Iron Maiden czy Metallica?

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: matik » sob cze 18, 2011 10:34 pm

Oba sa wielkie i szacun dla nich za to co osiągnęły
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: panzerschreck » sob cze 18, 2011 10:50 pm

Osobiście jestem przekonany, że kiedy Nothing Else Matters zawojowywał świat, to Rod Smallwood ze Steve'm Harrisem aż zagryzali paznokietki z zazdrości :lol:
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: Kai. » sob cze 18, 2011 11:32 pm

pod każdym względem: Metallica :twisted:
czyli Bruce słabszy niż James. :facepalm: HAHAHAHAHAA !
Zanim wyjedziesz do kogoś z hahahami, może być nauczył się czytać ze zrozumieniem?
Pytanie w temacie brzmi:
Który z tych zespołów bardziej cenicie? .
więc pisząc
pod każdym względem: Metallica
, mam na myśli też to, że Jamesa cenię bardziej niż Bruca. Nie znaczy to, że James jest moim zdaniem lepszym pod względem technicznym wokalistą.
mój błąd, wybacz.


Maiden >>>>>>> Meta
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

Kozas
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 101
Rejestracja: pn gru 28, 2009 11:00 pm
Skąd: Szczecin/Trzcianka

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: Kozas » sob cze 18, 2011 11:34 pm

Lars to tez nie jest wirtuoz.
Nico tym bardziej ;)
I tak i nie, bo Nicko tez nie nalezy i nigdy nie nalezal do topu, ale dlaczego "tym bardziej"? Uwazam go za lepszego od Larsa. Wokal wedlug mnie IM ma o wiele lepszy, gitarzystow tez lepszych, bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze. Teksty bardziej Ironow mi podchodza, oprawa koncertowa, lepsze melodie i nawet okladki plyt. Nie wiem czy znajde element w ktorym dla mnie dzisiejsza Metallica jest lepsza od Ironow. Liczby sprzedanych egzemplarzy nie licze, bo jakie to ma dla mnie znaczenie w odbiorze muzyki? Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak, ale ja wyrazam w 100% subiektywna opinie

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: Kai. » sob cze 18, 2011 11:42 pm

Lars to tez nie jest wirtuoz.
Nico tym bardziej ;)
I tak i nie, bo Nicko tez nie nalezy i nigdy nie nalezal do topu, ale dlaczego "tym bardziej"? Uwazam go za lepszego od Larsa. Wokal wedlug mnie IM ma o wiele lepszy, gitarzystow tez lepszych, bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze. Teksty bardziej Ironow mi podchodza, oprawa koncertowa, lepsze melodie i nawet okladki plyt. Nie wiem czy znajde element w ktorym dla mnie dzisiejsza Metallica jest lepsza od Ironow. Liczby sprzedanych egzemplarzy nie licze, bo jakie to ma dla mnie znaczenie w odbiorze muzyki? Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak, ale ja wyrazam w 100% subiektywna opinie
Dużo tu racji..
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » sob cze 18, 2011 11:51 pm

Lars to tez nie jest wirtuoz.
Nico tym bardziej ;)
I tak i nie, bo Nicko tez nie nalezy i nigdy nie nalezal do topu, ale dlaczego "tym bardziej"? Uwazam go za lepszego od Larsa. Wokal wedlug mnie IM ma o wiele lepszy, gitarzystow tez lepszych, bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze. Teksty bardziej Ironow mi podchodza, oprawa koncertowa, lepsze melodie i nawet okladki plyt. Nie wiem czy znajde element w ktorym dla mnie dzisiejsza Metallica jest lepsza od Ironow. Liczby sprzedanych egzemplarzy nie licze, bo jakie to ma dla mnie znaczenie w odbiorze muzyki? Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak, ale ja wyrazam w 100% subiektywna opinie
możesz mi Kozasie z Trzcinki wyjaśnić ten zwrot:

" bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze."

Kiedy miała niesamowity?? I w czym był lepszy od obecnego basisty? Pal licho co teraz Metallika nagrywa, ja też jestem ze starej daty, pamiętam jeszcze Metę za życia Cliffa, potem widziałem koncerty z Jasonem i Robem (z Cliffem niebardzo miałem okazje....) i nie wiem w czym Rob ustępuje Cliffowi czy Jasonowi. ZAPEWNE JESTEŚ KOLEJNYM DZIECKIEM WIKIPEDII KTÓRE ZESRAŁO SIE KULTOWOŚCI ZDJĘCIA GROBU CLIFFA a gówno wiesz o graniu na basie i nawet nie słyszysz ścieżki basu w "the 4 horsemen" chyba że ci opiekun odpali GUITAR PRO i wyłaczy resztę ścieżek, zgadłem?

JEŚLI NIE TO WYJAŚNIJ O CO CI CHODZI BO NIE ROZUMIEM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 12:22 am

Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak
Dlatego napisałem już wcześniej, że nie ma sensu przerzucać się argumentami. Jak ktoś subiektywnie ocenia to nie ma sensu, żeby druga robiła to obiektywnie.
www.MetalSide.pl

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » ndz cze 19, 2011 12:27 am

"W 2011 widziałem m.in.: Accept - Arch Enemy - Cavalera Conspiracy - Death Angel - Destruction - Heathen - In Flames - Iron Maiden - Korn - Kreator - Mastodon - Megadeth - Misfits - Overkill - Slayer - Totem - TSA - Vader - Voivod"

Co to ma być gumbyy, dziewczyny szukasz?? ty masz 35 lat czy tak przypadkowo wpisałes?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 12:31 am

Co to ma być gumbyy, dziewczyny szukasz?? ty masz 35 lat czy tak przypadkowo wpisałes?
Nie masz innych zmartwień? :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: panzerschreck » ndz cze 19, 2011 12:46 am

Nico tym bardziej ;)
I tak i nie, bo Nicko tez nie nalezy i nigdy nie nalezal do topu, ale dlaczego "tym bardziej"? Uwazam go za lepszego od Larsa. Wokal wedlug mnie IM ma o wiele lepszy, gitarzystow tez lepszych, bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze. Teksty bardziej Ironow mi podchodza, oprawa koncertowa, lepsze melodie i nawet okladki plyt. Nie wiem czy znajde element w ktorym dla mnie dzisiejsza Metallica jest lepsza od Ironow. Liczby sprzedanych egzemplarzy nie licze, bo jakie to ma dla mnie znaczenie w odbiorze muzyki? Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak, ale ja wyrazam w 100% subiektywna opinie
możesz mi Kozasie z Trzcinki wyjaśnić ten zwrot:

" bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze."

Kiedy miała niesamowity?? I w czym był lepszy od obecnego basisty? Pal licho co teraz Metallika nagrywa, ja też jestem ze starej daty, pamiętam jeszcze Metę za życia Cliffa, potem widziałem koncerty z Jasonem i Robem (z Cliffem niebardzo miałem okazje....) i nie wiem w czym Rob ustępuje Cliffowi czy Jasonowi. ZAPEWNE JESTEŚ KOLEJNYM DZIECKIEM WIKIPEDII KTÓRE ZESRAŁO SIE KULTOWOŚCI ZDJĘCIA GROBU CLIFFA a gówno wiesz o graniu na basie i nawet nie słyszysz ścieżki basu w "the 4 horsemen" chyba że ci opiekun odpali GUITAR PRO i wyłaczy resztę ścieżek, zgadłem?

JEŚLI NIE TO WYJAŚNIJ O CO CI CHODZI BO NIE ROZUMIEM
A powiedz mi kolego mormon- czy pomiędzy jednym a drugim koncertem Metallici znalazłeś czas aby poznać ENTOMBED?
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » ndz cze 19, 2011 12:54 am

nie no mam, na pewno wieksze niz np. czy na nastepny koncert Iron Maiden w polsce będzie organizowany jakis przejazd zorganizowany autokarem (autokar z toaletą koniecznie) bo nie wyobrazam sobie podrózy pociągiem.

Ale tak poważnie chłopie, masz 35 lat smiem twierdzić ze siedzisz w tej muzie nie od dziś, swoje juz przezyłes. A do czego ma prowadzić ten podpis? chcesz zaimponować 15letnim małolatom, o któryhc pisałem w innym poście? Bo innego powodu nie widze... Stary, chcesz trzymac z 15letnimi fanami maiden, spoko super sprawa, ale w inny sposób. Pogadaj z takimi o muzie, podrzuć ciekawą płytkę w temacie, zaproponuj lub wrecz zaprowadź na jakiś ciekawy koncert w okolicznych klubach, pomoz w rozwoju (muzycznym oczywiscie..) no ale nie wyjezdzaj z takimi podpisami... Nie wiem moze chcesz podbudowac swoje ego, no dziwna sprawa stary, no ale dla mnie jest to żalosne.. sory.. Widze ze prowadzisz jakis serwis metalowy - to jest super sprawa, sam nie jestem jakims faenm i zwolennikiem internetu, no ale prawda jest taka ze mimo ze po czesci niszczy on kulture hewimetlową tak tez paradoksalnie jest jednym z najpotezniejszych mediów mogących tą kulture podtrzymac przy duchu.. tak dziwna sprawa, mysle ze do rozpatrzenia przy okazji innego tematu.. tak czy owak, skoro jestes starej daty, a tak sobie wpisales (pytałem zatem czy to przypadkowo czy rzeczywiscie...), to po co ten podpis, tanie chwalenie sie jak zaliczonymi panienkami. Zaliczyles, zamoczyles, twoja sprawa stary, nie musisz od razu ich nazwisk do internetu wrzucac... przezyles fajne chwile, pogadaj o tym z kumplami przy wódeczce, powspominaj, tak samo jest z koncertami.. po co ten tani 'lans', niestety z tym wlasnie teraz kojarzy sie cala subkultura hewimetalowa. z tym tanim lansem, naszywkami, chwaleniem sie na czym to sie nie bylo. Nie z tego ona wyrosła i boli mnie ze takie cos teraz sie dzieje, w tym wszystkim uciekają uczucia, przesłanie i po prostu czysty hewimetal. Teraz liczy sie zeszyt z lista kapel które widziales, kto ma grubszy ten lepszy... Smutne ale prawdziwe...

Wbrew pozorom trzyma to sie bardzo tematu, trzeba pamietac ze stara gwardia szanuje i Ironsów i Metallikę - na tym tak naprawdę muzycznie sie wychowali. Pierw Sabbath, Zeppelini, Stonesi, potem te 2 kapele, nie da sie ukryc w swoim czasie IKONY hewimetalu. Nikt ze starych wyjadaczy nie powie złego słowa na Metallike, każdy do tej pory pamieta cudem uzyskane zgrywki Ride The Lightning i katowanie tasm az do nieprzytomnosci. Takie porownania są absolutnie niepotrzebne, obie kapele mają swoje miejsce w historii, tego juz nic nie zmieni i chwala za to. Nawiasem mówiac zdecydowana wiekszosc "metalowczykow" plujaca jadem na Metallike, to zazwyczaj ludzie których matki w momencie premiery Kill'em All dopiero poznawaly to uczucie kiedy pojawia sie miesiączka nagle i panikowały... Ani one, ani tym bardziej oni nie mają prawa znac tego co doswiadczali prawdziwi hewimetalowcy w tamtych latach i szkoda ze oni przyczyniają sie do niszczenia legendy... Pozdro.

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » ndz cze 19, 2011 1:00 am

I tak i nie, bo Nicko tez nie nalezy i nigdy nie nalezal do topu, ale dlaczego "tym bardziej"? Uwazam go za lepszego od Larsa. Wokal wedlug mnie IM ma o wiele lepszy, gitarzystow tez lepszych, bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze. Teksty bardziej Ironow mi podchodza, oprawa koncertowa, lepsze melodie i nawet okladki plyt. Nie wiem czy znajde element w ktorym dla mnie dzisiejsza Metallica jest lepsza od Ironow. Liczby sprzedanych egzemplarzy nie licze, bo jakie to ma dla mnie znaczenie w odbiorze muzyki? Gdyby probowac silic sie na obiektywizm to moze i tak, ale ja wyrazam w 100% subiektywna opinie
możesz mi Kozasie z Trzcinki wyjaśnić ten zwrot:

" bas jak mowilem Meta mialo niesamowity, teraz dla mnie i w tym IM jest lepsze."

Kiedy miała niesamowity?? I w czym był lepszy od obecnego basisty? Pal licho co teraz Metallika nagrywa, ja też jestem ze starej daty, pamiętam jeszcze Metę za życia Cliffa, potem widziałem koncerty z Jasonem i Robem (z Cliffem niebardzo miałem okazje....) i nie wiem w czym Rob ustępuje Cliffowi czy Jasonowi. ZAPEWNE JESTEŚ KOLEJNYM DZIECKIEM WIKIPEDII KTÓRE ZESRAŁO SIE KULTOWOŚCI ZDJĘCIA GROBU CLIFFA a gówno wiesz o graniu na basie i nawet nie słyszysz ścieżki basu w "the 4 horsemen" chyba że ci opiekun odpali GUITAR PRO i wyłaczy resztę ścieżek, zgadłem?

JEŚLI NIE TO WYJAŚNIJ O CO CI CHODZI BO NIE ROZUMIEM
A powiedz mi kolego mormon- czy pomiędzy jednym a drugim koncertem Metallici znalazłeś czas aby poznać ENTOMBED?
Hah, doskonale ze pytasz, wiesz Entombed to jak zapewne pamietasz lub moze nie mozesz pamietac, ale nieco starsza śpiewka niz początki hewi. Ja jako zakorzeniony własnie od starego rocka, do np Iron Maiden już raczej zostałem w tych klimatach. Nie znaczy ze tematyka stricte thrash, death czy nawet black jest mi obca. Entombed mialem okazje poznac dopiero po premierze trójeczki... wiesz wiele ludzi stawia sobie debiut wyzej, dla mnie na zawsze juz jednak z sentymentu najlepszą rzeczą pod szyldem Entombed bedzie "Wolverine Blues". Niejedno piwko sie przy nich wypiło, koncertowo z resztą tez potega... Traz nieciekawa sprawa ostatnio byla, kumple jechali na ich koncert do Katowic bodajże, na miejscu pocałowali klamkę, koncert odowłali bez uprzedzenia. Smutna sprawa, moze zniechecic młodych do poznawnia zespołu, wielu winą obarcza zawsze muzyków co jest głupotą... Nie znam akurat szczegółów tej sprawy, ale szkoda ze koncert sie nie odbył...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 1:15 am

Pogadaj z takimi o muzie, podrzuć ciekawą płytkę w temacie, zaproponuj lub wrecz zaprowadź na jakiś ciekawy koncert w okolicznych klubach, pomoz w rozwoju (muzycznym oczywiscie..) no ale nie wyjezdzaj z takimi podpisami... Nie wiem moze chcesz podbudowac swoje ego, no dziwna sprawa stary, no ale dla mnie jest to żalosne.. sory..
bla... bla... bla... straszne... :lol:

Generalnie:

- to co tam sobie o mnie myślisz i jak mnie oceniasz, to mi wisi i powiewa... jakoś nigdy nie przejmowałem się ocenami anonimowych mi ludzi :)
- to czym mam się zająć i co robić, to ja doskonale wiem i tym się zajmuję i to robię - nie potrzebuję Twoich rad... z góry nie dziękuje :)
- jak Ci coś przeszkadza, to masz magiczny guziczek "ignoruj" i po sprawie... :)

to tyle ode mnie i w zasadzie bez odbioru... zajmijmy się swoimi sprawami :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: Emilio » ndz cze 19, 2011 1:16 am

Zamknijcie ten beznadziejny temat...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 1:16 am

Zamknijcie ten beznadziejny temat...
nieeeeeee...........




;-) :lol:
www.MetalSide.pl

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » ndz cze 19, 2011 1:19 am

No widzisz gumbyy chcesz mnie zbyć 3 literkami i postawą na olewacza, a tak naprawdę żadnym olewaczem nie jestes bo zależy ci na tym zeby anonimowy 15latek napisał ci "ale ty duzo kapel widziałeś w tym roku, chciałbym byc taki jak ty", wiec przykro mi ale zaprzeczasz sam sobie... jesli sie myle to wyjaśnij mi tyko po co ten podpis.


Z twojej storny:
"Hmm...na pewno moją wadą jest to, że czasami nie potrafię powiedzieć o tym, co mi na serduchu leży. Często też wolę pewne rzeczy przemilczeć i "przetrawić" je w środku."
No i widzisz mam wrażenie ze teraz trafiłem w sedno i ciezko ci sie przyznać przed samym soba jak i na tym wszakże publicznym forum ze chodzi ci o ten 'tani lans'

Ale ok, mysle ze kazdy kumaty juz swoje wie... Bez tego poczucia wyższosci gumbyy bedzie lżej...
Ostatnio zmieniony ndz cze 19, 2011 1:26 am przez mormon656, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 1:25 am

No widzisz gumbyy chcesz mnie zbyć 3 literkami i postawą na olewacza, a tak naprawdę żadnym olewaczem nie jestes bo zależy ci na tym zeby anonimowy 15latek napisał ci "ale ty duzo kapel widziałeś w tym roku, chciałbym byc taki jak ty",
No dobrze, przyznaje się... na tym mi właśnie zależy. i kolekcjonuję takie dowody uznania...

Mało tego... na koncerty jeżdżę tylko po to, żeby dopisywać sobie kolejne zespoły do listy (a przepraszam - zeszytu) i chwalić się wszystkim naokoło co i gdzie widziałem.
www.MetalSide.pl

mormon656
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 21
Rejestracja: czw cze 16, 2011 4:21 pm

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: mormon656 » ndz cze 19, 2011 1:27 am

Szkoda, ze przyznales sie do tego w tonie tak ironicznym.. Tak łatwiej czasme prawdę wyznac, ale ok, szanuje to.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: gumbyy » ndz cze 19, 2011 1:32 am

Szkoda, ze przyznales sie do tego w tonie tak ironicznym.. Tak łatwiej czasme prawdę wyznac, ale ok, szanuje to.
Jezu.. człowieku... ogarnij się...

Podpis ten mam może od 3-4 dni i wrzuciłem go sobie, bo sam jestem zaskoczony ilością kapel które już zobaczyłem w tym roku. Nie ma tutaj żadnych podtekstów "a'la lans", czy cokolwiek podobnego. Ot tak, po prostu sobie jeszcze powisi ze 3-4 dni i będzie to co zawsze. Proste?

Przeprowadzasz jakieś psychoanalizy niczym wróżka z tv. Przeczytałeś kilka moich postów na tym forum i już wszystko mnie wiesz... No litości i trochę ogarnięcia. Życie to nie czarno - biały film...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Iron Maiden czy Metallica?

Postautor: Kuki91 » ndz cze 19, 2011 1:34 am

Nie wpadłeś na to, że koncertowanie -> pasja, a pasją się też człowiek dzieli :roll: ?

Nvm, ja patrzę z podziwem na podpis Gumbyyego, mimo że sam tez nie mam się czego wstydzic. Mam listę na Last FM i co, źle :) ?


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości