24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: WICKER MAN » pt lut 21, 2014 4:46 pm

Abstrahując od politycznych wypowiedzi Nomada - prawdą jest, że nasze "mainstreamowe" festiwale typu Open'er czy Orange bojkotują ciężkie brzmienia. Na Zachodzie nawet na tak komercyjnych festiwalach jak Reading/Leeds, Rock Werchter, Pinkpop, Bravalla, Roskilde, Sziget czy firmowane przez MTV Rock Am Ring/Rock Im Park jest miejsce nie tylko dla legend gatunku jak Metallica czy Iron Maiden, ale i dla młodszych zespołów grających metal czy ostrzejszego rocka. U nas, może poza Pearl Jam na Open'erze, żaden z większych festiwali nie zaryzykował, by zaprosić zespoły grające nieco ostrzejszą muzykę... I dotyczy to zarówno starych wyjadaczy jak i młodszych zespołów. Nie bardzo rozumiem taką politykę, bo widać, że publiczność w Europie wali drzwiami i oknami widząc takich headlinerów, a rzeczywiście nasze rodzime media bojokutją taki rodzaj muzyki - może poza gloryfikowaniem Behemotha. ;) Porównajcie sobie ilość doniesień medialnych o koncertach takiej Rihanny, U2 czy Madonny z wzmiankami o równie dużych koncertach Mety czy Maiden. Chyba rzeczywiście istnieje obawa, żeby Open'er nie stał się "festiwalem dla brudasów". :lol:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 21, 2014 5:26 pm

Tzn ja? Chyba masz problemy z czytaniem!, ja się bardzo cieszę, że Iron Maiden w mediach praktycznie nie istnieje, dla mnie mogliby być tak samo traktowani jak Accept, Saxon czy nawet Stormwitch i grać po klubach i małych halach.
Przede wszystkim na pewno nie pragnę tego by Ironów zachwalali Ci samo "specjaliści od muzyki", którzy od 20 lat chcą wytresować gust muzyczny Polaków, jakoś tak się dziwnie składa, że ich muzyczne wizje się nie sprawdzają. 20 lat temu za nadzieje metalu uważali zespół RATM i co? gdzie dziś są ich idole? W ciemnej du...towarzysza Trockiego ;)

A co do zakutego łba, to owszem i sobię to mocno chwalę. Otwartość muzyczna, dystans, tolerancja? To jest dobre dla 16 latków, w pewnym wieku trzeba się określić.
Dobrze kojarzę? Dzięcioł od przemarszy, jęczenia że Metallica osłabia Maiden i innych ibecylizmów? Mylę się, czy źle kojarzę osobę? Nazbierało się tego trochę przez lata działalności pod różnymi nickami. Teraz usiłujesz mi wmówić, że wolisz, żeby Maiden w mediach nie istnieli? Jakoś dziwnie to brzmi w kontekście tego coś tu nabroił.

Otwartość muzyczna i tolerancja też powinna w człowieku funkcjonować, bo świat nie kończy się na pijaczkach w "ironkach". Za płotem też żyją inni ludzie i słuchają różnej muzyki. Mi to nie przeszkadza. Dla nich są festiwale z muzyką innych zespołów. Ty masz swoje koncerty Maiden. Szczypie w dupie, że inni słuchają czegoś innego i się tym zachwycają?
Mnie interesuje przede wszystkim czubek własnego nosa. Mam go zorientowanego na Iron Maiden, a że inni wolą inne zapachy? Ich sprawa. Pieprzysz człowieku. Określ się nawet na biseksualnego, poligamicznego miłośnika tchórzofretek. Gówno mnie to obchodzi, tak jak gówno mnie obchodzi jęczenie o marności wszystkiego poza Maiden w temacie poznańskiego koncertu.

Nie jesteś już nawet komiczny....
Ostatnio zmieniony pt lut 21, 2014 5:30 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 1 raz.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: RALF » pt lut 21, 2014 5:30 pm

To jest temat o koncercie w POZNANIU!

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 21, 2014 5:32 pm

No właśnie to cały czas podkreślam, a Ty RALF nie bądź taki moderator, bo ciągle bździsz te swoje przepowiednie w temacie o potwierdzonych datach tour.

Do mnie proszę, bez wykrzykników, bo sobie nie życzę.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: vyrus » pt lut 21, 2014 5:33 pm

Rzuciłem okiem na eventim i bilety idą w dobrym tempie także pesymistom (czy raczej pesymiście) proponuję już zamknąć dziubek bo frekwencja będzie normalna dla Maiden w Polsce czyli 20-30k, choć pewnie bliżej 20. Nie ma więc opcji żeby koncert się nie odbył. Jedyne na co można narzekać, jeśli już ktoś musi, to na wybór zbyt dużego obiektu.
Btw, tak ciężko pisać z jednego konta? Zawsze się zastanawiałem czemu to ma służyć i dlaczego jest na to przyzwolenie.
To jest temat o koncercie w POZNANIU!
Z którego ciężko się cokolwiek dowiedzieć bo połowę tematu stanowią Twoje posty z czego co drugi to biadolenie typowe dla rozhisteryzowanej baby. Stąd, proszę Cię żebyś się opanował bo utrudniasz innym korzystanie z forum.
Ostatnio zmieniony pt lut 21, 2014 5:41 pm przez vyrus, łącznie zmieniany 1 raz.
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 21, 2014 5:38 pm

Ja tylko martwię się o jedno. Żeby nie napchali ludzi w sektory jak świń do zagrody przed ubojem.

Czemu pisać ciężko z jednego konta? Jest kilka chorób powodujących krótką pamięć ale hasło można sobie zapisać i przykleić do monitora jeśli człowiek ma już medycznie potwierdzone zdziadzienie w stopniu zaawansowanym. Inna sprawa, że czasem zakłada się konta po pijaku i rano nie pamięta hasła. Jak myślisz vyrus? Która odpowiedź jest bardziej trafna?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: RALF » pt lut 21, 2014 5:40 pm

Jeju, no dobra, nie będzie, będzie i tak wszystko zobaczymy co i jak.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7518
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Saimon1995 » pt lut 21, 2014 5:42 pm

Wybacz, ale to największa głupota jaką ostatnio czytałem :lol:
Ludzie w moim wieku słuchają klasyki, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin. Wielu moich znajomych słucha takiej muzyki. Nawet ci słuchający dubstepu puszczają sobie czasem takie klasyki.

Spytałeś 'Gdzie tu rock?'. Rock nie jest jedynym gatunkiem muzycznym.
Nie rozumiem co masz to wyglądu członków Muse.
Słyszałeś jedną piosenkę Muse w TV i zakładasz, że jest to pop najgorszego sortu?
Przesłuchaj kilka piosenek, i wtedy stwierdź czy ci pasuje czy nie.
I naprawdę nie wiem co masz do Radiohead.
+1
No głupoty jakich mało. Jak czytam takie nędzne wypociny to boję się, że zaraz z krzesła spadnę. W obecnych czasach dużo osób, które osobiście znam, zasłuchują się w klasyce rocka i nie ma nic w tym dziwnego.

Opener i Orange Warsaw to nie są stricte rockowe (czy tym bardziej metalowe) festiwale, więc biadolenie, że nie ma nich Iron Maiden czy Motorhead nie ma sensu. Tutaj dominuje szeroko pojęta alternatywa z przebłyskami zespołami uprawiającymi pojęty rock z krwi i kości. Słabe składy? Dla mnie NAJWIĘKSZA klasyka wśród głupot, które przeczytałem w internecie.

Kolejny wymysł z tym Muse. Można tej grupy nie lubić, można ubóstwiać. Prawdą jest, że w większości materiału (chodzi mi o pierwsze albumy) dominuje niekoniecznie do zniesienia patos, ale pisanie, że to pop najgorszego sortu to śmiem twierdzić, że słuchałeś popu marnej jakości.

A tym bardziej nie mam pojęcia co masz do Radiohead. Z tego co się orientuje oni też popu raczej nie grają. Tylko muzykę dla inteligentnych i wrażliwych osób. Widocznie nie każdy takim słuchaczem jest i woli krytykować nie przesłuchawszy ani jednej płyty (bądź chociażby utworu) danego zespołu. Muzyka nie kończy się na rycerzach metalu. A pisanie, że trzeba mieć ugruntowany gust i trzeba się określić to dobre dla ludzi ograniczonych. Nie sądzę by słuchanie Iron Maiden zabraniało mi przesłuchiwania albumów Madonny, Eminema czy Duran Duran.

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pawcio » pt lut 21, 2014 5:58 pm

Z Nomadem nie ma sensu dyskutowac.. słyszał jeden utwór w radiu i na tej podstawie wyraża swoją opinie o zespole :D wątpie, żeby znał choć 10% bandów z Openera, ale i tak musi wszedzie wcisnąć te swoje pierdoły o alternatywie, która jest taka nudna, w przeciwieństwie do hard'n'heavy, jedynej prawdziwej muzyki, którą może słuchać osoba posiadająca konto na tym forum!

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Dejavu » pt lut 21, 2014 6:29 pm

Słabo się robi jak się czyta wypowiedzi ludzi którzy zawsze i wszędzie muszą przemycić w jakiś sposób swoje poglądy polityczne albo gloryfikować swoją muzyczną ignorancję i zamknięcie na cokolwiek innego.Można nie lubić Pearl Jam, Bjork czy QOTST, ale takie napinanie się i wywyższanie z racji niesłuchania tego typu muzyki jest strasznie infantylne. Iron Maiden do mój ulubiony zespół, ale jakoś nie przyszło mi nigdy do głowy by z tego powodu zamykać się na inny gatunek, czy (tym bardziej) śmiać z ludzi którzy słuchają muzyki bardziej w stylu tego, co pojawia się na Open Air. I to ciągłe mówienie, że coś jest bardziej albo mniej mainstreamowe - jakie to ma znaczenie?


A koncert się odbędzie i jestem się w stanie o to założyć - z kimkolwiek, o cokolwiek. Bo wygram :)

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Budziol » pt lut 21, 2014 7:31 pm

To jest temat o koncercie w POZNANIU!
+1
wow! i kto to mówi :lol: :!:

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Odyseusz » pt lut 21, 2014 8:17 pm

To jest dobre dla 16 latków, w pewnym wieku trzeba się określić.
Ja tak nie uważam. Lubie country, hard rocka, klasyczny heavy metal, brit pop, rock progresywny czy poezje śpiewaną. Po co ograniczać się do metalowych patatajów?


Sorki za offtop.
Ja też lubię country np. Cenię tą muzykę właśnie za pewnego rodzaju zamknięcie na inne gatunki, konserwatyzm, ortodoksję i to, że muzycy nie kolaborują z innymi gatunkami muzycznymi.
Właśnie życzyłbym sobie by muzycy heavy-metalowi byli takimi samymi konserwatystami jak muzycy country w podejściu do tworzenia.
Tak samo lubię posłuchać dobrej muzyki elektronicznej, nie przeszkadza mi nu-romantic czy blues-rock. Rock progresywny spod znaku Jethro Tull, King Crimson, Marillion wręcz bardzo lubię.
Nawet pop mi nie przeszkadza, powiem więcej jak na RMF FM leci jakiś utwór techno jak mam nockę to nawet się fajnie przy tym robi.
Jedyne czego nie lubię to zafałszowany "rock" w stylu tej całej alternatywy, mam wrażenie, ze to muzyka której jedynym celem jest "genderyzacja" świata. Facet ma być miły, wrażliwy, okularki, sweterek, grzyweczka i delikatny piskliwy śpiew o tym, że go boli życie.
Kobieta? ostra, agresywna, wulgarna, krzykliwa i najlepiej wygolona na łyso.
Poza tym to jest tak straszliwie nieszczere, ten pozowany bunt, najczęściej Ci muzycy dorastali w jakichś dobrych domach. Z tego wyszło to całe hipsterstwo.

Wicker Man się dziwi, że w Polsce nie ma heavy-metalu w mainstreamie, dlatego, że nawet heavy-metal jest dla tych ludzi którzy decydują co ma być na festivalach za prawicowy. Oni tam tylko wpuszczają jakieś lewicowe hard-cory, anarchistyczne punki, jakichś wojujących gejów, feministki. Zobaczcie na poglądy tych muzyków.
Najlepszy przykład to Madonna, w latach 80 autentycznie fajny pop, każdy zna La Isle Bonita dla przykładu, fajny kawałek do zabawy, może nie jest to genialne jak Michael Jackson czy Abba, ale dobre. Coś jak nasze Kombi. I co? nagle zapragnęło się pani Madonnie pozować na niezależną artystkę, parę wypowiedzi politycznych, parę skandali z Krzyżem na scenie i co? nagle wszyscy "poczytni" dziennikarzy nie widzą już w Madonnie popu, ale sztukę!
Przecież to jest śmieszne.
A jakie filmy dostają Oskary?, coś co bez "przesłania" byłoby zjechane w mediach jako kicz, gdy doda się tam geja, antysemityzm czy emancypację kobiet to nagle same zachwyty jakie to alternatywne, niezależne i w ogóle trendy.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 21, 2014 8:24 pm

Człowieku. Nikt nie każe chodzić na koncerty z wrażliwymi, piskliwymi sweterkowcami i z łysymi babochłopami w roli gwiazd. Tak samo nie jest obowiązkowe zaliczanie koncertów ze skandalizującą starą dupą Madonną. Życzę jak najwięcej udanych imprez z udziałem heavymetalowych gwiazd i kasy na bilety. Daj sobie spokój z tym wszystkim czym pogardzasz. Zostaw to innym.

Kuźwa. Jak można mieć pretensje do świata, za to że nie jest całkowicie podporządkowany jednej wizji?
nie będę bił się z gównem

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Odyseusz » pt lut 21, 2014 8:27 pm

bo chciałbym aby Polska Polską była!

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 21, 2014 8:32 pm

bo chciałbym aby Polska Polską była!
A posiadasz akt notarialny poświadczający, że masz Polskę na wyłączną własność? Polska nie jest stworzona wyłącznie dla rycerzy heavy metalu.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: RALF » pt lut 21, 2014 8:45 pm

Sądzę, że ODYSEUSZ ma trochę racji.... Ja zawsze uważałem metal za gatunek nieco hermetyczny poosługujacy sie własnym językiem, estetyką, stawiajacy słuchaczowi wyzwanie i skłaniający do zrewidowania sądów. Dlatego nie kocham "metalowych" zespołów pragnacych za wszelka cenę przypodobać sie wszystkim i wygładzić swój wizerunek tak, aby być zdatnymi do masowej konsumpcji. Ktoś powie "to tylko wizerunek". Tylko i ... AŻ! W muzyce powiązanej z emisją treści określonej subkultury owy wizerunek jest równie ważny jak muzyka, która ma być szorstka, udziwniona, bezpkompromisowa, zawadiacka i przeznaczona dla ludzi o określonych gustach, podobnie jak jazz, blues czy inne country.

A ci wszyscy "gender - hipsterzy". No cóż, oni chca być tacy alternatywni wobec mainstreamu, jednocześnie stajac sie jego integralna częścią, kolejna moda dla zbuntowanych nastolatków z "dobrych domów" którym rodzice zapewnili juz wszystko... oprócz serca!

O "punkowcy" w rodzaju OFFSPRING... Tiaaa punk z 50 mln USD na koncie - fajnie. To najzwyklejsza moda i nic wiecej - punk czy metal to nie tylko muzyka, to pewna postawa, kontestacja - warto o tym pamietać. W odniesieniu do koncertu Iron Maiden w Poznaniu - także(....) I mam nadzieje na spotkanie tam sporej paczki ludzi "ze starej gwardii" - takich, dla których metal to nie tylko "fajowa zabawa".... :pijak:

DZIADEK LEON
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: wt lis 08, 2011 5:45 pm
Skąd: AUSCHWITZ

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: DZIADEK LEON » pt lut 21, 2014 8:51 pm

dlatego, że nawet heavy-metal jest dla tych ludzi którzy decydują co ma być na festivalach za prawicowy
:facepalm:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: vyrus » pt lut 21, 2014 9:04 pm

No nawet bym się z czymś tam zgodził o czym pisze Nomad ale niestety nie mogę tego zrobić w tym temacie bo tu mamy pisać o koncercie Maiden więc może łaskawie zrobicie stąd wypad? Jesteś Krzychu tu 10 lat i jeszcze nie opanowałeś regulaminu? :roll: Naprawdę, są tutaj ludzie którzy chcą wejść do tematu i czytać o tym czego mogą się spodziewać po jego nazwie... ale nie, tak się tutaj nie da, zawsze ktoś musi robić burdel jak w offtopowni... Może jeszce o cyckach Dody coś napisz i co tam u Ciebie w robocie nowego, hmm?
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Madril » pt lut 21, 2014 9:08 pm

Hah, dawno się tak na tym forum nie uśmiałem, piękny wątek. :lol:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Dejavu » pt lut 21, 2014 9:19 pm

Odyseusz napisał/a:
dlatego, że nawet heavy-metal jest dla tych ludzi którzy decydują co ma być na festivalach za prawicowy


:facepalm:
Moja reakcja - identyczna.

A wracając do koncertu (a by się przydało już, bo "prawicowość" albo "lewicowość" nurtów muzycznych chyba nijak się ma do koncertu Iron Maiden w Poznaniu) moje pytanie - kiedy najwcześniej będzie szansa na poznanie ewentualnych supportów? Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów, ale może ktoś kojarzy jak były ogłaszane supporty na innych koncertach. Rozumiem, że sporo zależy od sprzedaży biletów.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość