DLaczego tak jest?

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

DLaczego tak jest?

Postautor: ZłapanyWCzasie » pt cze 24, 2011 12:28 pm

Dlaczego za przeklinie dostaje sie warny ?Przeciez normalny czlowiek uzywa pewnych slow dla podkreslenia zdania,a takie warnowanie za przeklenstwa to jakies myslenie robota, trzymanie sie regulaminu czy co? ja rozumiem lzenie drugiego czlowieka tak,ale zwykle przeklinanie, sa momenty w zyciu kazdego kiedy trzeba poprostu ,nie swiadczy to o zubozeniu jezyka bynajmiej tylko o np. przekazaniu czegos

to jest forum fanów heavy-metalu czy francuskich baletnic?

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: Szajba » pt cze 24, 2011 12:36 pm

francuski burdel
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: Piwowarus » pt cze 24, 2011 12:54 pm

Warny za przeklinanie to raczej nie nowość, wiec nie wiem skąd to zaskoczenie.

A i moim prywatnym zdaniem praktycznie wszystko da się opisać bez użycia bluzgów. Są wyjątki kiedy to w grę wchodzą jakieś mocno skrajne emocje. Ale one znowu tak często się nie pojawiają.

Awatar użytkownika
erni13
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 640
Rejestracja: czw gru 16, 2010 3:55 pm
Skąd: Erftstadt (D)

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: erni13 » pt cze 24, 2011 12:55 pm

Jedno przekleństwo w wypowiedzi nie zaszkodzi. Rozumiem, gdy ktoś bluzga jak najęty, ale kurna w mocniejszym wydaniu, to nie jest koniec świata. Niestety wątpię byśmy mogli coś zrobić. Tak zdecydował admin, tak jest.

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: yankes » pt cze 24, 2011 1:07 pm

Była już o tym dyskusja,ale z racji tego, że jest wielu nowych użytkowników, którzy zapewne jej nie czytali ,to kilka słów o tym teraz.

Cały wywód Złapanego w Czasie jest, jak często w jego przypadku tylko idealizowaniem i uogólnianiem. Po pierwsze, nie ma automatyzmu na zasadzie "jakakolwiek bluzga - od razu warn" Przede wszystkim wynika to z faktu, że żaden z nas ( czytaj. moderatorzy) nie ma tyle czasu i ochoty, żeby czytać wszystko, co jest na forum, więc nie wszystko wychwytujemy. Poza tym, nierzadko przymykamy oko na pojedynczą bluzge, za co nas oskarżano o faworyzowanie jednych i czepianie się innych. Tu dochodzimy do sedna sprawy. Sam rzucam mięsem, ale zazwyczaj jest to impulsywna reakcja. Pisanie postów już do takich nie należy, bo jednak trzeba trochę pomyśleć co się piszę i wstukać to jeszcze ;-). To raz, dwa - sorry, ale argument, że "trzeba coś przekazać", może jest i trafny, ale zanim regulamin został wprowadzony, notorycznie zdarzały się "recenzje" płyt czy koncertów: " dobra/y w chuj", "było wyjebanie" itd. Na siłę ktoś się może uprzeć, że jest w tym jakiś przekaz i inaczej tego nie można określić, ale chyba nie o to nam chodzi... Były postulaty, żeby karać warnem tylko tego typu wypowiedzi, jak zacytowane powyżej, ale również mija się to z celem, ponieważ znając niektórych użytkowników forum, którzy lubują się w dyskusjach z administracją, zaraz mielibyśmy zalew skarg "dlaczego ja dostałem, a on nie". Dlatego rozwiązanie jest proste - jest całkowity zakaz przeklinania, który i tak nie jest w moim odczuciu jakimś wielkim problemem.

Argument, że to forum metalowe, więc można przeklinać skwituje tak :facepalm:
Ostatnio zmieniony pt cze 24, 2011 1:58 pm przez yankes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: ttomasz » pt cze 24, 2011 1:23 pm

Dlatego rozwiązanie jest proste - jest całkowity zakaz przeklinania, który i tak nie jest w moim odczuciu jakimś wielkim problemem.
I tego powinniśmy się trzymać :cool:
Złapany
Nie tęsknię za Twoimi wypowiedziami typu "Coming Home jest chujowe" ;-)

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: ZłapanyWCzasie » pt cze 24, 2011 1:32 pm

tymbardziej ze nie jest

ja czesto przeklinam, czesto humorystycznie tworzac jakies absurdalne kontstrukcje,nikogo nie obrazam,czasem bez bluzgów mozna kogos mocno obrazic,urazic, ja i wielu userów tego tutaj doswadczylem, ironia nieraz bardziej boli niz najmocniejsze bluzgi

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: MetallicaTruFan^^ » pt cze 24, 2011 1:35 pm

Ale chociaż pozwólcie w jednym zdaniu zamieścić słowa "Slayer i "ku**a" ;)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: krusejder » pt cze 24, 2011 1:35 pm

Zajebiście, że tępimy tu bluzgi. Spróbujmy jeszcze nie przeklinać poza forum i będzie git.

