10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: panzerschreck » pn cze 13, 2011 7:24 pm

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: voivod » pn cze 13, 2011 8:49 pm

Ja w ogole z przerazeniem patrze jak utwory z pierwszych dwoch plyt mozna oceniac jako slabe. KAŻDY kawalek z TFF jest od nich o 3 klasy gorszy.

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Iron Soldier » pn cze 13, 2011 9:10 pm

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Niektórzy czają - przykład ja, Drifter jest jednym z moich ulubionych kawałków IM w ogóle natomiast nie trawie Innocent Exile.

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: panzerschreck » pn cze 13, 2011 9:18 pm

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Niektórzy czają - przykład ja, Drifter jest jednym z moich ulubionych kawałków IM w ogóle natomiast nie trawie Innocent Exile.
Co niestety nie stawia Cię w dobrym świetle, bo Innocent Exile również jest znakomity ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: PanPrezes » pn cze 13, 2011 9:19 pm

kawałek napisany na kolanie, który udał się tak bardzo, że trafił na singla...

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: voivod » pn cze 13, 2011 9:22 pm

No widzisz, kiedys na kolanie pisali doskonale utwory, a dzisiaj dlubiac 4 lata maja z tym problem.

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: panzerschreck » pn cze 13, 2011 9:29 pm

kawałek napisany na kolanie, który udał się tak bardzo, że trafił na singla...
Wypisz wymaluj "Paranoid" Black Sabbath ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: PanPrezes » pn cze 13, 2011 9:37 pm

albo Smoke, Layla i jeszcze pewnie masa cholerstwa

Co do słabszych utworów dziewicy, to jak dla mnie pojawiały się tylko w latach 90-tych, a należą do nich oczywiście niesławny Angel, Don't look to the eys..., Apparition, Mother Russia ale największym koszmarkiem jest bez wątpienia Unbeliever ;-)
W latach osiemdziesiątych zdarzyło się klika kwiatuszków w refrenach chociażby w Invaders lub Back to the village, ale jako całość te kawałki się jeszcze jakoś nawet bronią, bo są zajebiste od strony instrumentalnej.

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Iron Soldier » pn cze 13, 2011 9:38 pm

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Niektórzy czają - przykład ja, Drifter jest jednym z moich ulubionych kawałków IM w ogóle natomiast nie trawie Innocent Exile.
Co niestety nie stawia Cię w dobrym świetle, bo Innocent Exile również jest znakomity ;)
Możliwe, że przekonam sie do niego z czasem, bo Killers płytkę doceniam i z każdym przesłuchaniem moja opinia o niej pozytywnie rośnie.
No widzisz, kiedys na kolanie pisali doskonale utwory, a dzisiaj dlubiac 4 lata maja z tym problem.
Popieram w 100% te słowa. Dzisiaj się z utworami bawią niemożliwie i nie raz wychodzi efekt odwrotny do zamierzonego, a dawniej coś powstało zupełnie przypadkowy i jak w przypadku Paranoid z przymusu i wychodzi hit i klasyk.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: PanPrezes » pn cze 13, 2011 9:44 pm

Dla mnie taki Paranoid to nic rewelacyjnego, mają dużo lepsze utwory nie koniecznie tak chwytliwe, jak chociażby cały Master of Reality.

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Iron Soldier » pn cze 13, 2011 9:49 pm

Z założenia nie miało być to nic rewelacyjnego (ot, zwykły wypełniacz) a jednak chyba każdy słuchacz metalu kojarzy ten utwór. Niemniej jednak Master of Reality to jak dla mnie najlepsza płyta BS nagrana z panem Osbourne'm :D

Awatar użytkownika
daveaVu
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 84
Rejestracja: pn cze 13, 2011 8:30 pm

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: daveaVu » wt cze 14, 2011 9:16 am

Zgadzam się z tym co PanPrezes napisał, lata 80 to genialne płyty z drobnymi potknięciami natomiast całe 90 to słabość z paromia hitami, na BNW jakoś wyszłi z dołka.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: krusejder » wt cze 14, 2011 9:22 am

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Drifter w wersji live wyciągniętej do granic mozliwości jest niestrawny
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt cze 14, 2011 9:48 am

Taka jest prawda,ze kazdy ich utwór grany na zywo sprawia emocje i brzmi swietnie a tym lepiej im mniej jest grany, ja to wolabym uslyszec live cokolwiek niz np.Fear of the Dark czy Wicker Man które mnie nie kreca, bo sa totalnie przegrane, podobnie Run to the Hills ale np.Trooper i Number czy przede wszystkim Hallowed Be thy Name nie,to sa jednak mega-klasyki tej kapeli

IM to przede wszystkim koncerty,najlepiej zagraniczne,Budapeszt 2010 i BErlin 2011 chyba mialy najlepszy klimat ,a bootleg z Paryza 2008 zrobil na mnie ogromne wrazenie

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: voivod » wt cze 14, 2011 11:05 am

Tak patrzę i z przerażeniem obserwuję ile ludzi wymienia Driftera w gronie najgorszych. To pokazuje jak bardzo młodzież nie czai początków IM- to jest absolutnie doskonały utwór ;)
Niektórzy czają - przykład ja, Drifter jest jednym z moich ulubionych kawałków IM w ogóle natomiast nie trawie Innocent Exile.
Co niestety nie stawia Cię w dobrym świetle, bo Innocent Exile również jest znakomity ;)
Przejrzalem temat "Oceny albumow..." i niestety nota wystawiona No Prayer for Dying, rowniez kolege stawia w zlym swietle ;) a przeciez ze wszystkich pozniejszych plyt IM ten jest wlasnie najblizszy bezposredniej rockowej formule wczesnych nagran. Z tym The Number Of The Beast tez dziwna sprawa... ;)

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Iron Soldier » wt cze 14, 2011 1:58 pm

No Prayer jest jedną z bardziej melodyjnych płyt IM przez co jest łatwo przyswajalna, co nie znaczy że gorsza.

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1175
Rejestracja: sob cze 26, 2010 10:55 am
Skąd: Nowe Skalmierzyce

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: IronCezarek » wt cze 14, 2011 2:03 pm

Ja uwielbiam No Prayera, jest w moim TOP 5 płyta mejden.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3421
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Emilio » wt cze 14, 2011 2:06 pm

no prayer jest nieco zbyt wtórny, zabrakło na tej płycie dobrych pomysłów. Sa kawałki, które ratują tą płyte, ale jak dla mnie to jednak obok Virtuala najgorszy album Maiden, choc mimo wszystko Virtuala dzieki Clansmanowi cenie chyba nieco bardziej ;-)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: PanPrezes » wt cze 14, 2011 2:08 pm

Dajcie se spokój No Prayer to owszem fajna hardrockowa płyta z paroma perłami, ale porównywanie tego do wcześniejszych lub późniejszych dokonań zespołu jest po prostu groteskowe (no chyba, że do Virtuala, który nie jest jakoś drastycznie lepszy ;-) )

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: 10 najmniej lubianych utworów Iron Maiden

Postautor: Iron Soldier » wt cze 14, 2011 2:12 pm

no prayer jest nieco zbyt wtórny, zabrakło na tej płycie dobrych pomysłów. Sa kawałki, które ratują tą płyte, ale jak dla mnie to jednak obok Virtuala najgorszy album Maiden, choc mimo wszystko Virtuala dzieki Clansmanowi cenie chyba nieco bardziej ;-)
Powiedzmy sobie każda płyta Maiden ma jakiś jeden kawałek lub kilka które ratują lub wywyższają.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość