SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden

MAIDEN JAPAN

Kolejna koncertowa EP'ka w dorobku Iron Maiden: "Maiden Japan" (w Japonii wydana pod nazwą Heavy Metal Army). Nagrana podczas trasy "World Killer Tour" w Japonii w 1981 r. Pomimo dobrej "kondycji" zespołu podczas tego koncertu, płyta ta nie jest zbyt wysoko ceniona wśród fanów. Na wydaniu południowo-amerykańskim tej EP'ki znajdziemy inną okładkę - Eddie trzymający głowę Paul'a Di'Anno. Najwyraźniej jest to aluzja do tego, iż album ten był ostatnim, na którym udzielał się ten wokalista (wkrótce został zastąpiony przez Bruce'a Dickinson'a).

"Running Free" - tekst jest trochę w stylu "punkowym" i hard rockowym i nie przypomina późniejszych mega dzieł ale refren i prosty rytm zawsze sprawdza się na koncertach.

"Remember Tomorrow" - jest to wolny utwór z niesamowicie potężnym dynamicznym "środkiem". Utwór jest o dziadku Paul'a i choć nie można tego bezpośrednio zrozumieć z tekstu to robiąc "poprawkę" na literacką fantazję, wierzymy mu.

"Killers" - Mamy tu opis morderstwa z punktu widzenia samego zabójcy (pomysł później wykorzystany np. przy The Assassin) Adrenalina "skacze" i zaraz wszystko się zacznie. Mordercę motywuje nie tylko chęć "krwi" ale i głosy w jego głowie - tak jak przy "Murders In The Rue Morgue" :

"A voice inside me compelling to satisfy me "

"Innocent Exile" - "Innocent Exile" - utwór jest jakby kontynuacją "Murders In The Rue Morgue". Znowu niesłusznie oskarżony o morderstwo uciekinier. Tym razem jest już jednak w sytuacji bez wyjścia, pętla się zaciska:

"I'm running away, no where to go I'm lost and tired and I just don't know."

"Wrathchild" - Utwór bonusowy, który znalazł się tylko na wydaniu amerykańskim. Tekst opowiada o desperacji gościa, który szuka swojego nieznanego ojca. Jego zamiary chyba nie są pokojowe:

"I was born into a scene of angriness and greed, and dominance and persecution"

MaYeR

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2013