Nb. przeklinanie publiczne to polska specyfika. Nigdzie w krajach sąsiedzkich nie słyszałem tak dużo zupełnie nieuzasadnionych przekleństw, jak słyszę w Polsce.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: Szajba » pt cze 24, 2011 1:40 pm

zacznijmy od tego, że przekleństwo przekleństwu nie równe. Co jest złego, podczas np opisywania płyty w 6-7 zdaniach, w użyciu słów "zajebista pyta/do dupy płyta" etc? nic. Zresztą jak znam obecną administrację(bo bywam tu niezmiernie rzadko) to za takie rzeczy się nie czepiają. Albo sytuacja którą Kro miał 5 lat temu, przed koncertem DiAnno, że go nie wspuścili. Jakby ktoś miał taką sytuacje (Szczególnie, że wtedy na tym koncercie była chyba połowa ówczesnego FC ) i rzucił "NO KURWA JEBANA MAĆ" to raczej też by się nie przyczepili, bo to są KURDE emocje, których czasem nei da się kontrolować (a ja akurat wiem coś o tym dość dobrze ;) ). Ale tworzenie "absurdalnych konstrukcji" z użyciem wulgaryzmów, jest używaniem ich "na sucho" z premedytacją. I to jest co innego. Mam gdzieś to forum już od dawna, więc ew. zarzucanie mi "wchodzenia do dupy" administracji sobie darujcie
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: ZłapanyWCzasie » pt cze 24, 2011 1:43 pm

Wiesz,to tez kwestia nerwów,jak np.nie przeklinac gdy ktos notorycznie oszukuje Cie w sytuacjach oficjalnych ,albo gdy spotykamy sie z chamstwem ,ze slynnym odmienianiem w rodzaju "na co czeka'", "co kupi", ja sam staram sie hamowac ale nie jest to proste

chamsto rodzi chamstwo,tytmbardziej ze wg.mnie jest kolosalna róznica miedzy obrazaniem a przeklinaniem na sytuacje, czesto w pozytywnym wydzwieku, obrazic kogos mozna zawsze, zdolowac, sprowadzic do parteru, upokorzyc,to jest wg.mnie karalne i tego nie toleruje,natomiast co do bluzgów,powtarzam zalezy od sytuacji

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: PanPrezes » pt cze 24, 2011 2:10 pm

Ja klnę jak szewc, ale na forum nie jest to chyba jakoś bardzo potrzebne, no chyba że w pewnych przypadkach, bo nie da się ukryć, że sam wyraz "Slayer" brzmi bardzo płytko i bez odpowiedniego wyrazu jeśli w jego pobliżu nie znajdzie się żadna kurwa.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: ttomasz » pt cze 24, 2011 2:13 pm

Może po prostu starajmy się nie przeklinać?
Z tego co zauważyłem nikt nie wlepia warna za jedno kurwa itp, a nadmiar nie jest wskazany. Szczególnie, gdy przypominam sobie niektóre Twoje wypowiedzi Złapany...rozumiem, że emocje, ale nad tym da się chyba panować?

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: MetallicaTruFan^^ » pt cze 24, 2011 4:03 pm

Z tego co zauważyłem nikt nie wlepia warna za jedno kurwa itp
warnings.php?mode=detail&userid=4876

I jeszcze "Slayer" ;)

Może zróbmy temat w którym będzie można przeklinać, i będzie git.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: Dziku » pt cze 24, 2011 4:39 pm


mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: mimski » pt cze 24, 2011 8:05 pm

Dlaczego za przeklinie dostaje sie warny ?
Dlatego, że tak mówi regulamin. Jak cię policja za przechodzenie na czerwonym zatrzyma i wręczy mandat, to też będziesz pisał do kancelarii sejmu dlaczego dostaje się mandaty. Regulaimn jest jasny. Przestrzegasz go jest git. Nie przestrzegasz są upomnienia.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Deleted User 804

Re: DLaczego tak jest?

Postautor: Deleted User 804 » sob cze 25, 2011 11:08 am

Dziwi mnie ponowne poruszenie tematu zwłaszcza jeśli nie ma się nic nowego do dodania(i po co w ogóle otwierać kolejny temat o tym samym).

Zakaz przeklinania zostaje. Każdy kto go złamie musi się liczyć z tym że może to dla niego zakończyć się warnem.

Temat zamknięty. Gdyby ktoś miał jakieś olśnienie w kwestii wulgaryzmów zapraszam na pw.


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość