Marillion

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Marillion

Postautor: Artur » wt wrz 20, 2005 11:01 pm

Bardzo cenię ten zespół, zarówno z Fishem, jak i Hogarthem na wokalu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat???? Wiem że ich muzyka ma sie do metalu jak pięść do nosa ale nikt nie zaprzeczy że to świetny zespół. Wasze opinie??

Julian Baynes
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: czw cze 02, 2005 1:15 pm

Re: Marillion

Postautor: Julian Baynes » śr wrz 21, 2005 1:39 pm

Tworczosc znam pobierznie i szczerze powiem, ze nie mam specjalnie ochoty sie w nia zaglebiac na razie. Generalnie Fish jest dla mnie odrzucajacy, wiec jesli juz to raczej zaczne od plyt z Hogarthem.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Marillion

Postautor: Tomek(JMM) » śr wrz 21, 2005 3:18 pm

Tu był kiedyś post...
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 1:02 pm przez Tomek(JMM), łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 1499

Re: Marillion

Postautor: Deleted User 1499 » śr wrz 21, 2005 3:36 pm

Jak dla mnie to Maryla jest swietnym zespołem bardzo lubie ich plyty.Utwor Grendel jest kompletnie wysmienity.Generalnie wole bardziej fisha od mrs.H ale marbles czy anarkhophobia sa rownierz bardzo fajne

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Marillion

Postautor: Tomek(JMM) » śr wrz 21, 2005 5:25 pm

mrs.H
no wiesz co... :wink:

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Marillion

Postautor: Artur » śr wrz 21, 2005 5:45 pm

Ja nie znam ich całej dyskografii, ale znam więcej płyt z Fishem, z których genialne są dla mnie: "Script For A Jester's Tear", "Misplaced Childhood" i "Clutching At Straws". Z płyt z Hogarthem najbardziej lubię "Season's End", która jest chyba moją ulubioną w ogóle. Bardzo lubię Fisha, ale chyba jednak jeszcze bardziej następcę. Zadecydował o tym jeden utwór, no może dwa: pierwszy to "Season's End"(można się popłakać), a drugi to "This Is The 21st Century".

Scorpien
-#Invader
-#Invader
Posty: 237
Rejestracja: pn sie 08, 2005 10:37 am
Skąd: ja tu się wziąłem ?

Re: Marillion

Postautor: Scorpien » śr wrz 21, 2005 6:11 pm

heh ja nawet posiadam większośc tych plytek:) hehehe fugazi jest zarąbiste poprostu

Awatar użytkownika
Pink
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 841
Rejestracja: pt gru 17, 2004 4:39 pm
Skąd: Warszawa

Re: Marillion

Postautor: Pink » czw wrz 22, 2005 12:32 am

Ja bardzo lubię płytę Marillion.com. Wiem że to praktycznie pop ale podany w takiej formie ze niemogę się oprzeć:) Oczywiście "Marbles" też bardzo lubię, tak samo jak wszystkie płyty z Fishem na wokalu.....ulubiony utwór: "Lavender"

Copycat
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1157
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:55 pm
Skąd: Kazimierz Dolny

Re: Marillion

Postautor: Copycat » czw wrz 22, 2005 2:04 pm

Z tych płyt, które znam, to bardzo mi podchodzi "This strange engine" Radzę nie wyłączać jej zaraz po ostatnim utworze, tylko poczekać aż płyta sama się skończy... w środku nocy zawału można dostać :P

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: Marillion

Postautor: kobi » ndz lis 06, 2005 4:01 pm

dla zainteresowanych - we wtorek o 22 w Antyradiu puszcza koncert Marillionu z ostatniej trasy :)

Awatar użytkownika
Quisi
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 58
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 1:12 pm
Skąd: Świdnica

Re: Marillion

Postautor: Quisi » ndz lis 06, 2005 8:57 pm

Gdzieś czytałem (chyba onet) ze z okazji 20-lecia Misplaced Childhood cały LP będzie grany na koncertach Fisha i do tego jego najlepsze solowe kawałki. Wie ktoś coś o tym więcej?
"So, Until The Next Time Have a Good Sin"

Deleted User 1499

Re: Marillion

Postautor: Deleted User 1499 » wt lis 08, 2005 4:08 pm

jak dla mnie marillion to tylko z fishem, chociaz takie plytki jak marbles czy anarkhophobia brzmia calkiem calkiem ciekawie zwlaszcza marbles.Ps czy wecie ze 1 utwor ze plyty marbles jest o krakowie?

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Marillion

Postautor: Tomek(JMM) » wt lis 08, 2005 4:30 pm

"Invisible Man" nie jest utworem ściśle traktującym o Krakowie. Nazwa ta jest wymieniana obok Wenecji, Wiednia, Budapesztu i Amsterdamu, ale nie jest to utwór o tym mieście. O ile pamiętam Steve hogarth pisał, że Kraków trafił do tekstu, bo ma on bardzo specyficzny "gotycki" charakter.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Marillion

Postautor: Artur » pt sty 27, 2006 7:13 pm

Z tych płyt, które znam, to bardzo mi podchodzi "This strange engine" Radzę nie wyłączać jej zaraz po ostatnim utworze, tylko poczekać aż płyta sama się skończy... w środku nocy zawału można dostać
Chodzi Ci zapewne o ten śmiech tak??? :D :D
Generalnie z "This Strange Engine" obcuję od niedawna, bo niedawno dopiero go dostałem(inna sprawa, że Tata ma od dawna całą dyskografię poza "Brave" :lol: :lol: ), ale bardzo mi się ten album podoba, może i bliski popu ale w wydaniu Marillion bardzo mi się to podoba...
Jako, że teraz kasetki magnetofonowe nieuchronnie opuszczają rynek fonograficzny, to wszystkie sklepy robią wyprzedaż kaset, więc z chęcia zakupię wspomnianego "Brave" i "Anoraknophobię" za jakieś 24 zł...

Copycat
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1157
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:55 pm
Skąd: Kazimierz Dolny

Re: Marillion

Postautor: Copycat » pt sty 27, 2006 8:21 pm

Chodzi Ci zapewne o ten śmiech tak??? :D :D
Taaak. Jak to pierwszy raz usłyszałam to myślałam, ze zejde na serce...
Co do "This strange engine", to zeby kazdy pop tak brzmiał :wink:

Awatar użytkownika
Iznogoud
-#Invader
-#Invader
Posty: 164
Rejestracja: sob sty 14, 2006 10:17 pm
Skąd: Katowice

Re: Marillion

Postautor: Iznogoud » czw lut 02, 2006 5:22 pm

ostatnio zakupilam Season's End i się zakochałam,co radzilibyście kupic teraz??sluchalam jeszcze solowego Fisha i tez calkiem mi się podobało..

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Marillion

Postautor: Artur » czw lut 02, 2006 5:32 pm

ostatnio zakupilam Season's End i się zakochałam,co radzilibyście kupic teraz??sluchalam jeszcze solowego Fisha i tez calkiem mi się podobało..
No, w "Season's End" to się idzie zakochać, sam tak miałem :D Ja Ci radzę, żebyś zakupiła sobie najpierw płyty z Fishem, sam nie wiem czemu... No, przede wszystkim to są świetne :D Może dlatego, że z 9 płyt z Hogarthem tak na serio dobrze to znam 2, resztę dość pobieżnie...
Z płyt z Hogarthem podobno najlepsze są: "Season's End", "Brave", "Anoraknophobia" i ostatnia, "Marbles"... Sam niedługo zamierzam zakupić 2 MC - "Brave" i "Anoraknophobię" właśnie :D
W każdym bądź razie - bezwarunkowo wszystkie płyty z Fishem znać musisz... z Hogarthem przynajmniej połowę(chyba :wink: )

Awatar użytkownika
Iznogoud
-#Invader
-#Invader
Posty: 164
Rejestracja: sob sty 14, 2006 10:17 pm
Skąd: Katowice

Re: Marillion

Postautor: Iznogoud » czw lut 02, 2006 7:07 pm

Little Moonchild napisał:
ostatnio zakupilam Season's End i się zakochałam,co radzilibyście kupic teraz??sluchalam jeszcze solowego Fisha i tez calkiem mi się podobało..

No, w "Season's End" to się idzie zakochać, sam tak miałem Ja Ci radzę, żebyś zakupiła sobie najpierw płyty z Fishem, sam nie wiem czemu... No, przede wszystkim to są świetne Może dlatego, że z 9 płyt z Hogarthem tak na serio dobrze to znam 2, resztę dość pobieżnie...
Z płyt z Hogarthem podobno najlepsze są: "Season's End", "Brave", "Anoraknophobia" i ostatnia, "Marbles"... Sam niedługo zamierzam zakupić 2 MC - "Brave" i "Anoraknophobię" właśnie
W każdym bądź razie - bezwarunkowo wszystkie płyty z Fishem znać musisz... z Hogarthem przynajmniej połowę(chyba )
dzięki dzięki :wink: w poniedzialek wybieram się zakupić Death on the Road to przy okazji kupię coś Z Fishem :wink:

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Marillion

Postautor: Tomek(JMM) » pt lut 03, 2006 11:32 pm

Z Hogarthem najlepsze sa "Seasons End", "Brave" i "Marbles". Natomiast koniecznie powinieneś prześłuchac swa "fishowe" albumy- "Script For A Jester's Tear" i "Misplaced Childhood". Tak wygląda wielka piątka Marillion. I te powinieneś znac, a potem możesz wejść głębiej :wink:

Żołnierz Północy
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 08, 2003 4:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Marillion

Postautor: Żołnierz Północy » śr lut 15, 2006 3:39 pm

Ostatnio uslyszalem "Fugazi" i "Misplaced Childhood" - ciekawe. :) Dobre.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości