Spekulacje nt. obchodów 50-lecia zespołu

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1065
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Spekulacje nt. obchodów 50-lecia zespołu

Postautor: Piotr Lange » czw mar 21, 2024 11:08 am

Skoro Final Frontier i Book of Souls to takie świetne płyty, to dlaczego utwory z tych płyt były grane jednorazowo? Widocznie niewiele osób chce do tego wracać.
Przecież Maiden na trasie plytowej zawsze rypie kilka numerów z płyty, a później "zapomina" o tym i wtaca do klasyków.

Ile grają z BNW? Albo z DoD? Albo z "Fear"? Czy nawet "Powerslave"?
Pragnę zauważyć, iż w przypadku innych legend dzieje się bardzo podobnie. W 2025 zaczną trasę przekrojową, związaną z 50-leciem. Może z Senjutsu zagrają Hell on Earth. Może.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 11:09 am

Z Dance of Death nie grali niczego od 2011 roku. Podejrzewam, że pierwotnie mogli mieć w zanadrzu Paschendale (zamiast Greater Good) na ostatni leg Legacy of the Beast, ale wpadły 3 nowe i konwencja koncertów lekko uległa zmianie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 11:09 am

Najprędzej Coming Home, ale to by świadczyło o tym, że Dickinson lubi swoje "widzi mi się". Myślę, że braknie slotów. Z Brave New World myślę oni teraz odświeżą z 2 utwory. Dawno nie było tytułowego i myślę mogą się pokusić o Navigatora.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1065
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Piotr Lange » czw mar 21, 2024 11:13 am

Za wysłuchanie na żywo Paschendale dałbym wiele.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 11:14 am


Uważasz, że jakby było jeszcze z 5 tras, to wróciliby do czegoś z TFF i TBOS? Jeśli tak, to mam inne zdanie.
Nie wiem, ale jest taka możliwość, że Stefanowi by się zachciało cos zagrać z tych płyt, na przykład "Speed of Light". Ale to oczywiście wrożenie z fusów. Po latach np. nagle wrócili do "Flight of I". Kto wie.
www.MetalSide.pl

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 11:14 am

Z epików z lat 2003-2023 myślę, że to najbardziej koncertowy utwór. Bardzo dobrze wychodziło na żywo i nawet mi ta teatralność nie przeszkadzała. Wręcz pasowała.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 11:15 am

Najprędzej Coming Home,
No to zdecyduj się, bo zanim odpisałem, to już zmieniłeś ewentualną opcję :lol:
www.MetalSide.pl

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 11:16 am

Najprędzej znaczy, że szanse na to oceniam na 5%, inne 1%. Tam jest poprostu za dużo tych rzeczy do grania. Teraz uważam oni będą chcieli dużo zagrać z Brave New World (w 2025-rocznica) i myślę, że w końcu zagrają coś z No Prayer for Dying. Z utworami z czasów Blaze'a też według mnie jeszcze się nie pożegnaliśmy. Podobnie jak z czymś innym niż utwór Iron Maiden, z lat 1980-1981.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » czw mar 21, 2024 11:18 am

Oby na 50 lecie im nie przyszło do głowy grać jakiejś setlisty wybieranej przez fanów albo po 1 utworze z każdej płyty, bo to by się skończyło tragicznie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 11:21 am

Najprędzej znaczy, że szanse na to oceniam na 5%, inne 1%.


Uważasz, że jakby było jeszcze z 5 tras, to wróciliby do czegoś z TFF i TBOS? Jeśli tak, to mam inne zdanie.
No i o tym mowa...
www.MetalSide.pl

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 11:28 am

Oby na 50 lecie im nie przyszło do głowy grać jakiejś setlisty wybieranej przez fanów albo po 1 utworze z każdej płyty, bo to by się skończyło tragicznie.
To nie w ich w stylu. Co ma swoje plusy i minusy.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 137
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pinio » czw mar 21, 2024 11:29 am

Oby na 50 lecie im nie przyszło do głowy grać jakiejś setlisty wybieranej przez fanów albo po 1 utworze z każdej płyty, bo to by się skończyło tragicznie.
A ja byłbym za. Powiedzmy - zrobienie setu na podstawie propozycji fanów wg konwencji po 1 utworze z każdej płyty.
Jak spróbujesz - da się ułożyć ze 4 zestawienia (bez powtórek !!!), z których każde urwie dupę razem z tchawicą. To jest najlepsza egzemplifikacja klasy, poziomu i znaczenia IM i ich muzyki.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1065
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Piotr Lange » czw mar 21, 2024 11:34 am

Oby na 50 lecie im nie przyszło do głowy grać jakiejś setlisty wybieranej przez fanów albo po 1 utworze z każdej płyty, bo to by się skończyło tragicznie.
A ja byłbym za. Powiedzmy - zrobienie setu na podstawie propozycji fanów wg konwencji po 1 utworze z każdej płyty.
Jak spróbujesz - da się ułożyć ze 4 zestawienia (bez powtórek !!!), z których każde urwie dupę razem z tchawicą. To jest najlepsza egzemplifikacja klasy, poziomu i znaczenia IM i ich muzyki.
Masz sporo racji, tyle że z pierwszej płyty musiałby być tytułowy :)

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3688
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Geri666 » czw mar 21, 2024 11:36 am


Masz sporo racji, tyle że z pierwszej płyty musiałby być tytułowy :)
a zgadnij co byloby z Feara :P

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1065
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Piotr Lange » czw mar 21, 2024 11:37 am

Z góry zgadnę co by było z każdej płyty (no prawie).

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 11:42 am

Najtrudniej byłoby zgadnąć z Seventh Sona. Z jednej strony popularność Evila, z drugiej być może jakaś akcja fanów z Infinite Dreams?
Fear na albumie nie ma drugiego popularnego utworu. Sporo osób lubi otwieracz, Afraid ma wielu zwolenników ale to nie ten kaliber. Szkoda bo tym częstym graniem tytułowego, robią temu utworowi krzywdę. Numbera się dało odstawić to dlaczego tu nie można? Wydawało się w 2005 roku, że zaczną oszczędniej ten utwór traktować.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 2:25 pm

Ludzie, przecież to by się skończyło w wiadomy sposób. Po co się w ogóle łudzicie, że sprawa potoczyłaby się inaczej, niż w przypadku Mety?

Nie ten typ zespołu i jego publiczności, żeby bawić się w by request.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 2:33 pm

Tylko, że Metallica to zrobiła osobno dla wszystkich krajów. Nie chcę ich przesadnie chwalić, ale jednak to wymagało kombinowania i chęci. Z tego co pamiętam setlisty dość znacznie się różniły. Iron Maiden na 99% zrobiłoby to po łebkach. Dlatego dobrze, że to nie w ich stylu. Jeszcze gdyby nie trasa LOTB to bym tego chciał. Tak, jak już słyszałem Signa i Clansmana no to nie.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: nugz » czw mar 21, 2024 2:49 pm

Nie różniły się za bardzo. W zasadzie tylko zagrali jedną prawdziwą perełkę - TFEoS, a w Polsce były dwa instrumentale, a tak dość kotletowo, mimo ze katalog był w pełni otwarty.

Właśnie, chęci :D

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » czw mar 21, 2024 2:50 pm

Wiadomo, że set by wyszedł podobny do SBIT 2008. :D Jak mamy do wyboru To Tame a Land, a Trooper'a, to nie ma opcji, że w głosowaniu ogólnym zostanie wybrane To Tame a Land.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości