Juwenalia 2009

Archiwalny dział o koncertach, imprezach, zlotach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3190
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Piwowarus » pt kwie 10, 2009 9:12 pm

Na SGGW Coma, Audiofeels, Kosheen, Hunter, Lao Che, Skangur, Dick4Dick, Koniec świata, Enej, Gandahar http://ursynalia.pl/index.php?option=co ... &Itemid=10
Na UW Parov Stelar, Oi Va Voi, Mimofoni, Smolik http://www.samorzad.uw.edu.pl/index.php ... Itemid=131
Ale i tak wiadomo, że wszyscy czekają na to co PW zorganizuje, a Politechnika jeszcze się nie określiła.
Wszystko będzie tu, ale jak widać jeszcze nic nie ma. http://juwenalia.waw.pl/index.php?=

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Wrath » pt kwie 10, 2009 10:37 pm

za darmo to raczej nic nie zagra w krk :razz:
no a rok temu za imprezę na Błoniach płaciłaś? :P

Przed Die Toten Hosen zagrają Skangur i Lady Pank.

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: Juwenalia 2009

Postautor: herki » sob kwie 11, 2009 11:23 am

herki studencie :lol: co bedzie w wawie?
Clawfinger i sporo piwka.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Kuba » śr kwie 15, 2009 5:38 am

Hehe....no i jednak Die Toten Hosen za darmo w Krakowie ;-)

http://muzyka.onet.pl/0,1952229,newsy.html

Na 100% jestem :razz:

Opra
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1087
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 8:38 pm
Skąd: Olkusz/Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Opra » śr kwie 15, 2009 5:06 pm

bardzo szkoda , ze wypada to w dzien koncertu Arii w wawie. tak to pewnie bym sie zjawila, ale narazie Aria to dla mnie priorytet.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Szajba » wt maja 05, 2009 7:38 pm

JUWENALIA ŚLĄSKIE 2009

Plan:
15 maja - Grillowanie z Radiem Egida - Osiedle Akademickie Ligota
16.00 - Start wielkiego studenckiego grillowania oraz rozpoczęcie 40godzinnej audycji w Studenckim Radiu Egida, z okazji 40-lecia Radia

16.30 - Rozpoczęcie Juwenaliów Śląskich 2009
17.20 - Kabaret laureata akcji Wyjdźcie z Garażu
19.10 - koncert BLUESTRACJA
20.00 - przekazanie klucza do miasta przez władze miasta Katowic
20.10 - koncert LeRT
21.00 - koncert ROCKAWAY
22.00 - koncert gwiazdy wieczoru POGODNO (alternatywa)
00.00 - KINO POD CHMURKĄ - nocny seans filmowy: Pulp Fiction

16 maja - Juwenaliowe Reggae Party

8.00 - STUDENCKA POBUDKA z zespołem Żul Band , kefirami, bułkami i rozruchem na śniadanie
12.00 - Rozpoczęcie turnieju akademików o Puchar Kierownika Osiedla na najlepszy akademik (studenckie zawody sportowo-zprawnościowe) oraz wielkiego studenckiego grillowania cz.2
13.00 - Teatr ŁYSA ŚPIEWACZKA
13.00 - siatkówka w piżamach (boisko do siatkówki plażowej)
13.45 - Miniprzegląd taneczny (Zespół Pieśni i Tańca Katowice, Szkoła Tańca Rewia, szybki kurs Salsy)
15.20 - SOUND KILLERS (beatbox)
15.50 - KABARET laureata akcji Wyjdźcie z Garażu
16.30 - koncert laureata akcji Wyjdźcie z Garażu
17.30 - koncert laureata akcji Wyjdźcie z Garażu
18.15 - BICIE REKORDU W BIEGU NA 3 NOGACH
18.45 - koncert O’REGGANO
19.40 - Teatr Ognia ASGARD
20.00 - koncert PAPRIKA KORPS (heavy reggae)
21.30 - koncert gwiazdy wieczoru VAVAMUFFIN (dancehall, raggamuffin)
23.00 - Karaoke
23.00 - jam session (w Klubie Studenckim Straszny Dwór)
00.00 - Kino pod chmurką - film z Charlie’m Chaplin’em w roli głównej, z muzyką na żywo

Oprócz tego codziennie wiele konkursów sportowych, sprawnościowych oraz zabawnych, turniej akademików oraz dodatkowe atrakcje typu strzelnica paintball, quady, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki oraz sumo.


18 maja - Juwenaliowy turniej Counter-Strike: Source
Katowice

19 maja - KULTURALNA JAZZDA - Rondo Sztuki

20 maja - Juwenaliowy MegaFajny Kabareton - GCK Katowice

21 maja - Wielkie Jazz Jam Session - GuGalander - Czyli granie - improwizowanie na całego. Najlepsza impreza klubu GuGalander, stała się integralną częścią tegorocznych Juwenalii! Wstęp: 7zł (każdy bilet to jedno piwo gratis!) więcej informacji poprzez e-mail jam.session.guga@gmail.com.
plan imprezy:
17.00 - Warsztaty Jazzowe
19.00 - Koncert zespołu Nucleon
20.30 - Jazz Jam Session

22 maja -S tudent's House Night + Korowód studentów - Lotnisko Muchowiec, Katowice Centrum

23 maja - Totalna Inwazja Studentów - Lotnisko Muchowiec

17.00 - koncerty formacji studenckich (m. in. Soulburn)
19.30 - koncert gwiazdy STRACHY NA LACHY (miejski folk, rock, alternatywa)
21.15 - koncert gwiazdy HURT (rock elektroniczny, alternatywa)
22.45 - koncert gwiazdy wieczoru KULT (rock, alternatywa)
01.30 - koniec koncertu
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Kuba » czw maja 07, 2009 11:32 am

Gdyby ktoś znał szczegóły jutrzejszego koncertu Die Toten Hosen to proszę się podzielić nimi tutaj. W szczególności interesuje mnie godzina rozpoczęcia.

Aha.....no i miejsce się zmieniło. Już nie Błonia tylko Muzem Lotnictwa Polskiego. Czyli tam gdzie odbywa się Coke Live.

Brand
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1703
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:30 am
Skąd: Łańcut / Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Brand » czw maja 07, 2009 3:20 pm

Będę 9 maja na T.Love, chyba.

Opra
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1087
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 8:38 pm
Skąd: Olkusz/Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Opra » czw maja 07, 2009 3:52 pm

ja moze bede w sobote gdzies w wawie jak cos gra zadarmo :razz:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Szajba » czw maja 07, 2009 3:56 pm

byś do Katowic przyjechała 21 maja...
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Deleted User 804

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Deleted User 804 » czw maja 07, 2009 6:34 pm

ja moze bede w sobote gdzies w wawie jak cos gra zadarmo :razz:
wysyłałem ci co gra w sobote za free :P

Opra
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1087
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 8:38 pm
Skąd: Olkusz/Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Opra » czw maja 07, 2009 7:28 pm

no wiem wiem ... :razz:

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Kuba » sob maja 09, 2009 2:00 am

Wróciłem z Toten Hosen właśnie...... to i coś napiszę.....

Sam koncert : REWELACJA !!!

Ale po kolei. Dzień przed koncertem całą imprezę przeniesiono na teren lotniska przy Muzeum Lotnictwa. Jak sobie tam wszedłem to produkował się Skangur, po nich ludzi bawił Sidney Polak (i mu to szło) a jeszcze po nic cover band Lady Pank (tylko Panasewicza mają na wokalu). Borysewicz już całkiem położył "lage" na ten zespół czy dalej chorego udaje ?

Tam sobie stałem kilka metrów od sceny i się zastanawiałem jak będzie reagowało kilkanaście tysięcy ludzi śpiewających "Zawsze tan gdzie Ty" na niemieckiego punk rocka :???: Kilka minut później się przekonałem......

Techniczni dość szybciutko ustawili zespół, pojawiła się zajebista czaszka robiąca za scenografię i muzycy wyszli na scenę. Bez intra, odpalili od razu "Storm" z nowej płyty. I pierwszy szok. POGO. Takie bardzo poważne. Szaleństwo na prawdę ostre. Po twarzach muzyków widać było że się nie spodziewali. A sami tylko do pieca dokładali. Żadnego przynudzania tylko kolejne torpedy się pojawiały :"Auswaertsspiel" (refren momentalnie podłapali wszyscy), "Liebeslied", "Steh Auf, Wenn Du Am Boden Bist", "Cokane In My Brain", "Pushed Again", "Freunde".

Kontakt w publiką Campino miał po prostu rewelacyjny : gadał po niemiecku, angielsku i polsku (czytał z kartek, dość sporo nawet - nie tylko "dziękuje"). Fajnie się zrobiło jak tłumaczył że "Alles Aus Liebe" to ich piosenka a nie "iś troje" :lol: Cuda zaczął wyczyniać przy "Hier Kommt Alex" - stwierdził że nie widzi twarzy ludzi przed sceną i idzie się przywitać. Zeskoczył ze sceny i wspiął się na barierki przed sceną i tak śpiewał. Ochroniarze mieli dość spory problem żeby go utrzymać. Piw to wyrzucił ze sceny chyba ze 30 przy czym powtórzył że zasada jest prosta : łapiemy, pijemy i dzielimy się z sąsiadami ;-) Przy "Wuensch Dir Was" dał się oczywiście wydrzeć ludziom. Podobało mi się jeszcze jak opowiadał o zakończeniu II wojny światowej i że czuje się tutaj wspaniale jako Niemiec który jest przyjmowany jako przyjaciel. Natomiast na sam koniec przy "You'll Never Walk Alone" wspomniał o Jerzym Dudku jako o swoim przyjacielu.

Z relacji różnych ludzi : podobno Panowie Hoseni sobie do południa spacerowali po rynku i bardzo chętnie pozowali do zdjęć z każdym kto tylko chciał i grzecznie poczekał na swoja kolej. Podobno byli bardzo mili i uprzejmi ......

Co jeszcze ...hm... było zajebiście głośno ! I dobrze. W końcu to punk rock ! Zresztą jak zwał tak zwał....było po prostu zajefajnie. I pojade na Hosenów gdziekolwiek się u nas nie pojawią.

Martwiłem się jakie mogą mieć przyjęcie. Zupełnie niepotrzebnie. Zresztą jak stałem w kolejce do wyjścia to usłyszałem jak zupełnie niepozorna dziewczyna mówi do chłopaka (prawie cytuje) :
- "Jeszcze w życiu nie słyszałam żeby ktoś tak dawał czadu na scenie. Lady Pank się nawet nie umywało do tych Niemców."

Ja się z nią zgadzam. Nie każdy musi....... :twisted:

Brand
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1703
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:30 am
Skąd: Łańcut / Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Brand » sob maja 09, 2009 2:15 am

Najlepszy koncert w Krakowie, na jakim byłem. Pozamaiatali totalnie. Podepnę się pod relację Kuby.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Kuba » sob maja 09, 2009 2:33 am

Najlepszy koncert w Krakowie, na jakim byłem. Pozamaiatali totalnie. Podepnę się pod relację Kuby.
No ja jeszcze nie mogę dojść do siebie a trochę już tych zespołów w życiu widziałem :???: Dodam jeszcze że grali 100 minut i ani na jeden moment iskry i ogień nie przestawały się sypać ze sceny. Szacun ogromny dla nich :D

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Kuba » sob maja 09, 2009 1:56 pm

"Storm" http://www.youtube.com/watch?v=GjFFak6wdWk

I malutki popis umiejętności posługiwania się językiem Polskim przez Campino. Czytał z kartek porozrzucanych po scenie. Później jeszcze kilkakrotnie zapowiadał utwory w języku polskim.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3190
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Piwowarus » śr maja 20, 2009 4:24 pm

Jakoś słabo rozpromowana impreza na podzamczu. W ten piątek będą Cinq G, Akurat, Lipali, Riverside i Clawfinger a w sobotę Tede, Sokół i Pono, Jamal, Morandi http://juwenalia.uw.edu.pl/index.php?op ... &Itemid=58

Awatar użytkownika
Marysia
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 829
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 1:03 pm
Skąd: Sosnowiec

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Marysia » pt maja 22, 2009 1:12 pm

jedzie ktoś jutro na muchowiec? bo ja się chyba pojawię

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Juwenalia 2009

Postautor: Szajba » pt maja 22, 2009 1:54 pm

jedzie ktoś jutro na muchowiec? bo ja się chyba pojawię
ja bede pracował
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: Juwenalia 2009

Postautor: juras » pn maja 25, 2009 10:03 am

Witam po małej przerwie ;-)
Koncert Hosen faktycznie był świetny. Nie żałuję męczącej wyprawy, bo i Kraków udało się nienajgorzej zwiedzić i w końcu zobaczyłem Dth na żywo :) W ogóle to był niezły fuks, że dotarliśmy na te całe Czyżyny, bo w mieście nie było o tym żadnych informacji. Przyjeżdżamy wieczorem na Błonia a tu cicho, głucho... ;-) Na szczęście dojechaliśmy na miejsce, a na Lady Pank przeżyłem niemal szok kulturowy. Ja rozumiem, że to taki polski klasyk i przy piwku można sobie posłuchać, ale ludzie to ekstazy dostawali w czasie koncertu. Tego nie kumam, i myślałem, że polska młodzież jest w trochę lepszej kondycji ;-) No ale trudno, Hosen zagrali kapitalnie. Repertuar, rozmówki po polsku, szaleństwo przy "Hier kommt Alex", piękne wspomnienia. No i oczywiście jak spotkam Campiego na Altstadt w Duesseldorfie, to postawię mu piwo. Wedle umowy :)
Niestety nie udało się spotkać z żadnymi Krakusami, wtedy za bardzo nie miałem czasu usiąść do neta i nie było jak się umówić. Spotkaliśmy za to samych miłych ludzi, choć niestety dziewczyna, która wskazała nam drogę na Błonia była za Wisłą ;-)
A, i wydaje mi się, że nie grali kawałka "Freunde" ;-)


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość