Zmiany w regulaminie

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Zmiany w regulaminie

Postautor: pz » śr sty 11, 2023 7:23 pm

Ostatnio kilku użytkowników zwróciło uwagę, że obecny regulamin forum (kto by pomyślał, że tyle osób go czytało) ma już "kilka" lat i nie całkiem przystaje do obecnych czasów. Dodatkowo zmieniło się samo forum i raczej stanowi platformę komunikacji dla osób, które znają się osobiście niż szerokie forum fanów Iron Maiden w polskim internecie. W związku z tym należałoby pozwolić użytkownikom oficjalnie na trochę więcej. Ze swojej strony dodam, że moderacja ma to wszystko na uwadze i od dłuższego czasu regulamin nie jest stosowany literalnie. Może warto w takiej sytuacji urealnić regulamin.

Otwieram temat do dyskusji na ten temat - czy zmieniać i co powinien zawierać.

Dodatkowo w trakcie dyskusji pojawił się wątek zamknięcia forum dla niezalogowanych użytkowników. Ogólnie jestem przeciwny, bo jak ktoś zauważył (chyba Schizoid) forum wciąż może być źródłem informacji o muzyce/zespołach/koncertach dla osób niezarejestrowanych. Co najwyżej można by rozważyć zamknięcie kawiarni, w której niektórzy użytkownicy pozwalają sobie na więcej (czasem za dużo - jak np. w dziale polityka). W każdym razie, gdyby ktoś chciał poruszyć przy okazji i ten temat, to będzie to odpowiednie miejsce.

Wasze posty z tematu "skarg i wniosków" przeniosę do tego wątku, poczynając od postów, które zapoczątkowały dyskusję.
Przestańcie spamować w tym temacie. Nie do tego on służy.
Przecież złożyłem wniosek, a wielu znamienitych użytkowników go poparło
Przede wszystkim nie złożyłeś żadnego wniosku, tylko postanowiłeś napisać heheszkowy post, żeby inni użytkownicy napisali takie same heheszkowe posty i zaspamowali kolejny temat na forum. Dodatkowo nikt nie wziął pod uwagę, że część zespołu moderacyjnego śledzi ten temat, żeby reagować na rzeczywiste zgłoszenia od użytkowników (chociażby te, w których zgłaszacie pojawienie się botów). Konsekwencją Twojego i innych postów była masa niepotrzebnych powiadomień u tych moderatorów oraz ponad strona spamu.

Jeżeli nie podoba Ci się działanie zespołu administracyjnego i chciałbyś do niego dołączyć, albo przejąć zarządzanie forum, to załóż temat pod dyskusję na temat. Przedstaw argumenty dlaczego obecna administracja się nie sprawdza i opisz jak Ty naprawisz te bolączki, a tutaj daj do niego linka. Wtedy możemy dyskutować. Chociaż nie wiem dlaczego do zespołu administracyjnego miałby dołączyć użytkownik będący w gronie najczęściej łamiących regulamin.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: blackcocker » śr sty 11, 2023 8:15 pm

Okej, nie wiedziałem, że w ten sposób to przebiega.
Po pierwsze, chciałbym wyjaśnić, bo chyba się nie zrozumieliśmy, że nikogo detronizować i przejmować zarządzanie forum nie chcę i powinieneś dobrze o tym wiedzieć, ale rozumiem - człowiek wieczorem zmęczony, pamięć czasem zawodzi.
Po drugie, bo to chyba też jest nie do końca zrozumiałe przez wszystkich - od dawna zgłaszaliśmy, że ja lub Sardi jesteśmy chętni pomóc w zarządzaniu forum. Nieraz słyszałem głosy od różnych osób, że zespół administracyjny i moderacyjny jest naprawdę spory, z czego nic nie wynika, bo aktywnych (w swoich obowiązkach) jest co najwyżej dwóch członków tego zespołu. Dlatego uważałem, że może faktycznie fajnie by było pomóc, tym bardziej, że raczej się lubimy, więc czemu nie pomóc kolegom, dość że spędza się tutaj sporą część dnia :)
Po trzecie - zwracanie uwagi na to, że jestem userem "będącym w gronie najczęściej łamiących regulamin" jest naprawdę uważam nie na miejscu. Przejrzałem ten regulamin i wydaje mi się, że codziennie może zdarzyć się kilka postów, które go łamią (również takich, których autorami są członkowie zarządu :P) Pomijam to, że (w mojej i nie tylko mojej opinii) regulaminowi przydałoby się lekkie odświeżenie. Ma PIĘTNAŚCIE lat. Przez ten czas całkowicie zmienił się internet, a także jak mniemam charakter tego forum, które w tym momencie jest raczej garstką znajomych i kolegów, aniżeli ciągle rosnącym gronem fanatyków Maiden. Wydaje mi się, że znalazłyby się osoby, które byłyby chętne do dyskusji na temat odświeżenia regulaminu. Co do regulaminu - jeśli tak bardzo się go trzymacie, proszę o egzekwowanie go bez żadnego wyjątku i sentymentu, bo z moich warnów mam raczej bekę, ale bywały tu sytuacje, które łapały się na bana bezwarunkowego, a czasem nawet nie było ostrzeżenia. Żeby nie było, nie skarżę się, po prostu proponuję, żeby każdego regulamin obowiązywał w takim razie po równo, a dopiero potem wprowadzajmy licznik "złamań" regulaminu per user :P

Podsumowując, bo nie myślałem, że cała ta sytuacja będzie powodem aż takiej spiny - chęć mojej pomocy była nie dla beki, jeśli nie jest ona potrzebna wystarczy powiedzieć, a jeśli będzie potrzebna w przyszłości polecam się, a jeśli jestem zbyt niepoprawny politycznie, znajdą się inne osoby aktywne, którym zależy, żeby była tu fajna atmosfera.

Z harcerskim pozdrowieniem,
blackcocker
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Schizoid » śr sty 11, 2023 8:22 pm

Dobry wątek poruszyłeś z tym regulaminem. Faktycznie na forume działy się już niezłe jajca i ja osobiście jestem za tym, żeby jeśli tylko nie dochodzi tu do gróźb, to olewać te zasady, ale skoro wyciągamy konsekwencje za różnego rodzaju pierdoły, to tym bardziej należy penalizować cięższe przewinienia. A co działo się w tym temacie przez ostatnie lata? De facto nic. Więc jest tu jakiś chaos i widoczna niekonsekwentność, należałoby to zmienić.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: pz » śr sty 11, 2023 8:35 pm

Nie widzę tutaj żadnej spiny. Nie lubię jak mi się zaspamowuje skrzynkę i pikają mi niepotrzebne powiadomienia. Dodatkowo ten temat nie powinien służyć do "lekkich" dyskusji, tylko do krótkich szybkich zgłoszeń i odpowiedzi. Tak to widzę :)

Co do tego łamania regulaminu, to nie zaprzeczysz, że lubisz sobie np. przekląć (oczywiście nie jesteś jedyny, mi pewnie też się czasem zdarza) i czy wrzucić posty podpadające pod spam (gdyby ktoś chciał się tego doszukiwać, to bez problemu - tu oczywiście masz zacne i liczne towarzystwo).

Jeżeli chodzi o sam regulamin, to pełna zgoda. Jest stary i wypadałoby go odświeżyć. Jak pewnie zauważyliście (przynajmniej ci, którzy go czytali), nie trzymamy się go ściśle, bo nie ma to większego sensu. Nie chodzi przecież o to, żeby usunąć z forum użytkowników i doprowadzić w ten sposób do jego naturalnej śmierci. Powiedziałbym, że reakcje są rzadkie. Zazwyczaj jak uznamy, że wystarczy "zabawy", czyli głównie spamowania. Słusznie blackcocker zauważyłeś, że to w mniejszym stopniu forum dla szerokiego grona użytkowników, a bardzie kanał komunikacji grupy bliższych i dalszych znajomych (bo pewnie jakby poszukać to da się znaleźć w miarę krótką ścieżkę znajomości między dowolnymi dwoma aktywnymi użytkownikami forum), ale nie zapominajmy, że jest jednak dostępne bez rejestracji i każdy może przeczytać to co jest tu wypisywane.

Jeżeli chodzi o przeginanie przez niektórych, to jednak staramy się reagować (z wyłączeniem działu polityka, bo tam na prawie każdej stronie znajdziemy posta dającego pretekst do dania komuś natychmiastowego bana).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: blackcocker » śr sty 11, 2023 8:45 pm

Co do tego łamania regulaminu, to nie zaprzeczysz, że lubisz sobie np. przekląć (oczywiście nie jesteś jedyny, mi pewnie też się czasem zdarza) i czy wrzucić posty podpadające pod spam (gdyby ktoś chciał się tego doszukiwać, to bez problemu - tu oczywiście masz zacne i liczne towarzystwo).
Oczywiście, że nie zaprzeczę. W regulaminie jest też, że kropkowanie i gwiazdkowanie przekleństw jest traktowane tak samo jak nie "wypikiwanie" wulgaryzmów, wielu to stosuje, a jakoś ciągle jest, że "blackcocker przeklina" - nie przeszkadza mi to, robię to, ale nie jestem w tym osamotniony :P
Powtórzę, kończąc dyskusję - jakby była pomoc potrzebna, polecam się :)
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: nugz » śr sty 11, 2023 9:24 pm

Dlatego zdarzało mi się ironizować, że Regulamin - mocno tutaj kuleje/lub jest jego brak :) Ma to swoje plusy i nie jest tak oficjalnie, ale nie ma co zalewać - wiadomo np. który użytkownik powinien dawno dostać perma i wylecieć z hukiem, jak jego bożek, szef i powód mokrego prześcieradła, z Metalliki :D

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: gumbyy » śr sty 11, 2023 9:52 pm

Może zamiast bezużytecznego i archaicznego regulaminu wprowadzić np. 10 Zasad Forumowicza, cos w stylu, że szanujemy odmienne zdanie, nie wyzywamy personalnie itp.

Bo pisanie, że spam to ZUO to jedno, a wyznaczenie oczywistej granicy spam/niespamowy odjazd w temacie jest nie do wyznaczenia. Tak samo z przeklinamiem - niby nie wolno, a jakoś można i nikomu krzywda się nie dzieje jak czasem blackcocker zaklnie ;)

Tak jak było napisane wcześniej - forum się zmieniło i jego charakter jest inny niż 10 lat temu. Teraz nikomu do glowy nie przychodzi, że to ma być wizytówka fanów IM w sieci. Raczej to jest grupka uzależnionych od pisania psycholi, którzy lubią ten zespół, ale mają też inne potrzeby. Jak na przykład żlopanie Żubra w jakiejś obskurnej piwnicy drąc się razem z zespołem "jaki to był dzień" ;)

ps.
sorki za pikanie powiadomienia :D
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: pz » śr sty 11, 2023 10:03 pm

Pomyślimy :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Żelazny » czw sty 12, 2023 10:52 am

Ja to bym w ogóle zamknął to forum dla niezarejestrowanych i zlikwidował możliwość zakładania nowych kont bez akceptacji admina. To forum to relikt, który utrzymuje się przy życiu dzięki kilkunastu aktywnym użytkownikom, w większości znającym się osobiście a nowe konta to albo trollkonta albo Nomad.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: nugz » czw sty 12, 2023 10:56 am

Albo żeby podbić staty dla Dzbana Roku :)

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Geri666 » czw sty 12, 2023 11:31 am

Ja to bym w ogóle zamknął to forum dla niezarejestrowanych i zlikwidował możliwość zakładania nowych kont bez akceptacji admina. To forum to relikt, który utrzymuje się przy życiu dzięki kilkunastu aktywnym użytkownikom, w większości znającym się osobiście a nowe konta to albo trollkonta albo Nomad.
+1

Deleted User 8107

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Deleted User 8107 » czw sty 12, 2023 11:33 am

Ja to bym w ogóle zamknął to forum dla niezarejestrowanych i zlikwidował możliwość zakładania nowych kont bez akceptacji admina. To forum to relikt, który utrzymuje się przy życiu dzięki kilkunastu aktywnym użytkownikom, w większości znającym się osobiście a nowe konta to albo trollkonta albo Nomad.
+1
+2

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Schizoid » czw sty 12, 2023 12:14 pm

Ja się nie zgodzę. Sanatorium to jednak również swego rodzaju archiwum i spora baza użytecznych informacji dla fanów Iron Maiden. Można tutaj poczytać o koncertach (zarówno odbytych, jak i przyszłych), o płytach, o różnych ciekawostkach. Ja przez rok lurkowałem forum niezarejestrowany, dopiero po gigu w Poznaniu założyłem konto. Tutejsze wpisy bardzo pomogły mi w budowaniu pojęcia na temat tego, czym w rzeczywistości jest Maiden. Jestem pewien, że także teraz mimo wszystko wiele osób odnosi korzyści podobnego rodzaju.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8107

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Deleted User 8107 » czw sty 12, 2023 12:16 pm

No tak, spoko. Ale chociaż coś zrobić z tą rejestracją.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: nugz » czw sty 12, 2023 12:19 pm

Moim zdaniem ograniczenie tylko do stałych bywalców nie jest najlepszym pomysłem. Ja tez wpadam tutaj jakoś od 2007, z bardzo różną częstotliwśscią, a nawet długimi przerwami bez przeglądania, a rejestracja dopiero w 18.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Schizoid » czw sty 12, 2023 12:19 pm

Tylko co konkretnie? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zablokowanie możliwości rejestrowania multikonta przy wykorzystaniu starego IP.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: pz » czw sty 12, 2023 12:24 pm

Tylko co konkretnie? Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to zablokowanie możliwości rejestrowania multikonta przy wykorzystaniu starego IP.
Dzisiaj to nie ma większego sensu. Mało kto ma rzeczywiście stałe IP. Do tego masz net w domu, net w telefonie, na uczelni/w pracy.

Założę potem wątek pod dyskusje na ten temat.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Deleted User 8107

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Deleted User 8107 » czw sty 12, 2023 12:32 pm

@pz - dobry pomysł, załóż, obgadamy wszystko na spokojnie. Moim zdaniem rejestracja za zgodą admina wykluczyłaby boty, a to i tak już coś. Ale coś ostatnio nie ma żadnych prawie.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: blackcocker » czw sty 12, 2023 12:34 pm

Ale jak ten admin ma to sprawdzać, jeśli sensowna weryfikacja IP odpada?
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Deleted User 8107

Re: Księga Skarg i wniosków

Postautor: Deleted User 8107 » czw sty 12, 2023 12:36 pm

Nie wiem, może na jakies pytanie odpowiedziec po polsku, jak podczas przyjęcia do grupy na fb. Kto jest zalożycielem Iron Maiden? ile płyt studyjnych wydalo IM?


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości