. Obstawiam, że wtedy wylecą Blood Brothers, Powerslave, Children of the Damned i być może Wasted Years. Na ich miejsce pewnie Wicker Man, Brave New World, może 22 Acacia Avenue, a za Wasted Years pewnie Heaven Can Wait. Te Wasted Years może jednak zostać bo widać, że zaczęli grać to reguralnie i lubią ten utwór.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: wojakwojak » sob lut 27, 2016 8:21 pm

Kiedyś zawsze chciałem usłyszeć WY na żywo. Słyszałem już kilka razy i zawsze był najsłabiej wykonanym utworem na koncercie. Nie wiem dlaczego, ale oni go po prostu nie potrafią grać. Nawet wersja Wasted Beers z singla z 2000 też jest słaba. Ciekawe zjawisko.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » sob lut 27, 2016 8:33 pm

Z Two Minutes to Midnight jest to samo. W latach '80 to był koncertowy rozpierdzielacz pierwszej klasy, a teraz jest wykonywany bez pary, na pół gwizdka. W 2007 r. jak pierwszy raz usłyszałem było jeszcze dobrze, ale potem za każdym kolejnym razem coraz mniej mi się podobał. Z Wasted Years jest to samo. Myślę, że oni się bardzo mało starają przy tych hitach, bardziej chodzi o to by publika pokrzyczała melodyjne refreny.
Gdy Ironi wykonują troszkę rzadziej grane utwory jak Phantom of the Opera, Powerslave czy Moonchild to zawsze jest na najwyższym poziomie.

Awatar użytkownika
1marcrsk
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 05, 2011 12:33 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: 1marcrsk » sob lut 27, 2016 9:17 pm

jeśli chodzi o kawałki z nowej płyty to dla mnie mogliby wywalić nudne dla mnie Tears of a clown na rzecz The Man of sorrows co wy o tym sądzicie?
IRON MAIDEN RUDA ŚLĄSKA :twisted:

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Schizoid » sob lut 27, 2016 9:25 pm

Jeden z niewielu kawałków po reunion, który jest genialny wyrzucony z setu na rzecz jednego z najbardziej asłuchalnych numerów IM w ogóle? Coś słabo mi się to widzi ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: beaviso » sob lut 27, 2016 10:09 pm

Kiedyś zawsze chciałem usłyszeć WY na żywo. Słyszałem już kilka razy i zawsze był najsłabiej wykonanym utworem na koncercie. Nie wiem dlaczego, ale oni go po prostu nie potrafią grać. Nawet wersja Wasted Beers z singla z 2000 też jest słaba. Ciekawe zjawisko.
Jak dla mnie współczesne wykonania Wasted Years i tak są dużo lepsze niż te zarejestrowane na Maiden England 1988. Nie ma się do czego przyczepić, poza jednym - ten charakterystyczny riff traci swoją czystość, gdy oprócz Adriana gra go również Janick. Niepotrzebnie, jak dla mnie.

To jest problem "nadmiaru" - no i dodatkowo tego, że Janick mimo wszystko nie jest zanadto staranny. Z powodu tego samego "nadmiaru", w mojej opinii, poważnie cierpi Trooper wykonany na trzy gitary. Zdecydowanie wolę go w wersji z LAD 1985, gdzie gitarowa harmonia jest perfekcyjna przy dwóch gitarach. Wykonanie na trzy wprowadza już pewien chaos. Co innego np. harmonia w BNW, ta od razu była napisana na trzy gitary i brzmi jak należy, ale Trooper nie.

Wracając do Wasted Years, lubię część instrumentalną z solówką Adriana, no i momenty, w których Bruce oddaje mu głos. Mimo naprawdę dobrego słuchu, od stu tysięcy lat mam zawsze problem aby z pamięci przywołać jak leci melodia śpiewana przez Adriana - nie mogę trafić ani w tonację, ani w samą melodię.

A co do setlisty - kiedy wreszcie skończą się dyskusję w stylu "a ja nie lubię X, bo jest dla mnie nudny, i uważam, że powinni wymienić go na Y" (przy czym Y często bywa zupełnie z choinki, by nie rzec dosadniej z czego). Teraz skończyły się już domysły, przecieki, a setlista jest znana i takie teksty nic nie wnoszą.

M.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Geri666 » sob lut 27, 2016 10:49 pm

A co do setlisty - kiedy wreszcie skończą się dyskusję w stylu "a ja nie lubię X, bo jest dla mnie nudny, i uważam, że powinni wymienić go na Y" (przy czym Y często bywa zupełnie z choinki, by nie rzec dosadniej z czego). Teraz skończyły się już domysły, przecieki, a setlista jest znana i takie teksty nic nie wnoszą.
M.
Ja też nie rozumiem tego podejścia i naiwności co po niektórych. Jak małe dzieci. Przy każdej trasie to samo jojczenie - "Infinite Dreams, Alexander...". Już nie wspomnę o perełkach jak "Childchood Ends" czy "Hooks in You". :D Tak jakbyście nie znali panów z Maiden. Na pewno teraz, kiedy są porozrzucani po kontynentach, na próbach pojawiają się rzadziej, niż w młodości, wyciągną nigdy nie grany i nie przećwiczony utwór z czapy bo pan X z Polski go chce :D. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam wszystkie wymienione tu utwory, ale skoro np nigdy ich nie grali, albo nie grali od jakichś 30 lat, to po co w co drugim poście o nich pisać, jak wiadomo, że to fantazja fanów. Weźmy np Infinite Dreams. Mieli świetną, o ile nie najlepszą okazję zagrać ten utwór w latach 2013-2014. Nie zagrali. Podobno źle wychodził na próbach. Ale to nic! I tak Janusz Maiden będzie w każdym poście pisał o tym Infinite, do porzygu.

Idzie to mniej więcej tak: ktoś rzuca, że set jest już pewny na całą trasę, może 1-2 utwory wymienią. Większość ogarniętych ludzi jest świadoma, że to znaczy, że wymienią na utwór, który w miarę mają ograny i sprawdzony. Nie przeszkadza to jednak jednemu czy drugiemu pisać "o tak, na pewno to będzie Infinite", albo "wymienią na Alexandra" (którego nigdy nie grali, chociaż okazji było pierdyliard). Litości...

Niektórzy widzę też zapominają, co ostatnio przeszedł Bruce. Zapominacie, że nie tylko fani mieli obawę o jego formę wokalną. Zespół NA PEWNO kierował się wyborem setu pod Brucea i jego możliwości wokalne (przykład Powerslave, gdzie Bruce może śpiewać nisko przez większość utworu). Ale i tak znajdzie się następny ancymon, co napisze "czemu nie grają Flight of The Icarus/gdzie Die with your boots on?". No błagam, na pewno dla wracającego po chorobie 58 letniego Brucea byłby to łatwy utwór do zaśpiewania.

Tak czytam ten wątek i dochodzę do wniosku, że niektórzy żyją w swoim idealnym świecie, gdzie myślą, że na muzyków nie ma wpływu upływ czasu i że Bruce po 10 miesiącach od wyleczenia raka wyciągnie Icarusa jak 33 lata temu.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » sob lut 27, 2016 11:09 pm

Akurat TRATB i BoS to jedne z najtrudniejszych do zaśpiewania wałków jakie kiedykolwiek zagrali, Icarus to przy tym pikuś, bo tam miałby chociaż czas na złapanie oddechu. Ten set jest piekielnie wymagający, bo jest tam jeszcze HBTN. Bruce jest chyba strasznie zdeterminowany, by pokazać, że jeszcze może i widać, że spina się na 100%. Może nawet trochę za bardzo. W każdym razie teraz z czasem powinno być tylko lepiej. A co do ID to nie ma szans żeby go kiedykolwiek zagrali. Tam jest fragment grany na 7/8 i ogarnięcie tego na żywo, żeby brzmiało jak Pan Bóg przykazał jest chyba poza zasięgiem starszych panów.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Geri666 » sob lut 27, 2016 11:18 pm

Akurat TRATB i BoS to jedne z najtrudniejszych do zaśpiewania wałków jakie kiedykolwiek zagrali, Icarus to przy tym pikuś, bo tam miałby chociaż czas na złapanie oddechu. Ten set jest piekielnie wymagający, bo jest tam jeszcze HBTN. Bruce jest chyba strasznie zdeterminowany, by pokazać, że jeszcze może i widać, że spina się na 100%. Może nawet trochę za bardzo. W każdym razie teraz z czasem powinno być tylko lepiej. A co do ID to nie ma szans żeby go kiedykolwiek zagrali. Tam jest fragment grany na 7/8 i ogarnięcie tego na żywo, żeby brzmiało jak Pan Bóg przykazał jest chyba poza zasięgiem starszych panów.
TRATB i BoS to obowiazkowe punkty programu, nie mogli ich wyrzucić, wszak to trasa promująca nowy album. ;)

A jeszcze co do Flight - od lat wiadomo, że panowie nie mogą się dogadać co do tempa tego utworu, dlatego go nie grają. A niektórzy i tak się nakręcają...

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » sob lut 27, 2016 11:25 pm

Arry go po prostu nie lubi, a szkoda bo Becurowi zawsze wychodził fenomenalnie, dużo lepiej niż na LAD, gdzie zagrali go stanowczo za szybko. To swoją drogą mój ulubiony krótki kawałek Maiden.

Tu jedno z lepszych wykonań:
https://www.youtube.com/watch?v=ZmczOT0ETKs

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Geri666 » sob lut 27, 2016 11:53 pm

Arry go po prostu nie lubi, a szkoda bo Becurowi zawsze wychodził fenomenalnie, dużo lepiej niż na LAD, gdzie zagrali go stanowczo za szybko. To swoją drogą mój ulubiony krótki kawałek Maiden.

Tu jedno z lepszych wykonań:
https://www.youtube.com/watch?v=ZmczOT0ETKs
Znam to solowe wersje Brucea, świetne. Co nie zmienia faktu, że Maiden ma ograne ok 30-40 utworów od wielu lat i w oparciu o nie buduje swoją setlistę. I ja wiem, że super by było, jakby zagrali takie właśnie perełki. Ale szanse są minimalne, a stron z życzeniami takich utworów przy okazji każdej trasy natłuczone wiele.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » sob lut 27, 2016 11:58 pm

Wiadomo, choć jakby mi ktoś powiedział, że zagrają Powerslave, to jeszcze parę dni temu bym to odebrał jako zwykłe nomadzenie, z całym szacunkiem do Nomada w jakimkolwiek wcieleniu. Panowie jednak umieją jeszcze choć trochę zaskoczyć, chociaż to wcale nie jest jakiś strasznie dawno nie grany kawałek. Jednak prędzej od niego spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji, a tu zonk.

Awatar użytkownika
Saul
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 21, 2004 8:01 pm
Skąd: Łódź

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Saul » ndz lut 28, 2016 2:59 am

Kiedyś zawsze chciałem usłyszeć WY na żywo. Słyszałem już kilka razy i zawsze był najsłabiej wykonanym utworem na koncercie. Nie wiem dlaczego, ale oni go po prostu nie potrafią grać. Nawet wersja Wasted Beers z singla z 2000 też jest słaba. Ciekawe zjawisko.
Podbijam po stokroć. Słyszalem go wielokrotnie na żywo i zawsze czułem to samo. Na żywo po prostu brakuje mu tej głebi i specyficznego brzmienia, które słychać na płycie.
A co do setlisty to fajnie by było usłyszec tak jak juz ktoś wspomniał cos NPFTD. Holy Smoke!

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: hipcio_stg » ndz lut 28, 2016 9:44 am

Ja mam taką teorię, że jeżeli chłopacy nie zagrali utworów z płyty na trasie promującej to przepadły bezpowrotnie. Jeżeli nie zagrali Alexandra na Somewhere on Tour to już go nie zagrają. Uważam również na podstawie tej teorii, że do stosu utworów niegranych nigdy dołączą właśnie TGU, WTRRD i Empire na czele. Części utworów nie będą grali bo mają jakiś tam sentymentalny uraz, bo nie wychodzi, bo nie potrafią przearanżować na trzy gitary itd. Dalszą częścią teorii jest to, że po zakończeniu trasy promującej dany album możliwość powrotu w kolejnych trasach mają tylko utwory powszechnie uważane za hity. Dlatego cieszmy się z TaoC, bo to prawdopodobnie pierwsza i ostatnia trasa na której go usłyszymy. Zresztą podobnie jak TRATB (za którym osobiście nie przepadam). Do dziś żałuję, ze nie mogłem pojechać na ani jeden koncert promujący BNW, bo dzisiaj jest szansa usłyszeć jedynie BB i Wickermana.

Smutne to, ale i wymagające od fanów ciągłego gonienia za Maiden, bo często są to jednorazowe i niepowtarzalne momenty niektórych utworów. Jeśli ktoś odhaczył ID w `88 to do dziś się tym chwali. Reszcie pozostało DVD i koncert życzeń w "setlista - spekulacje".

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 28, 2016 10:17 am

Wiadomo, choć jakby mi ktoś powiedział, że zagrają Powerslave, to jeszcze parę dni temu bym to odebrał jako zwykłe nomadzenie, z całym szacunkiem do Nomada w jakimkolwiek wcieleniu. Panowie jednak umieją jeszcze choć trochę zaskoczyć, chociaż to wcale nie jest jakiś strasznie dawno nie grany kawałek. Jednak prędzej od niego spodziewałem się hiszpańskiej inkwizycji, a tu zonk.
Mimo wszystko Powerslave to nie jest aż taka niespodzianka jaką by było Flight of Icarus, Killers, Infinite Dreams czy Caught Somewhere in Time. Grali to 7 lat temu więc zagranie tego utworu nie wymagało od nich aż takiego przygotowania, po drugie jest to jeden z kilku ulubionych utworów Brusa i nawet fakt jego choroby mógł mieć wpływ na zagranie tego, a nie innego utworu. Bruce ma chyba takie utwory, które bardzo lubi śpiewać i do nich należy np. Revelations, Children of the Damned, Moonchild czy właśnie Powerslave.

Myślę też, że Ironi już nigdy nie zagrają utworu, który był ostatnio grany w XX wieku i trzeba się z tym pogodzić. Mają swoją pulę utworów, które mogą być umieszczone w secie i jeśli chodzi o lata '80 to ta pula liczy ok.15 utworów. Jeszcze liczę na grane na początku XXI w. 22 Acacia Avenue i Die With Your Boots On, ale na te utwory, które wymieniłem wyżej już nie.

Napisałem o 15 utworach z lat '80 dlatego, że takie utwory jak Rime of the Ancient Mariner, Seventh Son of a Seventh Son, The Prisoner, Where Eagles Dare, Remember Tomorrow, Prowler, Murders in the Rue Mourge czy Another Life były wybitnie jednorazowe, przygotowane specjalnie z myślą o konkretnej trasie.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości