Koncertowe przewidywania

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9797
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: krusejder » wt sty 16, 2018 6:47 pm

Wina PiS-u! :twisted:
Zasługa, nie wina :D
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

GrzegorzCantara
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1128
Rejestracja: pt lip 06, 2012 6:05 pm
Skąd: Warszawa

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: GrzegorzCantara » wt sty 16, 2018 8:00 pm

Rzeczywiście aglomeracja warszawsko-łódzka jest w tym roku poszkodowana jeśli chodzi o koncerty mega-gwiazd... Z szumnych zapowiedzi o koncertach na Narodowym póki co niewiele wyszło (ok, 2 x Ed Sheeran dla dzieciaków ;) ) niewiele do tej pory wyszło, co oczywiście zmieniłby koncert The Rolling Stones. Łódź również stała się drugoligowa - oferując raptem koncerty Depeche Mode, Thirty Seconds To Mars, Scorpions (ale to już było! ;) ) i... The Kelly Family. :lol:

Zgadzam się, że południowa Polska ma przesyt koncertów co odbędzie się przede wszystkim na frekwencji występów GNR (póki co sprzedaż wygląda fatalnie...), Ozzy'ego/IMPACT oraz drugiego koncertu IM w TAURONie...
A jakie to niby szumne zapowiedzi o koncertach na Narodowym były? Bo poza Sheeranem była mowa jedynie o Stonesach (rezerwacja jest i koncert zapewne będzie) i być może o Bon Jovi. Wiesz, nie tylko mega-gwiazdy pokroju Watersa, DM czy Pearl Jam nabijają atrakcyjność koncertową danego miejsca, ale także ilość koncertów średniej wielkości bądź klubowych, a w tej kwestii Warszawa bije na głowę wszystkie miasta w Polsce. Ja na przykład wolę mieć ponad 100 koncertów wykonawców zagranicznych różnej wielkości i w różnych stylistykach w Warszawie (sprawdź link z Pollstar poniżej) - czasem po 2-3 jednego wieczoru - niż 10 koncertów dużych gwiazd na przestrzeni roku i poza tym jakieś pojedyncze koncerty klubowe. Zresztą wystarczy wejść na Pollstar czyli najważniejszy światowy portal dotyczący koncertów i porównać ofertę koncertową Warszawy oraz Krakowa i np. Łodzi, a także Poznania. Sorry, ale porównania w temacie ilości koncertów w ogóle nie ma:-) Jest Warszawa, daleko w tyle Kraków, który "napędza się" Tauron Areną i długo, długo nic. A w najbliższych tygodniach tych koncertów w Warszawie jeszcze przybędzie :mrgreen:

https://www.pollstar.com/City/warsaw-74660 - ponad 100 wykonawców
https://www.pollstar.com/City/krakow-71842 -coś około 40
https://www.pollstar.com/City/lodz-72140
https://www.pollstar.com/City/poznan-73259

Awatar użytkownika
joseba
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 446
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 9:38 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: joseba » wt sty 16, 2018 8:21 pm

niby kolegę posądzacie o kompleks Warszawy, a niewywołani do tablicy bronicie ją teraz rękami i nogami, jaka to stolica jest najlepsza na mapie Polski. toż to pod hipokryzję zahacza...

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17040
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: pz » wt sty 16, 2018 8:22 pm

Zdecydowanie popieram. Wolę dużo mniejszych nazw niż kilka z samego topu (na które zawsze mogę pojechać gdzieś dalej). Oczywiście te największe przyciągną tłumy oraz osoby, które wybiorą się na 1-2 koncerty w roku, "bo przecież to Metallica, U2..." (wstawić co komu pasuje). Ja praktycznie co tydzień mam jakiś ciekawy koncert (czasem nawet kilka) do zobaczenia bez konieczności dłuższej jazdy. Często w środku tygodnia, co też mi pasuje w przypadku imprez lokalnych. Dlatego zupełnie nie przeszkadza mi brak dużej hali w Warszawie. Torwar, dwa duże kluby i kilka mniejszych pozwalają na zorganizowanie świetnej oferty koncertowej.

EDIT:
niby kolegę posądzacie o kompleks Warszawy, a niewywołani do tablicy bronicie ją teraz rękami i nogami, jaka to stolica jest najlepsza na mapie Polski. toż to pod hipokryzję zahacza...
Czy najlepsza... zależy co kto lubi. Oferta koncertowa jest bogata (choć bez tych największych nazw). Dojazd obecnie dobry do większości miast. Za to przypadku południa Polski dużym plusem jest bliskość Czech, gdzie mają dużo fajnych koncertów.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
thekingcrimson
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 557
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 7:04 pm
Skąd: Świdnica

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: thekingcrimson » wt sty 16, 2018 8:25 pm

Ja na przykład wolę mieć ponad 100 koncertów wykonawców zagranicznych różnej wielkości i w różnych stylistykach w Warszawie (sprawdź link z Pollstar poniżej) - czasem po 2-3 jednego wieczoru - niż 10 koncertów dużych gwiazd na przestrzeni roku i poza tym jakieś pojedyncze koncerty klubowe.
Tu masz mega rację. Szkoda, tylko, że wrocław jak już coś organizuje, to tylko na 1maja i długo, długo nic, by mnie zacheciło na koncert
a nie będę co trzeci dzień jechał na Wa-we, bo to gra Schiller, to Fever Ray, WT i inni. Szkoda, że taka olewka w innych miastach. :cry:

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: zgo » śr sty 17, 2018 8:46 am

Ja na przykład wolę mieć ponad 100 koncertów wykonawców zagranicznych różnej wielkości i w różnych stylistykach w Warszawie (sprawdź link z Pollstar poniżej) - czasem po 2-3 jednego wieczoru - niż 10 koncertów dużych gwiazd na przestrzeni roku i poza tym jakieś pojedyncze koncerty klubowe.
Tu masz mega rację. Szkoda, tylko, że wrocław jak już coś organizuje, to tylko na 1maja i długo, długo nic, by mnie zacheciło na koncert
a nie będę co trzeci dzień jechał na Wa-we, bo to gra Schiller, to Fever Ray, WT i inni. Szkoda, że taka olewka w innych miastach. :cry:
Hala stulecia stoi pusta... Od czasu Sabatonu i Acceptu, oprócz disco polo i modern talking nie było nic.

scorpio
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 5:56 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: scorpio » śr sty 17, 2018 10:30 am

Hala to jedno ale i sam Wrocław to istna koncertowa depresja. Gdyby nie A2 to nawet na mniejsze nazwy nie bylo by szans. Patrzac na temat Wawa Krk. dla mnie osobiscie dogodniejszy jest Krk. Najlepsza byla Łódź i Katowice ale jest jak jest. Na cale szczescie jest jeszcze Praga i Ostrava ewentualnie Berlin. Lecz Wawa zdecydowanie w ostatecznosci.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17040
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: pz » śr sty 17, 2018 10:35 am

Wszystko jest kwestią odległości i wygody dojazdu. Wiadomo, że mieszkając na południu wygodniej skoczyć do Krakowa czy do Czech. No i nie na każdy zespół człowiekowi chce się jeździć te kilkaset kilometrów. Dlatego lepiej jak jest kilka koncertów w mniejszych salach niż jeden w dużej hali. Mówimy oczywiście o zespołach z trochę niższej półki. Dlatego fajnie byłoby, gdyby Ghost zagrał jednak kilka koncertów w mniejszych salach, więcej ludzi mogłoby się załapać niż na jeden koncert np. w Spodku. Ale skoro Kusy pisze, że to będzie jeden koncert, to pewnie tak będzie.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: zgo » śr sty 17, 2018 11:10 am

Hala to jedno ale i sam Wrocław to istna koncertowa depresja. Gdyby nie A2 to nawet na mniejsze nazwy nie bylo by szans. Patrzac na temat Wawa Krk. dla mnie osobiscie dogodniejszy jest Krk. Najlepsza byla Łódź i Katowice ale jest jak jest. Na cale szczescie jest jeszcze Praga i Ostrava ewentualnie Berlin. Lecz Wawa zdecydowanie w ostatecznosci.
Zaraz Berliny, Pragi, Budapeszty i Wiednie się skończą jak Flixbus dopierdoli nowe ceny :/

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17040
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: pz » śr sty 17, 2018 11:13 am

Etam. Skończy się jazda z 2zł. Będzie po prostu trochę drożej.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9797
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: krusejder » śr sty 17, 2018 11:45 am

Obawiam się, że może być 2x drożej z flixbusem. Nie podniosą tak drastycznie cen na komunikację krajową, ale w zagranicznej mają spory margines, do którego mogą dążyć
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5178
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: thorgal_30 » śr sty 17, 2018 12:00 pm

Nawet jeśli cena mi skoczy z 2 zł na 19 zł to i tak ze Sląska wolę do Wiednia czy Pragi niż do Stolicy, bo akurat PolskBus zlikwidował nocny powrotny do Katowic już ponad rok temu... i Warszawa jeśli chodzi o nocne połączenia ze Śląskiem to pustynia ( zero busów czy pkp za 60 pln).
The Number Of The .....

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Kusy » śr sty 17, 2018 12:05 pm

Robert Plant - Pardubice, Czechy - 31.07

PL nie będzie

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Bon Dzosef » śr sty 17, 2018 12:58 pm

niby kolegę posądzacie o kompleks Warszawy, a niewywołani do tablicy bronicie ją teraz rękami i nogami, jaka to stolica jest najlepsza na mapie Polski. toż to pod hipokryzję zahacza...
A gdzie tu bronienie rękami i nogami? :lol:
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3636
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Shedao Shai » śr sty 17, 2018 1:22 pm

A gdzie tu bronienie rękami i nogami? :lol:
Nie widzisz jak Grzesia tyłek zapiekł za samą sugestię że Wawa to nie jest najlepsze koncertowo miasto w Polsce? xD

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: WICKER MAN » śr sty 17, 2018 2:36 pm

Robert Plant - Pardubice, Czechy - 31.07

PL nie będzie
Dziwne... Myślę, że średniej wielkości halę zapełniłby bez problemów, zwłaszcza, że koncertuje teraz z bardziej rockowym projektem. Zdaje się, że jego występ w Dolinie Charlotty był frekwencyjnym sukcesem?

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Kusy » śr sty 17, 2018 2:41 pm

Robert Plant - Pardubice, Czechy - 31.07

PL nie będzie
Dziwne... Myślę, że średniej wielkości halę zapełniłby bez problemów, zwłaszcza, że koncertuje teraz z bardziej rockowym projektem. Zdaje się, że jego występ w Dolinie Charlotty był frekwencyjnym sukcesem?
Też mi się tak wydaje, ale robił cyrk organizatorom - powiedział, że nie wyjdzie bo będzie padać. Stąd to Rain Song w secie ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Schizoid » śr sty 17, 2018 5:01 pm

Ciekawe jaki obiekt wchodzi w grę, bo obstawiam że poza Wwą tym razem.
No nie wiem. O ile większych hal mamy kilka w różnych częściach kraju, to z obiektami, które rozmiarem pasowałyby mi do Ghosta jest chyba trochę gorzej. Ale w razie czego chętnie się przejadę, jeżeli termin podpasuje.
Nadchodząca trasa będzie prawdopodobnie bardzo spektakularna i przeznaczona na większe obiekty, w Paryżu będą zapewne grali w Le Zenith (tak można wnioskować z zeszłorocznych słów Papy). Myślę, że premiera nowej płyty będzie kolejnym naprawdę dużym skokiem popularności i wtedy można już rozmawiać o Torwarze lub nawet Spodku.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: kam » śr sty 17, 2018 7:07 pm

Robert Plant - Pardubice, Czechy - 31.07

PL nie będzie
Dziwne... Myślę, że średniej wielkości halę zapełniłby bez problemów, zwłaszcza, że koncertuje teraz z bardziej rockowym projektem. Zdaje się, że jego występ w Dolinie Charlotty był frekwencyjnym sukcesem?
Owszem, pełen amfiteatr był.

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Koncertowe przewidywania 2018

Postautor: Kusy » pt sty 19, 2018 2:40 pm

Ghost coś zmienni... Jednak początek 2019.


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości