Bruce Solo

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12062
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Bruce Solo

Postautor: gumbyy » czw mar 16, 2023 11:54 pm

Logicznego uzasadnienia (poza sytością/lenistwem) i tak nie znajdziemy.
Ale to właśnie jest logiczne wytłumaczenie. Od lat ten zespół się zapada (niestety) w tym lenistwie - olewając jakiekolwiek perełki w koncertowych setach (taki Judas Priest potrafi wyciągnąć numery z przed dziesiątek lat), olewając pracę w studio, czy totalnie mając wywalone jak (nie)brzmi koncertówka. Im się już najzwyczajniej nie chce tego dopieszczać i polerować. Ludzie i tak płyty kupią i na koncerty przyjdą. Po co się spinać? Hajs na koncie się mega zgadza przecież, a ambicji już nie ma. Tłuste, syte koty.
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 12:08 am

Jeśli tak to powinni ogłosić ostatnią trasę i odejść z hukiem. Jak KISS, niestety chyba tak nie będzie.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Bruce Solo

Postautor: WICKER MAN » pt mar 17, 2023 12:10 am

Bruce wczoraj w Bukareszcie ewidentnie oszczędzał trochę głos. Nie śpiewał od końca października, a do tego 3-4 razy wykonał materiał na próbach. Natomiast tam gdzie trzeba, np. w "Jerusalem" pocisnął i zabrzmiał jak sprzed ponad 20 lat. On nadal ma "powera" w glosie - natomiast oszczędniej nim gospodaruje. Śpiewanie ok. 100 min z Maiden jest bardziej wyczerpujące dla strun głosowych i przepony niż kilka rockowych kawałków. To na pewno dobra rozgrzewka przed trasa Maiden.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 12:12 am

Bruce wczoraj w Bukareszcie ewidentnie oszczędzał trochę głos. Nie śpiewał od końca października, a do tego 3-4 razy wykonał materiał na próbach. Natomiast tam gdzie trzeba, np. w "Jerusalem" pocisnął i zabrzmiał jak sprzed ponad 20 lat. On nadal ma "powera" w glosie - natomiast oszczędniej nim gospodaruje. Śpiewanie ok. 100 min z Maiden jest bardziej wyczerpujące dla strun głosowych i przepony niż kilka rockowych kawałków. To na pewno dobra rozgrzewka przed trasa Maiden.
Jestem ciekaw czy Future Past Tour będzie ich ostatnią trasą.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4507
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: nugz » pt mar 17, 2023 12:26 am

Może tsk byc, jeśli trasa rozciągnie się na 5 lat :)

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 12:28 am

Może tsk byc, jeśli trasa rozciągnie się na 5 lat :)
Wiesz, że tak pomyślałem, nawet jej tytuł jest bardzo uniwersalny, także kto wie.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Bruce Solo

Postautor: WICKER MAN » pt mar 17, 2023 12:34 am

Ciężko chyba planować na kilka lat do przodu, a podejrzewam, że Future Past standardowo rozciągnie się do 2025. Ale to off-topic, bo tu rozmawiamy o Brusie solo

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: Cold » pt mar 17, 2023 12:40 am

Jeśli wszyscy będą zdrowi, pewnie nie będzie to ostatnia trasa. Później czeka nas długa Long Goodbye Tour, na której będą grali wolne, długie, niewymagające zbytniego ruchu kawałki. Takie trochę grandpapa występy...

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: Pierre Dolinski » pt mar 17, 2023 11:07 am

A do setlisty wkroczą takie krówki ciągutki jak Afraid To Shoot Strangers, Wasting Love, czy Mother Russia. ;) Zwłaszcza ten ostatni.
nie będę bił się z gównem

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 11:16 am

Za Afraid to akurat bym się nie obraził.
Afraid to Shoot Strangers, Blood Brothers, Brave New World, If Eternity Shall Fail, The Darkest Hour, Still Life, Stranger in A Strange Land, No Prayer For The Dying, Wasting Love, Reincarnation of Benjamin Breeg, Coming Home i bardziej dziarsko: Iron Maiden, Fear of the Dark, The Trooper, Wasted Years. Na taki koncert bym na kolanach poszedł, wspaniała sprawa, doskonała.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Bruce Solo

Postautor: Zakkahletz » pt mar 17, 2023 11:55 am

Panowie, tematycznie rzecz biorąc, nastąpił wjazd w gęste zarośla, konieczna jest migracja tej dyskusji we właściwe miejsce.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Bruce Solo

Postautor: sajki » pt mar 17, 2023 7:40 pm

Jeśli tak to powinni ogłosić ostatnią trasę i odejść z hukiem. Jak KISS, niestety chyba tak nie będzie.
Żartujesz? Która to już pożegnalna trasa KISS?

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 7:42 pm

Ta ma być ostatnia :)

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Bruce Solo

Postautor: sajki » pt mar 17, 2023 7:43 pm

Logicznego uzasadnienia (poza sytością/lenistwem) i tak nie znajdziemy.
Ale to właśnie jest logiczne wytłumaczenie. Od lat ten zespół się zapada (niestety) w tym lenistwie - olewając jakiekolwiek perełki w koncertowych setach (taki Judas Priest potrafi wyciągnąć numery z przed dziesiątek lat), olewając pracę w studio, czy totalnie mając wywalone jak (nie)brzmi koncertówka. Im się już najzwyczajniej nie chce tego dopieszczać i polerować. Ludzie i tak płyty kupią i na koncerty przyjdą. Po co się spinać? Hajs na koncie się mega zgadza przecież, a ambicji już nie ma. Tłuste, syte koty.
Popatrz choćby na forum. Ile osób jest zachwyconych ostatnimi dokonaniami IM. Gdyby było jak za czasów Blaze'a, to dałoby im to do myślenia, no i kasa by się nie zgadzała. Sprzedaż wtedy drastycznie spadła, na koncertach już takich tłumów nie było. Może doszłoby do nich, że odstawianie fuszerki jak robią to teraz, nie jest ok, bo fani to widzą? Ale po co, skoro 99% fanów spija im z dzióbków co by nie zrobili? Dlatego też zdecydowanie wolę lata 90-te od tego co się dzieje w zespole od parunastu lat.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4507
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: nugz » pt mar 17, 2023 8:05 pm

Lojalny, ułożony, wyszkolony fanbase to podstawa! :D

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 8:16 pm

Wiesz, ludzie i tak przychodzą na Maiden dzięki evergreenom i wspaniałym albumom z przeszłości. Koncerty dają bardzo dobre, fani przywykli do ich specyfiki, na dodatek - wiele osób akceptuje ich styl po 2000 roku. Nie będę kłamał, takie albumy jak AMOLAD czy DoD a nawet TBOS przypadły do gustu również i mnie. Jestem nieco zdziwiony, iż częściej nie grali takich rzeczy jak "Paschendale" czy "Reincarnation of BB". Nikt mnie nie przekona, iż to są słabe kompozycje tylko dlatego, iż nie brzmią jak "Run to the Hills". Niektóre z tych dłuższych kompozycje są bardzo dobre. Dla mnie np. "Dance of Death" to czyste złoto. Wiem, że bardziej ortodoksyjni fani pokiwają przecząco głowami, cóż każdego prawo. Mam zastrzeżenia do strony technicznej realizacji albumów. Często postępują tak, jakby nagrywali demo a nie w pełni profesjonalny album. Np. Senjutsu - które lubię - nosi wyraźne piętno niedopracowania. Jestem przekonany, iż po zakończeniu nagrań oni tego nawet nie przesłuchali. Nicko cały czas jęczał, że chce do żonki a przed nimi była trasa po obu Amerykach. Powinni posiedzieć nad albumem kilka miesięcy w zupełnym spokoju a potem nadzorować miks i ostateczny szlif. Niestety, wszystko idzie na żywioł.

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4507
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Bruce Solo

Postautor: nugz » pt mar 17, 2023 8:53 pm

Nigdy nie bylem lunatykiem żadnego zespołu, i uznaję to (niestety) za mój największy sukces muzyczny :D

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1084
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Solo

Postautor: Piotr Lange » pt mar 17, 2023 9:01 pm

Nigdy nie bylem lunatykiem żadnego zespołu, i uznaję to (niestety) za mój największy sukces muzyczny :D
Tak, jak ja - w każdym niemal zespole znajdę coś, co mi się nie podoba, w Iron Maiden zwłaszcza :)

Deleted User 5155

Re: Bruce Solo

Postautor: Deleted User 5155 » pt mar 17, 2023 9:07 pm

(...) Gdyby było jak za czasów Blaze'a, to dałoby im to do myślenia, no i kasa by się nie zgadzała. Sprzedaż wtedy drastycznie spadła, na koncertach już takich tłumów nie było. Może doszłoby do nich, że odstawianie fuszerki jak robią to teraz, nie jest ok, bo fani to widzą? (...)
Jak Majdeny zaczną komponować taką kichę jak wtedy (XF i VXI) i znajdą wokalistę, który nie potrafi - zwłaszcza na koncertach - śpiewać nawet utworów dla niego napisanych to myślę, że jest szansa na refleksję, bo i płyt mniej zejdzie i na koncerty lud pchać się nie będzie, więc "kasa przestanie się zgadzać" :lol: ... Tyle, że na poprawę to czasu już zabraknie bo peseloza nie czeka a i tak odważnego gościa z talentem jak BB niełatwo się doszukać :(.
A poza tym - jak przychodzi co do czego to nawet nadkrytycy z pewnego forum pieją, że koncerty zarąbiste ... No jak tak można :roll:
Wiem, że off, ale skoro się kręci ...

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1431
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Bruce Solo

Postautor: Żelazny » pt mar 17, 2023 9:16 pm

Jak Majdeny zaczną komponować taką kichę jak wtedy (XF i VXI)
Jak widać, nagrywają o wiele gorsze rzeczy a i tak są ludzie którzy pieją z zachwytu 8)


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości