Troche historii

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Troche historii

Postautor: vyrus » wt gru 26, 2006 11:10 am

Jak myslicie jaki zespół miał najwiekszy wplyw na rozwoj, kulture i ogolnie muzyke metalową ? Mysle ze mozna to teraz spkojnie ocenic. Iron Maiden ? Black Sabbath ? Judas Priest ? Metallica czy moze ktos inny ???

Hallowed
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1102
Rejestracja: pt gru 02, 2005 11:21 pm
Skąd: Skąd: Skąd:

Re: Troche historii

Postautor: Hallowed » wt gru 26, 2006 11:12 am

Co tu meta robi w Twoim poście ?

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Troche historii

Postautor: Elevatorman » wt gru 26, 2006 11:22 am

a czemu nie ?? to samo co judas priest

Hallowed
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1102
Rejestracja: pt gru 02, 2005 11:21 pm
Skąd: Skąd: Skąd:

Re: Troche historii

Postautor: Hallowed » wt gru 26, 2006 11:26 am

No dobra, ale vyrus mówi o rozwoju muzyki metalowej, a to się zaczęło nieco wcześniej. :wink: Według mnie jeśli brać pod uwagę metę to w kategoriach takich wielkich samozwańczych gwiazd, które się później narodziły, a nie bezpośrednio przypisywać jej jakąś wielką rolę w rozwoju metalu. Ale to tylko moja opinia, ja się tam na mecie nie znam, bo nie lubię. :wink:

Beltrametix
-#Invader
-#Invader
Posty: 196
Rejestracja: pn sie 28, 2006 9:44 pm

Re: Troche historii

Postautor: Beltrametix » wt gru 26, 2006 11:56 am

Hendrix był jednym z pierwszych wirtuozów gitary,Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, to zespoły które wypromowały muzykę opartą na ciężkim brzmieniu gitary elektrycznej. Iron Maiden i Judas Priest przejmując od powyższych gitarowe granie, jeszcze bardziej "dociążyły" tą muzykę i zapoczątkowały złote lata 80-te. Potem Metallica, Slayer, Helloween i kilka innych zespołów , wzorując się na nich spopularyzowały odmiany metalu, speed, thrash, power itp. Każdy czerpał od poprzedników i dodawał coś nowego :wink: W końcu pojawiły się blacki i deathy różne, Dream Theater, który zwrócił ludziom uwagę na prog i zespoły tworzące nowe odmiany metalu. I tak to się kręci :D Gdybym miał wybrać jeden zespół to wybrałbym Deep Purple, ale prawda jest taka, że bez JP i IM nie byłoby takiego bogactwa muzyki jakie znamy... chyba że ktoś inny by to wymyślił :lol:

freeforce
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 558
Rejestracja: sob mar 25, 2006 10:07 pm
Skąd: Lublin

Re: Troche historii

Postautor: freeforce » wt gru 26, 2006 11:58 am

Wedlug mnie to największy wpływ na rozwój muzyki metalowej miało wielkie trio lat 70 ;] Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep purple pomimo że tylko BS grali ciężej to jednak Zeppelini i Purple też mieli wielki wpływ ...

Ximinez
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 468
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 11:05 am
Skąd: ze Frosłafia

Re: Troche historii

Postautor: Ximinez » wt gru 26, 2006 1:01 pm

Metal? Black Sabbath only.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Troche historii

Postautor: vyrus » wt gru 26, 2006 1:04 pm

Black Sabbath byl pierwszy ale czy wywarl najwiekszy wplyw?? Ironi nigdy nie mowili ze wywarl na nich wplyw Black Sabbath a jednak przygniatająca większość troche mlodszych zespolow wymienia najczesciej Iron Maiden :rocx
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: Troche historii

Postautor: Szczur22 » wt gru 26, 2006 1:15 pm

Meta dzieki St. Anger!

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Troche historii

Postautor: slayer » wt gru 26, 2006 1:30 pm

Moja stara dzieki barszczkowi!
Jazz is not dead, it just smells funny.

Ximinez
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 468
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 11:05 am
Skąd: ze Frosłafia

Re: Troche historii

Postautor: Ximinez » wt gru 26, 2006 1:32 pm

Ironi nigdy nie mowili ze wywarl na nich wplyw Black Sabbath a jednak przygniatająca większość troche mlodszych zespolow wymienia najczesciej Iron Maiden
Taa... jak by się tak zagłębiać coraz głębiej w historie to dojdziemy do jazzu...

Ximinez
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 468
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 11:05 am
Skąd: ze Frosłafia

Re: Troche historii

Postautor: Ximinez » wt gru 26, 2006 1:33 pm

Moja stara dzieki barszczkowi!
:laugh n/c

Reach out
-#Invader
-#Invader
Posty: 247
Rejestracja: pn maja 08, 2006 7:32 pm

Re: Troche historii

Postautor: Reach out » wt gru 26, 2006 1:52 pm

Oto moja na szybko wygdybana lista :) Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin. Potem Judas Priest i Iron Maiden. Następnie Metallica i Slayer i jeszcze kilka podobnych. Dalej Pantera. Potem Rage Against The Machine, Korn, Machine Head i Tool. Do tego trzeba dodac różnych gitarzystów.(Vai, Satriani itp.) Obecnie nie mam pojęcia, co będzie inspiracją dla następnych pokoleń. Może jeszcze Death dorzucę...

Benson
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 398
Rejestracja: śr sty 05, 2005 4:47 pm

Re: Troche historii

Postautor: Benson » wt gru 26, 2006 2:16 pm

Czemu nikt nie wymienia Wishbone Ash? Przecież to oni jako pierwsi (przynajmniej na taką skalę) wprowadzili 2 gitary grające unisono, czyli charakterystyczny element muzyki Ironów i wielu innych kapel.

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Troche historii

Postautor: The Burczax » wt gru 26, 2006 2:27 pm

Oto moja na szybko wygdybana lista :) Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin. Potem Judas Priest i Iron Maiden. Następnie Metallica i Slayer i jeszcze kilka podobnych. Dalej Pantera. Potem Rage Against The Machine, Korn, Machine Head i Tool. Do tego trzeba dodac różnych gitarzystów.(Vai, Satriani itp.) Obecnie nie mam pojęcia, co będzie inspiracją dla następnych pokoleń. Może jeszcze Death dorzucę...
Takim łącznikiem między Wielką Trójką, a Judasami i Ironami, byli AC/DC.

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Troche historii

Postautor: Elevatorman » wt gru 26, 2006 2:49 pm

Obrazek

czekam na kolejną płytę jaką wydadzą panowie z trans siberan orchestry :)

BeBe
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 917
Rejestracja: pn mar 15, 2004 5:05 pm
Skąd: South Of Heaven.

Re: Troche historii

Postautor: BeBe » wt gru 26, 2006 2:52 pm

Hę hę.
Winda, co ? ;p

A temat był już poruszany wiele razy. Jako metal, to pewnie zawsze tylko Black Sabbath.

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Troche historii

Postautor: Elevatorman » wt gru 26, 2006 3:00 pm

kurna :P sory chyba mi sie temat rypnął z np :P a tak wogóle to np wielki wpływ na muzyke metalowa miał np Reign In Blood...

Deadlock
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 790
Rejestracja: śr lis 08, 2006 7:52 pm
Skąd: cieszyn

Re: Troche historii

Postautor: Deadlock » wt gru 26, 2006 3:25 pm

Wg na europejski metal nie chodzi mi tu o poczatki ale o to jak juz byl lata 80 . to najwiekszy wplyw na rozwoj tej muzyki wywarlo Accept (wczesniej od calej reszty)IM , Helloween.

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Troche historii

Postautor: mimski » wt gru 26, 2006 4:29 pm

Temat wałkowany wielokrotnie już.

Bezpośredni wpływ Black Sabbath, trochę mniej ale również bardzo silny Deep Purple i Led Zeppelin. Ja na tym bym zakończył, ale są tacy, którzy twierdzą że również The Beatles. Oczywiście jakiś niewielki wpływ na pewno mieli, tak samo jak Budgie(Choć myślę, że ci większy niż Beatles) Pink Floyd, Wishbone Ash, Yes, czy Elvis Presley, albo muzyka bluesowa np. Roberta Johnsona, podobnie Leo Fender, czy Les Paul mieli wpływ bo zbudowali gitary elektryczne. Tak więc jak dla mnie to zbyt głęboko doszukiwać się korzeni nie można, bo możemy dojść do absurdalnych wniosków. Ale jak kto woli. Ja jak już mówiłem, bezpośredni i największy wpływ Black Sabbath, nieco mniejszy ale również duży DP i LZ.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości