SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden

Nowa koncertówka od Iron Maiden!

„The Book of Souls: LIVE Chapter” to tytuł najnowszego albumu koncertowego formacji, przeznaczonego do wydania na 17 listopada 2017 roku.


Na program dwóch płyt CD składa się 15 kompozycji zarejestrowanych podczas koncertów 2016/17. Repertuar wydawnictwa prezentuje się następująco:
1.If Eternity Should Fail – Sydney, Australia
2.Speed Of Light – Cape Town, RPA
3.Wrathchild – Dublin, Irlandia
4.Children Of The Damned – Montreal, Kanada
5.Death Or Glory – Wrocław, Polska
6.The Red And The Black – Tokyo, Japonia
7.The Trooper – San Salvador, El Salvador
8.Powerslave – Trieste, Włochy
9.The Great Unknown – Newcastle, UK
10.The Book Of Souls – Donington, UK
11.Fear Of The Dark – Fortaleza, Brazylia
12.Iron Maiden – Buenos Aires, Argentyna
13.Number Of The Beast – Wacken
14.Blood Brothers – Donington, UK
15.Wasted Years – Rio De Janeiro, Brazylia

Dostaliśmy zatem 15 kompozycji, zarejestrowanych zarówno w arenach sportowych jak i przed ogromnymi audytoriami zgromadzonymi na stadionach i gigantycznych festiwalach, których headlinerami byli Iron Maiden podczas przypadającej na lata 2016/2017 trasy koncertowej. Za brzmienie tym razem odpowiadali Steve Harris i Tony Newton i to z bardzo dobrym skutkiem. Można było mieć wątpliwości, czy po faux pass Harris’a z 1993 roku szef formacji sprawdzi się w roli współproducenta, jednak wzmocniony o wprawne ucho i profesjonalną asystę Newton’a, tym razem wyszedł z próby ognia zwycięsko. Już promujący całość koncertowy teledysk do „Speed Of Light” (nagrany w Cape Town, RPA) nie pozostawia nawet cienia wątpliwości, iż pod względem zarówno audialnym jak i wizualnym otrzymujemy produkt wysokiej jakości.

Nie da się ukryć, iż fani od ponad 4 lat oczekiwali albumu koncertowego, podsumowującego niezwykle spektakularną trasę. Pierwsze skojarzenia biegną ku „FLIGHT 666” (2009), podobnie jak przed ośmioma laty i tym razem dostaniemy koncertową kompilację nagrań zarejestrowanych w toku tej samej trasy na kilku kontynentach (w przypadku „The Book Of Souls: LIVE Chapter” – sześciu!) oraz w różnych państwach (sporą reprezentację ma Stary Kontynent) oraz w wybranych miastach. Niezmiennymi pozostają set – lista (zachowano wersję z 2017 roku) i forma wykonawcza kapeli. Na dodatek S. Harris zadbał o trafny dobór wersji finalnych poszczególnych kompozycji, pochodzących z takich miejsc jak np. RPA, Polska, El Salvador, Kanada – czyli prawdziwe perełki. Tym razem nie zabrakło polskiego akcentu w programie płyty. „Death Or Glory” zarejestrowany we Wrocławiu sprawia, iż polscy fani mogą cieszyć się z owej wisienki na torcie.
Zupełnie darmowo wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak grupa w latach 2016/17 prezentowała się w kolejnych krajach i miastach ‘na żywo’. Podwójnemu wydawnictwu towarzyszy film, który udostępniono w ramach darmowego streamingu oraz jako Free Digital Download. Swoją drogą, to bardzo miły gest ze strony muzyków i wydawcy (Warner / BMG) jak i zabieg stricte promocyjny. Wypada żałować, iż zespół wzorem Rammstein, nie pokusił się na publikację wydawnictwa w wersji zbiorczej: 2CD + DVD. Za album koncertowy trzeba będzie już zapłacić, np. za limitowaną, audiofilską wersję winylową 3 LP 180 gram, podwójny booklet (analogiczne rozwiązanie jak „The Book Of Souls” (2015) – do mniej wymagających nabywców adresowano standardowy 2CD i Digital Download dostępny również odpłatnie.

LINK

dodano: 2017-09-25 11:49:54 przez: Faust

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2013