SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden

Live!! + One (EP)

ive + One jest pierwszą oficjalną płytą zawierającą koncertowe utwory Iron Maiden. Pierwotnie EP'ka ta była wydana tylko w Japonii. Dopiero w 1984 r. została zremasterowana i ponownie wydana w Grecji, z dodatkowymi bonusowymi utworami.

Wydanie 1980r.

"Sanctuary" (live) - nagrany 4 lipca 1980r w londyńskim klubie Marquee. Jest to jedna z lepszych koncertowych wersji tego kawałka. Oprócz tej EP'ki nigdzie indziej nie był wydany.

"Phantom Of The Opera" (live) - utwór także z 4 lipca 1980r z Marquee. Ta wersja była też umieszczona na singlu "Women In Uniform".

"Drifter" (live) - kolejny kawałek z 4 lipca 1980r. z Marquee. Całość brzmi bardzo podobnie do "Drifter'a" z singla "Sanctuary" jednak nie jest to ta sama wersja.

"Women In Uniform" - oryginalnie nagrany przez Australijski zespół "Skyhooks" w 1979r. Niestety utwór ten należy do jednych ze słabszych w dorobku Iron Maiden. Został nagrany i wydany pod presją wytwórni, która oczekiwała kolejnego "hitu" ze "stajni Maiden". Jak się okazało singiel "Women in Uniform" nie przyniósł ani dużego finansowego przychodu ani nie dodał sławy zespołowi. Kawałek w wersji studyjnej i jest to właśnie te "One" z tytułu EP "Live + One".

Wydanie 1984r.

"Drifter" (live) - to samo co w wydaniu z '80r.

"Phanton Of The Opera" (live) - to samo co w wydaniu z '80r.

"Women In Uniform" - to samo co w wydaniu z '80r.

"Innocent Exile" (live) - utwór pochodzi z drugiej koncertowej EP'ki z 1981r. pt. "Maiden Japan".

"Innocent Exile" (live) - to samo co w wydaniu z '80r.

"Prowler" - kawałek ze studyjnego albumu "Iron Maiden".

"Running Free" (live) - utwór z EP "Maiden Japan".

"Remember Tommorow" (live) - utwór z EP "Maiden Japan".

"I've Got The Fire" (live) - jedyny koncertowy kawałek z Marquee z 1980r., który nie znalazł się na wydaniu "Live + One" w 1980r. Oryginlnie jest to utwór Ronnie'go Montrose z płyty "Paper Money" z '74r. Ta koncertowa wersja była też wydana na singlu "Sanctuary".

MaYeR

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2013