Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ÓsmyUtwórNaBNW
-#Invader
-#Invader
Posty: 227
Rejestracja: śr kwie 19, 2023 5:38 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: ÓsmyUtwórNaBNW » pn cze 19, 2023 10:01 am

Więc tak
1.Z czasów Di Anno chyba tylko Wrathchild, Running Free i Iron Maiden. Hity, które są świetne na początek, a potem docenia się bardziej inne utwory.
2.Z Number of the Beast, Piece of Mind i Powerslave to raczej też te klasyki; Number of the Beast, Trooper i Aces High. Wszystkie są oczywiście znakomite, ale już w Top 10 bym żadnego nie dał. Poprostu docenia się teraz inne utwory. "Przegranie" na koncertach też zrobiło swoje. RTTH akurat nigdy specjalnie nie lubiłem.
3.Z dwójki SiT/7th Son no to chyba najbardziej Wasted Years, jakoś tak mnie zmęczył choc dalej lubię. O dziwo Moonchilda kiedyś stawiałem wręcz w Top albumu, a teraz dałbym go tak między 4 a 5 miejscem.
4. Z No Prayera i Feara i płyt z Blazem raczej nic. To czego nie lubiłem nie lubię dalej, to co lubiłem dalej lubię. No może Fortunes of War najbardziej, jakoś tak męczy. Z Feara to na upartego Afraid, bo kiedyś to był ścisły top, dziś dostrzegam pewne wady.
5.Z Brave New World, Dance of Death i AMOLAD to z pewnością Dream of Mirrors, Out of the Silent Planet, No More Lies, FTGGoG i Legacy.
W każdym dostrzegam pewne dłużyzny, typowe dla nowego Iron Maiden, choć z tych utworów o dziwo najmniej lubię uwielbiany przez wielu For the Greater. Legacy i Dream of Mirrors aż proszą się o ciekawsze sola i pewne skrócenie. Planeta i No More Lies inne refreny.
6.Na tych ostatnich to raczej nic się nie zmieniło.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3355
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: Siwy » pn cze 19, 2023 5:37 pm

Wszystkie kotlety grane na większości tras od 2003 r., czyli odkąd chodzę na koncerty IM, ale najbardziej Hallowed, bo to plagiat :B

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: gumbyy » pn cze 19, 2023 9:15 pm

U mnie nie ma jakichś specjalnych zjazdów... nie nudzą mnie klasyki. A z nowymi to nie wpadam w zachwyt od pierwszego odsłuchu i jakoś tak potrafię je dobrze umiejscowić na skali mojego lubienia :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: remi » pn cze 19, 2023 9:43 pm

Nie mam takich utworów. Jak się przeje, to robię dłuższą przerwę. Jedyny kawałek, który nawet w wykonaniu live mnie nie przekonał to The Great Unknown.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3688
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: Geri666 » pn cze 19, 2023 9:48 pm

1. Frontier i Souls to były płyty na które czekałem świadomie jako fan Maiden. Zwłaszcza Frontierem się zachwycałem po premierze. Teraz całą płytę stawiam gdzieś na samym końcu dyskografii, prawie wszystkie utwory straciły. Szczególnie Eldorado czy Mother of mercy to są turbognioty.

2. Chyba Fear is the key spadł mocno u mnie. Kiedyś bardziej lubiłem.

3. Utwory z BNW też wyblakły, głównie przez powtarzalne refreny. Taki Wickerman to teraz dla mnie męczarnia, a kiedyś zajebisty rocker :P Blood brothers też straciło, mimo, że to był utwór od którego zaczynałem przygodę z zespołem.

4. Nomad z wiadomych powodów.

5. Journeyman - kiedyś lubiłem, teraz to dla mnie wiejskie szanty.

Deleted User 8107

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: Deleted User 8107 » wt cze 20, 2023 7:58 am

Nie mam chyba takich utwrów, moze Infinie Dreams, bo było od lat nr 2 wśród ich wałków, a teraz jakby spadł trochę poza top 10.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: TV WAR » śr kwie 03, 2024 1:21 pm

W sumie po latach stwierdzam, że nie jest to kwestia stracenia w oczach co :
a)nie pasowania do płyty
b)zbyt częstego grania
Run to the Hills, Wasted Years i CIPWM to są utwory, które lubię (jedne bardziej, drugie mniej), ale uważam, że wprowadzają na albumy zbytnią przebojowość. Każdy z nich usłyszałem o 3-4 razy za dużo na koncertach. Blood Brothers też to się w sumie tyczy. Ten z kolei powoduje, że BNW robi się jeszcze bardziej senne niż jest. Wszystkie te utwory z powodzeniem mogłyby być wydane jako B-sidedo singla. Wasted Years przydałoby się też nagrać w tamtych czasie, w alternatywnej wersji z Adrianem.

Dobrze to zostało rozwiązane z Wrathchild i Heaven Can Wait. Te utwory ostatnio pojawiają się bardzo rzadko i jak już są, można posłuchać je z przyjemnością. Nie są to może wybitne utwory, ale poprostu dobre. Przydałoby się to bardzo Trooperowi, Evilowi, Numberowi, Two Minutes to Midnight, a ostatnio też Aces High. Zyskałyby na tym np. Die With Your Boots On, Akacja czy Clairvoyant.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: gumbyy » śr kwie 03, 2024 1:24 pm

Ja WY mogę słuchać codziennie, a na koncercie mogą go grać i 3 razy. Ten numer NIGDY mi się nie znudzi. To jest absolutne TOP Maiden... kompozycyjnie, tekstowo, emocjonalnie, solówkowo... TOP!.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kevin18
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 877
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:17 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: Kevin18 » śr kwie 03, 2024 1:25 pm

W sumie mogę się podpisać pod tym co napisałeś. I tyczy się to większości moich ulubionych zespołów. Obiektywnie utwory takie jak Trooper czy Wasted Years w przypadku Maiden czy Crusader albo Wheels Of Steel w przypadku Saxon to kawałki wybitne. Tylko co z tego, skoro mam je tak osłuchane, że nie chce mi się ich włączać ? O wiele bardziej wolałbym na koncercie na przykład Tailgunner czy The Mercenary, bo przez siłą rzeczy rzadsze słuchanie, mają dla mnie większą wartość.
www.last.fm/user/darkfuneral18

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: nugz » śr kwie 03, 2024 1:26 pm

Ja zdecydowanie przedawkowałem WY :roll:

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: TV WAR » śr kwie 03, 2024 1:28 pm

To zawsze jest jakiś kompromis, ale czasem Ironom zdarzało się przeginać. Pamiętam drugi leg trasy AMOLAD czy też TFF, to tam poszli w taką chamówę, że aż przykre było. Zdarzały się też przypadki dokładnie odwrotne (Early Days, pierwszy leg trasy AMOLAD czy też ostatnia trasa). Nie chciałbym np. by kiedykolwiek doszło sytuacji, że kotletem stanie się Stranger czy CSIT. Byłoby to jakieś takie przykre. Już wystarczy, że stały się nimi Aces High czy Moonchild. Choć w obu przypadkach, taka granica jeszcze w 100% nie została przekroczona.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: gumbyy » śr kwie 03, 2024 1:39 pm

Ja zdecydowanie przedawkowałem WY :roll:
No widzisz "nie jesteśmy tacy sami" ;)

Spoko każdy ma swoje "potrzeby" i odjazdy. Mi nie przeszkadza, komuś wadzi, że numer staje się kotletem.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: gumbyy » śr kwie 03, 2024 1:43 pm

To zawsze jest jakiś kompromis, ale czasem Ironom zdarzało się przeginać. Pamiętam drugi leg trasy AMOLAD czy też TFF, to tam poszli w taką chamówę, że aż przykre było.
Teraz mamy tak piękne czasy, że już przed koncertem można sprawdzić co zostanie zagrane i zawsze można zrezygnować z niego :lol: ;)

Zatęsknicie jeszcze za tymi kotletami na żywo... "mark my words" ;)
www.MetalSide.pl

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: TV WAR » śr kwie 03, 2024 1:46 pm

Akurat w obu tych przypadkach, miałem bilet przed ogłoszeniem setlisty (2007 i 2011). Były to koncerty zagraniczne więc tymbardziej byłby problem ze sprzedażą. Jeszcze chyba byłem na tym etapie, że słaby set tak bardzo nie zniechęcał.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: nugz » śr kwie 03, 2024 2:11 pm

To zawsze jest jakiś kompromis, ale czasem Ironom zdarzało się przeginać. Pamiętam drugi leg trasy AMOLAD czy też TFF, to tam poszli w taką chamówę, że aż przykre było.
Teraz mamy tak piękne czasy, że już przed koncertem można sprawdzić co zostanie zagrane i zawsze można zrezygnować z niego :lol: ;)

Zatęsknicie jeszcze za tymi kotletami na żywo... "mark my words" ;)
Wolałem tamte czasy, przed szerokim Internetem, setlistfm i yt. Dziś nie umiem sobie nie popsuć elementu niespodzianki :/

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11890
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: gumbyy » śr kwie 03, 2024 3:17 pm

To zawsze jest jakiś kompromis, ale czasem Ironom zdarzało się przeginać. Pamiętam drugi leg trasy AMOLAD czy też TFF, to tam poszli w taką chamówę, że aż przykre było.
Teraz mamy tak piękne czasy, że już przed koncertem można sprawdzić co zostanie zagrane i zawsze można zrezygnować z niego :lol: ;)

Zatęsknicie jeszcze za tymi kotletami na żywo... "mark my words" ;)
Wolałem tamte czasy, przed szerokim Internetem, setlistfm i yt. Dziś nie umiem sobie nie popsuć elementu niespodzianki :/
A: możesz pojechać na 1 koncert trasy
B: możesz nie czytać forum Sanktuarium (czy też Maiden Italia xD)

;)
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17063
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: pz » śr kwie 03, 2024 3:32 pm

Daj spokój nugz jest jak Smerf Maruda. Musi ponarzekać. :D

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4363
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: nugz » śr kwie 03, 2024 4:13 pm

Dopóki nie mam takiego tytułu, są to kłamstwa i pomówienia :)

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5505
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: Sardi » śr kwie 03, 2024 4:30 pm

Dopóki nie mam takiego tytułu, są to kłamstwa i pomówienia :)
pz do roboty

żeby nie offtopować: kiedyś bardzo lubiłem Clansmana, dziś mnie wcale nie grzeje ten numer, wręcz nudzi momentami
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Utwory ,które straciły/tracą w naszych oczach:(

Postautor: TV WAR » śr kwie 03, 2024 4:34 pm

U mnie dość podobnie. Zawsze żałowałem, że nie słyszałem tego na żywo, bo akurat przestali to grać jak zacząłem jeździć na IM, no i myślę, że to jakoś tak wzmacniało kultowość. Jak już usłyszałem to tak odkryłem, że to dość schematyczny utwór. Ładna melodyjka na start, potem patataje, kilka momentów nic nie wnoszących. Ten utwór w sumie po ATSS i FOTD, był kolejnym u Harrisa krokiem w stronę tego typu kawałków. Jest to wyraźnie lepsza kompozycja od FTGGoG, TRATB czy już zwłaszcza DOTC, ale Sign of the Cross to jednak dużo lepszy utwór. Mimo to, fajnie, że w końcu to usłyszałem. Moment wymiany solówek Janicka i Dave'a to chyba mój ulubiony z utworu.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość