Dissection

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Forbidden
-#charlotte
-#charlotte

Dissection

Postautor: Forbidden » śr sie 01, 2018 4:07 pm

j.w.

Kto zna/słucha/lubi?

Imo to muzycznie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) zespołów black/death. Melodyjność, technika, niepowtarzalna, posępna atmosfera. Wszystkie trzy L.P. tej kapeli trzymają bardzo wysoki poziom, włączając "Reinkaos" - album inny stylistycznie niż poprzednie, prostszy (bębny) i bardzo niedoceniony po premierze.Szkoda, że Nödtveidt już nic więcej nie nagra...

https://www.youtube.com/watch?v=Q78Teqr2T6E

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Re: Dissection

Postautor: LukaSieka » ndz sie 12, 2018 12:56 pm

Bardzo dobra, wpływowa kapela. Kiedyś więcej słuchałem Dissection. Dzisiaj jakoś nie specjalnie chce mi sie do nich wracać. Chyba mi faza na nich już dawno przeszła. Mimo, to uważam, że to byłą świetna kapela. "Storm Of The Light's Bane", "Into Infinite Obscurity", "The Somberlain", "Where Dead Angels Lie" najbardziej lubiłem. Chyba tylko "Live Legacy" nie słyszałem.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Forbidden
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Forbidden » pn sie 13, 2018 10:11 pm

Też słucham Dissection rzadziej niż kiedyś, bo ileż można wałkować w kółko 3 LP, jak świetne by one nie były. "Live Legacy" też trzyma poziom, była to pierwsza płyta Dissection, którą słyszałem, a pierwszym kawałkiem "Where Dead Angels Lie" z tejże płyty ze składanki dodawanej kiedyś do miesięcznika (chyba) Mystic Art.

Co jakiś czas sobie nagrania Dissection odświeżam. Może to dziwne, ale mam tak, że albumy black/death wchodzą mi lepiej jesienią/zimą, zaś latem cześciej słucham "radosnej" muzyki typu Maiden, Running Wild, Judas etc. Dlatego też takie "Northen Chaos Gods" Immortala po paru odsłuchach czeka na lepsze (zimniejsze) czasy;-)

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » pn sie 13, 2018 10:32 pm

Plyty rzeczywiście bardzo dobre, ale jakosc koncertowek nie powala.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Wróć do „Zespoły i Albumy”