SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
amaZona
-#Invader
-#Invader
Posty: 209
Rejestracja: czw paź 09, 2003 7:12 pm
Skąd: Tychy / Kraków

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: amaZona » śr lis 22, 2006 5:49 pm

niezły głup, co za gadka.
Akurat to świetnie wyszło i wszyscy pod wejściem wybuchnęli śmiechem.
coś w tym jest, bo nie rozwijają się muzycznie.
Mam zupełnie inne zdanie.
meczów raczej. cokolwiek.
Bardzo możliwe ;) Dzięki.
zobacze sepulture z maxem i igorem na żywo ? ;f
Jeśli byś bardzo chciał... ;)
pozdrawiam.
Ja również.

Awatar użytkownika
jeżyk
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 138
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 2:41 pm
Skąd: Ślonsk

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: jeżyk » śr lis 22, 2006 6:27 pm

dzięki i szacunek za fajnie napisaną relację Amazona ! To chociaz mała namiastka dla mnie tegorocznych koncertów.
Fascynują mnie fotki Wickera. Ty chyba normalnie faktycznie na piwo chodzisz ze Stevem, wieczorem dzwonisz do Bruce'a a przez internet piszesz ze Rodem :) Żeby sie załapać na ten samolot, być w hali przed wszystkimi ... :) Czekam na Twoją relację z koncertu.

spioch
-#Invader
-#Invader
Posty: 189
Rejestracja: pt maja 20, 2005 5:04 pm
Skąd: legnica

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: spioch » śr lis 22, 2006 6:49 pm

gratuluje relacji i zazdroszcze koncertu ale takie wojaze to nie dla mojej kieszeni "biednego studenta" :wink:

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: miki » śr lis 22, 2006 11:27 pm

Akurat to świetnie wyszło i wszyscy pod wejściem wybuchnęli śmiechem.
w sumie zależy faktycznie od sytuacji, teraz niesmieszne to. wtedy pewnie było inaczej,hehe.

Mam zupełnie inne zdanie.

nie tu miejsce na te dyskusje, oczywiście Twoje prawo. doskonale rozumiem.

Jeśli byś bardzo chciał...
bardzo chcę od zawsze. a za rok plotkuje się o trasie reunion.. ;f

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Madril » czw lis 23, 2006 12:04 am

bardzo chcę od zawsze. a za rok plotkuje się o trasie reunion.. ;f
Poważnie? Jak tak to ruszam. :D
Sorry za offtopa.

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: miki » czw lis 23, 2006 12:24 am

poważnie. w tym roku max i igor zagrali już razem, teraz podobno max wracał do usa by z igorem coś w studiu robić, ale to dokładnie niejasne jest.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: WICKER MAN » czw lis 23, 2006 10:32 am

Prawdopodobnie jeśli dostaną ofertę grania np. na Ozzfest 2007 to się zjednoczą. ;) Szanse oceniam na b. spore... Ale ok, koniec off-topa.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Nomad » czw lis 23, 2006 12:20 pm

Szczerze to jakby grali z takim setem w Polsce to chyba bym tylko poszedł z "musu" bo po prostu nie wyobrażam sobie fajnej zabawy ,na takim secie , a już podróż zagranicę to napewno nie, bo głupio bym się czuł, uwielbiam ich, ale bynajmiej nie za wszystko.

Teraz Bruce wogóle nie jest autentyczny,wszystko wyreżyserowane,zresztą to już on tak ma od trasy Rock in Rio, a głupie wyskoki to od trasy Fear of the Dark, Di Anno może śpiewa gorzej, ale jest sto razy bardziej autentyczny,a w muzyce rockowej to sie bardziej liczy. Rozumiem że Ironi teraz grają to co naprawde chcą i nie patrza na opinie fanów, czego ta setlista dowodem ,ale mi sie to wcale nie musi podobać, bo taki sam utwór The Trooper zgniata całą tą nową płyte jednym riffem ,ta trasa była okazją by oświerzyć parę dawno nie granych utworów, szkoda że Ironi z niej nie skorzystali,zresztą setlista trasy Early Days też była robiona tak jakby chcieli to szybko mieć za sobą .

Relacji nie czytałem, bo wogóle nie moge czytac nic związanego z tą trasa, z tą płytą, wolę sobie puścić jakąs płyte z lat '80 i mieć takie Iron Maiden jakie kocham, no ale pewnie relacja jest spoko, tak czy inaczej dla mnie płyta A Matter of Life and Death i wszystko co z nią związane nie istnieje,z Dance of Death mam wspaniałe wspomnienia i super mi sie kojarzy,to tu będzie o 180 stopni inaczej.

Nigdy bym nie przypuszczał że coś takiego napisze o Iron Maiden,ale od marca 2006 troche inaczej na to wszystko patrzę, oczywiście nie na ukochane płyty, utwory ,głównie ze starych lat, to zawsze będzie tak samo,ale te stare lata niestety nie wrócą, to już nie jest "fuckin" heavy-metal.

Awatar użytkownika
bud
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 106
Rejestracja: śr sty 18, 2006 4:25 pm
Skąd: Elbląg

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: bud » czw lis 23, 2006 1:55 pm

AmaZona trzy słowa :

zazdrość, zazdrość, zazdrość :D

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: WICKER MAN » czw lis 23, 2006 4:09 pm

Teraz Bruce wogóle nie jest autentyczny,wszystko wyreżyserowane,zresztą to już on tak ma od trasy Rock in Rio, a głupie wyskoki to od trasy Fear of the Dark, Di Anno może śpiewa gorzej, ale jest sto razy bardziej autentyczny,a w muzyce rockowej to sie bardziej liczy. Rozumiem że Ironi teraz grają to co naprawde chcą i nie patrza na opinie fanów, czego ta setlista dowodem ,ale mi sie to wcale nie musi podobać, bo taki sam utwór The Trooper zgniata całą tą nową płyte jednym riffem ,ta trasa była okazją by oświerzyć parę dawno nie granych utworów, szkoda że Ironi z niej nie skorzystali,zresztą setlista trasy Early Days też była robiona tak jakby chcieli to szybko mieć za sobą.
Wiesz, znam akurat trochę Bruce'a i muszę Ci powiedzieć, że jest 100 razy bardziej autentyczny od Paul'a, który w każdym wywiadzie mówi co mu ślina na język przyniesie i nigdy nie wiadomo co naprawdę myśli. To Paul wali teksty pod publiczkę - Bruce ostatnio bardzo się ustatkował jeśli chodzi o wypowiedzi i zawsze jest wyjątkowo kulturalny, komplementuje głównie dany kraj i fanów. Oczywiście prezencja sceniczna jest wyreżyserowana, ale robią tak wszyscy znani frontmani rockowi, to żadna nowość. ;)
Osobiście uważam obecną trasę i setlistę za najlepszą ze wszystkich jakie widziałem (a byłem na wszystkich trasach od Brave New World). AMOLAD na żywo brzmi rewelacyjnie, a muzycy są z niego niesamowicie dumni co widać i słychać. I zdziwiłbyś się jak w takiej Szwecji ludzie reagują na nowe kawałki - prawie tak emocjonalnie jak na Trooper'a czy Run To The Hills! Zresztą dla mnie taki Lord of Light czy Brighter ma 10 razy większego powera niż w/w utwory razem wzięte. ;)
Ale każdy ma prawo do własnego zdania...
W każdym razie Maideni nadal grają z niesamowitą pasją i Ci, którzy mieli okazję zobaczyć ich na tegorocznej trasie, z pewnością to potwierdzą. Są o wiele szczęśliwsi i bardziej zrelaksowani niż rok temu kiedy grali same kawałki z pierwszych 4 płyt... :rocx :solo

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Szczur22 » czw lis 23, 2006 6:57 pm

Dobrze Wicker prawisz- to co mówisz widać nawet na bootlegach- grają tak spontanicznie, z taką energią, a ten set jest bardzo dobry na koncerty, chociaż mogli by go poprzetykać czymś czego jeszcze nie grali. Chociaż brakuje długich gadek Bruce'a

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Abstract » czw lis 23, 2006 7:03 pm

Może ten luz jest spowodowany tym ,że tym razem naprawdę grają co chcą? A co Bruce'a to wg mnie jest pare rzeczy wyreżyserowanych ale jest tez kupe spontaniczności. :) Możesz podać konkretne przykłady co jest wg Ciebie wyreżyserowane? To pytanie z ciekawości

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Szczur22 » czw lis 23, 2006 7:07 pm

Bieganie po scenie :P

Awatar użytkownika
amaZona
-#Invader
-#Invader
Posty: 209
Rejestracja: czw paź 09, 2003 7:12 pm
Skąd: Tychy / Kraków

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: amaZona » czw lis 23, 2006 7:12 pm

Bieganie po scenie :P
Nie wyobrażam sobie Bruce'a stojącego na scenie nieruchomo ;) IMO to nie jest wyreżyserowane, ale naturalne.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Madril » czw lis 23, 2006 7:59 pm

IMO to nie jest wyreżyserowane, ale naturalne.
Nawet sobie nie wyobrażam, żeby człowiek w wieku Bruce'a cały czas ganiał po scenie jeśliby tego nie lubił... :P

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Abstract » czw lis 23, 2006 8:31 pm

Otóż to :) Napewno wyreżyserowane są gadki. Wystarczy oglądnąć sobie kilka koncertów z jednej trasy i już wiadomo ,że to Bruce chyba ćwiczy przed każdą trasą :) Oczywiście, zawsze dodaje coś "od siebie". Wiem napewno ,że granie Troopera z flagą ,którą trzyma Bruce zaczęła się bardzo ciekawie. Otóż, podczas jednego z koncertów, gdy grany był akurat The Trooper, któs wrzucił na scenę flagę brytyjską. Zespołowi chyba się spodobało , bo ten sposób robienie show podczas tego kawałka pozostał do dzisiaj :) ot, taka ciekawostka :P

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: miki » czw lis 23, 2006 10:08 pm

ja naprawdę nie rozumiem, sami sobie to wmawiacie? czy po prostu nie za bardzo chce Wam się racjonalnie myśleć pisząc to co piszecie?

Nomad to człowiek, który w tej kwestii ma bezapelacyjnie rację.


Teraz Bruce wogóle nie jest autentyczny,wszystko wyreżyserowane,zresztą to już on tak ma od trasy Rock in Rio, a głupie wyskoki to od trasy Fear of the Dark, Di Anno może śpiewa gorzej, ale jest sto razy bardziej autentyczny,a w muzyce rockowej to sie bardziej liczy. Rozumiem że Ironi teraz grają to co naprawde chcą i nie patrza na opinie fanów, czego ta setlista dowodem ,ale mi sie to wcale nie musi podobać, bo taki sam utwór The Trooper zgniata całą tą nową płyte jednym riffem ,ta trasa była okazją by oświerzyć parę dawno nie granych utworów, szkoda że Ironi z niej nie skorzystali,zresztą setlista trasy Early Days też była robiona tak jakby chcieli to szybko mieć za sobą .
nic dodać nic ując. i Wicker nie mów, że znasz Bruca bo nie znasz, to że pare razy z nim miałeś okazję gadać to nic takiego. ja też np. z maxem cavalerą i soulfly całym spędzałem całe dnie nawet, piłem z nimi, gadałem, śmiałem się a na pewno nikogo z nich nie znam, oni mnie też, mimo nawet, że jak się spotykamy to z imienia mnie pamiętają. a i zdarzyło się, że ze sceny mnie i kumpla poznali. cokolwiek.

za bardzo niektórzy chcą wierzyć w tą miłośc maidenó do muzyki, ludzi i ich pasje. nie wiem, co Wam by ubło jakbyście się przyznali sami przed sobą, że ten zespół to maszynka do zarabiania kasy a wzbudzanie w fanach poczucia, że robią to dla nich i nic za to nie chcą, bo to kochają to ich zawód.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Madril » czw lis 23, 2006 10:54 pm

Jak tam sobie chcesz, ale ja mając tyle kasy na pewno nie biegałbym w takim wieku, jeśliby nie sprawiało mi to radości. Powiem więcej, będąc młodszym też bym nie biegał. Oczywiście, nie można bezgranicznie wierzyć, że to wszystko z miłości zespołu do muzyki czy fanów, ale na pewno pewna spontaniczność w tym jest...

cokolwiek.
Co to wprowadza do wypowiedzi? ;)

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: miki » czw lis 23, 2006 11:00 pm

tyle ludzi po parkach biega.i za darmo.

Co to wprowadza do wypowiedzi?
przystanek taki sobie robie.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: SPOILER: Relacja - Iron Maiden w Sztokholmie 17 i 18.11.2006

Postautor: Madril » czw lis 23, 2006 11:09 pm

tyle ludzi po parkach biega.i za darmo.
Właśnie mi o to chodzi, jak ktoś lubi to biega, jak nie to kasą, której już ma pełno, go nie zmusisz. :)
Nie chcę tu być źle zrozumiany. Daleko mi do poglądów Nomada, ale do fanatyzmu i ubóstwiania Maiden również. :rocx

przystanek taki sobie robie.
W wypowiedziach w języku angielskim takie coś często widuję, ale w polskim wygląda to jakoś dziwnie i sztucznie. Ciekawe czy w angielskim tak wygląda dla 'native speakers'... :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości