Senjutsu - opinie na temat albumu

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
9
8%
9
12
10%
8
17
15%
7
24
21%
6
12
10%
5
5
4%
4
19
17%
3
5
4%
2
6
5%
1
2
2%
0
4
3%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » wt kwie 18, 2023 3:42 pm



Przy metodzie ctrl+c, ctrl+v robionej na rympał słuchacz to wychwyci, więc potrzeba większego wyrafinowania w tym procesie, a nawet sprawny realizator dźwięku nie zawsze zrobi to błyskawicznie. :)
Bez przesady, to nie jest jakaś czarna magia ;) Po co masz nagrywać 16 powtórzeń tego samego? Robi się 4 i tyle. Reszta wklejona i powtórzona. Ja bym tutaj upatrywał problemu z rozwleczeniem numerów IM.

"Tej... a dej tych powtórek tak ze cztery..."
"I co, jest spoko?"
"No jest... a dej osiem..."
"Ale jest już spoko przecież..."
"No dej 8, zobaczymy..."
"No masz... i jak?"
"No jest spoko..."
"To zostawiamy..."
"Dobra... tej... a sprawdźmy jakby było przy 12?"
"Kurła Stefan... tak to nigdy nie skończymy..."
"No dej... 12 i koniec..."
"Dobra, masz. Jest git?"
"No teraz to mega jest..."
"To robimy nastepny... no kurła Stefan... co znowu?"
"A tylko sprawdźmy 16 powtórzeń..."
"JPRDL..."

;)
Ostatnio zmieniony wt kwie 18, 2023 3:50 pm przez gumbyy, łącznie zmieniany 1 raz.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » wt kwie 18, 2023 3:50 pm



Byłem kiedyś w studio podczas nagrywania plyty i conieco na ten temat wiem. To, że utwór trwa np. 16 minut, nie oznacza, że jego nagranie trwa 2x dłużej niż takiego co trwa 8 minut ;)

Wszelkie powtórzenia, pętle, całe partie, bloki czy fragmenty, które są powtarzane po prostu robi się metodą ctrl+c, ctrl+v.

Więc rozum swoje, a praktyka swoje ;)
Też byłem w studio podczas nagrywania płyty i to nie jest takie proste. ;)

Przy metodzie ctrl+c, ctrl+v robionej na rympał słuchacz to wychwyci, więc potrzeba większego wyrafinowania w tym procesie, a nawet sprawny realizator dźwięku nie zawsze zrobi to błyskawicznie. :)
Pewnie juz mało kto nagrywa na setkę.
Zależy w jakim gatunku. Koledzy stonerowcy z Warszawy głównie nagrywają na setkę. :)
Jak Wam coś powiem, to Was chyba zmrozi... A może ten Shirley się wycofa i IM będą zmuszeni do poszukania kogoś, kto ich zmusi do uczciwej roboty?!
Co w tym mrożącego? :lol:

Po pierwsze primo to się nie wydarzy, bo wszystkim jest tak jak jest dobrze.

Po drugie primo jakby zmienili producenta, to i tak filozofia ich pracy by się nie zmieniła. Bo i po co? Wszyscy są zadowoleni z tego jak jest. Płyty sprzedają się bdb, fani zachwyceni tym co otrzymują od zespołu, a muzycy to tłuste koty i już nic nie musza.
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1022
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Piotr Lange » wt kwie 18, 2023 3:52 pm

W sumie racja, tylko - wiesz, nadzieja umiera ostatnia :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » wt kwie 18, 2023 4:08 pm

W sumie racja, tylko - wiesz, nadzieja umiera ostatnia :)
Ale na co nadzieja? Przecież zadowolony jesteś z "S"...
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1022
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Piotr Lange » wt kwie 18, 2023 4:23 pm

W sumie racja, tylko - wiesz, nadzieja umiera ostatnia :)
Ale na co nadzieja? Przecież zadowolony jesteś z "S"...
Tak, ale zawsze można coś ulepszyć, dać zespołowi "kopa".

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: dostoevsky » śr kwie 19, 2023 5:00 pm



Przy metodzie ctrl+c, ctrl+v robionej na rympał słuchacz to wychwyci, więc potrzeba większego wyrafinowania w tym procesie, a nawet sprawny realizator dźwięku nie zawsze zrobi to błyskawicznie. :)
Bez przesady, to nie jest jakaś czarna magia
Czarna magia to nie jest, ale spacerek też nie. :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » śr kwie 19, 2023 8:10 pm



Przy metodzie ctrl+c, ctrl+v robionej na rympał słuchacz to wychwyci, więc potrzeba większego wyrafinowania w tym procesie, a nawet sprawny realizator dźwięku nie zawsze zrobi to błyskawicznie. :)
Bez przesady, to nie jest jakaś czarna magia
Czarna magia to nie jest, ale spacerek też nie. :D
Nie wiem kogo podglądałeś przy pracy, ale Tomek Zalewski z ZED Studio nie miał z tym większych problemów ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 973
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Clanowy » śr kwie 19, 2023 9:30 pm

Ja mam do tematu lajtowe podejście.

Z tego co czytam to im się już nie chce - taki mam odbiór ostatnich kilku stron tematu. Na dobrą sprawę po X-Factorze mogło już nie być zespołu więc każdy album od BNW mogę traktować jak miłą niespodziankę. Tak też sobie to traktuję w związku z czym od wydania Dance of Death nigdy nie jestem zawiedziony :D

To, co zespół robi w studiu, jak nagrywa, skleja solówki czy robi "kopiuj-wklej" mam gdzieś dopóki mam przyjemność ze słuchania tego co napiszą w domu i na żywo. Oczywiście nie do wszystkiego wracam ale do Senjutsu wracam codziennie.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » czw kwie 20, 2023 2:25 am

Ja mam do tematu lajtowe podejście.

Z tego co czytam to im się już nie chce - taki mam odbiór ostatnich kilku stron tematu. Na dobrą sprawę po X-Factorze mogło już nie być zespołu więc każdy album od BNW mogę traktować jak miłą niespodziankę. Tak też sobie to traktuję w związku z czym od wydania Dance of Death nigdy nie jestem zawiedziony :D
Spoko. Ale ja od muzyków, zespołów i twfo co wydają oczekuję ciut wiecej niż to co napisałeś.

A z ostatniej koncertówki też jesteś zadowolony?
www.MetalSide.pl

Deleted User 5155

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 5155 » czw kwie 20, 2023 8:51 am

Koncertówka i sklejane solówki ... każdy zna na pamięć te "zarzuty". Ja też. I wcale nie zaburza mi to przyjemności słuchania muzyki z Senjutsu.

Żona J. S. Bacha przepisywała jego utwory, kiedy był już ślepy. W niektóre ingerowała. Utwory na tym straciły? Najbardziej znana toccata i fuga Bacha (ta z "Był sobie człowiek") ... nie jest autorstwa Bacha. To psuje jej odbiór?
Niemal całe (oprócz pierwszych 8 taktów) Lacrimosa i reszta Requiem (Sanctus, Benedictus, Agnus Dei) nie są autorstwa Mozarta. To osłabia siłę wyrazu tego Arcydzieła?

Okoliczności powstania muzyki to jedno. Jej oddziaływanie na słuchacza - to zupełnie inna bajka.

Jak ktoś chce walnąć psa - kij zawsze się znajdzie. Tylko - po co, skoro fakty są każdemu znane niemal na wylot?
Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2023 8:53 am przez Deleted User 5155, łącznie zmieniany 1 raz.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4220
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: nugz » czw kwie 20, 2023 8:52 am

Tak, kwestia oczekiwań to bardzo istotna sprawa.
Nie brzmi to dobrze i nie tędy droga, ale przy zanizonych oczekiwaniach, jest spora szansa na mniejsze rozczarowanie :D

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 973
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Clanowy » czw kwie 20, 2023 9:39 am

Ja mam do tematu lajtowe podejście.

Z tego co czytam to im się już nie chce - taki mam odbiór ostatnich kilku stron tematu. Na dobrą sprawę po X-Factorze mogło już nie być zespołu więc każdy album od BNW mogę traktować jak miłą niespodziankę. Tak też sobie to traktuję w związku z czym od wydania Dance of Death nigdy nie jestem zawiedziony :D
Spoko. Ale ja od muzyków, zespołów i twfo co wydają oczekuję ciut wiecej niż to co napisałeś.

A z ostatniej koncertówki też jesteś zadowolony?
W ogóle nie słuchałem. Koncertów nie słucham od RiR 2001 poza Flight 666 , do którego czasami wracam ale rzadko. Już Dortmund kiepsko wyszedł wg mnie to po co się męczyć. Co innego być na koncercie.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1022
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Piotr Lange » czw kwie 20, 2023 10:29 am

Ja mam do tematu lajtowe podejście.

Z tego co czytam to im się już nie chce - taki mam odbiór ostatnich kilku stron tematu. Na dobrą sprawę po X-Factorze mogło już nie być zespołu więc każdy album od BNW mogę traktować jak miłą niespodziankę. Tak też sobie to traktuję w związku z czym od wydania Dance of Death nigdy nie jestem zawiedziony :D
Spoko. Ale ja od muzyków, zespołów i twfo co wydają oczekuję ciut wiecej niż to co napisałeś.

A z ostatniej koncertówki też jesteś zadowolony?
W ogóle nie słuchałem. Koncertów nie słucham od RiR 2001 poza Flight 666 , do którego czasami wracam ale rzadko. Już Dortmund kiepsko wyszedł wg mnie to po co się męczyć. Co innego być na koncercie.
W Dortmundzie Bruce nie był w najlepszej formie, mogli na tej trasie zarejestrować Londyn czy Paryż, byłaby inna mowa.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6497
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Pierre Dolinski » czw kwie 20, 2023 11:02 am

Koncertówka i sklejane solówki ... każdy zna na pamięć te "zarzuty". Ja też. I wcale nie zaburza mi to przyjemności słuchania muzyki z Senjutsu.

Żona J. S. Bacha przepisywała jego utwory, kiedy był już ślepy. W niektóre ingerowała. Utwory na tym straciły? Najbardziej znana toccata i fuga Bacha (ta z "Był sobie człowiek") ... nie jest autorstwa Bacha. To psuje jej odbiór?
1. Niewczesne domysły szukających sensacji bardziej lub mniej niepoważnych badaczy to nie jest poważny argument, że Toccata i Fuga nie są autorstwa Bacha. NIe ma żadnych dowodów, że Bach tego nie napisał.

Niemal całe (oprócz pierwszych 8 taktów) Lacrimosa i reszta Requiem (Sanctus, Benedictus, Agnus Dei) nie są autorstwa Mozarta. To osłabia siłę wyrazu tego Arcydzieła?
2. Tak. Nie zdążył kompletnie napisać całego Requiem, jednak Joseph Eybler i Franz Xaver Süssmayr byli bliscy rodzinie Mozartów i pisali według wskazówek i szkiców, jakie Mozart zdążył pozostawić.
Tyle o tym mówi Wikia:
Mozart pracował nad mszą z dużymi przerwami, tworząc jednocześnie dwie opery "Czarodziejski flet" i "Łaskawość Tytusa" oraz pracując nad innymi mniejszymi dziełami instrumentalnymi i wokalnymi. Dzieło wykończyli na prośbę Konstancji jego znajomi kompozytorzy, Joseph Eybler oraz uczeń i przyjaciel rodziny Franz Xaver Süssmayr.
Mozart jest autorem w całości partii wokalnych i instrumentalnych z Introitus Requiem aeternam, wokalnych z Kyrie (instrumentalne uzupełnione na podstawie szkiców Mozarta przez Süssmayra), wokalnych Dies Irae, Tuba Mirum, Rex tremendae, Recordare, Confutatis (instrumentalne uzupełnione według szkiców Mozarta przez Eyblera). Partie wokalne i instrumentalne Lacrimosa i Amen według szkiców wykończył Süssmayr. Mozart ukończył także partie wokalne Domine Jesu i Hostias, zaś niepełna instrumentacja wykończona została przez Süssmayra. On też samodzielnie skomponował Sanctus, Benedictus, Agnus Dei oraz Lux aeterna (na wzór Introitus i Kyrie Mozarta).
Manuskrypt taktów 1-5 części Lacrimosa
Rękopis mozartowski, ostatnie nuty postawione jego ręką, przypadają na 8 takt partii wokalnych Lacrimosa.

3. Zestawianie gniota jaką jest Senjutsu z twórczością dwóch najwybitniejszych twórców muzyki, wielkich kolosów, których dzieła przetrwały wieki, jakieś domniemania co do autorstwa, czy porównanie sytuacji wymuszonego dokończenia dzieła umierającego człowieka przez zaufanych kompozytorów do studyjnych oszustw starego lenia Murraya(przy współudziale producenta), który zatrzymał się w rozwoju, a idąc do studia zapomina wyjąć z dupy kwiatków rosnących przy plaży a tym bardziej poćwiczyć, jest skrajnie niepoważne. Powiem tylko tyle, bo nie chcę obrażać ani nawiązywać do polityki.
Dziękuję skończyłem.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » czw kwie 20, 2023 11:15 am

Porównywanie "Senjutsu" i Mozarta - poziom abstrakcji wyskoczył daleko poza moją skalę ;)
www.MetalSide.pl

Deleted User 5155

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 5155 » czw kwie 20, 2023 11:37 am

To psuje jej odbiór?
1. Niewczesne domysły szukających sensacji bardziej lub mniej niepoważnych badaczy to nie jest poważny argument, że Toccata i Fuga nie są autorstwa Bacha. NIe ma żadnych dowodów, że Bach tego nie napisał.
Mogę tylko powtórzyć pytanie.
To osłabia siłę wyrazu tego Arcydzieła?
2. Tak.
Może dla ciebie; nadmiar wiedzy czasem (niektórym) szkodzi. Mogę jedynie współczuć.
Swoją drogą - jakimże jestem durniem, czy jak to nazwać (z milionami, jeśli nie miliardami innych ludzi), że wzruszałem się przy słuchaniu Requiem tak samo wtedy, kiedy nie wiedziałem jak i wtedy, kiedy już wiedziałem, jak było pisane.
Nawiasem - ciekawy pomysł, że powtórzenie nuta w nutę Mozartowskich Introitus i Kyrie w Lux i Cum Sanctis jest "skomponowaniem". Niech tam będzie.

"Chwała" ci (i wsiem podobnie uważającym) - o jedynie słusznie wiedzący, co powinienem odczuwać przy słuchaniu tej lub innej muzyki bądź odbiorze jakiejkolwiek dziedziny sztuki.

Trzeci akapit nie jest wart komentarza/odniesienia.

ps. do polityki zawsze zapraszam. Kwiecistość twoich wypowiedzi (czasem kiepsko pachnąca kiblem) jest absolutnie unikalna.

edit - a jednak się odniosę.
3. (...) dwóch najwybitniejszych twórców muzyki, wielkich kolosów, których dzieła przetrwały wieki, (...)
A jak ktoś uważa Beethovena, Vivaldiego albo ... Pink Floyd lub Staśka Wielanka za większych kolosów - to co? :wink:
Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2023 12:25 pm przez Deleted User 5155, łącznie zmieniany 2 razy.

Deleted User 5155

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Deleted User 5155 » czw kwie 20, 2023 11:38 am

Porównywanie "Senjutsu" i Mozarta - poziom abstrakcji wyskoczył daleko poza moją skalę ;)
A gdzieś to wyczytał?

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1022
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Piotr Lange » czw kwie 20, 2023 12:27 pm

Porównywanie "Senjutsu" i Mozarta - poziom abstrakcji wyskoczył daleko poza moją skalę ;)
A gdzieś to wyczytał?
Oj, jakiż pojedynek słowny się wywiązał! Ta płyta musi jednak nie być taka okropna skoro ludzie na necie, na różnych forach, zaciekle o niej dyskutują, dzieląc się na dwa obozy: popleczników i antagonistów "Senjutsu". Technicznie jest tam wiele do poprawienia, choćby te dłużyzny i niektóre wokale Bruce'a zaśpiewane poniżej jego możliwości. Niemniej nie nazwałbym tej płyty gniotem, zdecydowanie nim nie jest.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9379
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: Schizoid » czw kwie 20, 2023 2:11 pm

Przecież kwestia tych klejonych solówek nie jest sednem sprawy, tylko wytłumaczeniem dlaczego gitary na tej płycie brzmią tak, a nie inaczej. Kompletnie nie rozumiem wątku Mozartów i innych Bachów, przecież to są kompletnie różne sytuacje xD
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11768
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Senjutsu - opinie na temat albumu

Postautor: gumbyy » czw kwie 20, 2023 2:42 pm

Przecież kwestia tych klejonych solówek nie jest sednem sprawy, tylko wytłumaczeniem dlaczego gitary na tej płycie brzmią tak, a nie inaczej. Kompletnie nie rozumiem wątku Mozartów i innych Bachów, przecież to są kompletnie różne sytuacje xD
Dokładnie. Te wklejki to tylko potwierdzenie lenistwa muzyków i opierdalania się w studio.
www.MetalSide.pl


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości