11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: yankes » pt maja 16, 2014 1:32 pm

VADER
VESANIA
CALM HATCHERY
+ goście

Obrazek

Najnowsza trasa VADER ruszy we wrześniu, jak przystało na nazwę Blitzkrieg! Jesteśmy jeszcze w trakcie zamykania pełnej listy koncertów, ale chcemy już dzisiaj zapowiedzieć kilka szczegółów. Ruszamy 11 września i zakończymy trasę 28 września. Peter i Vader komando szykuja specjalny set promujący najnowszy album oraz wiele niespodzianek dla starej gwardii. Poza tym, w miejscach, gdzie będzie to możliwe wystawimy pełna produkcję znaną m.in. z jubileuszowego koncertu w Olsztynie. Gościem specjalnym trasy będzie VESANIA! Oni równiez zagrają nowy materiał i nowy performance. Namiastkę mogliście usłyszeć i zobaczyć podczas ubiegłorocznej Metalowej Wigilii. Dodatkowo wesprą nas chłopcy z CALM HATCHERY także z nowym albumem oraz być może jeszcze jeden zespół. Pierwsze daty poniżej, na resztę musicie poczekać kilka dni. W przyszłym tygodniu opublikujemy pełny rozkład trasy!

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: gumbyy » pn wrz 08, 2014 1:49 am

Jak ktoś chce powalczyć o wejściówkę na krakowski koncert to zaprszam --> szczegóły
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Michał » pn wrz 08, 2014 10:39 am

Ciekawe jaki set.
Jeśli dobrze widziałem to biletow na koncert w wiatraku nie sprzedają w empiku (jeśli sie myle to niech mnie ktoś poprawi). A jak z innymi koncerrami? Tak czy inaczej do zobaczenia w Zabrzu :).

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: gumbyy » pn wrz 08, 2014 1:48 pm

Ciekawe jaki set.
Gdzieś czytałem wypowiedź Petera, że będzie trochę numerów z najnowszej płyty, kilka klasyków i coś specjalnego dla wieloletnich fanów zespołu. Czyli standard :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Abstract » pt wrz 12, 2014 3:03 pm

I co, był ktoś w Łodzi? Jaki set?

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Abstract » ndz wrz 14, 2014 2:04 pm

Nikt na żadnym koncercie?

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Michał » ndz wrz 14, 2014 3:32 pm

Ty na koncercie będziesz szybciej niż ja, to jak nikt nie napisze to czasu twojego koncertu Vadera to wrzuć potem set :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14819
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: LukaSieka » śr wrz 17, 2014 12:49 pm

I co, był ktoś w Łodzi? Jaki set?
Ja byłem w Łodzi, w Poznaniu i wczoraj w Bydgoszczy. Generalnie sety tłuką bardzo podobne. Jest sporo numerów z dwóch ostatnich płyt, z tych starszych doczekałem się tylko "Silent Empire", "Blood Of Kingu", tradycyjnie "Sothis", "Dark Age" z jedynki, "Carnal", "Wings" i "Cold Demons" (o ile można mówić, że "Litany" to stara płyta). Koncerty generalnie w porządku, nie były to te jedne z najlepszych jakie widziałem sztuki Vader, ale powiedzmy, że wszystko się zgadzało :)
Pierwotnie kilka dni przed rozpoczęciem trasy zastanawiałem się nad jeszcze jednym koncertem, konkretnie w Jaśle, ale chyba odpuszczę ze względu na zbyt podobne kawałki.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: gumbyy » pt wrz 19, 2014 12:18 am

Do zgarnięcia wejściówka na Krushfest na którym zagrają Vader, Vesania, Krusher, Thy Disease, Calm Hatchery, Astral Queen i Soundscape. Tym razem w zasadzie nic nie trzeba robić, żeby ją otrzymać ;) Szczegóły ---> tutaj
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Kuki91 » pt wrz 19, 2014 8:11 am

LukaSieka, a jak Vesania się prrezentuje?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: gumbyy » pt wrz 19, 2014 2:54 pm

LukaSieka, a jak Vesania się prrezentuje?
We Wrocławiu zagrali bardzo klimatycznie :)
www.MetalSide.pl

Simon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 264
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 11:08 am
Skąd: KRAKÓW

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Simon » pt wrz 19, 2014 3:35 pm

Mam do sprzedania bilet kolekcjonerski na jutrzejszy koncert w Fabryce. Cena: 45 zeta :)
Proszę o kontakt telefoniczny, mój numer to 698902010. Odbiór tylko przy wejściu na koncert.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14819
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: LukaSieka » sob wrz 20, 2014 7:24 pm

LukaSieka, a jak Vesania się prrezentuje?
Ja nie jestem akurat zwolennikiem takiej muzyki, nie rozpoznaje za bardzo ich kawałków, ale widać wielki postęp w zgraniu i zachowaniu na scenie, widać, ze to już dojrzalszy zespół niż ten, który widziałem na żywo w 2011 roku. Wiem, że zaczynają koncerty utworami "Hell Is For Children" i "God The Lux". Przynajmniej tak było na wszystkich trzech gigach, na których ja byłem.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Kuba » ndz wrz 21, 2014 12:30 pm

Byłem, widziałem i ja :-o
Elegancka frekwencja (Fabryka prawie pełna), na widowni chociażby Jacek Hiro czy Wacek z Decapitated, ogólnie przyjemna atmosfera.

Vesania
Trochę jak w teatrze się czułem. Ale w takim pozytywnych znaczeniu. Bardzo ale to bardzo klimatycznie jak już ktoś tutaj zauważył. Takie supporty to ja rozumiem i lubię :D

Vader
Mistrzostwo! Absolutnie ! Ogień. Zarówno na scenie (dosłownie i w przenośni) jak i pod nią!
Peter się troszkę na początku usprawiedliwił że chory ("Trasa jest intensywna. Także po zejściu ze sceny. Wiadomo - metal") ale w zupełności nie było tego słychać w jego śpiewie, troszkę bardziej przy kolejnych zapowiedziach. Set oparty głównie na dwóch ostatnich albumach z czego osobiście się bardzo cieszę bo to płyty wyborne. Słupy ognia, dym, sztuczne ognie - bardzo fajnie od strony samego show to również wyglądało. Eleganckie nagłośnienie. Grali 80 minut. I widać że im się chciało. Najbardziej chyba nosiło Jamesa Stewarta - przyjemnie się aż patrzy na takiego pałkera, bo że grał wybornie mówić nie muszę. Drugi w kolejce Pająk. Jego sola nadają Vaderowi takiego lekko klasycznie metalowego sznytu co mnie również bardzo cieszy. Hal troszkę cofnięty, a Peter niby chory ale jak już pisałem - widać tego nie było. Panował nad całością nie podzielnie.

Ogólnie dostałem chyba nawet więcej jak się spodziewałem. Jak się jeszcze ktoś zastanawia czy iść ich zobaczyć na tej trasie to się nie zastanawiać tylko iść :!: Warto!

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: likipiki » ndz wrz 21, 2014 2:40 pm

Byłem. Całkiem przyjemnie. Vader - jak zawsze klasa, bez nadęcia wchodzą na scenę i robią swoje. Peter jednak wokalnie trochę nie wyrabiał (chyba, że się za mocno zasugerowałem), Stewart daje radę, oj tak.
Vesania - w black metalu wolę brutalniejsze i mroczniejsze granie, ale takie symfoniczne melodyjki też czasem dają radę.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Sławek
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 7:49 pm
Skąd: WLKP

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Sławek » ndz wrz 21, 2014 3:14 pm


Awatar użytkownika
Mefisto76
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: pn lis 08, 2010 11:47 am

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Mefisto76 » pn wrz 22, 2014 2:36 pm

Vesania - w black metalu wolę brutalniejsze i mroczniejsze granie, ale takie symfoniczne melodyjki też czasem dają radę.
Ja właśnie w black metalu najbardziej lubię takie "melodyjki", a co do mroku, to zapewniam nieobecnych, że na scenie lustro, stary regał, lampa z abażurem, śnieżący telewizor, bujany kucyk i basista-zombie SS zapewniają niesamowity klimat i mi się to wszystko także pod względem muzycznym ogromnie podobało :)

Vader świetny - po trzech latach znowu w Fabryce - tak samo mocno zmienił się od tego czasu sam klub, co produkcja sceniczna zespołu - pirotechniki było prawie jak na KISS! Doskonałe show, polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli, a mają taką możliwość!
I'M WRECK, I'M SLEAZE, I'M ROCK N'ROLL DISEASE!

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: likipiki » pn wrz 22, 2014 10:26 pm

Broń Boże nie pojeżdżam Vesanii. To porządna kapela, black metal na wysokim poziomie. Po prostu, mi są bliższe nieco inne rejony tego gatunku.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 11-28/09/2014 - Blitzkrieg Tour - Polska

Postautor: Michał » pt wrz 26, 2014 4:36 pm

Koncert w Wiatraku mega!

Calm hatchery - mnie osobiście nie przypadło do gustu.

Vesania - Zajebiste! Wcześniej nie słuchałem, ale muszę się bliżej przyjrzeć twórczości.
Palący się konik na biegunach i telewizor świetne. Szkoda, że Daraya nie było, ale Orion mówił, że mu się dziecko urodziło ;-)

Vader - Ogień. Koncert świetny, dobry kontakt z publicznością. Nie wiem jak z formą, bo był to mój pierwszy koncert Vadera ale Peter chyba już wyzdrowiał :).
Cały koncert pod barierkami (miałem po Vesanii iść do tyłu, pogo i te sprawy ale mnie przykuło i nie żałuję :D) co poskutkowało kostkami :D
Kilka zdjęć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], MaidenFan, MEFISTO i 2 gości