17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: yankes » wt kwie 20, 2010 1:37 pm

EVERGREY

17.05.2010 poniedziałek
Warszawa, Progresja

18.05.2010 wtorek
Kraków, Loch Ness.

Bilety wkótce

Jako supporty wystąpią zespoły Flashback of Anger oraz Post-Traumatic Stress Disorder.

http://evergrey.net/shows/

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Wrath » wt kwie 20, 2010 3:22 pm

Jechałem do Warszawy do jakiegoś parku żeby ich zobaczyć to byłoby grzechem w Loch Ness się nie zjawić :)

Bilety po 65zł w przedsprzedaży, 75 zł w dniu koncertu.
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 7:17 pm przez Wrath, łącznie zmieniany 1 raz.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Artur » wt kwie 20, 2010 3:26 pm

Super :D

Deleted User 357

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Deleted User 357 » wt kwie 20, 2010 3:37 pm

Będę w Krk na 100% :)

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: yankes » czw maja 13, 2010 11:47 am

Już za zaledwie kilka dni będziemy mogli zobaczyć i posłuchać na dwóch koncertach w Polsce zespół Evergrey. Grupa zagości 17 maja w stołecznej Progresji, a dzień później, 18 maja w krakowskim klubie Loch Ness. Jak już informowaliśmy skład grupy uległ przetasowaniu. Zespół przybędzie do naszego kraju w zupełnie odnowionym składzie. Evergrey opuścili Henrik Danhage i Jonas Ekdahl, oraz Jari Kainulainen. Oczywiście na ich miejsce znaleziono już następców. Są to: Marcus Jidell (Ex- Royal Hunt) gitary, Johan Niemann (ex-Therion, Mind’s Eye) bas i Hannes Van Dahl bębny.

Nie jest to jedyna zmiana, która wiąże się z występami w Polsce. Zespół Flashback Of Anger odwołał uczestnictwo w trasie, uzasadniając to osobistymi powodami. Ilość supportów jednak nie ulegnie zmianie - grupę Flashback Of Anger zastąpi izraelski Edgend, którego twórczość oscyluje w klimatach dark progressive metal. Oprócz grup Evergrey oraz Edgend na scenie zagości Post-Traumatic Stress Disorder.

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Wrath » pt maja 14, 2010 1:04 pm

No, jest bilecik, będę na pewno :dance:

Heh, specjalnie do Loch Ness wstąpiłem z nadzieją na ładny, kolekcjonerski bilet a dostałem zwykły świstek z ticketpro :B

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Artur » pt maja 14, 2010 1:45 pm

Toś mnie zmartwił :B Nie zdziwię się jeśli w ogóle takich nie puścili, niestety powoli także MMP od tego odchodzi (a był to być może jedyny element ich polityki, za który mieli u mnie szacun ;-) ). Już przecież z Down tak było. Może w Allu w Katowicach mają, ale jeśli nie to już na bank nigdzie.

EDIT: dostałem odpowiedź z MMP - nie ma kolekcjonerskich.

trooper666
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 17, 2010 1:47 pm

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: trooper666 » pn maja 17, 2010 1:49 pm

Witam!
Jest ktoś zainteresowany koncertem, a nie ma jeszcze wejściówki? Mam o jedną za dużo, wygrałem ją w konkursie, chętnie odsprzedam, nawet taniej:)
Pozdrawiam info na pw

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Wrath » śr maja 19, 2010 12:43 am

Krakowski koncert wypas \m/ zagrali 1,5 godziny, 18 kawałków chyba. Nagłośnienie w porządku, w sumie więcej mi do szczęścia nie potrzeba (no może pałeczkę mógłbym złapać, ale tym razem Żelazny złapał prawie wszystko co leciało ze sceny ;)). Trochę mało ludzi, ale nie ważne co pod sceną - ważne co na scenie - a tam było bardzo konkretnie, o wiele lepiej niż w Wawie 1,5 roku temu. No ale wtedy było krótko, zimno i w ogóle ;)

Deleted User 357

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Deleted User 357 » śr maja 19, 2010 2:27 am

no może pałeczkę mógłbym złapać, ale tym razem Żelazny złapał prawie wszystko co leciało ze sceny ;)
Owszem, pałki złapałem obie, ale kostek mogłeś nałapać ile wlezie ;)
Koncert świetny, widziałem ich tylko w zeszłym roku na MoR, więc nie ma porównania w ogóle. Nowi członkowie świetnie się wkomponowali.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Artur » śr maja 19, 2010 2:59 am

Zgadzam się, że bardzo godnie było. Co do nagłośnienia - generalnie to głośno było :B I ja bym trochę bardziej parapety Zandera wysunął do przodu, no ale czasem coś można było wychwycić. Nowi członkowie, a zwłaszcza chyba gitarzysta, dobrze wkomponowani. Co prawda mam wrażenie, że było kilka pomyłek (głównie jeśli chodzi o perkusję), ale to tylko moje wrażenie a i tak oczywiście nie rzutuje w żaden sposób na opinię o występie.
Co do porównania z Warszawą - mnie osobiście tamten koncert mocno się podobał, ale ten chyba faktycznie lepszy, dłuższy no i atmosfera chyba taka bardziej "intymna".

Koncert zdecydowanie wart swojej ceny a nawet i więcej.

I oczywiście spieszę z secikiem, jakby ktokolwiek był ciekaw ;)

Intro (to samo co na koncertówce)
Blinded
End Of Your Days
As I Lie Here Bleeding
Obedience
Soaked
Still In The Water
Monday Morning Apocalypse
Solitude Within
Nosferatu
Rulers Of The Mind
Mark Of The Triangle
The Masterplan
Words Mean Nothing
I'm Sorry
----------
When The Walls Go Down
Recreation Day
Broken Wings
A Touch Of Blessing


Fajnie, że po 3 kawałki z "Solitude Dominance Tragedy" i "In Search Of Truth", wszystkie rewelacyjnie wypadły (choć szkoda, że "Rulers..." grają skrócone o to zwolnienie w środku). Co do reprezentacji "Recreation Day" to dokładnie taka sama jak w Wawie i w ogóle z reguły ten zestaw fundują. Piosenki to zacne, ale mogliby conieco odświeżyć i zagrać np. "Fragments" czy "Unforgiveable", wątpię by nastręczyło im to problemu. Z "The Inner Circle" oczywiście stali dwaj reprezentanci i oczywiście za mało, bo każdy wie że to najlepszy Evergrey :twisted: Takiego "Ambassadora" to bym baaaardzo chętnie usłyszał, nie mówiąc o "Waking Up Blind". Nowsze rzeczy IMO ustępują wcześniejszym płytom, zwłaszcza "Monday Morning Apocalypse" (choć to wciąż dobre piosenki) ale "Still In The Water" to jeden z moich highlight'ów na tym koncercie. Z "Torn" rewelacyjnie wypadło "Soaked", a "Broken Wings" bym jednak na coś wymienił, np. "When Kingdom Falls" albo "Still Walk Alone" (te 2 przede wszystkim).

No, to ponarzekałem sobie :mrgreen:

Tak czy siak świetnie było.

Aha - nie wiem jak Żelazny ale ja supportów nie widziałem (Wrath też), więc nie mam pojęcia co to było.

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Wrath » śr maja 19, 2010 10:18 am

Owszem, pałki złapałem obie, ale kostek mogłeś nałapać ile wlezie
Kostki mnie nie kręcą :B

Deleted User 357

Re: 17 i 18/05/2010 - Evergrey - Warszawa/Kraków

Postautor: Deleted User 357 » śr maja 19, 2010 1:54 pm

Ja z setlisty bym nic nie wymienił, co najwyżej bym dorzucił kilka kawałków, więc nie ma co narzekać. Mogliście poczekać chwilę, bo cały zespół wyszedł dosłownie 5 minut po tym jak się zmyliście.
Aha - nie wiem jak Żelazny ale ja supportów nie widziałem (Wrath też), więc nie mam pojęcia co to było.
Izraelski prog-power dał radę bo skończył zanim zaczął sie stawać irytujący, włosi do lasu - generalnie żadna strata ;-)


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości