31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Archiwalny dział o koncertach, imprezach, zlotach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Postautor: yankes » sob lut 27, 2010 1:43 pm

BRANT BJORK

31.03.2010 środa
Wrocław, Firlej

BILETY: 30/40 zł
- Desert Boogieman – legendarna postać sceny stoner rockowej, twórca jej hymnu „Green Machine” i współzałożyciel bodajże najważniejszego (a z pewnością jednego z najbardziej znanych) zespołu tej sceny - KYUSS. Przybywa po raz pierwszy do Polski, na jedyny koncert we Wrocławiu. Jako support przed zespołem wystąpi grupa MY SLEEPING KARMA.

Solowe, muzyczne, danie przygotowywane przez Branta Bjorka poza oczywistymi, z racji przeszłości, stoner rockowymi składnikami jest mocno okraszone elementami funky i soul’u z pod znaku lat 70-tych (ala późny Jimi Hendrix z czasów Band of Gypsys).

Brant Bjork pojawił się na scenie na samym początku lat 90-tych; wtedy to wraz z kolegami ze szkoły – gitarzystą Joshem Homme, wokalistą Johnem Garcia i basistą Chrisem Cockrell, postanowił „skonstruować” własną grupę rockową – KYUSS. Po nagraniu pierwszej „ep”, w zespole Chrisa Cockrella zastąpił Nick Oliveri i ten skład jest często uważany za pierwszy oficjalny skład zespołu. Z KYUSSEM Bjork nagrał trzy płyty: „Wretch”, uważaną za przełomową i jedną z najlepszych w gatunku stoner rocka - „Blues for the Red Sun” oraz „Welcome to Sky Valley”. Zespół głównie dzięki swemu oryginalnemu ciężkiemu brzmieniu oraz ogromnie żywiołowym koncertom, szybko zdobywał rozgłos, lecz w momencie kiedy muzycy byli bardzo blisko rockowych szczytów (m.in. wspólna trasa z Metallicą), Bjork postanowił go opuścić, twierdząc, „że już go to nie cieszy” (w międzyczasie Oliveri został zastąpiony przez Scotta Reedera). KYUSS, już bez Branta Bjorka nagrał jeszcze jedną płytę i zakończył swoją działalność. Jego członkowie nie zaprzestali jednak dalej tworzyć. John Garcia obecnie jest wokalistą świetnej grupy HERMANO, Scott Reeder współpracował m.in. z zespołem TOOL, Josh Homme natomiast jest liderem grupy QUEENS OF THE STONE AGE, a Nick Oliveri, który przez pewien czas również grał w QUEENS, został po trzeciej płycie wyrzucony z zespołu za zbytnie jak określono „rozrabianie” ;-) BRANT BJORK po odejściu z zespołu także nie zasypywał gruszek w popiele; założył własną wytwórnię i zajął się nagrywaniem solowych płyt. W międzyczasie produkował a później nawet stał się pełnoprawnym perkusistą innej ważnej dla stoner rocka grupy FU MANCHU. Był współzałożycielem formacji CHE, nagrywał również z Panią Melissą Auf der Maur, basistką znaną m.in. z zespołu HOLE i ze współpracy z THE SMASHING PUMPKINS.

Jak więc widać muzyczne CV Branta Bjorka do ubogich nie należy, a nadmienić jeszcze wypada, że tak naprawdę Bjork to diabelnie dobre koncerty, na których nie „odgrywa” tylko utworów, lecz częstymi improwizacjami przenosi słuchaczy na swą pustynię w okolicach Palm Desert, gdzie kojoty wyją a pejotl warunki do rośnięcia idealne ma.

Więc Let the truth be known... and get stoned 31 Marca w Firleju.

www.eventim.pl/portal/pl/muzyka/rock_pop/brant_...

www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/334914-bra...

www.lastfm.pl/event/1340834+Brant+Bjork+at+Firl...

www.facebook.com/event.php?eid=290985947312

www.firlej.wroc.pl/index.php/koncerty/387

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: 31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Postautor: panzerschreck » sob lut 27, 2010 5:21 pm

No jakby było z kim to może i bym się odpalił... Artur? ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: 31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Postautor: Elevatorman » ndz lut 28, 2010 11:36 am

ja mogę pójść

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: 31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Postautor: panzerschreck » ndz lut 28, 2010 10:24 pm

A to git, nie wiedziałem, że lubisz takie klimaty ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: 31/03/2010 - Brant Bjork - Wrocław

Postautor: Elevatorman » ndz lut 28, 2010 10:48 pm

A to git, nie wiedziałem, że lubisz takie klimaty ;)
fanem wielkim nie jestem, ale zobaczyć można zwłaszcza że cena nie wysoka w porównaniu do tito jest wręcz niska ;) ale jeszcze posłucham i podejmę ostateczną decyzję. :twisted:


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość