08/05/2024 - The Kills - Warszawa

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

boo_radley
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1057
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:00 am

08/05/2024 - The Kills - Warszawa

Postautor: boo_radley » czw lis 23, 2023 10:07 am

08.05.2024. Warszawa, Stodoła

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 23 listopada o godz. 10:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster Polska rozpocznie się w czwartek, 23 listopada o godz. 12:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 24 listopada o godz. 10:00 na LiveNation.pl

https://www.youtube.com/watch?v=rvC1rucleFk

Niezależnie od tego, czy szukamy, czy nie, wszyscy gdzieś spotykamy Boga. Może znajdować się w naturze. Może odnajdziemy go w kościele. Może znajdować się również w metawszechświecie. Każdy z nas znajduje coś innego. Co do tego, gdzie może być Bóg, The Kills nie dają jednoznacznej odpowiedzi, jednakże - duet Alison Mosshart [wokal] i Jamie Hince [gitara], brzmią, jakby już się z nim spotkali. Jak inaczej można wytłumaczyć zadawane przez wokalistkę pytania oraz odpowiedzi pomiędzy bluesowo-soulowym wokalnym katharsis i oszałamiającymi, płynnymi dźwiękami gitary na szóstym pełnym albumie duetu - "God Games” [Domino].

"Chciałem napisać płytę z bezbożnymi pieśniami duchowymi" - mówi Jamie. "W rzeczywistości jestem ateistą. Jednak twórczo bardzo często bawię się Bogiem. Podobało mi się odnajdowanie równowagi pomiędzy tymi przeciwieństwami".

"W tej sferze trudno jest być nieuczciwym" - wyjaśnia Alison. " To pamiętnik z ostatnich siedmiu lat. Dla nas to kawał czasu".

The Kills stali się międzynarodowymi gwiazdami rocka, nadając rytm gatunkowi, kształtując brzmienie tej epoki i na nowo definiując, czym może być muzyka rockowa w XXI wieku. Ich albumy takie jak: "Keep On Your Mean Side" [2003], "Midnight Boom" [2008] i "Blood Pressures" [2011], osiągnęły setki milionów streamingów oraz odtworzeń. Ostatnio "Ash & Ice" [2016] jak się okazało przyniósł fanom ich ulubione utwory, w tym: "Doing It To Death" i "Heart of a Dog". Wzbudzając uznanie krytyków, serwis Pitchfork okrzyknął ten album "ambitną produkcją, obejmującą wszystkie wcześniejsze dokonania zespołu", a serwis DIY ocenił go na "4 gwiazdki". Zespół jest niezwykłą naturalną siłą, która może koncertować z Queens of the Stone Age lub Guns N'Roses, jednocześnie podbijając Coachellę. Co więcej, ich muzyka pojawiła się w dziesiątkach seriali telewizyjnych i filmów, w tym w nominowanym do Oscara® "Children of Men".

Po powrocie do domu z trasy w 2019 roku, Alison i Jamie zaczęli pisać materiał, z którego powstało "God Games". Jak jednak mówi stare porzekadło: "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach", nie mogło być bardziej trafne.

"Zaczęliśmy dzielić się pomysłami i nagle pojawiła się Pandemia" - kontynuuje Alison. "Była taka dziwna luka, w której wszechświat zapadł się gdzieś pośrodku albumu. Czasami trzeba zagłębić się w niewygodne rejony, aby uzyskać coś pozytywnego. Czuję, że udało nam się to na tej płycie".

"Pośród tego pustego czasu był moment, w którym droga dla kreatywnych była naprawdę otwarta" - zauważa Jamie. "Mogliśmy pozwolić sobie na spróbowanie nowych rzeczy, których nie moglibyśmy zrobić w innych okolicznościach i naszym standardowym, napiętym harmonogramie. Chciałem pisać z innej perspektywy. Zaczynałem dema z klawiszami i dźwiękami trąbki. Początkowo zamierzałem stworzyć projekt o charakterze niezależnym, ponieważ zależało mi na muzyce, która nie przypominałaby The Kills. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że to jest właśnie The Kills".

Przekraczając granice, Jamie zachęcił Alison, by "kupiła keyboard za 100 dolarów i spróbowała pisać". Dzięki temu dodała kolejne kreatywne narzędzie do swojego repertuaru, podczas gdy on bawił się teksturami, dźwiękami i „komponował na gitarze mniej niż kiedykolwiek", wybierając po raz pierwszy przede wszystkim pianino. Połączenie tych dwóch sił dało albumowi odrębną dźwiękową tożsamość, nową ścieżkę ukształtowaną przez wspólną artystyczną więź.



The Kills przypadkowo przenieśli się do starego kościoła (trochę ironiczne, prawda?), gdzie nagrywali ze starym przyjacielem i nagrodzonym przez Akademię® oraz GRAMMY® producentem - Paulem Epworthem [Adele].

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1625
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 08/05/2024 - The Kills - Warszawa

Postautor: kam » czw lis 23, 2023 12:31 pm

Bardzo ładnie. Będę.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5416
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: 08/05/2024 - The Kills - Warszawa

Postautor: mic7 » czw lis 23, 2023 10:24 pm

Widziałem raz na Opku i wystarczy.


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości