Maiden England

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3190
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Maiden England

Postautor: Piwowarus » wt lut 08, 2011 2:45 pm

przede wszystkim Bruce jest tutaj w dużo lepszej formie.
Z tym bym się właśnie nie zgodził. Jego głos na Maiden England jest właśnie jakiś dziwny, bardziej podoba mi się ten z LaD. Przy czym mówimy o wersji cd, bo na tej video kilka utworów z Aces High na czele brzmi słabo.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Maiden England

Postautor: krusejder » wt lut 08, 2011 3:59 pm

No sam nie wiem, niby powinienem być zachwycony, bo na koncercie nie ma zapychaczy takich jak Wrathchild, Sanctuary itp. ale jakoś mnie ten koncert nigdy nie powalał na kolana.

Może dlatego, że dobór utworów nie tworzył koncertu ?
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: Maiden England

Postautor: Kai. » wt lut 08, 2011 6:42 pm

Dla mnie ten koncert jest wspaniały! ;-)

Set zaje**sty, pirotechika itp..

Oglądałem go w wieku 6-7 lat no i się spodobało! :cool:
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Maiden England

Postautor: ttomasz » wt lut 08, 2011 7:41 pm

Panowie pozwolą, że się wyłamię. la mnie najlepsze jest "Beast Over Hammersmith"
A mi właśnie beast jakoś wogle nie podeszło :/
Zespół jest w formie fantastycznej, zwróćcię uwagę jak rewelacyjnie świeżo brzmią starsze kawałki jak Killers czy Prisoner.
Dokładnie! W tym i w siódmym synie największa siła koncertu. Do tego jak już wspomniano power publiczności, coś innego niż RiR ale równie świetny!

No i jak dla mnie największa perełka czyli Still Live, świetne wykonanie!

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Maiden England

Postautor: beaviso » czw lut 10, 2011 2:41 am

Świetny koncert. Jak już zgodnie zauważyliście takie kawałki jak Infinite Dreams, The Prisoner, Still Life i SSOASS są perełką tego wydawnictwa i należą do najlepszych wykonań w historii zespołu. Głos Bruce'a miażdży, pomimo że śpiewa trochę siłowo, to jest rewelacyjny (szczególnie SSOASS).

Słabsze wykonania to wg mnie Moonchild i Wasted Years - w ostatnich latach zespół zwykł robić je zdecydowanie lepiej, pomijąc niestaranne solo Janicka w Moonchild.

Minusem jest strona wizualna - wstyd pokazać ten koncert obcym ludziom. "Kostiumy" zespołu są tragiczne, a Adrian szokuje jakąś pomyłką na głowie zamiast włosów i tym zdechłym białym szczurem na ramieniu :P Ktoś, kto po raz pierwszy zobaczy Maiden, będzie w szoku i raczej się nie przekona. Muzyka broni się sama, ale wygląd panów trzeba potraktować z dużą dozą poczucia humoru.

M.

lolowiecki
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 124
Rejestracja: czw sie 12, 2010 1:47 am

Re: Maiden England

Postautor: lolowiecki » czw lut 10, 2011 10:09 pm

Wg mnie Dickinson śpiewa najlepiej od 2000 do 2008 roku. na maiden england fałszował i śpiewał jakby się miał udusić ;/

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Maiden England

Postautor: Zilian » czw lut 10, 2011 10:14 pm

Wg mnie Dickinson śpiewa najlepiej od 2000 do 2008 roku. na maiden england fałszował i śpiewał jakby się miał udusić ;/
Odważne słowa teraz będzie się trzeba na falę krytyki przygotować :D

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Maiden England

Postautor: panzerschreck » czw lut 10, 2011 10:33 pm

Strasznie ciekawy jest ten koncert. Setlista, scenografia, ogólny klimat- bardzo mi to pasuje, coś wyjątkowego jeśli chodzi o IM. Troszkę niestety statycznie, Dickinson też nie do końca daje radę, ale coś w tym materiale jest przyciągającego. Narzekań na scenografię nie rozumiem- wg mnie idealnie pasuje do atmosfery. Mimo wszystko jednak wolałbym żeby taki koncert został nagrany na trasie wcześniejszej ;)
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1703
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Maiden England

Postautor: Kuba » pt lut 11, 2011 2:08 pm

Ja tak po cichu liczę że jak pojawi się History of Iron Maiden 3, którego jak wiadomo Maiden England będzie częścią, Steve zdecyduje się wydać ten koncert nie tylko w formie DVD, ale też CD. I mam nadzieję że będzie to cały koncert, łącznie z bisami, których w wydaniu VHS brakuje.

Ale liczę po cichu bo po tym jak spaprali wydanie Rock in Rio '85 na Live After Death DVD to wiem że się po nich można spodziewać różnego badziewia :???:

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Maiden England

Postautor: matik » pt lut 11, 2011 4:18 pm

I mam nadzieję że będzie to cały koncert, łącznie z bisami, których w wydaniu VHS brakuje.
Na dvd ktore kiedys było w sprzedaży w MM tez nie ma bisów :mryellow: widocznie jest to przegrane z VHS bo jakosc dvd tez jest nie najwyzsza ale co tam takiego koncertu wstyd nie miec w swojej kolekcji ;-)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Moonrise
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 23, 2010 9:44 am
Skąd: Poznań

Re: Maiden England

Postautor: Moonrise » wt maja 31, 2011 10:49 pm

Aces High na czele brzmi słabo
zawsze na pierwszym kawałku z koncertu wokal brzmi najsłabiej, kwestia właściwej rozgrzewki.

Maiden England... jeden z wielu "numerów 1" u mnie ;-)
Czasy Somewhere i 7th Son cenię szczególnie ze względu na brzmienie gitar i ogólnie wyraźnie brzmienie całości.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Maiden England

Postautor: remi » śr cze 01, 2011 10:46 pm

Ja nie mogę zrozumieć czemu dosyć dobre Aces High z wydania audio Live after Death nie pokrywa sie z tym co jest na zapisie video. Bruce o niebo lepiej śpiewa na płycie niż to co dali na filmie. Co prawda nie można tego porównać do wspaniałego Aces z 2008 ;-)

Maiden England - koncert marzenie, oby go tylko dzwiekowo i jakościowo nie spieprzyli. O ile wrzucenie koncertu z pubu nagrywanego kamera z 1980 na Early Days rozumiem, o tyle RiR z 1985 na LaD totalnie przeraża. Czyżby nie dało sie z tym nic zrobić :roll:

Dlatego chciałbym wierzyć ze Maiden England będzie super wydawnictwem w super jakości, dodam od siebie ze mam nutke nadziei ze znajdzie sie tam tez zapis koncertu z trasy SiT :twisted:

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2480
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Maiden England

Postautor: DeJMIeN Wielki » czw cze 02, 2011 6:22 pm

z trasy SiT nadaje się do wydania chyba tylko Paryż i Philadelphia, przynajmniej Ja nic lepszego nie znalazłem póki co

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Maiden England

Postautor: ZłapanyWCzasie » czw cze 02, 2011 8:18 pm

jeszcze Goeteborg jest ok, a Aces High to utwór typowo studyjny, podobnie jak Where Eagles Dare ,tzn studyjnie jest niesamowicie dopracowany i ciezko to odtworzyc live

Maiden England to rzecz niesamowita, mamy tu z jednej strony wspaniale wersje surowych utwór jak Prisoner czy Killers z drugiej cudowne piekno Infinite Dreams czy Seventh Son of a Seventh Son

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Maiden England

Postautor: Zilian » czw cze 02, 2011 8:41 pm

Ja nie mogę zrozumieć czemu dosyć dobre Aces High z wydania audio Live after Death nie pokrywa sie z tym co jest na zapisie video.
Bo to dwa inne koncerty. Innego dnia był nagrywany album na CD / winyl a innego na DVD. Co do Maiden England ostatnio sprawiłem sobie BBC Archives i na 2 CD są utwory z koncertu trasu SSOASS z pamiętnego występu z donnington i no coś nie prawdopodobnego miazga totalna szkoda że tego koncertu nie wybrali na album koncertowy / DVD bo by było to coś niesamowitego.

Awatar użytkownika
navigator
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 50
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 3:38 pm
Skąd: South-East

Re: Maiden England

Postautor: navigator » ndz kwie 08, 2012 4:32 pm

Powiem krótko: dźwięk i set lista ok (choć brakuje więcej kawałków z SIT) ,natomiast od strony wizualnej trochę "kuleje" :) jak na Ironów zbyt statyczny - brakło tej energii i dynamiki do jakiej jestem przyzwyczajony :) no chyba że wynikiem tego było to że zagrali w hali a nie na stadionie :roll: choć to akurat nie powinno mieć dużego znaczenia.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Maiden England

Postautor: ZłapanyWCzasie » pn kwie 09, 2012 1:19 pm

A dla mnie to jedyny koncert który naprawdę oglądam z przyjemnością zawsze. Live after Death raczej jest średnio pokazane i ja kojarzę ten koncert z audio na długo przed DVD natomiast te nowe DVD Iron Maiden są takie "wypachnione" i czasami ma się wrażenie , że wszystko jest takie dopracowane aż do przesady.
Poza tym na starych koncertach jest jakiś taki inny klimat , raz montaż klasyczny , dwa nie ma tych ujęć na publikę które mnie czasami męczą

Także z całym szacunkiem dla Twojego zdania moje jest zupełnie inne

no i hala nie ma znaczenia bo na Death on the Road jest podobnie jak na Rock in Rio

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: Maiden England

Postautor: Madril » wt sty 15, 2013 11:22 am

Wyjdzie niedługo na 2DVD, 2LP i 2CD.
Wczoraj się pojawiło na włoskim amazonie z datą premiery w lutym, dziś widzę, że jest na fan.pl z datą 1 kwietnia.
Pewnie niedługo jakieś oficjalne info będzie.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9525
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Maiden England

Postautor: Budziol » wt sty 15, 2013 12:34 pm

Znow wydatki;-)

dokoncza oglaszac trase pewnie i walna kiedy premiera;-)

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1703
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Maiden England

Postautor: Kuba » wt sty 15, 2013 2:25 pm

Znow wydatki;-)
Takie wydatki to ja rozumiem :jee:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości