Ghost

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » sob lip 14, 2018 1:40 pm

Disco jest w jednym utworze, reszta to bardzo miły, elegancki wręcz retro pop ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Ghost

Postautor: syzygy » pt lip 20, 2018 9:35 pm

Świetna jest nowa płyta, bardzo lekka, ale w czym problem? :D Chyba mój ulubiony Ghost, nie będę wyliczał kawałków, które mi się podobają, bo wymieniłbym wszystkie ;p

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2640
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Ghost

Postautor: Frank Drebin » pn sie 13, 2018 10:23 pm

Jak kupiłem "Prequelle" zaraz po premierze, to po paru odsłucham rzuciłem Cd w kąt, stwierdzając, że to zdecydowanie najgorsza płyta Ghosta. Uważam tak dalej, ale im więcej jej słucham, tym więcej zyskuje. Wcześniejszych wydawnictw raczej na pewno nie przebije, ale awansowała z poziomu "g.wna jakich mało" do "niezłej płyty". Wiem, że Ghost to nie kapela stricte metalowa, ale na najnowszym wydawnictwie zespół za bardzo przegiął w stronę popu. No i na domiar złego "Prequelle" ukazała się po doskonałej "Meliorze" (zachowujac proporcje: podobny przypadek jak NPFTD i SSOSS). Jak na dzień dzisiejszy z nowego LP najbardziej podchodzą mi "Faith", "Pro Memoria" i "Helvetensfonser". Płyta nie jest jednak ani tak klimatyczna i świeża jak "Opus", ani tak różnorodna jak "Meliora", nie ma też na niej takich killerów jak "Year Zero" czy kombo "Infestissumam" + "Per Aspera...", które wgniatało w ziemię na koncertach. Mimo wszystko spory zawód, ale tragedii nie ma.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » pn sie 13, 2018 11:42 pm

Co człowiek to zdanie. Ja do Meliory nie mam ochoty wracać przez najbliższy rok ;)

A Prequelle z najgorszej płyty awansowało u mnie na najlepszą.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » sob sie 18, 2018 12:51 pm

Myśmy śmieszkowali z rankingów Maiden, a tu proszę: http://loudwire.com/ghost-songs-ranked- ... llery-1=38

Dla mnie to jest wręcz niewiarygodne, że ktoś ułożył te numery w tej kolejności :P
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Ghost

Postautor: PanPrezes » sob sie 18, 2018 1:49 pm

W przypadku Ghost rozrzut stylistyczny jest znacznie więkczy niż u IM i jakoś mnie bardzo nie dziwi ten ranking. Nie wyobrażam sobie jak można porównywać do siebie utwory takie jak Life Eternal, Square Hammer, czy Satan Prayer bo każdy pochodzi z innego bieguna szergoko pojmowanej muzyki popularnej.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » sob sie 18, 2018 2:42 pm

No ale już na starcie miałem WTF, bo dawać Jigolo na koniec to dla mnie bluźnierstwo. Square Hammer na pierwszym miejscu jeszcze większe.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Ghost

Postautor: MaidenFan » sob sie 18, 2018 2:46 pm

E tam, da się ocenić. Niby są odległe stylistycznie, ale nie jest tak, że nie można porównać jednego do drugiego. Jeśli wolisz Square Hammer od Satan Prayer, to jest po prostu dla Ciebie lepsze i w rankingu dajesz go wyżej. Nieważne, że inny styl. Zespół ten sam i da się to jakoś tam ocenić.
Ranking faktycznie dziwny, ułożyłbym go całkiem inaczej. Ostatnie miejsce Mummy Dust!!

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Ghost

Postautor: PanPrezes » sob sie 18, 2018 2:58 pm

Ja bym nie potrafił ułożyć rankingu utworów Ghost, są po prostu zbyt dobre. Mają tylko kilka numerów, które oceniłbym na mniej niż 8/10, a z połowa dostałaby ode mnie 10/10.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » pt sie 24, 2018 12:26 am

Na Spotify pojawił się już Dance Macabre jako singiel, zawiera mix autorstwa...Carpenter Brut :D Zajebista robota!
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Ghost

Postautor: Bon Dzosef » pt sie 24, 2018 9:51 am

Zniszczyć ogniem dział...
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » pt sie 24, 2018 9:53 pm

Prawdę mówiąc trzeba mieć niezwykle wysokie IQ żeby zrozumieć „Prequelle”. Teksty jest niesamowicie subtelne i bez solidnych podstaw satanizmu teistycznego większość smaczków przeleci nad głową typowego słuchacza.
Do tego dochodzi renesansowa postawa Tobiasa, która została zręcznie wpleciona w jego postać - jego muzyka czerpie garściami choćby ze stylu Davida Bowiego. Fani zespołu są w stanie to zrozumieć, mają potencjał intelektualny żeby naprawdę docenić głębię tych utworów, uświadomić sobie, że nie tylko są one melodyjne - mówią nam coś głębszego o ŻYCIU.
Dlatego też ludzie którzy nie lubią "Prequelle" w gruncie rzeczy SĄ idiotami - nigdy nie doceniliby, dajmy na to, dowcipu solówki Papy Nihila, które tak naprawdę jest ukrytym odniesieniem do utworu „Spanish Key” Milesa Davisa. Kisnę kiedy pomyślę jak któryś z tych prymitywów zdezorientowany zachodzi w głowę, podczas gdy w audycjach radiowych puszczany jest genialny humor Kardynała Copii. Doprawdy... Aż żal mi tych głupców.

I tak, MAM tatuaż z Tobiasem Forgem. Nie, nie możecie go zobaczyć, jest tylko dla oczu kobiet i to wyłącznie tych które są w stanie udowodnić że mają w granicach 5 punktów mojego IQ (najlepiej nieco niższe).
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5525
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Ghost

Postautor: Sardi » pt sie 24, 2018 9:55 pm

Prawdę mówiąc trzeba mieć niezwykle wysokie IQ żeby zrozumieć „Prequelle”. Teksty jest niesamowicie subtelne i bez solidnych podstaw satanizmu teistycznego większość smaczków przeleci nad głową typowego słuchacza.
Do tego dochodzi renesansowa postawa Tobiasa, która została zręcznie wpleciona w jego postać - jego muzyka czerpie garściami choćby ze stylu Davida Bowiego. Fani zespołu są w stanie to zrozumieć, mają potencjał intelektualny żeby naprawdę docenić głębię tych utworów, uświadomić sobie, że nie tylko są one melodyjne - mówią nam coś głębszego o ŻYCIU.
Dlatego też ludzie którzy nie lubią "Prequelle" w gruncie rzeczy SĄ idiotami - nigdy nie doceniliby, dajmy na to, dowcipu solówki Papy Nihila, które tak naprawdę jest ukrytym odniesieniem do utworu „Spanish Key” Milesa Davisa. Kisnę kiedy pomyślę jak któryś z tych prymitywów zdezorientowany zachodzi w głowę, podczas gdy w audycjach radiowych puszczany jest genialny humor Kardynała Copii. Doprawdy... Aż żal mi tych głupców.

I tak, MAM tatuaż z Tobiasem Forgem. Nie, nie możecie go zobaczyć, jest tylko dla oczu kobiet i to wyłącznie tych które są w stanie udowodnić że mają w granicach 5 punktów mojego IQ (najlepiej nieco niższe).
No nie wiem gdziie w Miasmie odniesienie do Spanish Key, jedno sax, drugie trąbka...
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » sob sie 25, 2018 2:10 am

Jak podrośniesz to będziesz wiedział
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Ghost

Postautor: cloud » wt sie 28, 2018 11:47 am

Ktos wie co sie stalo z biletami na Sztokholm? Ominalem informacje o tym, ze sa juz dostepne w sprzedazy, a tu sold out praktycznie calosci, zostaly tylko jakies lipne na sektory. Bedzie jakis drugi rzut? Ewentualnie jest jakies forum w stylu Maiden FC, gdzie mozna podpytac?
Zostanie chyba pojechac do Oslo, ale chcialem polaczyc wypad z urlopem w Skandynawii i czwartek w Oslo tak srednio sie w to wpisuje.
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » wt sie 28, 2018 5:30 pm

Zajrzyj na Reddita Ghosta, tam Ci powinni pomóc.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Ghost

Postautor: WICKER MAN » śr sie 29, 2018 8:56 am

Ktos wie co sie stalo z biletami na Sztokholm? Ominalem informacje o tym, ze sa juz dostepne w sprzedazy, a tu sold out praktycznie calosci, zostaly tylko jakies lipne na sektory. Bedzie jakis drugi rzut? Ewentualnie jest jakies forum w stylu Maiden FC, gdzie mozna podpytac?
Zostanie chyba pojechac do Oslo, ale chcialem polaczyc wypad z urlopem w Skandynawii i czwartek w Oslo tak srednio sie w to wpisuje.
Przeciez oglosza jeszcze multum dat w Europie w okolicach lutego/marca. :P Ja wybieram sie w przyszlym tygodniu do Royal Albert Hall - udalo mi sie fuksem dostac bilet. :dance:

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Ghost

Postautor: cloud » śr sie 29, 2018 12:50 pm

Wiem, wiem, ze oglosza, ale Skandynawie i tak planowalismy w tamtym okresie, wiec przy okazji byloby fajnie ogarnac koncert :)
Tez chcialem sie wybrac do Londynu, ale niestety zgryzlo sie to z weselem...
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Ghost

Postautor: WICKER MAN » śr wrz 05, 2018 11:12 pm


PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Ghost

Postautor: PanPrezes » śr wrz 05, 2018 11:23 pm

Słitaśne, tylko pozostaje pytanie czy dadzą radę w tym grać i robić tylne wokale.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość