Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Zdan » pn cze 20, 2022 11:53 pm

Jeśli chodzi o wydania CD to jest po prostu wina durnego Black Mark które ingerowało w płyty dodając to i owo i jeszcze robiąc durnego remastera (w takiej muzyce ma to IMHO zero sensu).

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Zdan » pn cze 20, 2022 11:53 pm

Bathory nalezy sluchac dopiero od momentu, jak Quorthron zaczął jarać się Into Glory Ride. Rzeczy z kozłem do kosza
PROROK RZEKŁ PRAWDĘ OBJAWIONĄ! KLĘKAĆ NARODY ALBOWIEM ISTNIEJE OBIEKTYWNA PRAWDA O MUZYCE! ;)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Bon Dzosef » wt cze 21, 2022 12:00 am

Prawda, zreszta Quorthron by się ze mna zgodzil
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Zdan » wt cze 21, 2022 12:03 am

To czy Quorthon by się zgodził czy nie to jeszcze nie robi z tego OBIEKTYWNEJ PRAWDY (TM) o tych płytach ;)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Bon Dzosef » wt cze 21, 2022 12:19 am

Ale to że ja napisałem robi
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Zdan » wt cze 21, 2022 12:20 am

Ale to że ja napisałem robi
Ale oczywiście absolutnie i bez wątpienia ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Schizoid » wt cze 21, 2022 1:05 am

Kozioł kult, a Quorthon uwielbiał The Return i był z niej dumny. Wywiadów z nim często nie należy czytać, a odczytywać ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3084
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: octavian » wt cze 21, 2022 12:25 pm

Prawda, zreszta Quorthron by się ze mna zgodzil
No chyba nie do konca bo kiedy nagrywał ponownie ostrzejsze i prostsze rzeczy na Requiem i Octagon to twierdził że pierwsze albumy odegrały dla niego ważną rolę. Ale o tym juz chyba wczesniej było a Ty znowu nie odrobiłeś pracy domowej :wink:

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5907
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Adrian S.O.S. » wt cze 21, 2022 1:54 pm

Wywiadów z nim często nie należy czytać, a odczytywać ;)
A tym bardziej ze Quorthon potrafiłw jednym wywiadzie potrafił chwalić Twilight of the Gods, mówił o tym albumie jaki to z niego nie ejst zadowolony a za chwile śmiał się z tej płyty i Hammerheart bo mówił że jak sie zastanowi to całe ta wikingowska otoczka i muzyka opowiadajaca o wikingach to kupa śmiechu :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Schizoid » wt cze 21, 2022 2:07 pm

Z tym, że TOTG nawet nie jest "wikińskim" albumem :D Co sam zresztą tłumaczył.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4209
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: AncientMariner » wt cze 21, 2022 11:51 pm

To tez to pokazuje ze wywiadów z Quorthonem raczej nie można brać serio bo akurat to był gość który miał duże poczucie humoru, dystans do siebie i potrafił żartować z samego i swoich dokonań

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Schizoid » śr cze 22, 2022 12:17 am

On średnio w ogóle lubił dziennikarzy, w sumie tylko raz porządnie promował swoje dzieło (Hammerheart) i na tym koniec, potem były jakieś wywiady, ale nic na taką skalę. A do wikingów wrócił na pełnej przy Nordlandach.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Nomaosławski
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2022 8:49 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Nomaosławski » pn paź 24, 2022 11:35 am

Takie oczywiste typy to Master of Puppets i Appetite for Destruction .

Tylko, że ja nie lubię GnR i Metallici to to raczej nie ma sensu tak wymieniać. Zdecydowanie z płyt bardzo lubianych przeze mnie grup to dałbym Machine Head, gdzie utwory z tego albumu dopiero na Made in Japan brzmiały odpowiednio i zawsze uważałem, że In Rock to płyta o dwie klasy lepsza. Mógłbym dać też Heaven and Hell od którego o pół klasy lepszą płytą jest Mob Rules ( czegoś takiego jak SIgn of the Southern Cross na płycie wcześniejszej nie ma) i jest lekko nierówna. Pasowałby też Screaming for Vengance, które jest nie tylko nierówne, ale przede wszystkim cholernie niespójne stylistycznie. Wcale nie uważam takiego zapomnianego Point of Entry za album słabszy. Keepery 1 i 2 też mógłbym umieścić, ale tylko dlatego, że to już nie do końca moje granie, a Walls of Jericho uważam za absolutnie najlepszą płytę tego zespołu. Aaa i jeszcze Kings of Metal, zupełnie nie rozumiem fenomenu tego albumu, dla mnie o wiele gorsza płyta niż wczesne Manowary.
GLORY MAN UNITED

ALEX FERGUSSON IS MASTER OF FOOTBALL!!!!

Vengenz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 496
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Vengenz » ndz kwie 21, 2024 1:27 am

Fajny temat, to skrobiemy:

Dream Theater - Metropolis pt.2 : Scenes From A Memory - Kiedyś top 2 płyt wszech czasów, teraz nawet w top 50 by się nie znalazł. Doszedł Rudess i zaczęły się te cyrkowe popisy, fabuła spoko. Oczywiście Home czy Finally Free to dalej mega wałki i płyta jest bardzo dobra, ale nie rozumiem, że wśród większości fanów ten album uważany jest najlepszy obok/zaraz za/przed Images and Words. The Dance of Eternity już rzygam, nawet na koncertach mi się już znudził.

Genesis - Pound - Nigdy nie uważałem, że to ich największe dzieło. Do Foxtrota i może czegoś jeszcze imo nie ma startu. 4 długie kompozycje miodzio, ale pozostała czwórka do wyjebania. Wkurwia mnie ten wiktoriański klimat i ta bezjajeczna okładka.

Iron Maiden - BNW - Jak wyszedł to robiło to wrażenia, świetnie przyjęta trasa koncertowa, ale z biegiem czasu strasznie się zestarzało. Powtórzenia refrenu strasznie drażnią. Ale okładka ciekawa.

Pink Floyd - The Wall - Połowa kawałków to zwykłe zapychacze, do tych popularniejszych albumów - Dark/Wish/Animals lata świetlne od tego imo.

Rush 2112 - Sukces osiągnął wielki ten album, ale poza tytułową suitą reszta blednie.

Mógłbym jeszcze coś dodać Priest (Ale nie jestem aż takim fanem) czy Megadeth (tutaj większy fan na pewno niż JP, a Rust się trochę zestarzał brzydko, ale podobnie jak SFAM Dreamów dalej trzyma poziom)
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2375
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Sadek » ndz kwie 21, 2024 10:55 pm

Zgadzam się co do The Wall. Nigdy nie pojąłem kultu tego albumu.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Saimon1995 » pn kwie 22, 2024 8:31 am

W tej kategorii myślę, że u mnie "The Wall" też byłoby wysoko. Album okej, ale bez fajerwerków. W dyskografii PF jest kilka zdecydowanie lepszych krążków.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3335
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: paulek » pn kwie 22, 2024 8:42 am

Genesis - Pound - Nigdy nie uważałem, że to ich największe dzieło. Do Foxtrota i może czegoś jeszcze imo nie ma startu. 4 długie kompozycje miodzio, ale pozostała czwórka do wyjebania. Wkurwia mnie ten wiktoriański klimat i ta bezjajeczna okładka.
Kompletnie mam inne zdanie i uważam, że właśnie Foxtrot i wieczerza przereklamowane i to mocno, od zawsze by to najmniej lubiany i słuchany przeze mnie album Genesis. Jedynie okładka trzyma poziom. Podobnie Baranek jak dla mnie mocno "za bardzo kultowy". Seeling jest genialne, jedyny utwór, który można sobie darować to I know.....
Dla mnie przereklamowany jest Dream Theater jako całość. Z całej dyskografii u mnie obstały się jedynie dwa utwory; Learning i Toskania. Reszta na śmietnik.
Co do The Wall to jest to płyta dla licealistów i tyle. Natomiast jak dla mnie u Pink Floyd przereklamowane jest także Dark Side i Animals; u mnie broni sie Atom, Wish, Momentary i przedostatnia.
W King Crimson przereklamowana jest jedynka i to mocno..... a zwłaszcza tytułowy, w Camelu Stationary tez. U Maiden jak dla mnie przereklamowany jest The Number, w Jethro tull - Thick tez za "bardzo kultowa".

Vengenz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 496
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Najbardziej przereklamowane "klasyki"

Postautor: Vengenz » sob kwie 27, 2024 10:19 am

Stationary ma może kultowe branie w PL, ale nie wydaje mi się żeby reszta świata tak się nim zachwycała. Ja mu daje z 5,5/10. Snow Goose też niewiele wyżej, ale mnie bardzo ciężko zadowolić czy to muzycznie, czy kulinarnie (dlatego jem w mcdonalds, bo trzymam z najlepszymi)
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość