Strαtego - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
4
8%
9
4
8%
8
21
40%
7
8
15%
6
8
15%
5
3
6%
4
0
Brak głosów
3
1
2%
2
1
2%
1
1
2%
0
1
2%
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6537
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 19, 2021 10:10 pm

Spokojnie. Podobno w reszcie utworów Dave gra solówki na gitarze hawajskiej. Na pewno będą przepiękne.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: erosinho » czw sie 19, 2021 10:53 pm

Dla mnie numer jest bardzo o.k., lepszy niz się spodziewałem, spore zaskoczenie na plus. W innym poście napisałem co mi nie pasuje, a mianowicie - słodko pierdzące klawisze, całkowicie niepotrzebne moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4533
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Cold » czw sie 19, 2021 10:53 pm

Szefostwo - zmieńcie owe "Sratego" w tytule :?

Dla frustratów, malkontentów, dowcipnisiów jest osobny temat i tam można sobie pomyje powylewać.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4539
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: nugz » czw sie 19, 2021 11:01 pm

Jan - po jednej nutce biore solo! :)
wsrod gitarzystow po tym rozpoznaje sie najlepszych :D
mocno zrecyklingowana partia.

numer wlecial i wylecial, i tyle.
poczatek troche zalecial ref. Powerslave na gitarach.
ogolnie raczej MEH.

jutro jeszcze przewine.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1538
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: johnny_o » czw sie 19, 2021 11:08 pm

Ten numer jest kompletnie nijaki, TWOTW to przy nim arcydzieło.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Bon Dzosef » czw sie 19, 2021 11:09 pm

Przesłuchane z 15 razy.

Miks tragiczny, a szkoda bo linia wokalna swietna. Jak to można było wrzucic w takim stanie :facepalm:
Otwierajacy riff świetny.

Klawisze trochę za głośno. Refren bardzo mi siadł.

Ogólnie czuje, że na żywo ten kawałek bardzo zyska i będzie jaranko. Studyjnie póki co przez ten schowany wokal bardzo trudno go słuchać.
Trzeba przyznać, że w najważniejszym aspekcie, czyli pisaniu dobrych melodii Maiden dalej sa mocni. Nie mogę się doczekać całego albumu.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Bon Dzosef » czw sie 19, 2021 11:11 pm

Jezu te klawisze. Jak jakiś Dragonforce xd
mówiłem ,ze jest b. słabo :( we wtorek bede miał całe Lp dam znać co i jak Up The Irons !!
Sam utwór może i byłby ciekawy, ale bez klawiszy i bez tej gitarki na zwrotce :P
Gitarka na zwrotce byłaby fajna, gdyby lepiej to zmiksować.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Budziol » czw sie 19, 2021 11:27 pm

Szefostwo - zmieńcie owe "Sratego" w tytule :?

Dla frustratów, malkontentów, dowcipnisiów jest osobny temat i tam można sobie pomyje powylewać.
Zmieniam 3x, niestety ktoś ma dobry ubaw...
U nas zawsze musi być pyrlandia i januszostwo co poradzisz.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2430
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Sadek » czw sie 19, 2021 11:32 pm

Po drugim przesłuchaniu nastrój lepszy. Są tu gdzieniegdzie niezłe momenty, jest bardziej "metalowo". Niestety miks do dupy i brzmi to bezjajecznie (słuchałem z Tidala, więc jakość troszkę lepsza niż np. na YouTube...chyba). No i aż się prosi o jakieś dobre solo, a nie takie pitolenie bez sensu. Adrian mógłby nagrywać wszystkie solówki.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: brezdi » pt sie 20, 2021 1:13 am

