Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1065
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Piotr Lange » ndz mar 03, 2024 10:38 pm

Przypadkiem nie było tak z Beatlesami? Przestali grać koncerty, mieli coraz większe wymagania od producenta i efekt był. Nie jestem jakimś koneserem tego zespołu, ale trudno nie porównać ich wczesnej i późnej twórczości. Naiwne, w zasadzie śmieszne piosenki, a potem jednak masa bardzo dobrych kawałków, odkrywczych i bardzo rockowych.
To były inne czasy a Beatlesi nawet w 1969 to byli jeszcze młodzi ludzie. Mamy rok 2024 Maideni dobiegają 70tki i raczej nikt ich nie skoszaruje.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 729
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Dzosef » pn mar 04, 2024 11:26 am

Dobra, nie mam czasu na branie udziału w tej samej dyskusji po raz milionowy. Baw się dobrze Nomad
Sluszne podejscie, chlop już bredzi tak że szkoda gadać. Nawet Halford dwa dni temu mowil, że Rychu pisze mnóstwo materialu i odpowiada za brzmienie nowych rzeczy

Double Impact
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 02, 2024 2:20 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Double Impact » pn mar 04, 2024 11:37 am

Aha, rozumiem. Jedynym wyjściem dla Iron Maiden jest przyjęcie do składu jakiegoś 40 latka. Czyli jednak przyjmujemy tezę, że to są słabi, wypaleni muzycy. Jedynie Harris i Dickinson są nie ruszenia bo spełniają rolę kukieł bez których ten cyrk nie ma prawa bytu. Oni będą robili za dekorację, a całą robotę zrobi jakiś 40 letni geniusz gitary, którego nazwiska świat muzyki jeszcze nie odkrył....Ciekawa koncepcja.

Mam jednak lepsze zdanie o muzykach Iron Maiden. Uważam, że dałoby się w tym składzie nagrać naprawdę mocną płytę. Co więcej wypadnięcie któregoś z nich będzie oznaczał koniec tego zespołu. Jak ktoś baja o tym, że dochodzący do 75 lat Harris, z 70 letnim Dickinsonem + kilku młodych gostków będzie tworzyć Iron Maiden, to się rozczaruje.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: gumbyy » pn mar 04, 2024 11:53 am



Mam jednak lepsze zdanie o muzykach Iron Maiden. Uważam, że dałoby się w tym składzie nagrać naprawdę mocną płytę.
Ale zrozum, że IM SIĘ NIE CHCE/NIC NIE MUSZĄ. Nagrywają sobie co i jak chcą i jakieś oczekiwania innych ludzi mają głęboko w dupie.
www.MetalSide.pl

Double Impact
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 02, 2024 2:20 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Double Impact » pn mar 04, 2024 12:50 pm

Coś tam się im jednak chce jak odświeżyli Caught Somewhere in Time i Alexander the Great. Wiem, z płytą jest trochę trudniej, ale to chyba nie jest niewykonalne.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: nugz » pn mar 04, 2024 12:55 pm

Gdyby tego nie zrobili, to by dostali lincz od wielu tru dajardów i wyszli na najgorszych dziadów :D

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: sajki » pn mar 04, 2024 4:39 pm

Ale PO WUJ oni maja nagrywać lepsze płyty, skoro 99% ludziom Senjutsu i poprzedniczki się podobają? Poczytaj komentarze na fejsbuczkach, poczytaj nawet to forum. Takich jak my jest garstka.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: gumbyy » pn mar 04, 2024 4:59 pm

Ale PO WUJ oni maja nagrywać lepsze płyty, skoro 99% ludziom Senjutsu i poprzedniczki się podobają? Poczytaj komentarze na fejsbuczkach, poczytaj nawet to forum. Takich jak my jest garstka.
Po co robić postprodukcję koncertówki... itd. Wypuszczone z byle jakim dźwiękiem, ludzie chwalą - jest git.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: sajki » pn mar 04, 2024 7:46 pm

No.
Ja jestem zażenowany, że mój ukochany zespół, który zawsze będzie najważniejszym zespołem w moim życiu, bez względu na wszystko, robi od nastu lat to, co robi. Gdyby po DoD się rozpadli nic bym nie stracił. No, może po 2005r, bo trasa Early Days była świetna. W sumie DoD był odtwórczy, ale radochę dawał. Potem żadna płyta studyjna nie była godna nazwy Iron Maiden. Gdyby fani kręcili nosem, to by Maidenów zmobilizowali. Płyty z Blazem były chłodno przyjęte, więc musieli coś zmienić. Od wielu lat nie muszą. To nie te czasy, gdy Harris po przeczytaniu krytycznej recki jechał najebać jej autorowi. Wszystko zaczęło się psuć od AMOLAD. Takie jest moje zdanie.

Double Impact
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 02, 2024 2:20 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Double Impact » pn mar 04, 2024 8:11 pm

Brave New World i Dance of Death to płyty dobre, ale dalekie od rewelacji. Są rewelacyjne jedynie na tle płyt następnych. Tak jak pisałem już gdzieś, różni je to, że pierwsza jest straszliwie przereklamowana, druga bardzo niedoceniana. Jeśli BNW jest lepszy, no to może o pół punkcika. Dickinson na Dance of Death brzmi dziwne, za to gitary znakomicie i fajne jest nagromadzenie prostych utworów, bez kombinowania. Np. Monstsegur, New Frontier, Rainmaker czy Gates of Tomorrow. Paradoksalnie intra bardzo fajne, są po COŚ np. No More Lies czy Face in the Sand. Na Brave New World trochę Adrian ma mało solówek, widać, że spora część tej płyty powstała jeszcze z Blazem.

Jeszcze apropo Brave New World, myślę, że ciekawie by było ją zestawić z X Factor. Nie jestem jakimś super fanem X Factor, są tam momenty nudzenia. No ale pod względem instumentalnym i brzmieniowym bardziej mi sie podoba niż Brave New World. Na BNW nie ma nic tak dobrego jak Sign of the Cross, nie ma tak dobrego krótkiego utworu jak Lord of the Flies i tak ciekawego jak Blood on the World's Hands. Z kolei Virtual XI z innym wokalistą i innym brzmieniem by było świetnym albumem. Jest niestety najgorzej zaśpiewaną płytą Iron Maiden i brzmieniowo tragiczna. Szkoda.
Ostatnio zmieniony pn mar 04, 2024 8:12 pm przez Double Impact, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: gumbyy » pn mar 04, 2024 8:12 pm

Ja jestem zażenowany, że mój ukochany zespół, który zawsze będzie najważniejszym zespołem w moim życiu, bez względu na wszystko, robi od nastu lat to, co robi.
Mam podobnie... smuci mnie fakt, że tak na odpierdziel wydają te płyty (bo koncertowo nie narzekam ani trochę) i zupełnie mają wywalone na ich jakość. Tym bardziej, że taki Saxon, Accept, czy Judasi co są w podobnym wieku i z podobnym przebiegiem trzymają poziom. Czyli - można.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: gumbyy » śr mar 06, 2024 8:21 am

widać, że spora część tej płyty powstała jeszcze z Blazem.
A które utwory uważasz za pozostałści "czasów z Blaze"? Blaze gadał w wywiadach, że jego solowy debiut to w większości materiał pisany z myślą o kolejnej plycie IM.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: sajki » śr mar 06, 2024 5:24 pm

4 kawałki z BNW powstały jeszcze z Blazem, z czego bodaj trzy są znane: Mercenary, Nomad i Dream of Mirrors.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Schizoid » czw mar 07, 2024 10:29 pm

Blood Brothers też ;)

BNW to po części to, co grupowo przygotowywali na kolejny album z Blazem, a Silicon Messiah to m.in. rzeczy, które Blaze sam chciał przekazać na płytę IM. Podejrzewam, że chodzi w szczególności o The Launch i Brave.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: sajki » pt mar 08, 2024 4:44 pm

Blood Brothers też ;)
Ponoć Adrian powiedział, że nie chodzi o Blood Brothers. Ale zdecydowanie by pasował. W zasadzie oprócz BB w grę wchodz jedynie Thin Line, bo przy reszcie utworów współkompozytorami był Bruce albo Adrian. A w refrenie tego kawałka Bayley by się chyba udusił, więc też mi niezbyt pasuje.

A z debiutu Blaze coś mi świta, że Stare at the Sun miał być na następcy Virtuala.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Schizoid » pt mar 08, 2024 4:52 pm

A Blaze nagrał swoją akustyczną wersję BB właśnie dlatego, że pracował nad nim jeszcze będąc w IM. On nagrał z Thomasem Zwijsenem po swojemu tylko te kawałki, w których w latach 90. maczał palce :) Czyli m.in. The Clansman, 2 A.M., Judgement of Heaven... No i właśnie Blood Brothers.

Ale to nie byłoby pierwsze twierdzenie w sprawie BNW sprzeczne z faktami, bo już parę ładnych lat temu natrafiłem na wywiad (chyba z okolic premiery płyty), w którym Steve twierdził, że materiał zaczął być komponowany dopiero po powrocie Bruce'a i Adriana.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2262
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: sajki » pt mar 08, 2024 5:01 pm

Tak, z tematem reunion to w ogóle jest masa sprzecznych informacji.

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5505
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: Sardi » pt mar 08, 2024 6:15 pm

Iron Maiden mnie zawiodło gdy Judas Priest wydało nowa płytę bo się okazało że da się jednak grać muzyke
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: nugz » pt mar 08, 2024 6:31 pm

Iron Maiden mnie zawiodło gdy Judas Priest wydało nowa płytę bo się okazało że da się jednak grać muzyke
Na Maiden Italia podobno słychać strzaly! :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden mnie zawiodło gdy...

Postautor: gumbyy » pt mar 08, 2024 7:18 pm

Iron Maiden mnie zawiodło gdy Judas Priest wydało nowa płytę bo się okazało że da się jednak grać muzyke
Na Maiden Italia podobno słychać strzaly! :D
Pękających dup! :lol:
www.MetalSide.pl


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość