Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 8:40 pm

Porozmawiać możemy tylko, że nic to nie da. Po pierwsze Live Nation to w Polsce monopolista. Po drugie jeśli nawet pojawią się inne agencje to będą robiły dokładnie to samo by zarobić i wytrzymać na rynku w walce z tym monopolistą. Po trzecie taka akcja miałaby sens gdyby środowisko fanów było małe i hermetyczne i można było zrobić skuteczny bojkot, przy 35 tysięcy potencjalnych chętnych na koncert Iron Maiden nie jest to możliwe. Po czwarte taka wielka i potężna firma ma na pewno najlepszych prawników. Po piąte podejrzewam, że nawet jeśli by zmiejszyli GC do normalnych rozmiarów to by sobie odbili tym, że bilet na nie kosztowałby 450-500 zł. W przypadku Iron Maiden i tak by się bardzo dobrze sprzedało.

Golden Circle w Czechach . Praga 2013.


Obrazek

Awatar użytkownika
therion
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: pn lip 04, 2016 8:26 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: therion » śr lip 13, 2016 9:31 pm

Odpowiedź na wszystkie wasze pytania dotyczące podejścia LN do koncertów IM paradoksalnie dała wam drodzy koledzy i koleżanki Metallica dwa lata temu. Bo to problem społeczny jest i jako nieco bardziej wymagający fani jesteśmy w tak przytłaczającej mniejszości, że nasze zdanie jest śmiesznie nieistotne. Pamiętacie trasę Mety "By request" - to była tak cudownie wymarzona szansa na nasz własny, wymarzony koncert, że to aż nieprawdopodobne. I co? I we wszystkich krajach: Master, Enter, Nothing, Unforgiven itd. Proszę drogich państwa: Rację ma większość, bo większość pieniędzy ma większość :) Możemy się zżymać na wszystkie możliwe sposoby, ale pieniądze IM leżą w Trooperze, FOTD, Eddim itp. Także samo pieniądze LN leżą w kieszeniach ludzi, którzy chcą słyszeć Troopera, FOTD i zachwycać się gumopotworem. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Założyć firmę organizującą koncerty, zabrać LN Ironów, ustalić warunki koncertu, wynegocjować unikalną setlistę, sprzedać 40 tysięcy biletów i po wszystkim pokazać gest Kozakiewica w kierunku włodarzy LN. Ktoś chętny?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » śr lip 13, 2016 9:32 pm

Szczerze? Bicie piany i tyle. Ktoś komuś obiecywał, że GC będzie na 1000 osób? Nie. Była mapka poglądowa? Była. I co z tego? Ona do czegoś zobowiązuje organizatora? nie. Koniec tematu.

Jakieś bojkoty, protesty - powodzenia... i tak to nic nie zmieni, bo co miałoby zmienić? Będzie kolejny koncert IM na stadionie i będzie GC na pół płyty. W Poznaniu jak było? A tam nie robiło LN. Owszem, mnie to też się nie podoba, no i dlatego zawsze sobie wybieram gdzie zobaczę IM. Byłem na Słowacji, byłem w Czechach, byłem w Niemczech. Proste.
Założyć firmę organizującą koncerty, zabrać LN Ironów, ustalić warunki koncertu, wynegocjować unikalną setlistę, sprzedać 40 tysięcy biletów i po wszystkim pokazać gest Kozakiewica w kierunku włodarzy LN. Ktoś chętny?
i wszystko w temacie :mrgreen:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: hipcio_stg » śr lip 13, 2016 9:43 pm

Dla mnie nadal kwestia GCEE jest do poruszenia. Osobiście nie kupowałem GCEE bo wiedziałem, że i tak to nic nie da jak nie będę miał opaski FTTB. Organizator nigdzie nie wspomniał o FC i FTTB bo by nie sprzedali biletów. W związku z niedotrzymaniem warunków sprzedaży (wejście przed wszystkimi) powinni zwrócić różnicę w cenie biletu GCEE/GC. Myślę, że UOKIK i podobne instytucje mogłyby tutaj powalczyć o ile posiadacze biletów GCEE wyrazili by chęć.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » śr lip 13, 2016 10:19 pm

Dla mnie nadal kwestia GCEE jest do poruszenia.
Przecież GCEE miało możliwość wcześniejszego wejścia na sektor? W czym problem?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » śr lip 13, 2016 11:25 pm

Ogólnie jak mam wybór koncert LN w PL dowolnego artysty, a zagranicą to się nie waham. Polski Bus podwozi za grosze do Wiednia, Berlina czy Prahy...więc jaki sens się męczyć?
Wolność Panie, wolność :)

Niektórzy to chyba by chcieli, żeby przyjść na koncert z GCEE i wejść na sektor będąc prowadzonym za rączkę przez hostessę, która podprowadzi do barierki ;) ;) ;)

A serio to GC było za duże, to fakt. No ale nic się na to nie poradzi. Szkoda czasu i energii na jakieś bojkoty, pisaniny itp. Lepiej na przyszłość wyciągnąć swoje wnioski i wybrać koncert według swoich preferencji :) No i co najważniejsze - delektować się muzyką, a nie marudzić, marudzić i ciągle marudzić :mrgreen:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7512
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Saimon1995 » śr lip 13, 2016 11:32 pm

Nie ma się co nad tym rozwodzić. To nie pierwszy raz, gdy Live Nation powiększa do ogromnych rozmiarów GC (na BS chyba przeszli samych siebie, z tego co widzę na zdjęciach). Nie ma co narzekać (nie, nie mam nikogo znajomego/bliskiego w LN) - oni chcą jak najlepiej zarobić, jeśli jest popyt, to założę się, że większość firm by to wykorzystała, logiczne/brutalne zasady rynku. Ja tam wolę delektować się muzyką i otoczką związaną z koncertem, a tymi postami, których pewnie było sporo, nie będą się przejmować - w końcu to nie pierwszy ani ostatni koncert, który będą organizować.

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 12:13 am

Chce by było jasne.

Cała akcja to nie żadne "bicie piany" tylko w końcu wzięcie się za problem z którym mierzymy się od lat. Live Nation Polska jest monopolistą na naszym rynku i robi co chce. Póki co uchodzi im to na sucho, ale to że tak się dzieje od lat wcale nie oznacza tego że mamy to akceptować.

Wprowadzając bilety do sprzedaży Live Nation przedstawia nam pewną ofertę, z której powinien się wywiązać. Skoro na mapce jest dokładne położenie sektora GC to kupujemy bilet z myślą o tym sektorze a nie innym. Tak jak kupując bilet na trybuny na sektor 120 spodziewamy się że będziemy siedzieć między sektorami 119 a 121, tak kupując bilet na GC też możemy spodziewać się że będzie on znajdował się dokładnie w miejscu zaznaczonym na mapce. Dodatkowo jeśli mapka stanowiłaby tylko poglądowy obraz rozmieszczenia miejsc, organizator ma obowiązek o tym jasno poinformować, czego w tym wypadku nie zrobił.

Nie proszę Was byście uwierzyli że ta akcja cokolwiek zmieni, czy też że Live Nation choć odrobinę się nią przejmie. Chce tylko byście w końcu jasno dali znać ze nie podoba się wam takie zachowanie organizatora. Możecie to zrobić chociażby udostępniając nasze posty Jeśli nikt nie będzie zauważał problemu, to nie ma co liczyć na to że sam się rozwiąże, a jedynymi osobami które mogą zwrócić na to uwagę jesteście Wy sami. Nie mamy nawet co liczyć na media, bo tam nikt nie napisze złego słowa o LN w obawie o stratę przychodów z reklam czy akredytacji.

Chciałem też Was zapewnić że to nie jest tak iż Live Nation musi tak postępować by zarobić na koncercie i móc ściągnąć Maiden. Idealnym przykładem jest ich czeski oddział, który w tym roku też zorganizował stadionowy koncert Maiden gdzie nie dość ze sektor Golden Circle był "normalnej" wielkości, to i jeszcze ceny biletów były niższe. Jak widać Live Nation potrafi organizować całkiem fajne koncerty bez naciągania fanów, tylko szkoda ze polskiemu oddziałowi to nie bardzo wychodzi.


Usunąłem też wszystkie posty z offtopem z tego tematu. Każdy następny będzie karany warnem.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » czw lip 14, 2016 12:56 am

Skoro na mapce jest dokładne położenie sektora GC to kupujemy bilet z myślą o tym sektorze a nie innym. Tak jak kupując bilet na trybuny na sektor 120 spodziewamy się że będziemy siedzieć między sektorami 119 a 121, tak kupując bilet na GC też możemy spodziewać się że będzie on znajdował się dokładnie w miejscu zaznaczonym na mapce. Dodatkowo jeśli mapka stanowiłaby tylko poglądowy obraz rozmieszczenia miejsc, organizator ma obowiązek o tym jasno poinformować, czego w tym wypadku nie zrobił.
No ale układ sektorów się zgadzał... GC, było przed zwykła płytą. Mapka nie była poglądowa? No bez jaj... chyba nikt nie spodziewał się wydzielonego sektora GCEE?
www.MetalSide.pl

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 1:16 am

GC i GCEE na mapce nie są rozdzielone, tylko zaznaczone innym kolorem więc ich położenie się teoretycznie zgadza(przynajmniej do początku koncertu :D )

A tak poza podziałem płyty, każdy sektor zgadzał się z tym na mapce. Jeszcze raz powtórzę że jeśli chcieli by podział był tylko poglądowy, powinni to jednoznacznie i czytelnie napisać to przy samej mapce, a taka informacja się nie pojawiła. Naprawdę nie chce tu dyskutować czy Live Nation mogło tak postąpić czy też nie bo i tak w tej kwestii raczej nie dojdziemy tu do porozumienia :B Jedyne na co chce zwrócić uwagę, że wydaje się nieuczciwe wobec klienta przedstawianie sektora GC jako dwukrotnie mniejszego niż w rzeczywistości.

edit:
Szczerze? Bicie piany i tyle. Ktoś komuś obiecywał, że GC będzie na 1000 osób? Nie. Była mapka poglądowa? Była. I co z tego? Ona do czegoś zobowiązuje organizatora? nie. Koniec tematu.
A tak przy okazji jak już chcesz "szczerze" pisać, to warto by było chyba nadmienić iż metalside.pl którego redaktorem czy też współredaktorem jesteś ma aktualnie logo Live Nation w swojej stopce jako partnera waszego serwisu. W tej sytuacji wybacz, ale wydajesz mi się niezbyt obiektywną osobą jeśli chodzi o Live Nation.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5220
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: thorgal_30 » czw lip 14, 2016 1:16 am

Nie wiem czy to na temat czy nie, warna nie reflektuję, w każdym razie uśmiałem się do łez 25 czerwca gdy GCEE było osobnym sektorem we Wrocławiu, de facto większym od zwykłego GC. Nie przytoczę nazwy koncertu bo to offtop. Ale ok, akcję popieram, walczcie z LN, tylko mnie by było szkoda energii na coś, co i tak skutku nie przyniesie.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: hipcio_stg » czw lip 14, 2016 7:55 am

Dla mnie nadal kwestia GCEE jest do poruszenia.
Przecież GCEE miało możliwość wcześniejszego wejścia na sektor? W czym problem?
A problem w tym, że mili informację, że wejdą na stadion przed wszystkimi (jako pierwsi). Ich niefart się podwoił, kiedy FTTB wpuszczali tą samą bramą, tylko FTTB jedną furtką, a GCEE drugą jak już FTTB skończyło. Gdybym stał po stronie GCEE to by mnie chyba spaliło ze złości. Zresztą ci co stali za nami pytali czy były jeszcze jakieś droższe bilety, że wcześniej nas wpuścili.

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 9:16 am

Hipcio gdzie widziałeś informację że GCEE wchodzi jako pierwsze? Z tego co kojarzę LN pisze jedynie że bilety EE zapewniają możliwość "wczesniejszego wejścia na teren koncertu", a ten warunek można uznać za spełniony.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » czw lip 14, 2016 10:02 am

A tak przy okazji jak już chcesz "szczerze" pisać, to warto by było chyba nadmienić iż metalside.pl którego redaktorem czy też współredaktorem jesteś ma aktualnie logo Live Nation w swojej stopce jako partnera waszego serwisu. W tej sytuacji wybacz, ale wydajesz mi się niezbyt obiektywną osobą jeśli chodzi o Live Nation.
Redaktorem Naczelnym, żeby by jasność :) W stopce serwisu mamy większe firmy z którymi stale współpracujemy przy okazji promocji koncertów i wydarzeń.

Jak rozumiem na tej podstawie wysnułeś wniosek, że jestem "adwokatem" firmy, która organizuje koncerty, lub nie jestem w stanie szczerze powiedzieć co sądzę na dany temat? Gratuluje! :mrgreen: Jakbyś przeczytał moją relację z koncertu, to wiedziałbyś, że napisałem tam o zbyt dużym sektorze GC. I od początku w tym temacie o tym powtarzam. Tylko śmieszy mnie to całe "bicie piany" (coś na zasadzie niedawnego Euro i powtórki karnego Błaszczykowskiego), no ale jak macie na to chęć, to Wasza sprawa.

A tak dla ciekawych - 3 minuty szukania w necie:

"Informacje o koncercie oraz szczegółowa mapka miejsca koncertu dostępne pod tym linkiem": http://lnation.pl/IM_2016
Read more at http://www.livenation.pl/news#dcoFGh1Oo4WoVo4Q.99
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2016 10:08 am przez gumbyy, łącznie zmieniany 1 raz.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6525
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Pierre Dolinski » czw lip 14, 2016 10:06 am

A z tą powtórką karnego Błaszcza to nie była zwykła podpucha i jaja? ;)
Ja sądzę jednak, że ogólne niezadowolenie widzów, którzy zapłacili za bilety to nie jest bicie piany i jako konsumenci moglibyśmy trochę obrzydzić ludziom LN życie i utrącić trochę to bezczelne samozadowolenie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11964
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » czw lip 14, 2016 10:09 am

Ja sądzę jednak, że ogólne niezadowolenie widzów, którzy zapłacili za bilety to nie jest bicie piany i jako konsumenci moglibyśmy trochę obrzydzić ludziom LN życie i utrącić trochę to bezczelne samozadowolenie.
Ależ Panie (że nie wymienię tego imienia ;) ) zapraszam do linka, który wrzuciłem powyżej.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9813
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: krusejder » czw lip 14, 2016 11:24 am

1) Inna wtopa Evilów, przypominam, bom jej doświadczył:
http://wiadomosci.onet.pl/koncert-toma- ... zeni/yxxy5

Zero poczuwania się do błędu, zero przeproszenia za skrócenie koncertu.

2) Regulamin biletów LN jest zapewne niezgodny z prawem (sprzedaż biletu po niższej cenie, jeśli nie możesz iść) i powinien być zaskarżony do rzecznika konsumenta. Pisaliśmy o tym: viewtopic.php?f=3&t=12322

3) Zbierzmy te wszystkie rzeczy. Zarejestrujmy stronę. Stwórzmy materiały prasowe dla portali, gazet, pchnijmy temat do rzecznika konsumenta itp.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 12:40 pm

A tak przy okazji jak już chcesz "szczerze" pisać, to warto by było chyba nadmienić iż metalside.pl którego redaktorem czy też współredaktorem jesteś ma aktualnie logo Live Nation w swojej stopce jako partnera waszego serwisu. W tej sytuacji wybacz, ale wydajesz mi się niezbyt obiektywną osobą jeśli chodzi o Live Nation.
Redaktorem Naczelnym, żeby by jasność :) W stopce serwisu mamy większe firmy z którymi stale współpracujemy przy okazji promocji koncertów i wydarzeń.

Jak rozumiem na tej podstawie wysnułeś wniosek, że jestem "adwokatem" firmy, która organizuje koncerty, lub nie jestem w stanie szczerze powiedzieć co sądzę na dany temat? Gratuluje! :mrgreen: Jakbyś przeczytał moją relację z koncertu, to wiedziałbyś, że napisałem tam o zbyt dużym sektorze GC. I od początku w tym temacie o tym powtarzam. Tylko śmieszy mnie to całe "bicie piany" (coś na zasadzie niedawnego Euro i powtórki karnego Błaszczykowskiego), no ale jak macie na to chęć, to Wasza sprawa.

A tak dla ciekawych - 3 minuty szukania w necie:

"Informacje o koncercie oraz szczegółowa mapka miejsca koncertu dostępne pod tym linkiem": http://lnation.pl/IM_2016
Read more at http://www.livenation.pl/news#dcoFGh1Oo4WoVo4Q.99
Tak, czytałem twoją recenzję gdzie na start stwierdziłeś ze wielkość sektora GC była duża, ale też uznałeś że to niby ok. Trochę zdziwiło mnie że wszystko inne było według Ciebie zgodnie z oczekiwaniami (np. nic nie wspominasz o fatalnym dźwięku czy organizacji, ale to już kwestia odbioru koncertu).

By było jasne nie twierdze tu że bawisz się w adwokata live nation, ale uważam iż w sytuacji w której współpracujesz z firmą mającą w zwyczaju mścić się na dziennikarzach za niepochlebne recenzje, inni użytkownicy powinni o tym wiedzieć czytając Twoje posty.

A co do linku zamieszczonego przez Ciebie to tak faktycznie jest tam inna wielkość sektora GC, tyle że ta mapka pojawiła się dopiero 29 czerwca czyli w momencie gdzie większość biletów była już dawno wykupiona.

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 1:24 pm

Obrazek
A tak według Live Nation Polska powinno wyglądać 'Golden Circle" :B

Zapraszamy do polubienia na FB:
https://www.facebook.com/16720644663574 ... =3&theater

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Dejavu » czw lip 14, 2016 2:14 pm

1) Inna wtopa Evilów, przypominam, bom jej doświadczył:
http://wiadomosci.onet.pl/koncert-toma- ... zeni/yxxy5

Zero poczuwania się do błędu, zero przeproszenia za skrócenie koncertu.

2) Regulamin biletów LN jest zapewne niezgodny z prawem (sprzedaż biletu po niższej cenie, jeśli nie możesz iść) i powinien być zaskarżony do rzecznika konsumenta. Pisaliśmy o tym: viewtopic.php?f=3&t=12322

3) Zbierzmy te wszystkie rzeczy. Zarejestrujmy stronę. Stwórzmy materiały prasowe dla portali, gazet, pchnijmy temat do rzecznika konsumenta itp.
Nic dodać nic ująć. Tych spraw które są niezgodne z przepisami trochę jest i zamiast narzekać że jest źle ale nic się nie da zrobić, warto chociaż spróbować.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość