Newsy muzyczne

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Re: Newsy muzyczne

Postautor: Pierre Dolinski » pn maja 13, 2019 8:56 pm

Leprous z koncertem we Wrocku w listopadzie. Fajnie.

Awatar użytkownika
Michał
-#assassin
-#assassin

Postautor: Michał » pt maja 17, 2019 12:49 am

coś takiego mi się pokazało na necie nt. śmierci Keitha Flinta z The Prodigy
Prokurator stwierdził, że nie uważa, że Keith Flint popełnił samobójstwo. Wszystko wygląda na nieszczęśliwy wypadek. I czytałem ciekawy komentarz pod artykułem o tym. Otóż Keith pod wpływem narkotyków (kokaina i kodeina) i alkoholu podduszał się podczas masturbacji, bo dużo osób to lubi (szczególnie właśnie związanych z showbiznesem) i... po prostu przesadził i tak zakończył swój żywot. W sumie ma to jakiś sens, szczególnie, że nic nie wskazywało na to, że mógłby targnąć się na swoje życie.
jeśli tak to:
Obrazek
Maiden England Tour
2013: Gdańsk
2014: Poznań
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga, Kraków, Kraków

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Vorgel » pt maja 17, 2019 10:40 am

To coś jak ten koleś z INXS
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » pt maja 17, 2019 2:25 pm

Jeśli to prawda to nie mogę tego skomentować inaczej niż...
Ja pierdolę :facepalm:
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » sob maja 18, 2019 2:11 am

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » sob maja 18, 2019 8:52 am

Powiedziałbym, że jest... poprawny. Nic nadzwyczajnego. To intro i wstawki na gitarze pasowałaby do Blackmore's Night. Ogólnie, słucha się dość przyjemnie.
Plany na 2019:
08: Skogsröjet Festival: Accept, Gamma Ray, Uriah Heep, Avantasia, ... (2-3 gdzieś w Szwecji), Turbo, Kat RK (31 Szczecinek)
09: Aria, Sortilege, Omen (14 Pyrenean Warriors), Aria (20 Tallin), Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa), Blaze (26 Lublin)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: NK (gdzieś się na pewno trafi)

Awatar użytkownika
mic7
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: mic7 » ndz maja 19, 2019 11:20 am

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... kupia.html

Vader nie zagra na festiwalu w Chojnicach...może kuria zajęła by się bardziej aktualnym tematem...
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

2019 Next:
22.08 Duff McKagan - Warszawa ; 02.10 Budka Suflera - Warszawa ; 20.12 Nocny Kochanek -Warszawa

Awatar użytkownika
Lando
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Lando » ndz maja 19, 2019 7:19 pm

To intro i wstawki na gitarze pasowałaby do Blackmore's Night.
Bo to jest kawałek Blackmore's Night, tylko teraz nagrany na nowo :)
Night Mistress Fan Club Łódź

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » ndz maja 19, 2019 7:40 pm

To intro i wstawki na gitarze pasowałaby do Blackmore's Night.
Bo to jest kawałek Blackmore's Night, tylko teraz nagrany na nowo :)

:lol: Nie wiedziałem. Blackmore's Night mam pierwszą płytę i w zasadzie tylko jej słuchałem.
Plany na 2019:
08: Skogsröjet Festival: Accept, Gamma Ray, Uriah Heep, Avantasia, ... (2-3 gdzieś w Szwecji), Turbo, Kat RK (31 Szczecinek)
09: Aria, Sortilege, Omen (14 Pyrenean Warriors), Aria (20 Tallin), Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa), Blaze (26 Lublin)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: NK (gdzieś się na pewno trafi)

Python
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Python » wt maja 21, 2019 1:14 pm

W Trójce podali, że zmarł Rosław Szaybo - autor wielu okładek albumów, m.in. słynnego British Steel.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... zd/q1cqv0x

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » wt maja 21, 2019 1:18 pm

Kurna...Smutno :(
OSTATNIO UBIL MNIE SASIAD 70 LETNI WKURWIL SIE BO SLUCHALEM DREAMOW Z GLOSNICZKA KOMORKOWEGO NA CALA GLOSNOSC A ON MOWI TY CHUJU ZJEBANY TAKIEJ MUZYKI POWINNO SIE SLUCHAC NA ANALOGACH A NIE Z JAKIEGOS CHINSKIEGO GOWNA . CZY TO MOZNA UZNAC ZA BOKS?

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt maja 21, 2019 8:34 pm

Tutaj bardzo fajny wywiad long read z Nim sprzed kilku miesięcy:
https://grafmag.pl/artykuly/roslaw-szaybo-wywiad

Awatar użytkownika
Metalophil
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Metalophil » śr maja 22, 2019 11:12 am

W Trójce podali, że zmarł Rosław Szaybo - autor wielu okładek albumów, m.in. słynnego British Steel.

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... zd/q1cqv0x
Wielka szkoda. Twórca okładek do m.in. Stained Class, Killing Machine, British Steel i Point of Entry. Czy ktoś kojarzy czy wyszedł może jakiś album z jego dziełami? Plakaty filmowe i koncertowe też stworzył przewspaniałe...
Faster then a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suuuuuuuuuuuns!

Python
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Python » śr maja 22, 2019 7:39 pm

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » czw maja 23, 2019 7:49 am

To coś jak ten koleś z INXS
Albo jak David Carradine.

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » pn maja 27, 2019 9:53 pm

Drabikowski wrzucił całą nową Batushkę. Dobra rzecz po pierwszym przesłuchaniu.

https://www.youtube.com/watch?v=XTwdZVaq4vQ

Swoją drogą parę dni temu ukazało sie bardzo ciekawe oświadczenie byłego perkusisty, które rzuca trochę nowe światła na całą sprawę.
Nie wiem, z której strony zacząć. Postaram się przedstawić parę faktów i to jak sprawa wygląda z mojej perspektywy, bo niesłusznie wylało się zbyt wiele hejtu na jedną osobę, zwłaszcza że sytuacja nie wygląda dokładnie tak jak przedstawił ją Drabikowski. Uczestniczyłem w powstaniu zespołu praktycznie od samego początku. Jestem jedną z trzech osób mających swój udział w nagraniu płyty, wymieniony tam pod pseudonimem Martin.

Należałoby zacząć od tego, że bez Barta Krysiuka „projekt” Batushka prawdopodobnie nigdy by nie ujrzał światła dziennego. Zginąłby w komputerze między innymi nieskończonymi projektami i być może tak właśnie byłoby najlepiej. Wokal Barta w momencie powstawania materiału był kluczowy. Wspólnie z Drabikowskim podczas rozmowy zgadzaliśmy się, że nadaje się do tego idealnie i w związku z tym, Krzysiek postanowił go poprosić o nagranie wokali. Wstępny plan zakładał udział innego wokalisty, lecz nie byłoby to spójne z całym pomysłem. Nikt nigdy nie próbował negować, że Krzysztof jest kompozytorem i zrobił zdecydowaną większość kompozycji na płycie, ale nie w 100 % sam, jak twierdzi dzisiaj.

W sprawie nagranej przeze mnie perkusji wypowiem się później.

Kompozycje na płytę powstały w dość krótkim czasie. Batushka to nie był projekt, który powstawał miesiącami, nie było to dzieło życia, nad którym pracował dzień i noc. Sam pomysł to był jeden wielki żart i "coś głupiego" jak sam twierdził. Jeśli o mnie chodzi to początkowo nie podchodziłem do tego poważnie tylko z dużym dystansem. Sytuacja się zmieniła dopiero po zaskakująco dobrym przyjęciu pierwszego utworu, który ukazał się w sieci. Krzysztof przyznał, że napisanie muzyki zajęło mu 8 dni. Nie było w planach występów na żywo. Batushka miała się skończyć na wydaniu płyty, do czego Krysiuk też był potrzebny.

To, co się działo w późniejszym etapie w związku z dużym zainteresowaniem było zasługą tylko i wyłącznie Krysiuka, który zajął się wydaniem płyty, kupieniem sprzętu, gitar, uszyciem strojów, zrobieniem całej scenografii, zorganizowaniem sali prób wraz z realizatorem, promocją, kontaktem z promotorami, organizowaniem wyjazdów, transportu i wieloma innymi niezbędnymi rzeczami. Wynikało to z jego inicjatywy i wziął to na swoje barki. Potem odbyły się pierwsze koncerty, po których zainteresowanie tylko rosło. Wszystkie dalsze kroki były negowane przez Drabikowskiego, koncerty były "niepotrzebne", a trasa Rzeczpospolita Niewierna, która odbyła się zimą 2016 roku, jako support Behemotha była zbędna w jego opinii, bo przecież to jest bez sensu i nie warto w cokolwiek inwestować.

Koncerty odbyły się dzięki Krysiukowi, który sam zorganizował cały wyjazd, dzięki czemu zespół miał możliwość pokazania się publiczności w Polsce, co przełożyło się na sukces i dużą frekwencje na kolejnej polskiej trasie w 2018 roku. Kompozycje na płycie "projektu" Batushka, są Krzysztofa, a "zespół" powstał dzięki pracy Krysiuka. Bez tego nigdy nie odbyłby się żaden koncert na żywo i horda najgłośniej krzyczących nigdy by się nie dowiedziała o zespole. Kto ma prawo do nazwy oceni sąd, bo to ich wspólny sukces. Zespół osiągnął popularność nie dlatego, że muzyka jest wybitna, bo jest mnóstwo lepszych muzycznie zespołów, które nie są tak rozpoznawalne jak Batushka. Nie chodzi tylko o muzykę, a o cały wizerunek sceniczny, który daje niepowtarzalny klimat podczas koncertu – i tu kolejna zasługa Krysiuka. Pozycję i wysokie zainteresowanie zespół zdobył właśnie dzięki występom na żywo. To jest wspólny sukces, a nie zasługa, tylko Drabikowskiego. Krzysztof był liderem w momencie, gdy trzeba było zabrać ludziom kartki na obiad, w momencie, gdy trzeba było zamknąć na klucz pokój, żeby ktoś nie wziął z niego flaszki lub gdy trzeba było na niego czekać pod hotelem czy domem pół godziny, czy godzinę, bo on jest najważniejszy. Nieprawdopodobne i czuję się zażenowany, że muszę o tym wspominać. Nie traktował Krysiuka ani zespołu poważnie.

Wraz ze wzrostem popularności zespołu proporcjonalnie wzrastały jego kompleksy, że Batushka kojarzona jest Krysiukiem, który pełnił funkcję głównodowodzącego. Od Krzysztofa słyszało się tylko, że on nie wie, że to ostatni rok koncertów, że on nie chce i że to wszystko jest niepotrzebne i nie ma sensu tego ciągnąć, a drugiej płyty nie będzie. Mimo tego z roku na rok koncertów było co raz więcej.

Jeśli chodzi o nagrane przeze mnie partie perkusji, sam Krzysztof w pierwszym wywiadzie, który możemy do tej pory przeczytać na kultura.onet.pl napisał, że "nagrał" szkielety perkusji i to jest trafne określenie, za wyjątkiem tego, że je nagrał, ponieważ zrobił to w programie, bo nic wspólnego z perkusją nie ma i grać na niej nie potrafi. Nagranie przeze mnie partii perkusji odbyło się spontanicznie, bez prób i przygotowania, niektóre aranże powstawały podczas realizacji. Uważam, że wniosłem dużo, jeżeli chodzi o interpretacje tego, co podesłał mi Krzysztof i miałem duży wpływ na to, jak finalnie te aranże wyglądają.

Reasumując, z mojego punktu widzenia sprawa wygląda dość prosto. Nie ma tu mowy o żadnej kradzieży, bo takich zarzutów jest najwięcej. Etap pierwszej płyty jest zakończony, materiał z tej płyty według mojej wiedzy nie będzie grany na koncertach. Krysiuk nagrał kolejną płytę w momencie, gdy Krzysztof sam oznajmił, że nie będzie drugiej. To, że Krysiuk kontynuuje to pod szyldem Batushka jest normalne, bo sam ciężko zapracował na to, że zespół jest rozpoznawalny i istnieje. Stworzył całą scenografię i wizerunek zespołu, który bez niego zwyczajnie by nie powstał. Nie można ukraść czegoś, co powstało w dużej mierze dzięki niemu. Zespół zagrał wiele tras po całej Europie, z dużym sukcesem odbyła się trasa polska i odbyły się koncerty w USA oraz trasa po Ameryce Południowej, w której zdobył wielu fanów, którzy teraz najchętniej negatywnie komentują zaistniałą sytuację na korzyść Drabikowskiego. Są to opinie ludzi nie mających zielonego pojęcia o zaistniałej sytuacji, którzy opierają się tylko i wyłącznie na podstawie filmu puszczonego w sieć. Drabikowski zbiera obcych ludzi na facebooku siejąc propagandę, żeby jak najbardziej zaszkodzić w dalszej działalności zespołu prowadzonego przez Krysiuka.

Jest to moje pierwsze oświadczenie w tej sprawie i ostatnie, nie będę komentował dalszych wydarzeń. Sprawa zastrzeżenia nazwy była wyjaśniona w którymś z wywiadów, więc nie będę tego poruszał. Nie uczestniczyłem w nagraniach, ani na nowej płycie Krysiuka, ani Drabikowskiego. Nie mam żadnego interesu w tym, żeby zaszkodzić jednej stronie lub wybielić drugą. Zakończyłem współpracę z zespołem w trakcie trasy polskiej, jeśli mnie pamięć nie myli w kwietniu 2018 roku, ze względu na śmieszną sytuację. Krzysztof usłyszał ode mnie kilka słów prawdy na swój temat, które to zabolały go na tyle, aby odsunąć mnie od zespołu. Nie zrobił tego osobiście tylko powiedział o tym Krysiukowi i od niego się o tym dowiedziałem. Nie było to nic nowego, o czym bym nie wiedział i o czym nie wspomniałem w powyższym oświadczeniu.

Brak szacunku do muzyków, dzięki którym powinien cieszyć się z sukcesu zespołu, brak szacunku do fanów, ogromne kompleksy, które przyćmiewały mu racjonalne myślenie. Brak szacunku do promotorów, złość na osoby, które nie postępują według jego myślenia i rozkazu, (przez to przez zespół przewinęło się kilkanaście albo kilkadziesiąt osób). W końcu on jest najważniejszy. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do sytuacji, jaka ma obecnie miejsce.

Przedstawiłem mój punkt widzenia, który niestety działa na niekorzyść Krzysztofa, ale takie są fakty. Sam na to zapracował przez całe 3 lata. Myślę, że opinia ludzi, którzy znają sytuację od środka jest kluczowa w rozwiązaniu konfliktu. Nikt z muzyków się głośno nie wypowiada, bo nie chce zwyczajnie w tym cyrku uczestniczyć, ale to, co się dzieje jest obrzydliwe i pora przerwać milczenie. Sam fakt, że większość ludzi uczestniczących w zespole jest za Krysiukiem, a reszta pozostaje neutralna z różnych powodów powinna dać innym do myślenia. Drabikowski zaczął z dobrymi kumplami, a skończył praktycznie sam.

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » czw maja 30, 2019 12:08 pm

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » czw maja 30, 2019 7:03 pm

Wolę jednorękiego bandytę, ale śpiewanie o obracających się kółkach z rysunkami owoców nie jest najlepszym pomysłem.
Typowy Lemmy :mryellow:
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » pt maja 31, 2019 6:05 am

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... XFX3uJwB2M

Jest A7X, Muse, czy Linkin Park. Nie jest źle

Top 30 songów o Wampirach:
https://www.kerrang.com/features/the-30 ... 0f3KMzCaQs
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Vorgel » pt maja 31, 2019 11:16 am

Pierwszy który się broni na liście to 19. BOC z Nosferatu. Uwielbiam ten numer. Później 15. Love Bites Judasów, to nie jest o wampirach, ale nieważne. Na 5. jest At Dawn They Sleep i to by było na tyle. Reszta to mieszanka new metalu, odpustowego black metalu i innych punków.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Wróć do „Zespoły i Albumy”