03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Emilio » czw cze 23, 2016 5:51 pm

Oby tylko Anglicy nie awansowali do 1/4 finału bo 3-ego grają o 21 mecz (prawdopodobnie z Francją) . Znając Ironów bardziej będzie ich mecz interesował niż koncert i nawet im się tego specjalnie nie dziwię.
Przykładowo w 2000 r. jak Anglia grała bodajże z Rumunią też na Euro, a Maiden grało w spodku to Bruce poinformował o aktualnym wyniku i grali dalej.

W ogóle bzdura kompletna co piszesz.
Do tego brytole dostali wtedy baty od Rumunów, czego i teraz im życzę niezależnie od tego z kim będą grali.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » czw cze 23, 2016 9:14 pm

Oby tylko Anglicy nie awansowali do 1/4 finału bo 3-ego grają o 21 mecz (prawdopodobnie z Francją) . Znając Ironów bardziej będzie ich mecz interesował niż koncert i nawet im się tego specjalnie nie dziwię.
Przykładowo w 2000 r. jak Anglia grała bodajże z Rumunią też na Euro, a Maiden grało w spodku to Bruce poinformował o aktualnym wyniku i grali dalej.

W ogóle bzdura kompletna co piszesz.

Relacje ze strony Live after Death tego koncertu mówią inaczej.

"Dodam tylko, że co jakiś czas, prócz tradycyjnej "międzyutworowej" pogawędki, Bruce informował nas o wyniku meczu Anglia - Rumunia. Kiedy doszło do zagrożenia pozycji Anglików w tej rozgrywce, Bruce chciał - na znak protestu - zejść ze sceny, ale jakoś jednak został i poprowadził koncert do końca."

"Z ciekawszych rzeczy można wymienić fakt że Bruce w miarę możliwości na bieżąco informował publikę o wyniku meczu Anglia - Rumunia, a gdy był remis 2:2, to się nawet odgrażał, że "thank you, good night"! "

"Dickinson natomiast hasał żwawo po całej scenie, niejednokrotnie wspinając się na specjalnie przygotowane podesty. Co jakiś czas raczył nas również informować o stanie meczu, który odbywał się równolegle z koncertem - należy pamiętać, że panowie z Iron Maiden są zagorzałymi fanami piłki nożnej, a w trakcie koncertu ich ojczysta reprezentacja Anglii grała z Rumunią o wyjście z grupy. Bruce nie krył swoje dezaprobaty, kiedy wyszedł poinformować nas, że Rumunia strzeliła drugiego gola i jest remis 2:2. "


Dodam też, że go doskonale rozumiem. To jest Anglik z pokolenia tych, którzy programowo interesują się piłką nożną. Jeśli Anglicy awansują do 1/4 to grają tego dnia mecz z Francją. O godzinie 21 czyli wtedy się zaczyna koncert. Więc lepiej ściskajmy kciuki za Islandię w meczu 1/8. Jeśli Anglicy awansują i dojdzie do tego meczu to może być wesoło. W sumie to zawsze to jakieś smaczki na koncercie. Chyba, że przełożą rozpoczęcie na godzinę wcześniejszą by spokojnie pooglądać mecz.

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Python » czw cze 23, 2016 9:29 pm

Już bez jaj, są do cholery wtedy w pracy i nic ich nie upoważnia do takiego zachowania, a tym bardziej durny mecz. Wątpię żeby Bruce zaczął przesadnie gwiazdorzyć i odwalać jakiś szajs. Nie wiem jak było wtedy, na ile jego ówczesne "schodzenie ze sceny" i "good night" było na serio, ale naprawdę wierzę, że są na tyle profesjonalni, żeby nie robić z dużego koncertu kabaretu.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » czw cze 23, 2016 9:32 pm

To jest rock and roll, nie takie rzeczy muzycy odstawiali i publiczność ich wielbiła. Jakiej pracy?? Nikt nas nie zmusza by iść na koncert, płacimy nie za "usługę" tylko dlatego, że tak bardzo lubimy ten zespół. Nie sprowadzajmy wszystkiego do prymitywnych relacji materialnych. Dla każdego mężczyzny starej daty rozgrywki piłkarskie to prawdziwa świętość. Gdyby ich mecz własnej reprezentacji w ogóle nie obchodził to bym się o nich martwił.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9545
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Schizoid » czw cze 23, 2016 9:36 pm

Muzyk to JEST praca. Ja płacę i wymagam - i muzyk (oferujący swoje usługi, tzn. wykonanie swoich utworów na żywo) doskonale to rozumie. Tak samo nikt Cię nie zmusza na chodzenie do fryzjera. Mogę chodzić, bo lubię. Ale czy to oznacza, że fryzjer może mi zrobić szopę z włosów, podczas, gdy płacę za przycięcie? Owszem, muzyka to specyficzne źródło dochodu, ale to jest praca.
Każdy człowiek starej daty? Bzduuuura.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Python » czw cze 23, 2016 9:39 pm

Ale co ma do tego zmuszanie? Wychodzą na scenę, grają, dostają za to pieniądze, czyli pracują. Z tego się utrzymują i mają na swoje zachcianki. Nie wchodźmy w tego rodzaju dyskusje, naprawdę.
Prymitywne relacje materialne? Lubię ich muzykę, ale ich nigdy nie poznałem, nie uścisnąłem im ręki, jak pewnie większość ludzi na świecie którzy lubią ich muzykę. Akurat idąc na koncert płacę sporą kasę, liczę na muzykę, a nie fochy z powodu, że ktoś źle kopnął piłkę, no bądźmy dorośli. Mogą sobie mieć te "świętości", ale mnie to średnio obchodzi.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » czw cze 23, 2016 9:41 pm

Teraz faktycznie coraz bardziej tak jest dlatego te wszystkie koncerty są niemal identyczne i do bólu przewidywalne. Skoro publiczności się to podoba to ok, mi się zawsze wydawało, że koncert to jednak coś więcej niż jakaś tam praca. Tak samo film czy mecz piłkarski. Muzyków, aktorów i sportowców traktowałem zawsze jako pewnego rodzaju bohaterów, którzy tworzą lepszą stronę naszego smutnego życia. Smutne życie to właśnie taki świat oparty na zasadzie "kupić-sprzedać".

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Python » czw cze 23, 2016 9:45 pm

Racja, świat jest oparty na tej zasadzie. Ale nawet gdyby nie był, to kopanie piłki i tak jest lichym powodem do przerwania koncertu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9545
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Schizoid » czw cze 23, 2016 9:46 pm

Jadę ze swojego miasta do Wrocławia, płacę za nocleg, za bilety. Słucham tego zespołu już całkiem długo i mam prawo wymagać od 6 dorosłych gości, że nie będą ryczeć z powodu tego, że innych 11 gości źle pobiegnie za skórzaną piłeczką.
Tak długo, jak te przewidywalne koncerty są na dobrym poziomie, tak długo jestem zadowolony.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4552
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: MaidenFan » czw cze 23, 2016 9:56 pm

Bruce jak Bruce, ale myślę, że Steve na przerwanie koncertu z takiego powodu nigdy nie pozwoli :D :D

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » czw cze 23, 2016 10:08 pm

Ironi zawsze dają koncerty na bardzo dobrym poziomie. To dopiero początek, coś czuję, że w 2017 r. odwiedzi nas na scenie odważny Ikar i trzeba będzie w końcu obudzić się po tych niekończących się snach.

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Python » czw cze 23, 2016 10:13 pm

Gdyby niekończące sny się w końcu skończyły (a w zasadzie pojawiły!) to by było coś, ja osobiście jestem co do tego sceptykiem, Maiden England było chyba jedyną okazją ;)

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » czw cze 23, 2016 10:21 pm

post napisany przeze mnie na forum Forum Dolnośląskiego (już nieistniejącego ) fan clubu Iron Maiden 3 czerwca 2012, trzy tygodnie przed początkiem trasy Maiden England u Amerykanów

----------------------------


Ja jeśli chodzi o set jestem jakoś dziwnie spokojny, poprostu COKOLWIEK by nie zagrali to set będzie niesamowity- pytanie czy przebije set z Somewhere Back in Time czy nie...

poza tym mam jakieś dziwne przeczucie , że na scenie pojawi się pewien jegomość z Opery na którego wołają Phantom -nie wiem skąd ono się bierze


------------------

Także wtedy wywróżyłem, a teraz mam jakieś dziwne przeczucie, że w 2017 r. pojawi się Ikar. Co do Infinite Dreams to już bardziej pobożne uczucie, ale przecież trzeba wierzyć.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: WICKER MAN » pt cze 24, 2016 12:11 pm

W innych krajach też jest te GC EE czy to tylko w Polsce funkcjonuje?
Czasami się pojawia - jak np. ostatnio na Słowacji. Same pakiety "Early Entrance" po raz pierwszy pojawiły się w ramach "premium packages" na wielu imprezach organizowanych przez Live Nation za wielką wodą. Na zachodzie na ogół wiążą się z nimi inne przywileje - jak np. specjalne gadżety czy open bar przed otwarciem bram - ale też takie wejściówki są sporo droższe.

Odnośnie meczu - skończy się na podawaniu wyniku przez Bruce'a i ucieczkach muzyków (zwłaszcza Steve'a) za kotarę między kawałkami, aby na bieżąco wiedzieć co dzieje się na murawie. ;)

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Nomad.1985 » pt cze 24, 2016 12:26 pm

Chyba, że Anglia zrobi brexit w Euro 2016 już w 1/8 finału, co znając ich jest bardzo możliwe.

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Python » pt cze 24, 2016 2:05 pm

Hehe, przejdzie do historii jako "Double Brexit" :D

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: WICKER MAN » pt cze 24, 2016 4:09 pm

Zostało już tylko ok. 4500 biletów na trybuny (łącznie ze wszystkich 3 kanałów sprzedaży: Eventim, Ticketmaster, TicketPro) plus prawdpodobnie nie więcej niż kilka tysięcy wejściówek na płytę - zatem już teraz możemy być pewni, że magiczna granica 30.000 fanów została przekroczona, a wg mnie finalnie frekwencja oscylować będzie w granicach 32-34.000. Maiden zajmują czołowe miejsca w sprzedaży na Eventimie więc, zgodnie z przewidywaniami, w ostatnich tygodniach przed koncertem sprzedaż wzrosła. Zatem mamy największy koncert jaki Maiden kiedykolwiek zagrali w Polsce! :dance:

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: ir0nka94 » pt cze 24, 2016 4:16 pm

Czyli nawet Black Sabbath nie przeszkodzi w tymże rekordzie, a wręcz przeciwnie - może i to była motywacja dla większości koncertowiczów do zaliczenia dwóch koncertów w jeden weekend :)

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Michał » pt cze 24, 2016 4:17 pm

iii GC na pół płyty? :lol:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
Mercenary155
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: śr lis 24, 2010 9:30 pm
Skąd: Szamotuły

Re: 03/07/2016 - Iron Maiden - Wrocław

Postautor: Mercenary155 » pt cze 24, 2016 6:30 pm

Piękny weekend :D W sobotę Sabbath a w niedzielę Maideni :D

Gdybym nie dał rady wylosować FTTB to oczywiście chętnie przyjmę propozycję towarzyszenia komuś kto będzie sam :)


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość