Slayer

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
speedrw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 415
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 7:42 pm

Slayer

Postautor: speedrw » pt paź 15, 2004 5:16 pm

Nie widziałem tego tematu, więc zaryzykowałem i go stworzyłem. Co sądzicie o tym zespole ??? Mi się podoba a zwłaszcza płyta Reign In Blood
Ostatnio zmieniony pt maja 03, 2013 10:47 am przez speedrw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Slayer

Postautor: WICKER MAN » sob paź 16, 2004 3:04 pm

Z pewnością jedna z legend (naprawdę ;) ) ciężkiego grania i zespół, który zainspirował wiele młodszych kapel.
Dodam, że bardzo dobry support (wspaniale podgrzewają atmosferę przed gwiazdą wieczoru dlatego też wiele znanych zespołów brało ich ze sobą w trasę) choć na żywo grają bardzo głośno przez co jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, a wszystko zlewa się w przebasowaną całość…
Ale na pewno dają czadu choć muzyka bardzo ambitna to nie jest. ;)
Osobiście najbardziej lubię grę Lombardo i wokale/bas Toma (są prymitywne jak mówił Bruce D., ale pasują do tej muzyki) natomiast mam zastrzeżenia do gitarzystów. Grają energicznie, szybko i ciężko, ale momentami brakuje w tym melodii przez co muzyka może się znudzić.
Moje ulubione kawałki to "Raining Blood", "Seasons In The Abyss", "South of Heaven"...

Hallowed Be My Name
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:37 pm
Skąd: Ha'ayara Bo'eret - Asa Bay

Re: Slayer

Postautor: Hallowed Be My Name » sob paź 16, 2004 3:50 pm

Dodam, że bardzo dobry support (wspaniale podgrzewają atmosferę przed gwiazdą wieczoru dlatego też wiele znanych zespołów brało ich ze sobą w trasę)
:lol:
choć na żywo grają bardzo głośno przez co jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, a wszystko zlewa się w przebasowaną całość
to chyba wina akustykow a nie zespolu :roll:
Ale na pewno dają czadu choć muzyka bardzo ambitna to nie jest
jak 99 % metalu
natomiast mam zastrzeżenia do gitarzystów. Grają energicznie, szybko i ciężko, ale momentami brakuje w tym melodii przez co muzyka może się znudzić.
nei kazdy musi brzmiec cukierkowo jak iron maiden, jak masz za wrazliwe uszy na taka muzyke to nie sluchaj "bo brakuje mi melodii" :roll:

nie plec andronow i sprawdz czy ironi nie wydaja nowego DVD :P

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Slayer

Postautor: WICKER MAN » sob paź 16, 2004 4:06 pm

choć na żywo grają bardzo głośno przez co jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia, a wszystko zlewa się w przebasowaną całość
to chyba wina akustykow a nie zespolu :roll:
Cóż, sam czytałem kiedyś wywiad ze Slayer'em, w którym mówili, że właśnie tak chcą brzmieć live i o to im chodzi. Jednak w przypadku ich muzyki nie jest to jakaś wada, ale może przeszkadzać w odbiorze. ;)
Ale na pewno dają czadu choć muzyka bardzo ambitna to nie jest
jak 99 % metalu
Zależy jakiego metalu. Ale nie róbmy off-topu. :)
natomiast mam zastrzeżenia do gitarzystów. Grają energicznie, szybko i ciężko, ale momentami brakuje w tym melodii przez co muzyka może się znudzić.
nei kazdy musi brzmiec cukierkowo jak iron maiden, jak masz za wrazliwe uszy na taka muzyke to nie sluchaj "bo brakuje mi melodii" :roll:
No jasne, Slayer to nie żaden klon IM i grają zupełnie inną muzę. Jednak w niektórych kawałkach dowiedli, że mogą grać bardzo ciężko, brutalnie, a zarazem melodyjnie co jednak ostatnio średnio im się udaje.
nie plec andronow i sprawdz czy ironi nie wydaja nowego DVD :P
:roll: Pozostawię bez komentarza. :P

Nie wiem o co Ci chodzi skoro przedstawiłem jedynie swoje zdanie i napisałem co mi się podoba w ich muzyce, a co nie jest doskonałe. EOT.

kirk_pazdzioch
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 104
Rejestracja: pn lut 23, 2004 9:28 pm
Skąd: Jaworzno

Re: Slayer

Postautor: kirk_pazdzioch » sob paź 16, 2004 4:15 pm

Lubiem, ale bez przesady... Chyba trochę bardziej ich lubię niż IM :P ...
Mam dwie kasetki, "SNM" i "SOH" ... Ten drugi album zdecydowanie bardziej mi się podoba... Jest w tym jakies wywarzenie, umiar i dojrzałość... Debiutancki album jest ciekawy, na pewno niezły, ale jednak jeszcze mało dojrzały i nie trafia do końca w moje gusta.
Poza tym znam niewiele innych kawałków zespołu, ot kilka z teledysków. Raczej nie jest to zespół, którego dyskografię sprawię sobie w całości w najbliższym czasie...

Pozdro

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: Slayer

Postautor: kobi » sob paź 16, 2004 4:30 pm

natomiast mam zastrzeżenia do gitarzystów.
bluznisz :roll: wedlug mnie wlasnie gitary sa w Slayerze tym, co tygryski lubia najbardziej :). Co do Slayerowego koncertowania posluchaj Decade of Agression - miazdzy, niszczy i wdeptuje w ziemie - Maideni to przy nich chorek Urszulanek ;). Przydalby sie wreszcie koncert w Polsce, dawno ich u nas nie bylo ...

Pazdzioch --> a to blad ze nie chcesz uzupelnic dyskografii, bo widze powazne braki :) (Reign in blood, Seasons in the abyss).

np. Slayer - Piece by piece

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Slayer

Postautor: WICKER MAN » sob paź 16, 2004 4:53 pm

natomiast mam zastrzeżenia do gitarzystów.
bluznisz :roll: wedlug mnie wlasnie gitary sa w Slayerze tym, co tygryski lubia najbardziej :). Co do Slayerowego koncertowania posluchaj Decade of Agression - miazdzy, niszczy i wdeptuje w ziemie - Maideni to przy nich chorek Urszulanek ;). Przydalby sie wreszcie koncert w Polsce, dawno ich u nas nie bylo ...

Pazdzioch --> a to blad ze nie chcesz uzupelnic dyskografii, bo widze powazne braki :) (Reign in blood, Seasons in the abyss).

np. Slayer - Piece by piece
Co do gitarzystów to tylko moja opinia. Jak dla mnie mają dobre riffy, ale mogliby zaoferować coś więcej (np. Slayer'owe solówki są na ogół dość przeciętne i niezbyt się wyróżniają).
Słuchałem - nie przeczę, że Slayer zabija live. ;) Ale nie da się tego porównywać z Maiden itd, bo to zupełnie inna liga (np. Maideni grają cicho i spokojniej, ale za to mają w sobie mnóstwo energii, która wychodzi na scenie - muzycy Slayer'a są raczej statyczni - po prostu robią swoje :) ).
Ano przydałby się u nas ich koncercik, ale niestety promotorzy (Odyssey) przepuścili ostatnio szansę sprowadzenia do nas trasy Unholy Alliance (Slayer/Slipknot) więc chyba będziemy musieli poczekać do następnej płyty.

Awatar użytkownika
speedrw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 415
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 7:42 pm

Re: Slayer

Postautor: speedrw » sob paź 16, 2004 6:02 pm

Mi osobiście gitarzyści Slayer'a podobają się grają szybko, żywiołowa i nawet dobrze technicznie

Awatar użytkownika
Leon665
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 91
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 1:23 am
Skąd: Z daleka

Re: Slayer

Postautor: Leon665 » sob paź 16, 2004 6:45 pm

Co do gitarzystów to tylko moja opinia. Jak dla mnie mają dobre riffy, ale mogliby zaoferować coś więcej (np. Slayer'owe solówki są na ogół dość przeciętne i niezbyt się wyróżniają).
Słuchałem - nie przeczę, że Slayer zabija live. ;) Ale nie da się tego porównywać z Maiden itd, bo to zupełnie inna liga (np. Maideni grają cicho i spokojniej, ale za to mają w sobie mnóstwo energii, która wychodzi na scenie - muzycy Slayer'a są raczej statyczni - po prostu robią swoje :) ).
Zadko Cie cytuje, bo uwazam ze nie ma sensu prowadzic polemiki na forach, ale dzis, z calym szacunkiem walnales jak dzik w sosne, kogo Ty porownujesz, czy Ty na wszystko patrzysz przez pryzmat I.M (w tym stadium to to sie juz leczy, obys nie szukal kobiety z zarostem jak H.) Jesli Slayer nie ma dla Ciebie energi i sa "statyczni", no to ja nie mam pytan. Kazdy instrument w Slayerze pasuje doskonale, nikogo nie mozna zamienic, soczytste gitary, i metalowa samba w wykonaniu Lombardo, moim zdaniem to najbrutalniejsza kapela jaka powstala
Ano przydałby się u nas ich koncercik,
I co bys na nim robil? siedzial wcinajac Popcorn na trybunach, i czekal az wyjdzie potworek co poswieci laserem? :)

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Slayer

Postautor: WICKER MAN » sob paź 16, 2004 8:17 pm

Zadko Cie cytuje, bo uwazam ze nie ma sensu prowadzic polemiki na forach, ale dzis, z calym szacunkiem walnales jak dzik w sosne, kogo Ty porownujesz, czy Ty na wszystko patrzysz przez pryzmat I.M (w tym stadium to to sie juz leczy, obys nie szukal kobiety z zarostem jak H.) Jesli Slayer nie ma dla Ciebie energi i sa "statyczni", no to ja nie mam pytan. Kazdy instrument w Slayerze pasuje doskonale, nikogo nie mozna zamienic, soczytste gitary, i metalowa samba w wykonaniu Lombardo, moim zdaniem to najbrutalniejsza kapela jaka powstala
Leonie, nie zrozumiałeś do końca o co mi chodzi. Masz rację, to pierwsza i chyba najbardziej oryginalna brutalna kapela, bez niej nie byłoby większości dzisiejszych zespołów death, trash czy nawet niektórych nu-metalowych.
Fani Slayer'a zaliczani są do najwierniejszych i najdzikszych fanów, a koncerty mają dzięki nim dużo energii. Muzyka i fani tworzą jedną spójną całość. Akurat na koncertach Slayer'a, które widziałem w ramach Ozzfestu zespół wydawał się trochę zmęczony i po prostu robił swoje (co w przypadku Slayer'a oznacza solidne potężne granie), a to publiczność nadawała koncertowi rytm.
I co bys na nim robil? siedzial wcinajac Popcorn na trybunach, i czekal az wyjdzie potworek co poswieci laserem? :)
No jakoś widziałem ich dwa razy i zapewniam Cię, że nie jadłem popcornu. Gdy Slayer jest na scenie zapominasz o wszystkim, w tym o jedzeniu - liczy się tylko muzyczne szaleństwo i potężne wibracje. ;)

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Slayer

Postautor: miki » ndz paź 17, 2004 1:18 pm

---
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 8:28 pm przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Leon665
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 91
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 1:23 am
Skąd: Z daleka

Re: Slayer

Postautor: Leon665 » ndz paź 17, 2004 2:30 pm

jeszcze jedno, pisze sie Thrash nie Trash

Odziom_666
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 14, 2003 12:12 am
Skąd: Limanowa

Re: Slayer

Postautor: Odziom_666 » ndz paź 17, 2004 2:51 pm

A mi Slayer strasznie nie podchodzi :x Ale szacunek dla zespołu :rocx
A co do ich techniki, to bym polemizował z Wickerem. Moim zdaniem sa bardzo dobrzy technicznie.

kszaku1991
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 6:30 pm

Re: Slayer

Postautor: kszaku1991 » ndz paź 17, 2004 6:38 pm

Średnio mi podchodzą. Słyszałem Hell Awaits i nawet nawet. Nie zachwycam się, ale respect dla nich. Lubię za to bardzo Lombardo i jego zespół (projekt?) Grip inc., szczególnie płytkę Nemesis.

Wujek_Wojtek
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: czw gru 04, 2003 4:26 pm
Skąd: Wrocław

Re: Slayer

Postautor: Wujek_Wojtek » śr paź 20, 2004 2:24 pm

Są Boscy !!!!!!! Drugi zespół po Maidenach ,który miał na mnie tak ogromny wpływ :)
Moje ulubione kawałki to : Seasons in the Abyss, Chemical Warfare i Angel of Death......
miodzio poprostu.....
może kiedyś uda mi się zlookać ich koncert w Polsce :) (jeśli bedą u nas)
Pozdrawiam Wszystkich kochających Slayera !!!!!!!

Awatar użytkownika
Harley Rider
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 27, 2004 6:04 pm
Skąd: Poznań

Re: Slayer

Postautor: Harley Rider » śr paź 27, 2004 8:47 pm

Slayer to dla mnie zespół kultowy i na pewno jedna z ulubionych kapel. Szalenie brutalna jazda, nie mam pojęcia jakby dziś wyglądała scena metalowa dziś (kto wie, czy w ogóle powstała by muzyka ekstremalna). Słowem - BOGOWIE - jeden z tych zespołów, których zobaczenie na żywo jest jednym z moich życiowych celów :) Ulubione utwory: Hell Awaits, Angel of Death, Raining Blood, South Of Heaven, Die By The Sword, Postmortem, South Of Heaven, Bloodline i cover utworu grupy Steppenwolf - Born To Be Wild (podoba mi się zdecydowanie bardziej niż oryginał)

Awatar użytkownika
helmik
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 16, 2003 8:10 pm
Skąd: Minsk Mazowiecki

Re: Slayer

Postautor: helmik » śr paź 27, 2004 8:51 pm

do seasons KULT!

potem troche gorzej.... wie ktos cos o nowym albumie wychodzi toto czy nie?/
Koniec świata nadejdzie jutro.

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Slayer

Postautor: she-wolf » śr paź 27, 2004 11:14 pm


Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Slayer

Postautor: slayer » czw paź 28, 2004 8:32 am

No fajnie sie to dvd zapowiada, fajnie, jak tylko sobie nosnik (dvd) naprawie to zakupie ... :roll:
Jazz is not dead, it just smells funny.

Deleted User 357

Re: Slayer

Postautor: Deleted User 357 » czw paź 28, 2004 1:51 pm

A ja bym wolał żeby się w końcu za nowy album zabrali :evil:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości