SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden

Eddie's Bar zamknięty

Decyzją Steve'a Harrisa zamknięto słynny "EDDIE'S BAR" położony w Santa Barbara de Noxe, Foro - Portugalia.

Ten swoisty Pub-Muzeum IRON MAIDEN został założony przez basistę w 1989, zaszczytnej roli managera instytucji podjął się bliski przyjaciel muzyka Manu Da Silva. Piastował to stanowisko aż do śmierci w 2005 ( Silva przegrał wieloletnią walkę z nowotworem). Pamięci przyjaciela, muzycy dedykowali swój koncert w Atlantic Pavillion na trasie "Eddie Rips Up The Europe'05". W rzeczonym roku postanowiono zawiesić działalność "Eddie's Baru".

W związku z licznymi protestami i prośbami fanów już w 2006 wznowiono działalność instytucji, pod kierownictwem dwóch byłych muzyków Iron Maiden - Dave Sullivana i Terryego Rance'a. W ostatnim czasie część managerskich obowiązków przejął na swe barki ex-roadie MAIDEN - Jeff Daniells. W latach 1976/78 pomagał w organizacji poszczególnych koncertów, tudzież opiekował się słynna furgonetką "Green Goddess".

Harris uznał, iż po 20-tu latach działalności status instytucji znacznie osłabł, przyciągając ludzi często zupełnie przypadkowych, choć legiony zwolenników MAIDEN, od lat pielgrzymujące do tego miejsca niczym do Mekki, są najwyraźniej innego zdania!

Steve jest formalnie właścicielem posesji, w której mieści się infrastruktura "Eddie's Baru" - z całym bogactwem pamiątek i trofeów z długiej historii formacji.

Obiektywnie patrząc, decyzja ta wydaje się być podyktowana w dużej mierze względami osobistymi słynnego basisty...

EDDIES' BAR R.I.P

dodano: 2009-09-18 11:58:32 przez: Rogal

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2010