Pany. Ja się poddaję. Wiem, że nikt tu nie będzie za mną płakał, ale serio się poddaję. Odpaliłem singiel- myślę sobie ok, szału nie ma, leci jakoś, słucha się ok, odczuwam przyjemność. Oczekiwań nie miałem absolutnie żadnych, ale generalnie podobają mi się oba single, sprawia mi przyjemność słuchanie ich. Jestem ciekawy całości, zobaczymy, nie chcę też wyrokować. Wchodzę na forum. Leje się szambo. Z każdej strony leje się szambo. Nie jestem ślepym wielbicielem. Też często krytykuję, szczególnie tak uwielbianego tutaj Adriana za to, że chociażby w ostatnim filmiku dotyczącym tworzenia albumu wyglądał jakby był stary, zmęczony i znudzony, gdy opowiadał o tworzeniu albumu jakby ktoś mu dosłownie kazał coś komponować- PS. Pobudził się, gdy zaczął mówić o knajpach w Paryżu i o tym że mógł spokojnie być fit i łowić ryby. Ale na Adriana nic złego powiedzieć nie można, bo on jest super. Przysapmy się w zamian do Janicka, który jako napisał najlepsze kawałków i na The Final Fronter i na The Book Of Souls. Z Dave to w sumie fajne żarty, bo jest tłuściutki, twierdzi, że słucha i teraz to najbardziej kręci go blues, więc zqpomnijmy o tym, że coś fajnego zagrał ostatni raz na Matter Of Life And Death. Przywalmy się do Shirleya, że dziad i powinien spadać podczas, gdy gość produkuje genialne płyty innym zespołom i wokalistom, tylko jakoś w Maiden ta produkcja nie wychodzi. Jednocześnie nikomu z was nie przyjdzie do głowy, żeby połączyć fakty- badziewie w studio, badziewie w nagłośnienie live. Winny Shirley. Ale to już abstrahując od tego, że większość postów tutaj wali hipokryzją to mam wrażenie że wy sami nie wiecie czego chcecie. Serio. Przesłuchałem 2 single. Jest ok, chętnie wrócę i posłucham. Ani nie będę darł sobie włosów, ani nie będę piał z zachwytów. Wchodzę na forum i czytam. Za krótki utwór, za długi. Za dużo patataja, za mało patataja, Bruce za cicho, Bruce głośno i wyje, nie ma klawiszy, hujowe klawisze za dużo refrenów, krótkie refreny. Za dużo ooooo. Za mało ooooo. Nie wiem ,po prostu nie mogę tego czytać i spadam stąd. Serio. Jestem tutaj od kilkunastu lati nadal nie wiem czego wy chcecie. Od 15 lat Maiden nie wydało dobrze miksowanej płyty-wszyscy zaskoczeni. Takie stratego wciąga nosem jakieś gówno Alchemist, El Dorado albo Coming Home, ale ciągle nadal jest coś źle. A na sam koniec wsadze kij w mrowisko już po sama szyję- nie wiem co takiego lepszego widzicie np. w dawnych albumach jak np powerslave gdzie płyta trwa 40 minut z czego 30 zlewa sie ze sobą tak że poza początkiem i końcem nie rozróżniam między sobą poszczególnych utworów po 10 latach słuchania. Ale tamto było super bo było dawno i Bruce nie piał. To ja poważnie wolę te rozciągnięte kloce jak Empire na który też lal się tutaj syf. Straszliwie destrukcyjnie działa na mnie to forum dlatego spadam na kilka najbliższych lat. Zabijecie każdą radość i każdą nowość. Mam wrażenie, że sami nie wiecie co by się wam podobało. Może kolejne piece of mind po 40 latach by na kimś zrobiło pozytywne wrażenie. Nie wiem, ale jestem zmęczony czytaniem tej mamałygi. Zachowujecie się tak jakby ktoś od 20 lat uprawiał na was tortury zmuszając do słuchania Iron Maiden i jeszcze karząc wam za to płacić. A ja tylko przypomnę jakie gówno się lalo np.na Somewhere In Time w momencie premiery bo przecież heavy metal i syntezator nie.moga iść że sobą w parze. Przypomnę jaki syf się lał po x-factor. Mam wrażenie że tutaj syf musi się lać bo to taka tradycja. Nie mówię, że krytyka nie jest zasadna za brzmienie itp. Mówię, że tutaj krytyka stała się modą. Zupełnie jakby ktoś wam kazał słuchać Iron Maiden. Zbyt toksycznie działa na mnie to forum. Zbyt dużo radości z czegokolwiek mi odbiera. Dlatego zegnam panów i życzę miłego biczowania się po plecach. Ja jednak spróbuję znaleźć w tym coś fajnego. A jak nie znajdę to po prostu otworze piwo, posłucham czegoś co lubię i nie pójdę na koncert

Awatar użytkownika
cellman
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1233
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:58 pm
Skąd: Głogów/ZG/Wawa

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: cellman » pt sie 20, 2021 1:51 am

Numer dobry. Ale perkusja jak pięknie zmiksowana. I ta stopa. Miodzio.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Budziol » pt sie 20, 2021 5:48 am

Coś w tym jest co napisał Brezdi

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: dostoevsky » pt sie 20, 2021 6:16 am

Bo zespół mógłby nagrać drugie Piece of Mind i też będzie źle. :)

I zgadzam się, że czytanie forum po premierze nowych utworów Maiden odbiera radość z nowej muzyki. Ale te kwasy wychodzące z niektórych więcej mówią o nich samych niż o poziomie singla.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2571
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: remi » pt sie 20, 2021 7:51 am

Bo zespół mógłby nagrać drugie Piece of Mind i też będzie źle. :)

I zgadzam się, że czytanie forum po premierze nowych utworów Maiden odbiera radość z nowej muzyki. Ale te kwasy wychodzące z niektórych więcej mówią o nich samych niż o poziomie singla.
Dlatego polecam oficjalne forum a nawet komentarze pod postami na FB czy Insta. Tam stosunek złości do zadowolenia do 1:9. Poza tym, skoro Shirley taki słaby, to dlaczego nikt mu tego nie napisał pod komentarzem na Insta? Raczej superlatywy.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2267
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: sajki » pt sie 20, 2021 7:58 am

Shirley nie raz mówił, nawet w nowym wywiadzie, że od samego początku dostaje maile i inne krytyczne wiadomości od fanów IM, w których nawet straszą go śmiercią. Nauczył się to olewać.

Deleted User 2259

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Deleted User 2259 » pt sie 20, 2021 8:00 am

w których nawet straszą go śmiercią
Masakra :facepalm: :!:

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6537
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Pierre Dolinski » pt sie 20, 2021 8:03 am

Za te kilka ostatnich płyt woskowanie rowa i jajec mu się należy jak psu buda, ale żeby od razu zabijać? Co za gnoje.
No chyba, że Caveman popuszcza wodze fantazji, co też jest możliwe. :lol:
A oficjalne forum to zwykła lodziarnia. Nie jest dla mnie uczciwie opiniotwórcze, co doskonale zresztą rozumiem. W końcu oficjalne. 8)
nie będę bił się z gównem

Frost No
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 03, 2013 9:17 am

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Frost No » pt sie 20, 2021 8:09 am

Najwazniejsze ze Bruce dziad a reszta tez nigdy za przystojna nie byla . Zegnam bez powrotu .

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9503
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: blackcocker » pt sie 20, 2021 8:14 am

Najwazniejsze ze Bruce dziad a reszta tez nigdy za przystojna nie byla . Zegnam bez powrotu .
Hejo
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9545
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Strαtego - opinie na temat nowego singla

Postautor: Schizoid » pt sie 20, 2021 9:26 am

Nie no, przesadzacie trochę. Negatywnych komentarzy jest tu dużo mniej, niż w przypadku TWOTW. Opinie krytykujące nowy materiał odnoszą się zazwyczaj do skopanej produkcji (NIGDY nie było tak źle w tej kwestii). Nie każdy jest zadowolony z singla i to było oczywiste, że nie wszystkim się spodoba, więc trudno oczekiwać, żeby Pierre nagle zaczął wychwalać zespół, tego chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekiwał ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość