Big Survivor komentarze

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Re: Big Survivor komentarze

Postautor: Vorgel » ndz paź 07, 2018 11:32 am

Bardzo lubię Rush z lat 80. Nie bali się eksperymentować. Cieszę się że poszli taką drogą, zamiast wzorem Iron Maiden klepać przez 3 dekady to samo. Bo przecież Brave New World nigdy nie będzie lepsze od Piece of Mind, a The Book of Souls od Seventh Sona. Nieśmiałe próby wpuszczenia trochę powietrza do tej muzyki właśnie w latach 80 zaowocowały najlepszymi albumami Ironów. Moim zdaniem.

Awatar użytkownika
ladyevil
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: ladyevil » ndz paź 07, 2018 11:34 am

Nie ma sie co dziwic ze niektore zespoły podązały w taki kierunku plastiku skoro np Def Leppard swoja Hysterie sprzedał w ponad dwudziestomilionowym nakładzie. Prawdopodobnie duzo zespołów chciało sie do nich upodobnic i tez zarobic pieniądze. W tamtych latach na muzyce muzycy mogli zarabiac astronomiczną kase. Dzisiaj w dobie internet pewnie nawet nie maja 1/10 tego co wtedy.
Devil woman won't let go.

Felcio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Felcio » ndz paź 07, 2018 4:07 pm

Ponownie Hawkwind mnie zaskoczył na tak wysokim miejscu. Czyżby śmierć Lemmyego przyczyniła się do popularności tego zespoły ?
Pink Floyd mimo wszystko dałbym wyżej. W pierwszej trójce na pewno.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Postautor: Vorgel » ndz paź 07, 2018 6:10 pm

Pierwsza trójka jak dla mnie rozczarowująca. Cieszy wysokie miejsce Alice'a Coopera (to był mój nr 1), Jethro Tull no i Floydów. Van Der Graaf myślałem, że będzie wyżej. Szkoda, że dopiero 10 pozycja.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz paź 07, 2018 7:23 pm

Można słać głosy na 1976 rok. Daje czas do środy, do wieczora.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

pz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: pz » śr paź 10, 2018 11:24 pm

Po czasach Sabbatów nadeszły czasy Rainbow - w ostatnich dwóch latach wygrywa ze zdecydowaną przewagą. Trochę zaskakuje mnie, że Sabbaci się tak mocno trzymają. Myślałem, że zwłaszcza w 76 będą niżej.
Najbliższe plany:
2018:
10: Lux Perpetua (Warszawa), Fish (Warszawa), MJL (Warszawa), Halestorm (Barcelona, Madryt), Glen Hughes (Warszawa)
11: MSG (Łódź), Striker + Skull Fist (Łódź?), Internal Quiet (Kalisz?), Night Mistress (Warszawa), Blaze (Warszawa)
12: Illusion (Warszawa), Internal Quiet (Siedlce?, Łódź?), Kreator (Warszawa), Venflon (Warszawa), White Highway (Warszawa), Helloween (Hamburg)

paulek
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: paulek » śr paź 10, 2018 11:34 pm

Jak dla mnie żenua to pozycja Genesis, podium dla technicznej ekstazy to jest totalny odlot, wmawiać sobie że gówno może być szlachetne.....; ale generalnie oki o gustach się nie dyskutuje..... takie ranking jedynie utwierdzają w przekonaniu, że nie mają kompletnie zadneoi sensu......

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » śr paź 10, 2018 11:45 pm

Jak dla mnie żenua to pozycja Genesis, podium dla technicznej ekstazy to jest totalny odlot, wmawiać sobie że gówno może być szlachetne.....; ale generalnie oki o gustach się nie dyskutuje..... takie ranking jedynie utwierdzają w przekonaniu, że nie mają kompletnie zadneoi sensu......
Może nie liczyłem na podium dla Black Sabbath, choć niemal bezkrytycznie patrze na wszystkie płyty z Ozzym. Dlatego cieszy mnie tak wysoki wynik.... A jeżeli chodzi o gusta właśnie, to wole "Technical Ecstasy" od całej dyskografii Genesis i Yes razem wziętych. Chociaż nie powiem, myślałem, że na Genesis będzie głosowało więcej ludzi. Chyba brak nadesłanych typów od Invadera i Dejavu dużo tutaj zrobiły. Myślę, że oni głosowaliby wysoko na Genesis.

Awatar użytkownika
mic7
-#assassin
-#assassin

Postautor: mic7 » czw paź 11, 2018 8:50 am

Ludzie głosują na to co znają i to jest chyba wykładnik dlaczego średnia płyta BS jest na pudle(na Sanktuarium sporo fanów Sabbsów).Ja nie słuchałem np.Genesis a słuchałem Al'a Stewarta i na niego zagłosowałem choć wcale nie wykluczam ,że Genesis nie jest pod jakimś względem lepsze,musiałbym posłuchać ;) a tak to głosuję na to co znam (oczywiście są niepodważalne kamienie milowe ,które zna większość tu głosujących).
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Postautor: Vorgel » czw paź 11, 2018 9:35 am

Mam wrażenie, że nawet gdyby Black Sabbath nagrali odgłosy pierdzenia byliby na podium. Tak kaszaniasty, pozbawiony nie tylko powera ale i jakichkolwiek emocji gniot tak wysoko to dla mnie rzecz niezrozumiała. Na Rainbow dałem punkty, bo to bardzo dobra płyta, ale tylko ten ich album mi się podoba. Za to Judasi mam nadzieję się dopiero rozkręcają.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: AncientMariner » czw paź 11, 2018 1:51 pm

Też głosuję na to co znam. Akurat że Rising wygrało to ok. Szkoda jedynie ze Jethro Tull albo Kiss Destroyer nie dostał więcej głosów. To byli moi zdecydowani faworyci. Zamiast Technical Ecastasy na trzecie miejsce dałbym Dirty Deeds Done Dirt Cheap

paulek
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: paulek » pt paź 12, 2018 9:13 am

Do kiedy typy za 1977 rok?

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » pt paź 12, 2018 12:22 pm

Z głosami na 1977 rok czekam do sobotniego wieczora jak coś.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Postautor: Vorgel » sob paź 13, 2018 12:52 pm

Szkoda jedynie ze Jethro Tull albo Kiss Destroyer nie dostał więcej głosów. To byli moi zdecydowani faworyci. Zamiast Technical Ecastasy na trzecie miejsce dałbym Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Jethro Tull dałem na trzecim miejscu (czyli 8 pkt jak rozumiem), na Kiss w ogóle nie dałem punktów, AC/DC zaczynają się u mnie dopiero od Let There Be Rock.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » sob paź 13, 2018 11:32 pm

Na głosy na 1978 rok czekam do wieczora do wtorku.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Postautor: Vorgel » ndz paź 14, 2018 1:16 pm

Szok, że Rush w 1977 tak daleko. Reszta raczej do przewidzenia. Dobrze, że Black Sabbath i Rainbow nie wydali w tym roku żadnej studyjnej płyty.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: LukaSieka » ndz paź 14, 2018 1:49 pm

Dobrze, że Black Sabbath i Rainbow nie wydali w tym roku żadnej studyjnej płyty.
:D :D :D :D

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » ndz paź 14, 2018 6:44 pm

Gdy robię sobie takie podsumowania ( za czem idzie tworzenie plejlist do słuchania) to dla większej różnorodności patrzę na dokonania zespołów w kolejnych latach, by rok po roku nie wygrywał Sabbath czy Maiden
\m/ TRASA 2018: 12.01 Hellhaim, 21.01 AccepT, 3-4.02 Nocny Kochanek, 18.02 Heartrockowanie, 24.02 White Highway, 3.03 Saxon, Diamond Head, 6.03 Rhapsody, 11.03 T. Zwijsen & co., 19.03 G3, 21.03 Ray Wilson, 23.03 Kult, 25.03 Sunnata, 8.04 Magnum, 9.04 Helloween, 14.04 Bracia, 20.04 Rainbow, 25.04 Neuronspoiler, 28.04 Metallica, 4.05 Turbo, 5.05 Bryan Adams, 17.05 Dio - King Rock N Roll, 18.05 Manilla Road, 26.05 Iron Maiden, 8.06 Pokolgep, 13.06 Judas Priest, Megadeth, 3.07 Pearl Jam, 10.07 Richie Kotzen, 17.07 Iced Earth, Chainsaw, 20.07 Kruk, Ken Hensley, Kat & P. Luczyk, 27-28.07 Iron Maiden \m/

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » pn paź 15, 2018 4:16 pm

Mnie tylko zastanawia czemu Wind and Wuthering - Genesis nie dostało nawet 1 punkta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vorgel
-#invader
-#invader

Postautor: Vorgel » pn paź 15, 2018 5:20 pm

Mnie tylko zastanawia czemu Wind and Wuthering - Genesis nie dostało nawet 1 punkta.
Bo to słaby album. Z jednej strony wciąż chcieli być kojarzeni z progresem, a z drugiej Collinsowi się już gacie paliły by być Sussudio czy jak to leciało. Koniec końców nikt z tej starej progresywnej gwardii nie zeszmacił się tak jak oni.

Wróć do „Zespoły i Albumy”