Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#long distance runner
-#long distance runner

Re: (nie)bezpieczeństwo imprez masowych

Postautor: Pierre Dolinski » pn sty 14, 2019 7:27 am

Piwowarus. Naginasz rzeczywistość. Na razie wszystko wskazuje na to, że to brutalny kryminalista wściekły, że go przyskrzyniono i żądny zemsty, przy czym prawdopodobnie chorobliwy megaloman, bo chciał to zrobić w efektowny medialnie sposób, choć pewnie mógł się zemścić w sposób bardziej wyrafinowany, nie rzucając na siebie cienia podejrzenia. Tak się składa, że za czyny przeciwko mieniu i życiu złapali go za czasów PO, co akurat dobrze świadczy o pracy policji w tamtych czasach.
Jeśli Ziutek spod budki z piwem zachlasta nożem Cześka z sąsiedniej ulicy za to, że ten wydupczył mu żonę, kiedy on leżał nieprzytomny od alkoholu, to też zapiszesz Ziutka do PiS a Cześka do PO, żeby wykazać że to wszystko przez polityków partii politycznej z którą nie jest Ci mentalnie po drodze?
Nie zachowuj się jak przedstawiciel opozycji totalnej. Borusewicz i podobni mu krętacze już wydali wyrok na partię rządzącą.
W szpitalu być może umiera człowiek, a totalni już chcą na tym nieszczęściu ugrać coś dla swojej polityki. Podłe. Nie wkręcaj się w to Piwo. To ślepa uliczka.

I najważniejsze do czego chcę się odnieść, bo pijesz do mnie i próbujesz wyszydzić co napisałem. Problem z mediami był zawsze. Widać go po prostu szczególnie w takich dniach jak wczorajszy. Nie liczy się tragedia. Liczy się ciepły nius pasujący do koncepcji mocodawców. Tak w podły sposób steruje się masami ludzi, którzy nie potrafią sami myśleć. Tak działa się ludkom na podświadomość. To "za mało smutne" jak to określiłeś zdjęcie Dudy na pewno zostało zrobione w innym dniu i przy innej okazji, a teraz zostało wyrwane z właściwego kontekstu i dopasowane do artykułu, tak żeby od razu rzucił się w oczy tłumiony uśmiech prezydenta. Intencje redakcji są oczywiste. Dla totalnych napad na Pawła Adamowicza stał się okazją do ugrania paru spraw. PiS już ma swojego męczennika(zastrzelony w biurze poselskim PiS w Łodzi). Totalni bezczelnie chcą zrobić z Adamowicza swojego.
Kto tego nie widzi ten chyba ślepy.

Awatar użytkownika
pinio
-#invader
-#invader

Postautor: pinio » pn sty 14, 2019 9:24 am

Zbitka: "PO -> krzywda -> zemsta -> Adamowicz" to nie naginanie rzeczywistości. Dokładnie taki jej ogląd wykrzyczał ten sq...el ze sceny. Nie ma potrzeby zgadywać "co mu w duszy grało" - to zostało wykrzyczane przez niego samego. Jest to bardziej oczywiste niż reszta opisujących go przymiotnikowych zbitek odnoszących się do jego osobowości.

I bez jaj - ktokolwiek łudzi się, że media unikają manipulowania emocjami? Naprawdę ktoś wierzy, że powstrzymają się mając ku temu okazję? Wystarczy pooglądać okładki tygodników - nawet dzisiejszych. Wekslowanie tematu do oceny zachowania mediów czy też oburzanie się, że są takie jakie były zawsze i są dziś to kiepska figura i słabo oddaje rzeczywistość. Zwłaszcza tę kreowaną przez nie a opisaną przez Piwowarusa, której ani nie da się nie zauważyć, ani nie należy jej przemilczać.
A że ktoś ma szczególny dar odczytywania przesłania obrazka na podstawie miny osoby ze zdjęcia w kontekście konkretnej sytuacji .... cóż - osobista wrażliwość.

Adamowicz nie miał z gościem bezpośrednio NIC wspólnego. Ani żony, ani piwa, ani wspólnej budki. Ale ...
Ziutek łatwiej zachlasta nożem znanego Cześka, kiedy będzie zewsząd słyszał, że Czesiek był w ekipie, która wiedziała, że jego żona się puszcza od dawna, ale nic z tym nie zrobił. Że uchlał się, bo mu zdradziecko wciśnięto wódę, zamiast dać godną robotę, którą - dzięki dawnym układom i nie-wiadomo-czemu- miał i ma znany Czesiek będący w komitywie z panem i wójtem. Chętniej/łatwiej go zachlasta, kiedy będzie słyszał, że Czesiek kradł zawsze i nadal kradnie, tylko nikt mu nie chce nic zrobić bo się zna z właściwymi ludźmi. Tymi, którzy jego samego kiedyś złapali i skazali, nawet jeśli na to zasłużył.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pn sty 14, 2019 9:57 am

Tymczasem impreza, na której zaatakowano p. Adamowicza W OGÓLE nie była zgłaszana jako impreza masowa.

Gdański finał WOŚP od lat nie był zgłaszany jako impreza masowa tylko jako "wykorzystanie drogi publicznej w sposób szczególny".
art. 65 ustawy "Prawo o ruchu drogowym".

Ponoć minęło 36 sekund od zamachu na p. Adamowicza do chwili ujęcia nożownika przez "ochronę". Przez ten czas napastnik tryumfował na scenie i mógł dźgać, kogo chciał.

No to teraz wyobraźmy sobie, jakby na scenę weszli z kałachami opaleni goście z Syrii, których Juras tak chętnie zapraszał na Bruda....
2019: 10.01 Made in Warsaw - Deep Purple 12.01 Nocny Kochanek ....

thorgal_30
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 10:45 am

No to teraz wyobraźmy sobie, jakby na scenę weszli z kałachami opaleni goście z Syrii, których Juras tak chętnie zapraszał na Bruda....
Nam niepotrzebni opaleni skoro krzywdzimy się sami ;-) Ciekawe czy zamachowiec miał koszuklę z "Żołnierzami WYklętymi" i znak PW na ramieniu...
A tak poważniej to bardziej niebezpieczni chyba będą Irańczycy, którym fika pisi rząd niż Ci opaleni zapraszani przez Jurka.. ale to tylko moja prywatna opinia.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Dzosef » pn sty 14, 2019 10:47 am

hektolitry szamba wylewane na Adamowicza (naprawdę, jeśli chodzi o zacięcie mediów prawicowych chyba tylko HGW spośród samorządowców mogła się z nim równać w ilości czasu który im poświęcano na obrzucane ich wszystkim) który to związki liczne z PO miał.
HGW firmowała oszustwa na grubą skale, akceptowala kuratorow 120-letnich osób, jej rodzina sama z tego korzystała, a na koniec wykorzystywala swoja pozycję by unikać posiedzen komisji i utrudnić postepowanie. Szczerze mowiac gdyby to jej coś takiego się przydało, to można byłoby to nazwac samosądem, a nie przestępstwem.

Nie wiem jak Adamowicz, ale czytałem o mocnych podejrzeniach przyjmowania korzysci za korzystne decyzje.
Nam niepotrzebni opaleni skoro krzywdzimy się sami
I dlatego u nas jeden koles dzga kogoś nożem bo ochrona była kiepska, a na zachodzie sa bombowe kobcerty Ariany Grande i wystrzalowa zabawa we Francji. Kwestia skali
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Pierre Dolinski » pn sty 14, 2019 11:10 am

Zbitka: "PO -> krzywda -> zemsta -> Adamowicz" to nie naginanie rzeczywistości. Dokładnie taki jej ogląd wykrzyczał ten sq...el ze sceny. Nie ma potrzeby zgadywać "co mu w duszy grało" - to zostało wykrzyczane przez niego samego. Jest to bardziej oczywiste niż reszta opisujących go przymiotnikowych zbitek odnoszących się do jego osobowości.

I bez jaj - ktokolwiek łudzi się, że media unikają manipulowania emocjami? Naprawdę ktoś wierzy, że powstrzymają się mając ku temu okazję? Wystarczy pooglądać okładki tygodników - nawet dzisiejszych. Wekslowanie tematu do oceny zachowania mediów czy też oburzanie się, że są takie jakie były zawsze i są dziś to kiepska figura i słabo oddaje rzeczywistość. Zwłaszcza tę kreowaną przez nie a opisaną przez Piwowarusa, której ani nie da się nie zauważyć, ani nie należy jej przemilczać.
A że ktoś ma szczególny dar odczytywania przesłania obrazka na podstawie miny osoby ze zdjęcia w kontekście konkretnej sytuacji .... cóż - osobista wrażliwość.

Adamowicz nie miał z gościem bezpośrednio NIC wspólnego. Ani żony, ani piwa, ani wspólnej budki. Ale ...
Ziutek łatwiej zachlasta nożem znanego Cześka, kiedy będzie zewsząd słyszał, że Czesiek był w ekipie, która wiedziała, że jego żona się puszcza od dawna, ale nic z tym nie zrobił. Że uchlał się, bo mu zdradziecko wciśnięto wódę, zamiast dać godną robotę, którą - dzięki dawnym układom i nie-wiadomo-czemu- miał i ma znany Czesiek będący w komitywie z panem i wójtem. Chętniej/łatwiej go zachlasta, kiedy będzie słyszał, że Czesiek kradł zawsze i nadal kradnie, tylko nikt mu nie chce nic zrobić bo się zna z właściwymi ludźmi. Tymi, którzy jego samego kiedyś złapali i skazali, nawet jeśli na to zasłużył.
Pinio. Czy kiedy Ryszard C., częstochowski taksówkarz, a w przeszłości funkcjonariusz SB, w 2010 roku zastrzelił Marka Rosiaka w biurze łódzkiego posła PiS a drugiego człowieka ranił nożem, krzycząc, że chce zabić Kaczyńskiego, to byłeś w gronie tych, którzy mocno krzyczeli, że to mord polityczny na skutek narastającej w mediach mowy nienawiści wobec zwolenników i członków PiS? Sprawa była wtedy oczywista.
Teraz nie jest. Tego gościa z wczoraj zamknęli w pierdlu za czasów rządów PO za przestępstwa kryminalne i powtarzam - to dobrze świadczy o organach ścigania z tamtego okresu.
Ten dar odczytywania przesłania w zamontowaniu przypadkowego obrazka z innej okazji w konteście sytuacji i tego co powiedział Duda, to zdolność do demaskowania oczywistych chwytów socjotechnicznych. Tak. Mam osobistą wrażliwość. Wyczuloną szczególnie na to, kiedy ktoś próbuje ze mnie robić idiotę. Nie wydaje mi się, żeby było to pożałowania i kpin godne.

To co gościowi w duszy grało zostało wykrzyczane przez niego. Natomiast interpretacja tych słów jest różna w zależności od wrażliwości i uczciwości interpretujących. Ty mógłbyś równie dobrze być piątym ewangelistą, dopisującym hurtem zagubione kartki opowieści biblijnych kreując rzeczywistość i pisząc podwaliny pod nową religię, bo masz bardzo bujną wyobraźnię. ;) Już zastanawiam się, co by było gdybyś żył w czasach Jezusa, lub aż boję się pomyśleć.... Mahometa i był jego osobistym skrybą ze zdolnościami do upiększania faktów. Ciekaw jestem jakie postulaty, prawa i tradycje wniosłyby do cywilizacji religie opisane przez Ciebie . Ciekaw jestem do której partii politycznej zapisałbyś np. Jezusa, choć on ponoć publicznie odżegnywał się od deklaracji.
Pewnie jako mocno zadeklarowany wróg chrześcijaństwa zapisałbyś go do PiS, który osobiście założyłbyś ze 2 tysiące lat wcześniej, tylko po to aby uwiarygodnić swoje opowieści w oczach tych, którzy czytaliby je 2 tysiące lat później.

Jak Ci się podoba moja hipoteza z ostatniego akapitu? Nie bardzo? No widzisz. Też mam bujną wyobraźnię. To nie oszczerstwo, to science fiction, które Ty też uprawiasz. Z góry przepraszam. Fantazja. Poniosło mnie.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pn sty 14, 2019 11:32 am

Nam niepotrzebni opaleni skoro krzywdzimy się sami ;-) Ciekawe czy zamachowiec miał koszuklę z "Żołnierzami WYklętymi" i znak PW na ramieniu...
A tak poważniej to bardziej niebezpieczni chyba będą Irańczycy, którym fika pisi rząd niż Ci opaleni zapraszani przez Jurka.. ale to tylko moja prywatna opinia.
Takie koszulki można kupić w każdym sklepie z koszulkami.

Irańskiego terroru nie należy się bać. Chyba, że "fałszywej flagi". Ale co do zasady, terror jest kontrolowany przez ich wrogów z dwóch, no trzech bo przecież jest jeszcze Arabia Saudyjska, wiadomych krajów. Natomiast nie słyszałem o zamachowcach inspirowanych przez Persję.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Vorgel » pn sty 14, 2019 11:37 am

Podziały jak były tak będą, bo ich źródło nie tkwi tak naprawdę w polityce i politykach. To jest jednak zupełnie poza kontekstem.

Co do ataku nożownika, nie sądzę iż był to człowiek nakręcony przez politykę. W grudniu wyszedł z więzienia po pięciu latach odsiadki i zapewne nie zaprzątał sobie głowy jakąś wojenką PO-PiS, może nawet nie miał o niej pojęcia. Kto i co miało go nakręcić? Sam się nakręcił, już najpewniej w więzieniu. Pewnie na dniach poznamy więcej szczegółów.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
pinio
-#invader
-#invader

Postautor: pinio » pn sty 14, 2019 12:22 pm

Przyznam, żem w kropce. Poza narzucającymi się refleksjami, że:
1. się kolega Pierre - nie wiedzieć czemu - zagotował (tudzież piany utoczył) i - w związku z tym
2. może powinien rady prezia nbp-u skierowanej do pewnego wicepremiera posłuchać oraz
3. kolejnego przykładu, że pewna grupa ludzi mająca przekonanie o moralnej wyższości szybko przechodzi od ad rem-u do ad personam-u;
- reszty - w skromności i małości własnej - jakoś nie chwytam i połączyć z tematem wymiany zdań nie potrafię... Jezus? Mahomet? ewangeliści? pis 2000 lat temu? - chybam niegodzien takiej głębi. Swoją drogą - szkoda, że do ekipy Thora albo innego Avengersa mnie nie wpisano. Choć tyle samo bym zrozumiał, to przynajmniej byłoby to na czasie w kontekście programu w kinach i obiegu popkultury. Bo tamci dwaj to już myszą trącą.

Offa religijnego nie chcę kręcić, bo za bardzo czyn świętej pamięci Onana zaczął by przypominać. Ale nie omieszkam się w takim temacie wypowiedzieć jeśli będzie ku temu powód lub okazja.

Też trudno mi przyjąć udział tego sq...la w politycznych zabawach. Ale: co wykrzyczał - to wykrzyczał. Dlaczego właśnie to i po co sobie - niełatwy dla każdego - problem własnej, prawdopodobnie dożywotniej przyszłości tak rozwiązał - pożyjemy i może się dowiemy.
Nawet jeśli nie zamierzał (co zakładam) - to zapodał spory ból głowy wośp-owi i równocześnie dał potężny kij ludziom niechętnym całej imprezie. 27 lat zabawy, a przecież od teraz kolejne finały - właśnie w kontekście trudnego tematu bezpieczeństwa - już nie będą takie same.
Doprawdy - jeśli gość zostanie uznany za niepoczytalnego ... strach się bać. No i wtedy jego przyszłość już niekoniecznie dożywotnio będzie zaplanowana.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pn sty 14, 2019 12:59 pm

Czy mogło go zainspirować? Owszem, mogło, nie twierdzę, że nie.
Jeśli jednak rzeczywiście taka "nienawiść" miałaby inspirować, to jak dla mnie z połowa, jak nie więcej, działaczy i polityków pisu powinna już dawno być zamordowana, bo skala nienawiści, gróźb wulgarnych i karalnych, z którymi się spotykam na co dzień, wymierzony w drugą stronę jest nieporównywalna imho. Możemy zacząć się licytować, chociaż to oczywiście niczego nie zmieni w temacie.
Rzeczywiście nie chce mi się licytować kto bardziej po drugiej stronie jeździ, ale napiszę tylko tyle – mam zdanie zupełnie odwrotne niż Twoje, fala szamba czy nawet nienawiści wylewanych z prawa na lewo jest większa niż z lewa na prawo. I głównym problemem jest też to kto tą falę tworzy. O ile w przypadku lewicy czy centrum można mówić głównie o anonimowych osobach (i Sikorskim z jego watahą) o tyle ze strony prawej mamy falę szamba wylewaną nie tylko przez zwykłych ludzi ale też w dużej mierze przez zaprzyjaźnione z obozem władzy media, działaczy, czy jakieś odpryski typu Młodzież Wszechpolska z którymi obecna władza jednak mocno flirtuje. I w tym jest główny problem. Bo to już nie jest opinia anonimowego Zenka który pisze, że kogoś należało by obić tylko mamy opinię polityka czy „dziennikarza” który swoimi słowami kształtuje postawy innych. To ta różnica.
Piwowarus. Naginasz rzeczywistość. Na razie wszystko wskazuje na to, że to brutalny kryminalista wściekły, że go przyskrzyniono i żądny zemsty, przy czym prawdopodobnie chorobliwy megaloman, bo chciał to zrobić w efektowny medialnie sposób, choć pewnie mógł się zemścić w sposób bardziej wyrafinowany, nie rzucając na siebie cienia podejrzenia. Tak się składa, że za czyny przeciwko mieniu i życiu złapali go za czasów PO, co akurat dobrze świadczy o pracy policji w tamtych czasach.

Nie do końca zgadzam się z nazwaniem go brutalnym kryminalistą bo to by sugerowało że to jakiś zdegenerowany gangus który nie cofnie się przed niczym itd. Napad na bank owszem brzmi groźnie, ale nie zapominajmy że to były napady na małe oddziały sprowadzajcie się do okienka kasowego. Dla mnie to po prostu świr który wpadał na coraz głupsze pomysły motywowany tym co widział dookoła. Była swego czasu fala takich napadów na małe placówki bankowe, podejrzał, pomyślał i postanowił skopiować. Jest teraz niesamowita fala szamba wylewana na PO, Sądy i Adamowicza? Jest. A na dodatek tak czy inaczej to ten wredny Sąd go skazał, tak usilnie łączony przez ostatni rok z tym wrednym PO. Zwróć uwagę na jedno, w tym swoim krótkim „manifeście” winą obarczał PO, a nie Sąd sam w sobie. Winna była PO. Nie musze chyba przypominać, że wg ogólnych przekazów sączących się z prawicowych mediów to PO odpowiada za wszelkie zła tego świata. A jako, że jest czubkiem to łyka takie sugestie jeszcze mocniej i postanowił działać

Chodzi mi głównie o to – nie traktujmy tego na zasadzie – to zwykła próba morderstwa przez zwykłego kryminalistę. To próba morderstwa dokonana przez świra którą coś sprowokowało. A sprowokowała ogólna narracja w mediach jątrząca i obrzucająca w sposób obrzydliwy opozycję od ostatnich 3 lat.
Jeśli Ziutek spod budki z piwem zachlasta nożem Cześka z sąsiedniej ulicy za to, że ten wydupczył mu żonę, kiedy on leżał nieprzytomny od alkoholu, to też zapiszesz Ziutka do PiS a Cześka do PO, żeby wykazać że to wszystko przez polityków partii politycznej z którą nie jest Ci mentalnie po drodze?
Ale naprawdę sądzisz, że te obie zbrodnie można jakoś w miarę łatwo porównać że sugerujesz takie porównanie? Oczywiście można uznać że zabójstwo to zabójstwo i tyle, ale chyba nikt nie ma wątpliwości czemu w sprawie z Gdańska okoliczności polityczne same się nasuwają a w sprawie 2 Cześków jakoś niebardzo.
I najważniejsze do czego chcę się odnieść, bo pijesz do mnie i próbujesz wyszydzić co napisałem. Problem z mediami był zawsze. Widać go po prostu szczególnie w takich dniach jak wczorajszy. Nie liczy się tragedia. Liczy się ciepły nius pasujący do koncepcji mocodawców. Tak w podły sposób steruje się masami ludzi, którzy nie potrafią sami myśleć. Tak działa się ludkom na podświadomość. To "za mało smutne" jak to określiłeś zdjęcie Dudy na pewno zostało zrobione w innym dniu i przy innej okazji, a teraz zostało wyrwane z właściwego kontekstu i dopasowane do artykułu, tak żeby od razu rzucił się w oczy tłumiony uśmiech prezydenta. Intencje redakcji są oczywiste.

Nie chodziło mi aż o wyszydzenie, z Ciebie czy Twojego tekstu, bo szczerze mówiąc w sensie ogólnym zgadzam się z tym co napisałeś, już od dawna widać że portale w zależności od opcji politycznej używają bardziej lub mniej korzystnych zdjęć osób ilustrujących artykuły. I owszem ma to jakiś podskórny wpływ na postrzeganie świata. Ale w sytuacji gdy mamy falę szamba które wylewa się wprost na przeciwników przez chociażby już legendarne paski na TVP Info, zwracanie głównej uwagi na fotografię ilustrującą artykuł jakby to było głównym grzechem mediów w nakręcaniu całej tej atmosfery jest dla mnie trochę niepojęte.
Dla totalnych napad na Pawła Adamowicza stał się okazją do ugrania paru spraw. PiS już ma swojego męczennika(zastrzelony w biurze poselskim PiS w Łodzi). Totalni bezczelnie chcą zrobić z Adamowicza swojego.
Kto tego nie widzi ten chyba ślepy.

Oczywiście, że sprawa będzie rozegrana politycznie, bo od samego początku sprawą polityczna jest. I to zarówno z powodu ofiary jak i słów napastnika. I choćby nie wiem jak się starać się tego nie uniknie. Tak samo jak przy okazji śmierci Pana Rosiaka J. Kaczyński już po niecałych 24h chciał składać wniosek o sejmową komisję śledczą. Na chwilę obecną mimo wszystko takiego szału ze strony władz opozycji jeszcze nie było i poza pojedynczymi głosami od polityków mimo wszystko przekaz u większości opozycji to „Módlmy się, dużo zdrowia i zakończmy tę nienawiść”.
A to, że zwykli ludzie po prostu widzą, że sprawa szamba które się wylewa od polityków i mediów, z wczorajszymi zajściami jest ściśle powiązana, powoduje że piszą tak jak ja teraz, że obecny obóz rządzący nieco zagalopował się w tej swojej medialnej bezkompromisowej i do tej pory niespotykanej wojnie z opozycją i gówno w końcu wybiło.
No ale serio, już nie można się powstrzymać i zawsze trzeba gdzieś sprawę tych uchodźców wcisnąć? Miej że litość.
Już pomijam fakt, że sprawa opalonych ludzi z karabinami to absolutnie nie jest sprawa dla zwykłej ochrony tylko dla służb specjalnych i wplatanie czegoś takiego w ten wątek jest nie na miejscu i po prostu nie w temacie.
Irańskiego terroru nie należy się bać. Chyba, że "fałszywej flagi". Ale co do zasady, terror jest kontrolowany przez ich wrogów z dwóch, no trzech bo przecież jest jeszcze Arabia Saudyjska, wiadomych krajów. Natomiast nie słyszałem o zamachowcach inspirowanych przez Persję.
Iran dość otwarcie wspiera pieniędzmi i sprzętem Hezbollah, czy różne bojówki w Iraku i Jemenie wiec też już nie piszmy że są tacy święci ;) Ale fakt faktem Persowie jako naród są bardzo w porządku, tylko ichniejsza władza psuje ten obraz.
Pinio. Czy kiedy Ryszard C., częstochowski taksówkarz, a w przeszłości funkcjonariusz SB, w 2010 roku zastrzelił Marka Rosiaka w biurze łódzkiego posła PiS a drugiego człowieka ranił nożem, krzycząc, że chce zabić Kaczyńskiego, to byłeś w gronie tych, którzy mocno krzyczeli, że to mord polityczny na skutek narastającej w mediach mowy nienawiści wobec zwolenników i członków PiS? Sprawa była wtedy oczywista.
Teraz nie jest. Tego gościa z wczoraj zamknęli w pierdlu za czasów rządów PO za przestępstwa kryminalne i powtarzam - to dobrze świadczy o organach ścigania z tamtego okresu.

W przypadku Łodzi sprawa była o tyle dziwna, że Cyba chciał najpierw zabić Leszka Millera, ale mu się odwidziało i przestawił się na Kaczyńskiego. No i tak dla porządku nie funkcjonariusz SB tylko cinkciarz który strzelał z ucha. Tak czy inaczej czub tak samo jak tu.

I zgadzam się, sam na ten pomysł nie wpadł i też zapewne wojna PiS-PO go do tego zainspirowała. Tylko porównajmy mimo wszystko skalę nagonki na PiS wtedy, a na PO teraz. I metody którymi się obie strony posługiwały. Owszem, śmiano się z Kaczyńskiego, że Irasiad, że Borubar itd. Nie przeczę. Ale nie było tak jak teraz ogólnego przekazu „Totalna opozycja, świnie oderwane z koryta, te k*rwy z PO winne wszelkim grzechom świata, POparpańcy, lewactwo itd” Nie było tekstów polityków czy mediów sugerujących wprost rozwiązania siłowe. A teraz mamy coś takiego na porządku dziennym. Najlepszy dzisiejszy przykład 2 okładek głównych tygodników prawicowych, na jednej rewolwer, na drugiej karabin maszynowy. Niepojęta brutalizacja. A wszystko robione tylko po to by połechtać swój elektorat. I nie myśli jeden z drugim, że 99% ludzi w miarę się ogarnia, ale jest 1% czubów którzy mogą zacząć brać takie rzeczy na serio. I mamy efekty takie jakie mamy, w końcu komuś z tego 1% przegrzały się styki i uległ temu ogólnemu nurtowi nieporównywalnego z niczym wcześniej jadu lejącego się z TV i prasy i wprowadził to w życie. Człowiek pewnie umrze, na dodatek skalano piękną i radosna ideę jaka była WOŚP. I nikt z rządzących nie będzie miał refleksji że przesadził, ważne żeby słupki się zgadzały i lewaków bolała dupa.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pn sty 14, 2019 1:14 pm

Rzeczywiście nie chce mi się licytować kto bardziej po drugiej stronie jeździ, ale napiszę tylko tyle – mam zdanie zupełnie odwrotne niż Twoje, fala szamba czy nawet nienawiści wylewanych z prawa na lewo jest większa niż z lewa na prawo. I głównym problemem jest też to kto tą falę tworzy. O ile w przypadku lewicy czy centrum można mówić głównie o anonimowych osobach (i Sikorskim z jego watahą) o tyle ze strony prawej mamy falę szamba wylewaną nie tylko przez zwykłych ludzi ale też w dużej mierze przez zaprzyjaźnione z obozem władzy media, działaczy, czy jakieś odpryski typu Młodzież Wszechpolska z którymi obecna władza jednak mocno flirtuje. I w tym jest główny problem. Bo to już nie jest opinia anonimowego Zenka który pisze, że kogoś należało by obić tylko mamy opinię polityka czy „dziennikarza” który swoimi słowami kształtuje postawy innych. To ta różnica.
Nie wiem, skąd bierzesz te założenia, ale wejdź sobie na dowolną stronę KODziarzy, jakichś przygłupów od Mazguły itp itd i bez trudu znajdziesz tam nie tylko złorzeczenia ale i życzenia śmierci. Tego się nie da porównać do "drugiej strony", do Pawłowiczówny, plastelinek, nawet Matki Kurka.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Pierre Dolinski » pn sty 14, 2019 1:27 pm

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pn sty 14, 2019 1:34 pm

Czyli się jednak licytujemy? ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wPolityce oczywiscie zawsze niewinne
Obrazek
To ostatnie to oczywisćie Młodzież Wszechpolska

I możemy się przerzuczać takimi screenami przez 15 kolejnych stron.
Tylko jak pisałem, problemem nie jest to że jakiś Zenek napisze "walić lewaków" bo idioci są wszędzie. Po śmierci Szczypińskiej też w internecie było pełno debilnych komentarzy. Problem jest wtedy gdy nie są to Zenki tylko spora część mediów czy polityków jednej opcji mówi "walić lewaków". A teraz wszyscy z obozu rzadzacego niewinni, jednym chórem apelują o zakończenie walki.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#long distance runner
-#long distance runner

Re: Polityka

Postautor: Pierre Dolinski » pn sty 14, 2019 1:49 pm

Mógłbym prócz tego linka wkleić tyle gówna, które popłynęło od wierchuszki PO, SLD i innych, oraz ich wyznawców, że zabrakłoby stron w skrypcie forum.
Ograniczyłem się do jednej wypowiedzi R. Sikorskiego z czasów początku zaostrzenia walki politycznej.
Teraz chodzi o to, że czas to skończyć, bo politycy dają sobie w przenośni po gębie w sejmie, a potem idą razem do jednej knajpy i jest to fakt i że wygadują jedno a zawierają pod stołem różne zgniłe kompromisy, to fakt drugi. Kruk krukowi oka nie wykole. Przez całe 25 lat domniemanej wolności tylko Aleksandra Jakubowska i Mariusz Kamiński zostali skazani.
Zwyczajny ciemny lud idzie po bandzie i nie kończy się na obelgach i oskarżeniach.
Już w swoim własnym środowisku musiałem odsunąć się od niektórych znajomych ze względu na dość wysoki poziom agresji w ich zachowaniach z powodu różnic w przekonaniach politycznych.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Vorgel » pn sty 14, 2019 2:28 pm

PiS i PO to tylko symbole określonych postaw światopoglądowych. W rzeczywistości posłowie przechodzą z jednej partii do drugiej i potrafią ze sobą normalnie rozmawiać (poza kamerami). W zależności kto jaki światopogląd przyjmuje, uważa, iż hejt jest większy z drugiej strony. Najśmieszniejsze natomiast jest to, że ludzie nakręcają się nie dla swojej sprawy tylko dla sprawy partii politycznej, z którą utożsamiają wartości jakich nawet te partie nie wyznają. Ostatecznie PiS to żadna prawica, a PO to żadni liberałowie.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Vorgel » pn sty 14, 2019 2:44 pm

No i niestety, prezydent Gdańska zmarł [*]
Invader napisał:

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pn sty 14, 2019 2:56 pm

Po śmierci Szczypińskiej też w internecie było pełno debilnych komentarzy.
Miło, że to zauważyłeś.

Ale proporcje są jak na naszym forum: skasowaliście moje wpisy dotyczące tego, że "aborcja jest złem", "homoseksualizm jest złem" i jeden z moderatorów napisał, że każdy może mieć na ten temat różne zdanie, a pełne nienawiści i pogardy wypowiedzi niejakiego Pinia, obrażające chrześcijan nie zostały ruszone.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pn sty 14, 2019 3:23 pm

Ale proporcje są jak na naszym forum: skasowaliście moje wpisy dotyczące tego, że "aborcja jest złem", "homoseksualizm jest złem" i jeden z moderatorów napisał, że każdy może mieć na ten temat różne zdanie, a pełne nienawiści i pogardy wypowiedzi niejakiego Pinia, obrażające chrześcijan nie zostały ruszone.
Ustalmy może jedno. Każde z nas żyje w swojej bańce informacyjnej i ogladamy zupełnie inny świat. Jeśli czytam tutaj Twoje zdanie które sugeruje, że politycy, media i wyznawcy związani z szeroko pojętą opozycją obrażają obóz rządzący bardziej niż politycy, media i wyznawcy obozu rządzącego obrażają opozycję to mam wrażenie że żyję w jakiejś równoległej rzeczywistości która jest dokładną odwrotnością Twojej. W sprawie wyznawców jestem nawet w stanie się zgodzić, obie strony są siebie warte. Ale politycy i media? Zupełnie inny poziom. Naprawdę z ręką na sercu możecie przyznać, że obecny poziom TVP i pojazdy po opozycji jest tym samym czym była TVP czy no dodajmy już nawet TVN 5 czy 8 lat temu, albo w wypadku TVN nadal? No po prostu nie. Ja w swoim wszechświecie od 3 lat widzę jazdę bez trzymanki, gdzie już nawet moja babcia, truu wojowniczka o. Rydzyka powiedziała, że TVP nie da się po prostu już oglądać.

To o czym pisze od poczatku, że to jest główną różnicą i to jest głównym moim zarzutem w całej tej sprawie i napiszę po raz 5 już chyba.

Awatar użytkownika
pinio
-#invader
-#invader

Postautor: pinio » pn sty 14, 2019 3:39 pm

Po śmierci Szczypińskiej też w internecie było pełno debilnych komentarzy.
Miło, że to zauważyłeś.

Trudno o lepszą autoprezntację
PS. proponuję oszczędzać palec i pisać "pinio". Gdybym chciał - nazwałbym się "Pinio"

thorgal_30
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: thorgal_30 » pn sty 14, 2019 3:41 pm

Dokładnie.. nawet nie ma mowy o "symetryzmie", tylko że KOD, Ob RP, PO, N etc. są jeszcze gorsi. Proste równanie wymień 5ciu POLITYKÓW najwyższego szczebla ze strony opozycyjnej którzy posługują się mową nienawiści i wymień pięciu topowych polityków ze strony rządzącej. Tylko tyle i aż tyle..... a czubków podatnych na propagandę Kurwizji będzie tylko przybywać....
The Number Of The .....

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”