Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Wakterstein
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 365
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 2:01 am

Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Wakterstein » ndz sie 20, 2006 1:05 pm

W temacie wpisujcie swoje pomyłki związane z IM. Chodzi o jakieś złudzenia powstałe niekiedy ze słabej znajomości zespołu (na początku słuchania, lub nawet teraz :D).

Moje przykłady.

1. Number of the Beast - myślałem, że to jakaś składanka hitów (the be(a)st of), a potem że Bruce śpiewa "666 the number of the best" (potem jakiś starszy fan mnie uświadomił).
2. Najbardziej kompromitująca, niedawno odkryta. Pierwszy raz powiedziałem na głos nazwisko Bruce'a (z powodu rozmowy o antologii). Przy jego fanie powiedziałem "Bruce Dickson". Oczywiście potem zrozumiałem powagę tego błędu (Dick Son). Po prostu nigdy tym się nie interesowałem i nie czytałem dokładnie nazwiska.

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Bonzo » ndz sie 20, 2006 1:19 pm

hehe u mnie to samo, tez myslalem ze Bestia to składanka hitów, nawet powiedzialem w sklepie tak ze chce: the number of the best :lol: sprzedawca sie usmiechnal bo wiedzial chyba co jest grane, ale plyte dostalem :P

druga tez nie gorsza :lol: kiedys (jakies 5,6 lat temu) kupilem pirata 7th son, bylo tam zdjecie kapeli, mialem juz wczesniej kasete BNW no i tam na zdeciu Bruce z krotkimi wlosami, i na zdjeciu do 7th Adrian tez z krotkimi wiec pomyslalem ze Bruce i Adrian to ta sama osoba :)

Nastepna, nie wiedzialem kiedys jak odmieniac nazwe zespołu, wiec wychodzly dziwolongi typu czy sa plyty irona maidena? :wink:

no to tyle pamietam :)

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Wrath » ndz sie 20, 2006 1:21 pm

Bruce i Adrian to ta sama osoba
Ja na samym początku myslalem ze Steve to Bruce i odwrotnie :P

no i Dickson tez byl, ale to tez na samym początku ;)

Deleted User 1499

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Deleted User 1499 » ndz sie 20, 2006 1:23 pm

Hmm
Ja twierdzilem ze zespol zalorzyl Bruce :).Podobnie jak Bonzo mialem problem z rozszyfrowanie tekstu wiec myslalem ze bruce spiewa:sex,sex,sex
The Number Of The i tu chyba tez Best :).Narazie tylko tyle pamietam, moze jak sobie cos jeszcze przypomne to mazne , wiem ze tego bylo sporo.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: syzygy » ndz sie 20, 2006 1:33 pm

Podobnie jak Bonzo mialem problem z rozszyfrowanie tekstu wiec myslalem ze bruce spiewa:sex,sex,sex
Oo, też tak miałem na samym początku, gdy słuchałem tej piosenki jedynie w THPS4 :lol:

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Dziku » ndz sie 20, 2006 2:11 pm

Ja jakos nie przypominam sobie abym mial akcje tego typu :P moze dlatego ze zaczynalem jako 16 latek i wiedze teoretyczna i praktyczna o maidenach przyswajalem stopniowo :P

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: paniron » ndz sie 20, 2006 2:13 pm

Jak pierwszy raz widziałem tył albumu A Real Live Dead One to myślałem, że Bring Your Daughter... To The Slaughter to są dwa osobne utwory :lol:

Ximinez
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 468
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 11:05 am
Skąd: ze Frosłafia

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Ximinez » ndz sie 20, 2006 2:23 pm

Zacząłem słuchać od BNW i pojedyńczych piosenek z pierwszych 3 albumów. Po kilku tygodniach namiętnego katowania wpadł mi w ręce Virtual. Dopiero wtedy zaskoczyłem, że wokal jakiś taki "dziwny" i niedickinsonowy. Po jakimś czasie uświadomiono mnie, że Ironi mieli innych wokalistów niż Bruce ;)

Deleted User 2259

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Deleted User 2259 » ndz sie 20, 2006 2:28 pm

ja myślałem na poczatku,że live after death to jest składanka,no i myslalem ,że wstęp do Afraid To Shoot Strangers spiewa Dave.

Deleted User 1499

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Deleted User 1499 » ndz sie 20, 2006 2:29 pm

że wstęp do Afraid To Shoot Strangers spiewa Dave.

hahahahah , dobre :D

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Szajba » ndz sie 20, 2006 2:35 pm

hm... na początku myslałem, ze skłąd CAŁY CZAS był taki sam(ale wtedy znałęm tylko 666 i BNW), że to dickinson założył zespół, i najgorsze: ze jest to zespół AMERYKAŃSKI(myslałem, że east end to dzielnica los angeles :lol: )
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Lynx
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 09, 2006 11:44 am
Skąd: San Siro

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Lynx » ndz sie 20, 2006 2:35 pm

Ja też miałem akcje w stylu Bruce Dickson :lol:.

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Szczur22 » ndz sie 20, 2006 2:41 pm

Ja przez długi czassądziłem że wildest dream nazywa się race of death (bo dance of death :D) i niewiedomo dlaczego nie umiałem znaleźć tego w necie :D

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Levy » ndz sie 20, 2006 3:04 pm

Zacząłem słuchać od BNW i pojedyńczych piosenek z pierwszych 3 albumów. Po kilku tygodniach namiętnego katowania wpadł mi w ręce Virtual. Dopiero wtedy zaskoczyłem, że wokal jakiś taki "dziwny" i niedickinsonowy. Po jakimś czasie uświadomiono mnie, że Ironi mieli innych wokalistów niż Bruce ;)
A ja myślałem kiedyś i nawet ojcu powiedziałem, że Steve Harris śpiewał na Virtual XI :lol: ...

...ale to było na samym początku- po prostu widziałem teledysk Man On The Edge i myślałem, że ten co śpiewa to Steve... :? :lol:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Abstract » ndz sie 20, 2006 3:05 pm

Ja daawno temu byłem przekonany ,że Number of The Beast był ich pierwszą płytą :) Tak poza tym nie miałem żadnych "złódzeń" czy pomyłek :)

petersen
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 11, 2006 8:45 am

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: petersen » ndz sie 20, 2006 4:23 pm

Moim pierwszym usłyszanym utworem Maiden było "Aces High". Na takiej audycji radiowej jak "Nieaktualna Lista Przebojów" w Lubelskim Radiu Centrum. I kiedyś puścili wersję z Live After Death, po czym prowadzący (wtedy Kuba :D ) powiedział, że będzie to wersja z przemówieniem Churchilla. Byłem wtedy w 6 podstawówki albo 1 gimnazjum i naprawdę nie wiedziałem, kto to jest ten Churchill. MYŚLAŁEM, ŻE TO CZŁONEK IRON MAIDEN :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Innym razem, niedługo później, dałem kumplowi wykład o tym, jak to niby Bruce fenomenalnie rozwinął się w strefie wokalnej. Przyczyna była prosta - po Aces High skombinowałem debiut Maidenów i byłem święcie przekonany, że to ten sam wokalista :lol: :lol: :lol:

PS. Genialny temat :!: chyba zaczerpnę z niego na forum Judas Priest :wink:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Abstract » ndz sie 20, 2006 4:27 pm

powiedział, że będzie to wersja z przemówieniem Churchilla. Byłem wtedy w 6 podstawówki albo 1 gimnazjum i naprawdę nie wiedziałem, kto to jest ten Churchill. MYŚLAŁEM, ŻE TO CZŁONEK IRON MAIDEN

Ale to byłeś mistrzu jak nawet wtedy nie wiedziałeś kto to był Churchill :)

petersen
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: pt sie 11, 2006 8:45 am

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: petersen » ndz sie 20, 2006 4:42 pm

Właśnie w tym mój problem, że jestem w drugiej liceum i nigdy moja historia (ta w szkole) nie nadążała na tyle, żeby cokolwiek wspomnieć o wojnach światowych :roll: a sam nie interesuję się tą dziedziną nauki, chociaż db mam z przedmiotu w liceum właśnie :P A dziadkowie mi dużo mówili o wojnie, ale nigdy o jakimś tam Churchillu :P Stąd takie mistrzostwo :lol:

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: syzygy » ndz sie 20, 2006 4:46 pm

Aa, przypomniało mi się, kiedyś myslałem, że na pierwszych płytach spiewał nie Di'Anno tylko Dennis (Wilcock) :P Bo prrzeczytałem jakiś fragment biografii i tak jakoś mi się wbiło w pamięć, że Dennis śpiewał na pierwszych albumach :)

Death
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 114
Rejestracja: pn mar 06, 2006 9:56 pm

Re: Wasze pomyłki związane z Iron Maiden ;).

Postautor: Death » ndz sie 20, 2006 5:17 pm

Ja kiedyś myślałem, że Bruce Dickinson nazywa się Adrian Smith, tak mi powiedział kolega i ja mu uwierzyłem. (to było z 4 lata temu ;])

Kiedyś w szkole na Polskim nauczycielka się mnie pyta:
-Z czym Ci się kojarzy danse macabre (taniec śmierci)
-Z Iron Maiden. ;) (ale to było specjalnie, na szczęście baba miała dobry humor i pozwoliła mi się poprawić) ;]


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości