SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden


LIVE AT DONINGTON

IRON MAIDEN - LIVE AT DONINGTON Utwory:
1. Be Quick Or Be Dead
2. The Number Of The Beast
3. Wrathchild
4. From Here To Eternity
5. Can I Play With Madness
6. Wasting Love
7. Tailgunner
8. The Evil That Men Do
9. Afraid To Shoot Strangers
10. Fear Of The Dark
11. Bring Your Daughter... To The Slaughter
12. The Clairvoyant
13. Heaven Can Wait
14. Run To The Hills
15. 2 Minutes To Midnight
16. Iron Maiden
17. Hallowed Be Thy Name
18. The Trooper
19. Sanctuary
20. Running Free*
Tutaj mozesz kupić płytę
Recenzja

Skład zespołu:
Steve Harris: Bass
Dave Murray: Guitar
Adrian Smith: Guitar (tylko *)
Janick Gers: Guitar
Nicko McBrain: Drums
Bruce Dickinson: Vocals

Producent: Steve Harris
Remastering: Tim Young
Manager: Rod Smallwood, Merck Mercuriadis, Andy Taylor

MC EMI TC DON 1-1/2
3LP EMI DON 1
2CD EMI 7243 82751120

"Live At Donington" był pierwszym długogrającym krążkiem Iron Maiden, gdzie na okładce zabrakło Eddiego (pojawił się dopiero na wersji remasterowanej tego albumu w 1998r.) Zarówno wygląd albumu jak i jego zawartość - brak jakiejkolwiek książeczki przypominała raczej bootleg niż oficjalne nagranie zespołu. Decyzja o wydaniu tej koncertówki zapadła bardzo szybko i może właśnie to spowodowało, że całość, która ukazała się pod koniec 1993 wyglądała tak a nie inaczej. Pierwotnie album ten miał się nie ukazać a planowano jedynie edycje video, lecz w związku z tym, iż w obiegu zaczęło się pojawiać mnóstwo bootlegów pochodzących z tego festiwalu (wiele z nich było koszmarnej jakości) to managment wespół z Harrisem zdecydował o oficjalnym opublikowaniu tego materiału.

Nagranie festiwalu w Donington i wypuszczenie tego na CD było nowością w dyskografii Iron Maiden, ponieważ była to pierwsza koncertówka, gdzie mamy do czynienia tylko z jednym koncertem. Dzięki temu "czuć" tutaj ciągłość występu a i pojawiają się wpadki w trakcie numerów, które to np. na Live After Death zostały podmieniane wersjami z innych występów.

W Donington Harris i sp-ka postanowili delikatnie wydłużyć swój standardowy set oraz sprawić niespodziankę fanom, zapraszając na scenę Adriana Smith'a, który zagrał podczas Running Free. Smith swój występ potraktował jako pożegnanie z fanami i na zapisie video widać wzruszenie zarówno jego jak i innych członków zespołu.

Tak naprawdę album "Live At Donington" nigdy nie stał się tak popularny jak "Live After Death" a płytę tę doceniają tylko nieliczni fani, którzy uczestniczyli w festiwalu latem 1992r i CD traktują jako doskonałą pamiątkę z fenomenalnego show, ostatniego tak dobrego koncertu z Brucem Dickinsonem.

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2010