Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Bron-Y-Aur Stomp
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:38 am

Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Bron-Y-Aur Stomp » czw kwie 28, 2016 10:34 am

Nie wiem czy jest sens zakładać tu osobno tematy o takich muzykach jak Presley, Chuck Berry, The Shadows, Little Richard, Lonnie Donnegan i setki innych. To od kilku lat jest bardzo mi bliska muzyka. Poznanie dorobku tych muzyków graniczy z cudem, dlatego, że w tamtych czasach wydawało się przede wszystkim single, których liczby nie dało się zliczyć. Pamiętajmy też, że te nagrania to standardy rocka więc były bardzo często coverowane. Chętnie wysłucham waszego zdania o szeroko pojętej muzyce rockowej lat '50 i trochę '60. W zasadzie mówimy tu o muzyce sprzed czasów The Beatles.

Tak dla zagajenia dyskusji napiszę co nie co o kawałku Elvisa Little Less Conversation. To tzw "późny Presley". Dziwi więc fakt, że utwór jest nagrany z takim jadem i agresją w głosie Elvisa. Przypomina znacznie bardziej Jailhouse Rock niż te wszystkie "włoskie" ballady znane z filmów z jego udziałem. To znów Elvis buntownik, a nie Elvis idol Amerykanów.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: voivod' » czw kwie 28, 2016 12:20 pm

Little Richard, Elvis Presley, Eddie Cochran, Buddy Holy, Roy Orbison, Chuck Berry, tych panow najbardziej lubie

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5410
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: mic7 » wt sty 08, 2019 8:42 pm


Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Vorgel » wt sty 08, 2019 11:03 pm

Król nie król, dla mnie tzw muzyka rozrywkowa zaczyna się na Beatlesach. Przynajmniej jeśli chodzi o płyty. No ale Blue Suede Shoes, szacun.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: krusejder » śr sty 09, 2019 9:12 am

Bardzo fajne granie, ale do puszczenia w tle. To prosta muzyka, nie ma tam za bardzo smaczków, w które można się wsłuchiwać
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 7649

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Deleted User 7649 » śr cze 12, 2019 8:38 pm

Myślę,że w tym dziale mogę wspomnieć o wspaniałym gitarzyście Joe Bonamassa. Co myślicie o tym wioślarzu?

Deleted User 2259

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Deleted User 2259 » śr cze 12, 2019 9:33 pm

Znakomity gitarzysta, dawno go nie słuchałem, aż chyba coś zapuszczę. Nawet jeden album nabyłem sobie kiedyś, może kiedys zbiorę całą dyskografie.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Vorgel » śr cze 12, 2019 11:06 pm

Gitarzysta dobry, gra jednak gowniana muzykę bez wyrazu, jak Dave Matthews.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: krusejder » czw cze 13, 2019 9:04 am

Myślę,że w tym dziale mogę wspomnieć o wspaniałym gitarzyście Joe Bonamassa. Co myślicie o tym wioślarzu?
Nie wiem, czemu chcesz wspominać dobrego bluesrockowego muzyka w wątku o Elvisach i innych pradziadkach rock n rolla ....
Gitarzysta dobry, gra jednak gowniana muzykę bez wyrazu, jak Dave Matthews.
Jeśli to porównanie stylistyczne, to kompletnie nietrafione. No chyba, że uważasz Joe i Dave'a za dwu dobrych gitarzystów grających podobnie gównianą muzykę
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Vorgel » czw cze 13, 2019 10:52 am

Chodziło o to, że jest bez wyrazu jak Dave Matthews. Grają tak, żeby nikogo nie obrazić (w przenośni).

Deleted User 2259

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Deleted User 2259 » czw cze 13, 2019 2:09 pm

DMB imo jest świetne, przynajmniej kilka pierwszych płyt.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Vorgel » czw cze 13, 2019 2:17 pm

Może dla kogoś kto lubi Nirvanę i ONA to jest ok. DMB to jest produkt ideologiczny. Muzycznie oczywiście nie mają za wiele do powiedzenia.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: krusejder » czw cze 13, 2019 2:56 pm

ja się odbiłem od DMB jako zupełnie bezpłciowego (z domieszką jazzu)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 7649

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Deleted User 7649 » czw cze 13, 2019 5:04 pm

Myślę,że w tym dziale mogę wspomnieć o wspaniałym gitarzyście Joe Bonamassa. Co myślicie o tym wioślarzu?
Nie wiem, czemu chcesz wspominać dobrego bluesrockowego muzyka w wątku o Elvisach i innych pradziadkach rock n rolla ....
Gitarzysta dobry, gra jednak gowniana muzykę bez wyrazu, jak Dave Matthews.
Jeśli to porównanie stylistyczne, to kompletnie nietrafione. No chyba, że uważasz Joe i Dave'a za dwu dobrych gitarzystów grających podobnie gównianą muzykę
Myślę,że w tym wątku jest miejsce dla niego, bo niekiedy słychać inspiracje w Jego grze starym dobrym rock n rollem.

PowerSeventhSon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 296
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:08 am

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: PowerSeventhSon » ndz gru 29, 2019 2:45 am

To była dobra grupa z tego nurtu. Pewnie większość osób zna ten utwór z wykonania z legendarnego Blues Brothers.

https://www.youtube.com/watch?v=ko3m0NBbq1o

Nomaosławski
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 144
Rejestracja: pt paź 21, 2022 8:49 pm

Re: Klasyczny rock and roll czyli Elvis i inni

Postautor: Nomaosławski » ndz paź 23, 2022 10:26 pm

Polecam ten utwór

https://www.youtube.com/watch?v=pCDOHrjPkSQ

Feeling rodem z takich płyt jak Killing Machine Judas Priest, Purpendicular Deep Purple, Fugazi Marillion czy Fighting Thin Lizzy



Ufo to coverowało nawet.

Jak się patrzy na tego gośćia.....przecież teraz to by go do telewizji nie wpuszczono z taką mordą , a wtedy to on wyrywał na tych dansingach. No i ktoś mi powie, że teraz są czasy wolnościowe? Tak , jaaasne.
GLORY MAN UNITED

ALEX FERGUSSON IS MASTER OF FOOTBALL!!!!


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości