Accept

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Accept

Postautor: Nomad » ndz paź 01, 2006 7:42 am

Temat był ale sie zmył,więc zakładam jeszcze raz.

Wspaniała kapela, najlepszy zespół heavy-metalowy pochodzący z Niemiec,który zostawia daleko w tyle takie kapele jak Helloween, Primal Fear ,Gamma Ray czy inne. Mocne ,surowe rock'n'rollowe wręcz riffy a do tego stalowy,wściekły głos Udo Dirkshneidera to jest to.
Zespół ma charakterystyczne brzmienie ,dla mnie to taka synteza AC/DC i Judas Priest troszke, ale zespół ma swój styl.
Przełomową płytą był wydany w 1982 r. Restless and Wild, wczesniej Accept grał hard'n"heavy i był wyraźnie zapatrzony w AC/DC ,nawet napisał im jeden utwór I'm a Rebel,jednak AC/DC go nie przyjeło.
RaW to zwrot w kierunku cięzszych brzień, opener tej płyty Fast as the Shark uznany został najszybszym utworem tych lat, następna płyta Balls to the Wall to ugruntowanie pozycji,płyta wg.mnie jeszcze lepsza, a tytułowy utwór tej płyty to prawdziwy diament heavy-metalu.
Następna płyta Metal Heart to zwrot ku łagodniejszym formom heavy-metalu ale dalej z pazurem. Russian Roulette to znów cięzsze heavy-metalowe granie.
Potem było już róźnie, odszedł UDO a dalszych płyt nie śledziłem zespołu...musze kiedyś posłuchać,ale te co napisałem są najsłynniejsze.

Ulubione utwory:Starlight, Breaker, Fast as the Shark,Restless and Wild, Ahead the Pack,Demon's Night, Balls to the Wall, Head over Heels, Love Child, Midnight Mover, Up to the Limit, Tv War, Russian Roulette i wiele ,wiele innych ...

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Accept

Postautor: iEvE » ndz paź 01, 2006 9:01 am

Uwielbiam. Szczytowe miejsce jeśli chodzi o heavy. Chociaż wg mnie Accept to takie lajtowe heavy, ale naprawdę znakomite. Taką pierwszą ich [img]łytą słuchająć chronoligicznie, która mnie porwała ale tak max to była I'm A Rebel razem z kawałkiem tytułowym. Potem geniusz nad geniuszami, prawdziwy majstersztyk, bez absolutnie żadnego słabego momentu, 11/10, żadnych wypełniaczy, wspaniały od początku do końca- Balls To The Wall. Z płyt godnych uwagi, w zasadzie to prawie każda, jest w pompkę. Restless And Wild, Metal Heart i Russian Roulette to też b. dobre pozycje. i Breaker. Ostatnia płyta, Predator, imo im sie nie udala.
Płyta na której nie śpiewa UDO, Eat The Heat, też jest ekstra, ale bardziej taka przebojowa, mniej heavy.
Jak UDO wrócił to takie Death Row zasługuje na uwagę, o ile mnie pamięć nie myli to Death Row takie troche bardziej surowe, a przynajmniej kawałek tytulowy. Objection Overruled bez większego echa, tak samo pierwsza płyta "Accept".
który zostawia daleko w tyle takie kapele jak Helloween, Primal Fear ,Gamma Ray czy inne.
nie przesadzaj z takimi porównaniami. Ta trójka to jedno Accept to drugie. W ogóle nie możesz tego porównywać. Racja i tu i tu radość grania, tylko że Accept jest hardrokowy/heay a Hello czy Gamma to wiadomo że melodyjny metal, w ogóle ja tam nie widzę punktu zaczepienia. Primal Ewentualnie, ale to też granie o wiele bardziej nowoczesne i żywiołowe, szybsze. Tylko że mocno wtórne same w sobie.
Potem było już róźnie, odszedł UDO a dalszych płyt nie śledziłem zespołu...musze kiedyś posłuchać,ale te co napisałem są najsłynniejsze.
To ja polecam Death Row :). Predator zostaw jak Ci się będzie nudzić.

Co do zespołu to jeszcze łatwo można się przez wokal do niego zniechęcić, do którego trochę trzeba się przyzwyczajać czy przekonywać. Dla mnie jest bomba. Bardzo nietypowy. Wg mnie to taka wypadkowa Lemmiego i kogoś na miarę Dickinsona.
W ogóle Accept to jedno z moich koncertowych marzeń.

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Accept

Postautor: Kro » ndz paź 01, 2006 9:58 am

Uwielbiam Accepta. Balls to The Wall, Metal Heart i Russian Roulette to zdecydowanie 3 najlepsze alumy, zaraz potem Restless & Wild. Fast As A Shark to moj ulubiony kawalek. Accept ma wiele oryginalnych riffow, gdyby byli z Anglii nalezeli by pewnie do NWOBHM. Pierwsze dwie plyty takie troche momentami nawet punkowe troche wlasnie AC/DC z nielicznymi przeblyskami HM. Od I'm A Rebel juz na dobre zaczeli grac HM.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Accept

Postautor: Szajba » ndz paź 01, 2006 10:11 am

yeah :rocx :rocx :rocx miodzio kapela ;) Balls to the wall :lol: :rocx :rocx :rocx ostatnio u nie wrocili do glosnikow ;) najlepsze to I'm a rebel i Balls to the wall :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2006 10:19 am przez Szajba, łącznie zmieniany 1 raz.
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Accept

Postautor: Kro » ndz paź 01, 2006 10:17 am

Balls to the wals
Balls to the wals
Balls To The Wall :roll:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Accept

Postautor: Szajba » ndz paź 01, 2006 10:18 am

Balls To The Wall Rolling Eyes
:oops: juz zmieniam ;) wstałęm 20 minut temu ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Mandrake
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 303
Rejestracja: wt sie 26, 2003 10:47 am

Re: Accept

Postautor: Mandrake » ndz paź 01, 2006 11:02 am

Potem było już róźnie, odszedł UDO a dalszych płyt nie śledziłem zespołu...musze kiedyś posłuchać,ale te co napisałem są najsłynniejsze.
To ja polecam Death Row :). Predator zostaw jak Ci się będzie nudzić.
Uważam że najlepszą płytą po powrocie Uda było Objection Overruled, więc Nomad lepiej od niej zacznij :P Wcale nie jest gorsza od starszych płyt, zagrana w starym aczkowliek odświeżonym stylu. Takie "Amamos La Vida" to jedna z najlepszych heavy-metalowych ballad jakie słyszałem, wogóle płytka ma też wiele innych smaczków takich jak ultra melodyjne "I don't wanna be like you", "groźny" :lol: "Protectors of terror" i nokautujacy otwieracz "Objection Overruled".

"Death Row" za bardzo mi sie zlewa, jest długaśna, w zasadzie nie ma takiego utworu który zapatłby dłużej w pamięć po pierwszym przesłuchaniu. Od razu co rzuca się w uszy to ciężkie i lekko męczace brzmienie (chyba najcięższa płyta Accept). Rzadko kiedy mam siły by przesłuchać ją całą na raz. Ale też są smaczki, szczególnie jesli chodzi o Wolfa: solo "Sodom & Gomorra" i dwa instrumentalne wałki na końcu.
"Predator" już chyba jest lepszy bo ma genialne "Crossroads" i tytułowy.
:P

Znając gust Nomada radość grania itp. itd. najlepsza będzie "Objection Overruled" :solo

Deleted User 1499

Re: Accept

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 01, 2006 11:18 am

Fajna kapelka ,kiedys bardzo czesto katowalem Metal Heart.Dzis lubie tez Ruletke i Balls To The Wall a i bym zapomnial o I`am a Rebel.Co do najlepszego kawalka to wybieram Son Of A Bitch :):)

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Accept

Postautor: Matek » ndz paź 01, 2006 11:30 am

który zostawia daleko w tyle takie kapele jak Helloween, Primal Fear ,Gamma Ray czy inne.
i w takich właśnie momentach szlag mnie trafia jak czytam jego wypociny :evil: daruj sobie chlopie takie porównania. to że Tobie się podoba bardziej to nic nie znaczy...

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Accept

Postautor: Dani Filth » ndz paź 01, 2006 11:37 am

Accept jest świetny. Uwielbiam ,,Metal Heart" i tę słodziutką solóweczkę, która podkręca akcję do 100%. :rocx
Nemesis...as one we stand!!

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Accept

Postautor: mimski » ndz paź 01, 2006 2:25 pm

który zostawia daleko w tyle takie kapele jak Helloween, Primal Fear ,Gamma Ray czy inne.
i w takich właśnie momentach szlag mnie trafia jak czytam jego wypociny :evil: daruj sobie chlopie takie porównania. to że Tobie się podoba bardziej to nic nie znaczy...
Nie widzę problemu. Skoro mu się bardziej podoba to co jest nie tak? I co ma "to" znaczyć?
Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2006 2:39 pm przez mimski, łącznie zmieniany 1 raz.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Accept

Postautor: Nomad » ndz paź 01, 2006 2:30 pm

który zostawia daleko w tyle takie kapele jak Helloween, Primal Fear ,Gamma Ray czy inne.
i w takich właśnie momentach szlag mnie trafia jak czytam jego wypociny :evil: daruj sobie chlopie takie porównania. to że Tobie się podoba bardziej to nic nie znaczy...
a co mój gust ma do tego(przykładowo wole Budgie od Led Zeppelin,ale nie powiem że zostawia ich w tyle), chodziło mi raczej o warsztat ,lata na scenie,znaczenie na scenie Niemieckiego heavy , tak naprawde byli pierwszym w pełni heavy-metalowym zespołem w Szwabolandii, i mają napewno wyższą pozycje od Helloween,Gamma Ray...zresztą pewnie muzycy tych kapel byli zapatrzeni w Accept w młodości, nawet Dimmu Borgir które z heavy nie ma nic wspólnego,ich coverowało, Therion ,nie mówiac oczywiście o kapelach heavy-metalowych.

Eve no prawdopobnie zaczne od tego co napisalaś,i tego co Mandrake napisał tez posłucham , ale jeszcze jest Eat the Heat o której słyszałem same dobre oceny na forum Judasów.
Co do koncertu to ostatnio w Polsce był Udo ,tzn ,ostatnio ,2 lata temu w Krakowie i Wawie, no i jeszcze ten sześcio-utworowy występ na Metalmanii, set UDO to najczęsciej połowa utworów Accept ...

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Accept

Postautor: Kro » ndz paź 01, 2006 2:44 pm

Eat To The Heat jest najsabszy z tych 3 chyba. Posluchaj Objection i Death Row. Zgadzam sie z ocena, ze Death Row jest taki troche na jedno kopyto.

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Accept

Postautor: slayer » ndz paź 01, 2006 4:12 pm

Metalheart kiedys gdzies tam znakomicie wykonalo Dimmu ;)
Jazz is not dead, it just smells funny.

Deleted User 357

Re: Accept

Postautor: Deleted User 357 » ndz paź 01, 2006 4:23 pm

Metalheart kiedys gdzies tam znakomicie wykonalo Dimmu Wink
Jak dla mnie to prawie profanacja była :wink:

A co do samego Accept to jakiegoś wielkiego przekonania do nich nie mam,ale Balls i Metal Heart bardzo lubię

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Accept

Postautor: iEvE » ndz paź 01, 2006 5:45 pm

ale jeszcze jest Eat the Heat o której słyszałem same dobre oceny na forum Judasów.
Ale to jak piszę, ttakie granie bardziej przebojowe. Piosenki bardzo melodyjne, takie w sam raz do pośpiewania ;). Ale ja lubię i wokalistę też lubie, bo za długo tam nie zagrzał miejsca ;). Dla mnie UDO to jest klasa sama w sobie i jak Accept to tylko z UDO. Chociaż jak ,,mówię'' EtH jest bardzo w porzo.
Co do koncertu to ostatnio w Polsce był Udo ,tzn ,ostatnio ,2 lata temu w Krakowie i Wawie, no i jeszcze ten sześcio-utworowy występ na Metalmanii, set UDO to najczęsciej połowa utworów Accept ...
Ale UDO solo mnie już tak nie przekonuje jak sam Accept ;).

Davenport

Re: Accept

Postautor: Davenport » ndz paź 01, 2006 7:27 pm

Accept to klasyka! 'Metal Heart', 'Russian Roulette', 'Balls to the Walls' to kanon :) :beer a solowego Udo nie słyszałem niestety.. :(

Mandrake
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 303
Rejestracja: wt sie 26, 2003 10:47 am

Re: Accept

Postautor: Mandrake » ndz paź 01, 2006 8:28 pm

"Eat The Heat" było nagrane pod chwilowym zauroczeniem Ameryką, do takiego a nie innego charakteru płyty zmusił także wokalista który miał takie a nie inne możliwości, czyli do śpiewania właśnietakich przebojowych kawałków w amerykańskim stylu. Dla mnie ta płyta ma jeden najjaśniejszy punkt: MISTEARETED :solo :rocx
Why so serious?

Deleted User 1499

Re: Accept

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 01, 2006 8:32 pm

Ale UDO solo mnie już tak nie przekonuje jak sam Accept
Trainride the Russia jest dobre :D

Deleted User 357

Re: Accept

Postautor: Deleted User 357 » ndz paź 01, 2006 8:34 pm

Trainride the Russia jest dobre Very Happy
O,widzę że kolega wie co dobre :) Swego czasu miałem małą fazę na ten kawałek,i zdarzało mi się go przesłuchać kilkanaście razy pod rząd :lol:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości