SanktuariuM - Polski Fan Klub Iron Maiden

IRON MAIDEN OGŁASZA KONCERT W WARSZAWIE

W ramach przypomnienia i uzupełnienia newsów...

Iron Maiden zagra na stadionie Gwardii w Warszawie 7 sierpnia 2008 roku. Koncert jest częścią trasy Somewhere Back In Time World Tour 2008.

W połączeniu z planowanymi na 2008 roku wydawnictwami DVD "Live After Death" i "Maiden England" z teledyskami, ta trasa, nazwana "Somewhere Back In Time", przypomni historię zespołu, skupiając się głównie na dokonaniach z lat 80. Dotyczyć to będzie zarówno doboru utworów, jak i scenicznych dekoracji, które nawiązywać będą do "egipskiej" produkcji znanej z trasy "Powerslave" w latach 1984-1985. Będzie to najbardziej dopracowana i spektakularna seria show w dotychczasowej karierze bandu. Nie zabraknie elementów z tournee "Somewhere In Time" w latach 1986-87, jak chociażby Eddiego jako cyborga.

To będzie dla nas bardzo wyjątkowy koncert z wielu powodów, ale głównie dlatego, że Powerslave Tour otwieraliśmy koncertem w Warszawie i do tego była to nasza pierwsza wizyta w Polsce - wspominał Steve Harris. – a była to wielka sprawa, bo w tym czasie na to co działo się w Polsce największy wpływ mieli Sowieci. Mimo tego, że wiele osób mówiło nam, że musimy zdawać sobie sprawę z reguł gry panujących w kraju „za żelazną kurtyną” to my spotkaliśmy się z wyjątkowo entuzjastycznym i ciepłym przyjęciem ze strony fanów w Polsce, którzy niejednokrotnie musieli oszczędzać cały miesiąc, by móc kupić sobie jedną naszych płyt. Dlatego właśnie od tamtego pamiętnego koncertu koncertu zawsze staramy się, by podczas każdej trasy przyjechać z koncertem do Polski, bo fani przypominają nam wciąż te niezwykłe czasy.
To jest również niesamowita rzecz, że mamy możliwość by użyć DVD Live After Death by oddać klimat z lat 80tych. To będzie niesamowita zabawa i umożliwia nam wciąż nowe podejście do piosenek granych na trasie sprawiając, sprawiając będą brzmiały wciąż świeżo dla zespołu i dla fanów. Trasa "Powerslave" z egipską tematyką była wspaniała i nie możemy się doczekać, aby przypomnieć tamtą produkcję.

"Maiden Mania"; podbija świat a bilety na koncerty trafiły do kas w Australii, Indiach, Płn i Płd Ameryce oraz teraz znajdą się również w Europie.

W Skandynawii wyprzedane zostały już 3 koncerty stadionowe w Szwecji i Finladii – w sumie sprzedanych zostało 123 500 biletów w niespełna 2 godziny!

Trasa "Somewhere Back In Time" podzielona zostanie na trzy etapy, i po raz pierwszy podróżowanie oznaczać będzie coś zupełnie unikalnego, ponieważ zespół podróżować będzie z miasta do miasta Boeingiem 757 wraz z 60-osobowa ekipa oraz ponad 12 tonami sprzętu! Pierwsza część trasy rozpocznie się w Bombaju w Indiach 1 lutego, potem dotrze do Australii, Japonii i LA. Potem zespół poleci do Meksyku, Kostaryki i Kolumbii. Potem do Brazylii, Argentyny, Chile, Puerto Rico i Nowego Jorku by zakończyć tę pierwszą część w Toronto w Kanadzie 16 marca.
Podczas tych ponad 45 dni zespół zagra dla ponad 400 tysięcy fanów w 21 miastach w 10 krajach i przeleci prawie 50 000 mil Boeingiem 757 pilotowanym przez wokalistę o kapitana Asrtaeus Airlines - BRUCA DICKINSONA!

- W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, aby tak przerobić jumbo jet, aby stał się 113-tonowym, latającym koncertowym busem - tłumaczy Dickinson. - Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad tym projektem. To była bardzo skomplikowana sprawa, jednak dzięki ogromnej pomocy firmy Astraeus udało nam się przezwyciężyć wszystkie techniczne problemy i ukończyć dzieło. Wyrzuciliśmy 10 rzędów siedzeń, aby powiększyć luk bagażowy. Mając do dyspozycji taki samolot, będziemy mogli latać razem z całą obsługa i sprzętem, co znacznie ułatwi podróże. Będziemy starali się załadować jak najwięcej sprzętu już podczas pierwszego etapu trasy i zaprezentować fanom coś niezwykłego. Ponadto dla mnie to wyjątkowa rzecz, ponieważ łączę dwie największe pasje - muzykę i latanie.
Planując trasę koncertową, myśląc o tych wszystkich miejscach w których chcielibyśmy zagrać zawsze pojawiał się ten sam problem, by wybrać niektóre miejsca a z niektórych zrezygnować. A bez wszystkich problemów związanych z transportem morskim naszych kontenerów, co zawsze bardzo spowalniało całą logistykę, i posiadając własny samolot wszystko stało się dużo prostsze i dotarcie do Australii stało się możliwe pierwszy raz od 15 lat. Reakcja byłą natychmiastowa – koncert w Melbourne i Sydney sprzedały się w niecałe pół godziny!”

Druga część trasy odbędzie się od połowy maja do połowy czerwca w północnej Ameryce a ostatnia trzecia część w lipcu i sierpnie i obejmować będzie koncerty stadionowe i najważniejsze festiwale w Europie. W sumie na całej trasie zespół zagra dla około 1,5 miliona widzów!

Bilety do nabycia:
web: www.livenation.pl oraz www.ticketpro.pl
tel: +48 22 646 06 49/59 +48 32 352 00 04
fax: +48 22 849 68 51 +48 32 258 02 52
e-mail: office@livenation.pl office@ticketpro.pl

lista miejsc, w których zagrają Maideni:

February

Fri 1st Mumbai, India Bandra Kurla Complex
Mon 4th Perth, Australia Burswood Dome
Wed 6th Melbourne, Australia Rod Laver Arena
Thu 7th Melbourne, Australia Rod Laver Arena
Sat 9th Sydney, Australia Acer Arena
Sun 10th Sydney, Australia Acer Arena
Tue 12th Brisbane, Australia Entertainment Centre
Fri 15th Yokohama, Japan Pacifico Yokohama
Sat 16th Tokyo, Japan Messe
Tue 19th Los Angeles, USA The Forum
Thu 21st Guadalajara, Mexico Auditoria Telmex
Fri 22nd Monterrey, Mexico Arena Monterrey
Sun 24th Mexico City, Mexico Sports Palace
Tue 26th San Jose, Costa Rica Saprisa Stadium
Thu 28th Bogota, Columbia Simon Bolivar Park

March

Sun 2nd Sao Paulo, Brazil Palmeiras Stadium
Tue 4th Curitiba, Brazil Pedreira Stadium
Wed 5th Porto Allegre, Brazil Gigantinho
Fri 7th Buenos Aires, Argentina Ferrofcarril Oeste Stadium
Sun 9th Santiago, Chile Pista Atletica
Wed 12th Puerto Rico San Juan Coliseo
Fri 14th New Jersey, USA IZOD ARENA
Sun 16th Toronto, Canada Air Canada Centre


July

Tue 1st Paris, France Omnisport De Bercy Arena
Sat 5th London, England Twickenham Stadium
Wed 16th Stockholm, Sweden Stockholm Stadium
Fri 18th Helsinki, Finland Helsinki Olympic Stadium
Sat 19th Tampere, Finland Ratina Stadium
Tue 22nd Trondheim, Norway Lerkendalstadium
Thu 24th Oslo, Norway Valle Hovin
Sat 26th Gothenburg, Sweden Ullevi Stadium
Sun 27th Horsens, Denmark Horsens Gods Bane Pladsen
Thu 31st Wacken, Germany Wacken Open Air Festival

August

Mon 4th Bucharest, Romania Cotroceni Football Stadium
Thu 7th Warsaw Poland Gwardia Stadium
Fri 8th Prague, Czech Republic Slavia Football Stadium

dodano: 2008-06-23 18:37:33 przez: Brand

© Sanktuarium - Polski Fan Klub Iron Maiden & Iron Maiden Holdings Ltd. 1999-2010