Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » czw lip 14, 2016 2:25 pm

Tak, czytałem twoją recenzję gdzie na start stwierdziłeś ze wielkość sektora GC była duża, ale też uznałeś że to niby ok. Trochę zdziwiło mnie że wszystko inne było według Ciebie zgodnie z oczekiwaniami (np. nic nie wspominasz o fatalnym dźwięku czy organizacji, ale to już kwestia odbioru koncertu).
Napisałem: Tutaj pierwsze zaskoczenie - Golden Circle (na którym byłem) sięgał połowy płyty! Trochę bezsensu, bo przecież założenie takiego sektora jest ciut inne

Nigdzie nie twierdzę, że to jest niby ok... Fatalnej organizacji nie doświadczyłem, dźwięk w miejscu w którym stałem był niezły.
By było jasne nie twierdze tu że bawisz się w adwokata live nation, ale uważam iż w sytuacji w której współpracujesz z firmą mającą w zwyczaju mścić się na dziennikarzach za niepochlebne recenzje, inni użytkownicy powinni o tym wiedzieć czytając Twoje posty.
Współpracuję (jako serwis, nie osobiście!) z większością polskich organizatorów koncertów (co jest normalne, bo jesteśmy jednym z bardziej rozpoznawalnych serwisów o takiej tematyce), ale Tobie to sprytnie "umknęło" i napisałeś tylko o LN. A już dalsze pisanie, że firma się mści i dlatego nie ma krytycznych uwag z mojej strony, to już zostawię bez komentarza :)

A swoją drogą, to Wy (Sanktuarium) też z nimi kiedyś współpracowaliście z tego co pamiętam...
A co do linku zamieszczonego przez Ciebie to tak faktycznie jest tam inna wielkość sektora GC, tyle że ta mapka pojawiła się dopiero 29 czerwca czyli w momencie gdzie większość biletów była już dawno wykupiona.
No dziwne, żeby w dniu wprowadzenia biletów do sprzedaży (kilka miesięcy przed koncertem), była od razu dostępna gotowa mapka ze wszystkimi sektorami na płycie. Była możliwość zapoznania się jak to będzie wyglądało i chyba w takiej sytuacji można zwrócić bilety?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
eddiepoland
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 12, 2010 10:26 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: eddiepoland » czw lip 14, 2016 2:37 pm

No dziwne, żeby w dniu wprowadzenia biletów do sprzedaży (kilka miesięcy przed koncertem), była od razu dostępna gotowa mapka ze wszystkimi sektorami na płycie. Była możliwość zapoznania się jak to będzie wyglądało i chyba w takiej sytuacji można zwrócić bilety?
Piszesz to serio? Chyba żaden organizator koncertów w Polsce, a tym zwłaszcza takie dusigrosze jak LNP, nie pozwala na zwrot biletów w sytuacji innej niż odwołanie koncertu. Ba! Większość zastrzega sobie w swoich regulaminach, że odsprzedaż biletów jest zabroniona i mogą unieważnić bilety zakupione z drugiego obiegu. (co jest raczej klauzulą niedozwoloną!)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gumbyy » czw lip 14, 2016 2:45 pm

Piszesz to serio? Chyba żaden organizator koncertów w Polsce, a tym zwłaszcza takie dusigrosze jak LNP, nie pozwala na zwrot biletów w sytuacji innej niż odwołanie koncertu. Ba! Większość zastrzega sobie w swoich regulaminach, że odsprzedaż biletów jest zabroniona i mogą unieważnić bilety zakupione z drugiego obiegu. (co jest raczej klauzulą niedozwoloną!)
Szczerze mówiąc, to nie wiem. A ktoś, kiedyś próbował zwrócić taki bilet i powołać się na to, że sektor GC jest za duży w porównaniu do mapki poglądowej?

Z tym zakazem odsprzedaży (ale tam chyba chodzi o wyższe ceny niż nominalne?) to inna para kaloszy.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
eddiepoland
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 31
Rejestracja: sob cze 12, 2010 10:26 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: eddiepoland » czw lip 14, 2016 3:56 pm

Nie chodzi o sprzedaż z zyskiem. Znam kilka przypadków gdzie bilety odsprzedane po cenie nominalnej lub niższej zostały anulowane i osoby które je kupiły nie mogły wejść na teren imprezy. A sprzedawanie po cenie wyższej niż nominalna jest wykroczeniem zgodnie z polskim prawem i podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny - także w regulaminie imprezy ujęte być nie musi.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 4:14 pm

Dokładnie tak, jak Krusejder napisał. Można by też pójść krok dalej i skontaktować się z wyższymi szczeblami LN, nie polskim. Jeżeli w innych krajach ta firma traktuje konsumentów po ludzku, to może zareagowałaby na większą akcję niezadowolonych klientów.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Rafaello » czw lip 14, 2016 5:38 pm

W 2005, w Chorzowie stałem blisko tylnych barierek na GC i wydaje mi się, że byłem bliżej sceny niż teraz, stojąc w połowie GC. Faktem jest, że sektor z każdym koncertem się rozrasta, co powoduje, że jest bez sensu. Może lepiej zrobić jedną płytę i puścić wszystkich jak leci. Skoro płacę za bilet więcej, to oczekuję więcej. Proste. Tak na marginesie - nie wiem o co chodzi w krytyce dźwięku na koncercie. Dla mnie było świetnie.

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5489
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Sardi » czw lip 14, 2016 5:42 pm

Też nie rozumiem o co chodzi w krytyce dźwięku, ja wszystko dobrze słyszałem, ale nie o tym jest ten temat.

Trzeba nagłaśniać tą sprawę, trzeba tak samo pisać do LiveNation, może po setkach maili w końcu coś odpiszą, zareagują.
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
gitardo
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 5:11 pm
Skąd: Pachole

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: gitardo » czw lip 14, 2016 8:38 pm

Witam.
Bilety na GC kupiłem zaraz po wystawieniu sprzedaży.
Później śledziłem na Eventim dostępność tych biletów.
Były parę razy niedostępne, później znowu dostępne, czyli cofanie barierek.
Moim zdaniem różnica ceny między GC a płytą była za mała, czyli 50zł.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 8:43 pm

Cena i tak była wysoka...
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 9:04 pm

No cóż, nie każdemu muszą przeszkadzać takie praktyki Live Nation, ale dobrze chociaż widzieć że nie jesteśmy jedynymi, którzy uważają że mogą być one odebrane jako niezbyt uczciwe wobec osób wybierających się na koncerty.

Co do wymienionych tu pomysłów to kilka z nich jest naprawdę bardzo fajnych i wartych dalszego rozważenia. To co na razie robimy to próbujemy zwrócić uwagę na to iż nie jesteśmy zadowoleni z tego jak LN nas traktuje jako swoich klientów. Nikogo o nic nie oskarżamy. Nikogo też nie wyzywamy od przeróżnych. A po co to robimy? Bo chcemy Was przekonać iż wcale nie musicie akceptować obecnych praktyk LN i jeśli Wam one nie pasują to macie pełne prawo wyrazić swoje niezadowolenie.

Tymczasem zachęcam Was do polubienia naszego posta, którego dzięki uprzejmości Iron Maiden udało się nam udostępnić na ich oficjalnym profilu na FB
https://www.facebook.com/ironmaiden/pos ... 8088764455

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Rafaello » czw lip 14, 2016 9:06 pm

Też nie rozumiem o co chodzi w krytyce dźwięku, ja wszystko dobrze słyszałem, ale nie o tym jest ten temat.

Trzeba nagłaśniać tą sprawę, trzeba tak samo pisać do LiveNation, może po setkach maili w końcu coś odpiszą, zareagują.
Musieliby najpierw nie sprzedać biletów na ten sektor, żeby wnioski wyciągnąć, a to się raczej nie uda. Wyobrażasz sobie, że wszyscy solidarnie bojkotują GC? Moim zdaniem mała szansa na zmianę polityki w tym zakresie. Organizator chce zarobić i w dupie ma to czy komuś to przeszkadza. Słabiej widać schodziły trybuny i zwykła płyta, to podrapali się po dupach i wymyślili jak upchnąć więcej biletów.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: MaidenFan » czw lip 14, 2016 9:15 pm

Tymczasem zachęcam Was do polubienia naszego posta, którego dzięki uprzejmości Iron Maiden udało się nam udostępnić na ich oficjalnym profilu na FB
https://www.facebook.com/ironmaiden/pos ... 8088764455
Szkoda tylko, że zdjęcie można znaleźć tylko po wejściu w linka. Na facebooku Iron Maiden niestety nie idzie tego znaleźć. Chyba, że jestem ślepy.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 9:18 pm

Mnie się też nie udaje.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: MaidenFan » czw lip 14, 2016 9:19 pm

Więc póki co post jest niestety niewidoczny.
Proponuję porozsyłanie linku po różnych facebookowych grupach dla przykładu: Maiden Family.

Deleted User 804

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Deleted User 804 » czw lip 14, 2016 9:41 pm

Więc póki co post jest niestety niewidoczny.
Proponuję porozsyłanie linku po różnych facebookowych grupach dla przykładu: Maiden Family.
Nie mam pojęcia od czego to zależy, ale cześci osób się wcześniej wyświetliło i zebraliśmy parę komentarzy zanim gdziekolwiek udostępniliśmy link.

Dzięki za sugestię z grupami :pijak:

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Schizoid » czw lip 14, 2016 9:57 pm

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=578AA9AE

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=578AAF15

Podział na GC i zwykłą płytę podczas ostatniego koncertu Black Sabbath. Żałuję, że nie uchwyciłem tego w jednym kawałku, ale na pewno są jakieś zdjęcia, które pokazują to lepiej.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 10:02 pm

Chętnie bym sobie przypomniał jak to wyglądało w Chorzowie 2005 i Warszawie 2008. Z tego co pamiętam, nie było źle. W Łodzi 2013 było znacznie lepiej niż na tym zdjęciu to wygląda z Black Sabbath. Czyli z roku na rok coraz gorzej?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: MaidenFan » czw lip 14, 2016 10:11 pm

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=578AA9AE

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=578AAF15

Podział na GC i zwykłą płytę podczas ostatniego koncertu Black Sabbath. Żałuję, że nie uchwyciłem tego w jednym kawałku, ale na pewno są jakieś zdjęcia, które pokazują to lepiej.
Jeszcze gorzej...straszne przegięcie.
Jak tak dalej pójdzie to płyta będzie pod trybunami ściśnięta :D
Przecież płyta jest mniejsza niż golden circle.....

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Nomad.1985 » czw lip 14, 2016 10:22 pm

GC powinno mieć 10 metrów. Wtedy ten kto przepłaci ma pewność, że będzie oglądał koncert z bardzo bliska. Ten kto kupi zwykłą płytę i też przecież zapłaci duże pieniądze przy odrobinie szczęścia może oglądać koncert z 15-20 metrów. Czyli każdy jest zadowolony i ma koncert na miarę tego ile zapłacił. Jest natomiast tak, że ktoś kto kupi GC jak nie będzie się odpowiednio przepychać to za 3 stówy może niewiele widzieć, a zwykła płyta za 2 stówy to już w ogóle w zasadzie gorsze niż oglądanie DVD. Jedynie można się na telebim gapić. Wszyscy jednym słowem oszukani.

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5489
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Wielkość sektora Golden Circle we Wrocławiu

Postautor: Sardi » pt lip 15, 2016 8:25 pm

Zgadzam się w 100% z Nomadem.
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości