Senjutsu - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
9
23%
9
5
13%
8
4
10%
7
7
18%
6
7
18%
5
4
10%
4
0
Brak głosów
3
3
8%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Schizoid » śr wrz 01, 2021 11:20 am

To nie jest Marlon Brando, tylko 63-letnia gwiazda roka po nowotworze
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: ir0nka94 » śr wrz 01, 2021 11:34 am

Kurde, ciężko napisać cokolwiek. Dziwny wybór na otwieracz, moooocno zalatuje solowym Brucem, nie widzi mi się w roli otwieracza koncertów. Górki brzmią niestety źle. To nie jest zły utwór, ale naprawdę muszę się z nim oswoić. Nie wiem, czy powinien się znaleźć na początku płyty.
Jak na otwieracz albumu brakuje mu pazura i dynamiki. W porównaniu do If Eternity Should Fail wypada słabo. Dobry utwór, ale powinien być ulokowany gdzieś dalej na albumie.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: krusejder » śr wrz 01, 2021 11:57 am

Jak dla mnie numer w stylu płyty Heaven and Hell - the Devil you Know, z domieszką Bruce'a solo

Dobre! Ale czy powinno być otwieraczem? Posłucham dalej
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 01, 2021 11:59 am

Mam słabość do numerów Adriana. Ten jest znakomity. Ale potrzebuję jeszcze kilku odsłuchów, aby wystawić ocenę.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » śr wrz 01, 2021 12:53 pm

To nie jest Marlon Brando, tylko 63-letnia gwiazda roka po nowotworze
Marlon Brando nie żyje już od 2004 roku, więc dobrze, że to nie jest Marlon Brando.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2550
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: mad » śr wrz 01, 2021 2:58 pm

Czy tylko mnie masakrycznie wkurza refren? Tandeta w psy, ręce opadają. Kojarzy mi się z "Cała sala śpiewa z nami...". Szkoda, bo po wyjęciu dennego refrenu (chyba aż 5 razy został zaśpiewany, wliczając drobną zmianę w drugiej części) wyszedłby utwór... wręcz genialny. Wspaniały riff, świetny wokal, mistrzowskie bębny i cudowna ślamazarność. Ten refren bardziej psuje odbiór utworu niż "łoooo" w TRATB. Nie wiem, czy jakoś sobie tego nie wyedytuję.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 01, 2021 5:07 pm

Czy tylko mnie masakrycznie wkurza refren? Tandeta w psy, ręce opadają. Kojarzy mi się z "Cała sala śpiewa z nami...". Szkoda, bo po wyjęciu dennego refrenu (chyba aż 5 razy został zaśpiewany, wliczając drobną zmianę w drugiej części) wyszedłby utwór... wręcz genialny. Wspaniały riff, świetny wokal, mistrzowskie bębny i cudowna ślamazarność. Ten refren bardziej psuje odbiór utworu niż "łoooo" w TRATB. Nie wiem, czy jakoś sobie tego nie wyedytuję.
Zgadzam się w większości. Zły wybór na początek albumu. Wycie Bronka woła o pomstę do nieba... Fajne bębny. Numer ok z minusem.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: wojczi » śr wrz 01, 2021 5:21 pm

Kto mi powie skąd jest motyw po solo 2:56, skąd ja to znam? :jee:

Awatar użytkownika
Tweener
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 01, 2017 11:04 am

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Tweener » śr wrz 01, 2021 5:54 pm

Kto mi powie skąd jest motyw po solo 2:56, skąd ja to znam? :jee:
gitara z np. 3:00-3:03 przypomina mi tylko The Talisman (np. 5:35-5:37)
prodiża kabel wskazał mi drogę

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Geri666 » śr wrz 01, 2021 6:11 pm

Ja w tym kawałku słyszę refren Blind Guardian - Thorn ;)

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: cloud » śr wrz 01, 2021 6:51 pm

Nie wiem o czym traktuje. Może o pobojowisku po ostatnim powstaniu Samurajów? Nie mam pojęcia. Nie znam angielskiego.
Powaznie?
UP THE IRONS !!!

Deleted User 2259

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » śr wrz 01, 2021 6:52 pm

A myślicie, że ten wstęp Nicko będzie odgrywał live, czy puszczą z taśmy? Mam na myśli koncerciki.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 01, 2021 6:56 pm

A myślicie, że ten wstęp Nicko będzie odgrywał live, czy puszczą z taśmy? Mam na myśli koncerciki.
Nie no, te pierwsze bębny to na bank z taśmy.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » śr wrz 01, 2021 7:24 pm

Nie wiem o czym traktuje. Może o pobojowisku po ostatnim powstaniu Samurajów? Nie mam pojęcia. Nie znam angielskiego.
Powaznie?
Poważnie.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 01, 2021 7:27 pm

Tekst jest o oblężonym mieście, Adrian opowiadał o tym ostatnio na YouTube.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » śr wrz 01, 2021 7:29 pm

Tekst jest o oblężonym mieście, Adrian opowiadał o tym ostatnio na YouTube.
Z pewnością mówił po polsku, żebym wszystko zrozumiał. :lol:

Ale dziękuję za informację.

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Rainmaker. » śr wrz 01, 2021 8:37 pm

Otwieracz z tego numeru niestety dość słaby, myślałem że to będzie jakiś mega sztos, bo to w końcu to numer tytułowy, łudziłem się że to może jakiś painkiller judas priest. Koncerty może otwierać Stratego, tak jak to było w przypadku płyty The X Factor gdzie grali "Man On The Edge" zamiast "Sign Of The Cross".

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Senjutsu - op

Postautor: remi » śr wrz 01, 2021 10:32 pm

Otwieracz z tego numeru niestety dość słaby, myślałem że to będzie jakiś mega sztos, bo to w końcu to numer tytułowy, łudziłem się że to może jakiś painkiller judas priest. Koncerty może otwierać Stratego, tak jak to było w przypadku płyty The X Factor gdzie grali "Man On The Edge" zamiast "Sign Of The Cross".
W 1995 nie mieli jaj zacząć Sign of The Cross ale teraz na bank zaczną od Senjutsu.
Nie wyobrażałem sobie zacząć koncert od Final Frontier ale mnie pozytywnie zaskoczyli. Może i będzie tak tym razem ;)

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: Senjutsu - op

Postautor: Rainmaker. » śr wrz 01, 2021 10:41 pm

Otwieracz z tego numeru niestety dość słaby, myślałem że to będzie jakiś mega sztos, bo to w końcu to numer tytułowy, łudziłem się że to może jakiś painkiller judas priest. Koncerty może otwierać Stratego, tak jak to było w przypadku płyty The X Factor gdzie grali "Man On The Edge" zamiast "Sign Of The Cross".
W 1995 nie mieli jaj zacząć Sign of The Cross ale teraz na bank zaczną od Senjutsu.
Nie wyobrażałem sobie zacząć koncert od Final Frontier ale mnie pozytywnie zaskoczyli. Może i będzie tak tym razem ;)
Być może i tak będzie, ale jednak Final Frontier był zdecydowanie ciekawszym i lepszym otwieraczem niż Senjutsu.

Hospes
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: wt mar 20, 2012 6:39 pm

Re: Senjutsu - opinie

Postautor: Hospes » śr wrz 01, 2021 11:36 pm

Posłuchałem utworu 2 razy. Nie zapamiętałem co i kiedy jest dokładnie, ale pierwsze przemyślenia są. Początek fajny, ciężkie, mocne gitary, partie wokalne w zwrotkach całkiem przyzwoite. Wchodzi refren i takie odczucie od zaraz, że nie bardzo pasuje do tego, co było przed nim. Ale myślę, że refren sam w sobie nie jest taki słaby, tylko z tym dopasowaniem coś nie tak. Być może po kolejnych przesłuchaniach się przyzwyczaję i jedno przy drugim będzie już mniej zaskakujące i dziwne. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale (bodaj około 5 minuty) jest jakby drugi refren? Też w miarę przyzwoity. Gitary solo w porządku, chociaż nie wgryzły mi się w umysł specjalnie. No i ostatni fragment utworu, już bez wokalu, mnie się spodobał. Znów słychać te ciężkie gitary, fajnie zagrane. Jeszcze tylko odnośnie miejsca na albumie. Jak dla mnie nie jest problemem, że akurat ten utwór rozpoczyna album. Są lepsze i gorsze otwieracze, ten nie należy wg mnie do tych najlepszych, ale gdyby był ustawiony w innym miejscu płyty, to raczej i tak oceniałbym go podobnie. Wstępna ocena w skali 1-10 to 6 z mojej strony, podobnie jak dwa utwory, które oficjalnie zaprezentowane zostały przed premierą nowego materiału, no może troszkę słabiej od nich, ale te z kolei słuchałem już wielokrotnie i po prostu mogę mieć o nich bardziej wyrobione zdanie.
"Still my heart calculate and pray"


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość