"Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Tomek(JMM) » śr gru 26, 2007 12:19 pm

A nie bo Coma i Normalsi w Łodzi grają oddzielnie koncerty
Może inaczej- Normalsi czasem nie są supportem Comy, i zdarza im się zagrać samodzielnie ; )

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: sobota » śr gru 26, 2007 3:57 pm

ehhh, dyskusje z Rycerzem :mrgreen:
Nomad, bardzo Cię proszę, odpowiedz na zadane już wcześniej pytanie: kopią jakich zachodnich kapel jest Myslovitz lub przede wszystkim Hey? Bo znowu rzucasz bzdurnymi obelgami bez jakichkolwiek konkretów.
Jeśli te zespoły nie miałyby szans na angielskim rynku to tylko dlatego, że nijak nie przystają do lansowanych tam indie-przydupasów w stylu The Libertines. Co nie zmienia faktu że to bardzo dobre zespoły są, bez znaczenia czy powiesz że grają rock czy pop (zresztą byłem na koncercie Hey ostatnio i ani ognia, ani gry świateł, ani solówek nie brakowało :P ).

A co do zepołów promowanych w radio to wiadomo że w 90% to jest gówno w stylu Gosi Andrzejewicz i nic na to nie poradzisz. Nie zmienia to faktu, że w ostanich kilku latach wśród polskich wykonawców znajdzie się co najmniej kilkanaście płyt wybitnych, które bez problemu zmiataja trzy czwarte zagranicznego rynku.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Nomad » śr gru 26, 2007 4:49 pm

w dużym skrócie Myslovitz scenę britpopową a Hey grunge czy tam postgrunge ,nie jest to wg.mnie nic oryginalnego,bo Polacy nie specjalizują się w robieniu oryginalnych rzeczy w rocku i tyle, jakby były tam jakieś ,jakieś elementy typowo Polskie ,teksty dotyczące spraw tylko dla Polaków zrozumiałych, to byłoby to oryginalne, a tak? przecież takie zespoły mogłyby powstać na całym świecie ,czy nie? ...poza tym talent do robienia przebojów ,hitów, teraz na to już się tak nie patrzy jak kiedyś, ale mimo wszystko, ładne melodie, chwytliwe refreny ,tego mi u Polskich zespołów brakuje

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: sobota » śr gru 26, 2007 5:46 pm

w dużym skrócie Myslovitz scenę britpopową a Hey grunge czy tam postgrunge
1. Przestań się wyrażać w dużym skrócie tylko powiedz konkretnie: jakie zespoły kopiuje Myslovitz albo Hey? Podaj mi chopie nazwy tych zespołów.
2. Granie w jakimś gatunku, to chyba nie to samo co kopiowanie innych kapel, co? Może zaczniemy mówić że Iron Maiden kopiuje Deep Purple?
3. Pisanie że Hey kopiuje grunge czy tam postgrunge zakrawa na lola roku. :lol:
Przestaniesz się wreszcie wypowiadać w tematach o których nie masz pojęcia? Nie znasz ani sceny britpopowej, ani grungowej, to nie pisz bzdur.
Polacy nie specjalizują się w robieniu oryginalnych rzeczy w rocku i tyle
Powiedział Pan Nomad i tak oczywiście jest. Ja za to nie znajduję w świecie odpowiednika Ścianki. Podobnie nie znam zespołu który miałby kopiować Something Like Elvis. Nie znam odpowiednika Lenny Valentino... itd. itd. Ty natomiast uważasz że jednym z najlepszych polskich zespołów jest TSA, ktróe oczywiście od nikogo nie zżyna. :lol:
jakby były tam jakieś ,jakieś elementy typowo Polskie ,teksty dotyczące spraw tylko dla Polaków zrozumiałych, to byłoby to oryginalne, a tak? przecież takie zespoły mogłyby powstać na całym świecie ,czy nie?
Tu już tracę sedno dyskusji :) Nie wiem czy mogłyby, bo te zespoły grają jednak muzykę tworzoną pod polskie gusta, zawerają w swojej twórczości ten pierwiastek 'polskiej tradycji' (nie wiem jak to lepiej określić). Ale i tak nie wiem czy dobrze czaję o co chodzi: granie oryginalnej muzyki mają gwarantować teksty dotyczące polskich spraw? trąci nonsensem. :P
...poza tym talent do robienia przebojów ,hitów, teraz na to już się tak nie patrzy jak kiedyś, ale mimo wszystko, ładne melodie, chwytliwe refreny ,tego mi u Polskich zespołów brakuje
Bardzo Cię proszę: Muchy - Terroromans. Ładne melodie, chwytliwe refreny. O dziwo, polska płyta. :lol: I nie zgadniesz: rocznik 2007. :-o Tak jakby zresztą Hey czy Myslovitz nie miało ładnych melodii i chwytliwych refrenów... no pliiiiz :lol:

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Nomad » śr gru 26, 2007 5:55 pm

nie czuję bym miał mniejsze pojęcie o muzyce niż Ty ,poza tym mam prawo wypowiadać się kiedy chcę, tak samo ja Ci mogę powiedzieć byś tutaj nie pisał, ale to trochę poziom piaskownicy ,nie uważasz?
mam swoje odczucia co do pewnych zespołów i już tak jest, wg.mnie w muzyce jeśli pochodzi się z kraju gdzie dość cięzko się wybić trzeba być oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju, uważam że trzeba mieć to coś i wtedy można podbijać świat ,TSA które podałeś do tablicy jest oczywistą kopią zespołu AC/DC i dlatego nie osiągneło kariery na świecie, ale ja pisałem o nich w innym kontekście, przeczytaj jeszcze raz ...wiesz o tym,że nagrania Czesława Niemena cieszyły się popularnością na Węgrzecz i w NRD to możę niedużo, ale jest to jakiś sukces ,jego muzyka była bowiem oryginalna, wyczuć w nią było coś Polskiego i to chodzi, jak słyszę Queen to wiem, że jest to zespół z Wielkiej Brytanii ,poprostu to czuć


jeśli to Ci to sprawi przyjemność, nie będe już pisał w tym temacie, w sumie nie mam już ochoty

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: she-wolf » śr gru 26, 2007 6:04 pm

nie czuję bym miał mniejsze pojęcie o muzyce niż Ty ,poza tym mam prawo wypowiadać się kiedy chcę, tak samo ja Ci mogę powiedzieć byś tutaj nie pisał, ale to trochę poziom piaskownicy ,nie uważasz?
no ale on ma rację. mówiąc o czymś, o czym nie masz bladego pojęcia narażasz się niestety na śmieszność...

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Tomek(JMM) » śr gru 26, 2007 6:04 pm

wg.mnie w muzyce jeśli pochodzi się z kraju gdzie dość cięzko się wybić trzeba być oryginalnym, jedynym w swoim rodzaju, uważam że trzeba mieć to coś i wtedy można podbijać świat
Tylko, że tak jest wszędzie. Nie tylko u nas. Poza tym oryginalność nigdy nie była wyznacznikiem sukcesu (niestety).

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: sobota » śr gru 26, 2007 6:10 pm

nie czuję bym miał mniejsze pojęcie o muzyce niż Ty ,poza tym mam prawo wypowiadać się kiedy chcę, tak samo ja Ci mogę powiedzieć byś tutaj nie pisał, ale to trochę poziom piaskownicy ,nie uważasz?
spokojnie, przecież nie zabraniam Ci pisać, nigdzie też nie napisałem że mam większą wiedzę muzyczną, albo żeby miało to decydować o prawie do zabierania głosu. Ale jak wchodzisz w dyskusję to ja oczekuję konkretnych argumentów, a tu co? Rzucasz hasło że Hey i Myslovitz to kopia zachodnich zespołów - dwa razy prosiłem żebyś wymienił JEDNEGO wykonawcę którego kopiuje Hey albo Myslovitz, nie wymieniłeś żadnego.
wiesz o tym,że nagrania Czesława Niemena cieszyły się popularnością na Węgrzecz i w NRD to możę niedużo, ale jest to jakiś sukces ,jego muzyka była bowiem oryginalna, wyczuć w nią było coś Polskiego i to chodzi
No wiem, podobnie było zresztą z SBB. Tylko co z tego? W Heyu i Myslovitz też wyczuwam typowo polskie nuty, może nie takie same jak u Niemena, ale jednak, więc dalej nie wiem co z nimi nie tak.
TSA które podałeś do tablicy jest oczywistą kopią zespołu AC/DC i dlatego nie osiągneło kariery na świecie, ale ja pisałem o nich w innym kontekście, przeczytaj jeszcze raz
Ja dobrze rozumiem o co Ci chodzi. Tylko popatrz sam - obrażasz jedne zespoły o to że kopiują zachodnie trendy, ale jeśli chodzi o TSA to już jest okej.
jeśli to Ci to sprawi przyjemność, nie będe już pisał w tym temacie, w sumie nie mam już ochoty
Mi się całkiem przyjemnie dyskutuje z Tobą, wierz mi :)

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Nomad » śr gru 26, 2007 6:19 pm

ale gdzie ja obrażam te zespoły, napisałem tylko ,że w moim odczuciu jest to pewna kopia, chcesz przykład, możesz mnie wyśmiać, ale jak słyszę Myslovitz to zawsze mi się nasuwa jedno skojarzenie-Oasis, nie wiem może mam małe pojęcie, ale tak mi się to kojarzy i uważam ,że dużo się ich musieli nasłuchać w młodości ,wiesz mi się marzy by powstał taki Polski zespół ,który np.nie będzie się baw umieszczać w swoich tekstach fragmentów dotyczących kultury Polskiej ,historii ,to byłoby coś fajnego i budującego ,w muzyce też, zobacz taki Jethro Tull, u nas jest jakiś taki zespół ?,poza tym chciałbym by był jakiś rockowy zespół ,który robi naprawdę show , ktoś powie że czasy takiego kiczu minęły, tak ale myśmy nie mieli takiego zespołu rockowego ,który mógłby zapełniać duże obiekty i tworzyć spektakle, widowiska ,chciałbym poprostu usłyszeć kiedyś że Polski zespół rockowy nie ma komklepsu bycia ambitnym i grania dla ludzi myślących, chce Polskiego zespołu, który będzie masowy i sprawi że rock w Polsce będzie muzyką dla wszystkich

Da5id
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2305
Rejestracja: pn gru 01, 2003 6:05 pm
Skąd: R. Sao Clemente 23

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Da5id » śr gru 26, 2007 6:33 pm

jak słyszę Myslovitz to zawsze mi się nasuwa jedno skojarzenie-Oasis
Faktycznie po debiucie Myslo ten zespół był porównywany do Myslovitz, ale moim zdaniem obecnie tych zespołów nic nie łączy.
mi się marzy by powstał taki Polski zespół ,który np.nie będzie się baw umieszczać w swoich tekstach fragmentów dotyczących kultury Polskiej ,historii
Jest już taki zespół, nazywa się Lao Che.
zobacz taki Jethro Tull, u nas jest jakiś taki zespół ?
Nie, ale tak dla ścisłości - była Republika (przynajmniej w początkowej fazie działalności).

Awatar użytkownika
sobota
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 494
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 7:41 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: sobota » śr gru 26, 2007 6:37 pm

który np.nie będzie się baw umieszczać w swoich tekstach fragmentów dotyczących kultury Polskiej ,historii ,to byłoby coś fajnego i budującego
a Lao Che?
ale myśmy nie mieli takiego zespołu rockowego ,który mógłby zapełniać duże obiekty i tworzyć spektakle, widowiska ,chciałbym poprostu usłyszeć kiedyś że Polski zespół rockowy nie ma komklepsu bycia ambitnym i grania dla ludzi myślących, chce Polskiego zespołu, który będzie masowy i sprawi że rock w Polsce będzie muzyką dla wszystkich
To jest raczej problem polskich odbiorców, a nie wykonawców.

Evil
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 755
Rejestracja: czw lis 01, 2007 4:08 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Evil » śr gru 26, 2007 6:45 pm

3. Pisanie że Hey kopiuje grunge czy tam postgrunge zakrawa na lola roku. :lol:
nawet konkretnie zakrawa...


w sumie nomad jest dosc specyficznym sluchaczem muzyki , ma swoj swiat w ktorym dobrze sie mu zyje i slucha tego co sobie do niego zainkorporowal i nie musi nic zmieniac , nie otwiera sie nowe bo po co skoro zzynka , ale jak sie mowi ze TSA zzyna to foch albo to przemilczy , oryginalnosc ? posluchaj kapel typu the end albo minsk to jest oryginalne ale popierdolone granie trafiajace tylko do odpowiedniej grupy odbiorcow..i czasem lepiej trafic do takiej niz dla ogolu ktory nigdy tej muzy nie zrozumie , ja olalem sprawe myslovitz nie trafia to do mnie , nie musze tego sluchac , ba nawet nie chce .

Nie twierdze tez , ze oni z kogos zrzynaja bo ... nie wiem czy zrzynaja gowno ktorym okreslam ta tworczosc mnie nei interesuje wiec sie zaznajamiac z ich tworczoscia jak i problemem kogo kopiuja wcale nie musze


( minsk i the end to kapele zagraniczne grajace powalona , poschizowana , i matematyczna wrecz czasem forme metalu , ambitna ale praktycznie niestrawna )

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Nomad » czw gru 27, 2007 12:13 am

Lao Che, spoko, w treści w porządku, ale z tego co słuchałem w telewizji to forma mi wyjątkowo nie odpowiada, do takiej muzyki wg.mnie niezbędny jest patos, brawurowe wykonanie, no i potężny,mocny wokal czyli albo muzyka klasyczna a jeśli rock to
hard-rock, rock progresywny, heavy ...oczywiście pisze jak ja to widzę ,wogóle spoko że ktoś chciał śpiewać o takich sprawach.

Ja mam przeciętny gust, wiele osób taki ma, poprostu klasyczny rock z lat 70 i 80 ,głównie z Wysp ,zespoły które czerpią z korzeni i nie w głowie rewolucje muzyczne, ja jestem po stronie tych zespołów które stawiają na formę , dobry warsztat techniczny ,którzy chcą widownię zachwycać i nie myślą o tym by widownia się z nimi utożsamiała ,muzyka nie ma prowadzić ludzi na barykady tylko dawać energii, siły, talent do tworzenia melodii jest najważniejszy.

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: likipiki » czw gru 27, 2007 12:31 am

muzyka nie ma prowadzić ludzi na barykady
no i na tym można zakończyć ten wątek. Ty masz takie podejście do sprawy, a moje jest takie, że muzyka ma prowadzić ludzi, przez muzykę ludzie mają podcinać sobie żyły. ale spoko, odbiór indywidualny ;)

ps moim zdaniem nie ma nic gorszego niż patriotyzm w wydaniu patosu nacechowanego akademiami szkolnymi. tyle.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Nomad » czw gru 27, 2007 12:36 am

nie wierzę byś był za tym by przez muzykę ludzie podcinali swoje żyły, a co do prowadzeniu przez życie, to ja też tak mogę powiedzieć, ale tylko o ulubionym zespole i tutaj faktycznie nie jest to tylko rozrywka, z tym że na szczęscie mój ulubiony zespół nie narzuca jednego stylu myślenia

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: likipiki » czw gru 27, 2007 12:39 am

nie wierzę byś był za tym by przez muzykę ludzie podcinali swoje żyły
jak czują taką potrzebę wyrażenie siebie, to podpowiadam - wzdłuż, nie w poprzek ;)

Evil
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 755
Rejestracja: czw lis 01, 2007 4:08 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Evil » czw gru 27, 2007 10:23 am

Nomad napisał/a:
nie wierzę byś był za tym by przez muzykę ludzie podcinali swoje żyły
nawet nie wiesz ile osob to robi , przypadki samobojstw na i po koncertach anorexia nervosa we francji , czy ...w zasadzie co ja bede mowil posluchaj sobie Xasthura to sam sie zastanowisz nad podcieciem hehe...a ze jeszcze ten typ wraz z jakimis ziomami zagral gig...suicide party doslownie hehe...
do takiej muzyki wg.mnie niezbędny jest patos, brawurowe wykonanie, no i potężny,mocny wokal czyli albo muzyka klasyczna a jeśli rock to
hard-rock, rock progresywny, heavy ...oczywiście pisze jak ja to widzę ,wogóle spoko że ktoś chciał śpiewać o takich sprawach.
chcesz zespolu ktory nie boi sie spiewac o historii , historii walk swiata ? masz Sabaton , odwaznie , z wykopem z moca energia , patosem z czym wolisz , jest po prostu :)

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: The Burczax » czw gru 27, 2007 12:07 pm

A Dżem drogi Nomadzie nie był zespołem porywającym? Oryginalnym?

Benson
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 398
Rejestracja: śr sty 05, 2005 4:47 pm

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: Benson » czw gru 27, 2007 1:04 pm

Dżem z pewnością był (dla wielu ciągle jest) zespołem porywającym, ale z taką samą pewnością nie był zespołem oryginalnym. Takie blues-rockowe granie, choć było wtedy nowe na naszym podwórku, na świecie istniało już dość długo. Zresztą wystarczy wymienić The Allman Brothers Band czy Lynyrd Skynyrd, żeby zobaczyć skąd pełnymi czerpał Dżem.

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: "Daremna muzyczna koniunktura w tym kraju"?

Postautor: likipiki » czw gru 27, 2007 2:31 pm

a probowal ? ;>
znam skuteczniejsze sposoby ;)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Cold, niehouse i 1 gość